Autor Wątek: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy  (Przeczytany 5126 razy)

Offline ifex99

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« dnia: Czerwiec 18, 2020, 00:03:09 »
Witam.
Jestem na etapie składania raportu o dopłatę za brak lokalu mieszkalnego w miejscowości pobliskiej z której dojazd do pracy nie przekracza 2 godzin w obie strony.
Nie wszystko jest jasne a niestety w biurze problem uzyskać jakieś rzetelne informacje.
Zastanawiam się czy w ogóle należy mi się dopłata. Posiadam lokal mieszkalny na budowę którego brałem dopłatę ze straży. Pracowałem w jednostce która położona jest blisko i oczywiście nie brałem  "za dojazdy". Od zeszłego miesiąca zostałem przeniesiony do jrg2, do której już dojazdy środkami komunikacji publicznej przekraczają 2 godziny w obie strony a w niedzielę i święta w ogóle nie ma połączenia. Czy w takim wypadku mogę otrzymać dopłatę za brak lokalu ? Jeśli tak to czy poza oświadczeniem (część 2) muszę złożyć dodatkowo jakieś dokumenty ?
domyślam się że temat był już wałkowany ale wyszukiwarka nie działa, przeglądając tematy ni znalazłem odpowiedzi.
Będę wdzięczny za informację.
Pozdrawiam

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2020, 07:37:11 »
Z tego co napisałeś równoważnik jest nienależny. Miejscowość, w której pełnisz służbę się nie zmieniła.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2020, 09:29:22 »
Z tego co ja wiem to jak brałeś pomoc finansową na budowę to Ci się nie należy nawet gdy byś miał 500 km do roboty

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2020, 16:03:57 »
Czy twoja JRG 2 Jest w innej miejscowości niż dotychczasowa JRG (są takie przypadki w niektórych Komendach np JRG Koniecpol - KM PSP Częstochowa)bo jeśli w tej samej miejscowości i brałeś dopłate do budowy  to nie masz szans i szkoda papieru.
Jeśli jest drugi wariant to możesz próbować bo Komendant wydając decyzję o przeniesieniu do pełnienia służby w innej miejscowości powinien brać pod uwagę czas dojazdu.

Offline ifex99

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2020, 00:30:33 »
Właśnie o to chodzi że przeniesiono mnie całkowicie do innej miejscowości. Wcześniej do pracy miałem 12km w obie strony. Teraz mam 60km w obie strony. Jrg2 leży w całkowicie innym mieście i tam właśnie środkami komunikacji publicznej połączenia przekraczają 2h w obie strony a co więcej w weekendy i święta połączenia nie mam w ogóle tak aby o ludzkiej porze dojechać do pracy i wrócić do domu.
Fakt dopłatę brałem do budowy domu i też się zastanawiam czy należy się za brak lokalu w takim wypadku ale z drugiej strony to włodarze jednostki mnie przenoszą mając totalnie w poważaniu zwiększone koszty dojazdu.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2020, 09:58:12 »
Właśnie o to chodzi że przeniesiono mnie całkowicie do innej miejscowości. Wcześniej do pracy miałem 12km w obie strony. Teraz mam 60km w obie strony. Jrg2 leży w całkowicie innym mieście i tam właśnie środkami komunikacji publicznej połączenia przekraczają 2h w obie strony a co więcej w weekendy i święta połączenia nie mam w ogóle tak aby o ludzkiej porze dojechać do pracy i wrócić do domu.
Fakt dopłatę brałem do budowy domu i też się zastanawiam czy należy się za brak lokalu w takim wypadku ale z drugiej strony to włodarze jednostki mnie przenoszą mając totalnie w poważaniu zwiększone koszty dojazdu.
60 km w obie strony wiec 30 w jedną stronę więc jakim cudem jedzie tam się ponad godzinę? Pamiętaj, że czas dojazdu liczony nie jest od domu do JRG a od miasta do miasta. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2020, 15:55:26 »
Istotny jest tu też rozkład jazdy Pks/Pkp i możliwość dojazdu na służbę w weekendy i swięta!

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2020, 16:14:17 »
Istotny jest tu też rozkład jazdy Pks/Pkp i możliwość dojazdu na służbę w weekendy i swięta!
U mnie nie ma żadnej komunikacji , dojazd tylko własnym transportem . Dostaje dojazdówkę

Offline Yurczi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2020, 18:08:02 »
Właśnie o to chodzi że przeniesiono mnie całkowicie do innej miejscowości. Wcześniej do pracy miałem 12km w obie strony. Teraz mam 60km w obie strony. Jrg2 leży w całkowicie innym mieście i tam właśnie środkami komunikacji publicznej połączenia przekraczają 2h w obie strony a co więcej w weekendy i święta połączenia nie mam w ogóle tak aby o ludzkiej porze dojechać do pracy i wrócić do domu.
Fakt dopłatę brałem do budowy domu i też się zastanawiam czy należy się za brak lokalu w takim wypadku ale z drugiej strony to włodarze jednostki mnie przenoszą mając totalnie w poważaniu zwiększone koszty dojazdu.
Jeśli już wziąłeś na budowę domu to niestety nie należy Ci się już za dojazdy/za brak lokalu. Temat pojawiał się już wielokrotnie, poszukaj.

Offline ifex99

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2020, 09:02:47 »
Właśnie o to chodzi że przeniesiono mnie całkowicie do innej miejscowości. Wcześniej do pracy miałem 12km w obie strony. Teraz mam 60km w obie strony. Jrg2 leży w całkowicie innym mieście i tam właśnie środkami komunikacji publicznej połączenia przekraczają 2h w obie strony a co więcej w weekendy i święta połączenia nie mam w ogóle tak aby o ludzkiej porze dojechać do pracy i wrócić do domu.
Fakt dopłatę brałem do budowy domu i też się zastanawiam czy należy się za brak lokalu w takim wypadku ale z drugiej strony to włodarze jednostki mnie przenoszą mając totalnie w poważaniu zwiększone koszty dojazdu.
60 km w obie strony wiec 30 w jedną stronę więc jakim cudem jedzie tam się ponad godzinę? Pamiętaj, że czas dojazdu liczony nie jest od domu do JRG a od miasta do miasta.

Kolego takim cudem że połączenia które są przekraczają dwie godziny w obie strony, w weekendy i święta połączenia nie ma w ogóle. Ile można powtarzać i czy to tak ciężko zrozumieć?
Miejsce zamieszkania - miasto pośrednie (jrg1) - miasto pracy (jrg2)
Z miejsca zamieszkania mam pociąg lub autobus, z miasta pośredniego pociągu nie ma,zostają busy prywatnych firm. Na powrocie połączenie nie dość że mam 2h po zakończonej służbie to w mieście pośrednim muszę czekać przeszło godzinę na pociąg do miejsca zamieszkania. Także takim właśnie cudem czas dojazdu przekracza 2h w obie strony.

Wniosek złożyłem, czekam na decyzję. Dopłatę do budowy brałem jednak ani nie utraciłem ani nie zrezygnowałem z lokalu mieszkalnego w miejscowości pobliskiej do miejsca pracy. Z decyzji komendanta czy tam dowódcy zostaję przeniesiony i odnośnie miejsca pracy nie mieszkam już w miejscowości pobliskiej tj takiej z której dojazd do pracy nie przekracza 2h w obie strony.

Oczywiście mogę się mylić i nie zamierzam iść w zaparte jednak wiele kwestii w sprawach które toczyły się w temacie zależne były od uznania sądu. Oczywiście nie zakładam że sprawa skończy się w sądzie ale z racji tego jak się traktuje ludzi u mnie w jednostce nie odpuszczę i skonsultuję sprawę z adwokatem po otrzymaniu odpowiedzi na wniosek.

Jeżeli ktoś ma namiar na adwokata który połapane ma tematy związane z PSP oraz prawem pracy to będę wdzięczny za namiar.

Offline Yurczi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2020, 10:33:35 »
Przede wszystkim zorientuj się, czy busy prywatnych firm nie są publicznelymi środkami transportu (moim zdaniem są, i należy je uwzględniać w czasie dojazdu).

Offline ifex99

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2020, 11:25:15 »
Przede wszystkim zorientuj się, czy busy prywatnych firm nie są publicznelymi środkami transportu (moim zdaniem są, i należy je uwzględniać w czasie dojazdu).
Są kolego wiem że są ale kursują od poniedziałku do piątku, soboty niedziele i święta nie kursują. Pomijajac busy to w weekendy i święta nie mam nawet dojazdu z miejsca zamieszkania do miasta pośredniego.

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 20, 2023, 12:51:44 »
Witam, czy składacie wraz z  ''oświadczeniem mieszkaniowym'', zaświadczenie z PKP/PKS? Czy Komendy wymagają tego u Was i czy mogą wymagać złożenia zsświadczenia?
Pozdro

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2023, 13:04:13 »
Art 77 par 4 kpa
 fakty powszechnie znane oraz fakty znane organowi z urzędu nie wymagają dowodu.
Rozkład jazdy jest faktem powszechnie znanym.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2023, 20:47:38 »
Witam wszystkich chciałbym zapytać jak wyglądają u Was oświadczenia na dojazd pytam ponieważ do pracy musze dojeżdżać autobusem ale żeby dojechać do dworca PKS musze dojechać z drugiego końca miasta liniami MZK czy one tez są liczone do czasu dojazdu i powrotu.

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2023, 22:38:52 »
Witam wszystkich chciałbym zapytać jak wyglądają u Was oświadczenia na dojazd pytam ponieważ do pracy musze dojeżdżać autobusem ale żeby dojechać do dworca PKS musze dojechać z drugiego końca miasta liniami MZK czy one tez są liczone do czasu dojazdu i powrotu.
:zamknij:

Niestety ale mzk sie nie wlicza

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 352
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 25, 2023, 08:51:38 »
Żadne dojazdy w obrębie miejscowości zamieszkania jak i miejscowości pełnienia służby nie wliczają się do czasu dojazdu - wynika to wprost z przepisu. Od ostatniego przystanku miejscowości zamieszkania, do pierwszego przystanku miejscowości pełnienia służby i nie ma miejsca na żadną dyskusję w tym zakresie, przepis jest jasny.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Dopłata za brak lokalu - potocznie za dojazdy
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 25, 2023, 10:08:01 »
Super dzieki za info pozdrawiam