Autor Wątek: dodatek dla jednoosobowych stanowisk  (Przeczytany 7468 razy)

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« dnia: Czerwiec 16, 2020, 23:31:09 »
Cześć
mam pytanie czy ktoś słyszał o dodatku dla funkcjonariuszy pracujących w biurach na stanowiskach jednoosobowych od nowego roku? podobno ma być jakiś dodatek dla tych funkcjonariuszy jak zapowiadał nasz KG o motywacyjnym systemie dla pracowników biurowych.
pozdrawiam   

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2020, 08:22:50 »
Słyszałem że coś takiego ma być ale bez żadnych szczegółów.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2020, 14:36:36 »
Mam nadzieję, że nie pominą kierowców operatorów drabin, podnośników i innych wozów z jednoosobową obsadą.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2020, 17:11:34 »
A co powiesz o dyżurnych SK?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2020, 18:44:25 »
Mam nadzieję, że nie pominą kierowców operatorów drabin, podnośników i innych wozów z jednoosobową obsadą.
No tak... Jak może być jakaś podwyżka nie dla podziału... :gwiazdki:

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2020, 19:30:17 »
A co powiesz o dyżurnych SK?

Ty dbaj o swoich podwładnych na SK i pozwól, że ja będę dbał o swoich na PB. @gadzina 92 jak liźniesz podział to zrozumiesz.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2020, 20:25:15 »
Od kiedy kierowca pracujący na zmiany ma stanowisko biurowe SK zresztą też.
mam pytanie czy ktoś słyszał o dodatku dla funkcjonariuszy pracujących w biurach na stanowiskach jednoosobowych od nowego roku? podobno ma być jakiś dodatek dla tych funkcjonariuszy jak zapowiadał nasz KG o motywacyjnym systemie dla pracowników biurowych.
Wszyscy słyszeli bo mówi o tym KG i zanosi się, że szczegóły poznamy wkrótce. Wstępnie nie wygląda to źle a nawet można powiedzieć, że bardzo doborze.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2020, 20:48:08 »
Gordon, po co ten język nienawiści.
Rozumiem KG bo to jedyny sposób aby zachęcić ludzi do służby 8h. 
Ale jest sposób na te nierówności.
Zlikwidujmy komendy, SK i zostawmy tylko PB.
A tam zlikwidujmy grupy zaszeregowania, stopnie i wszyscy niech mają tyle samo na pasku.
Tylko skąd te paski wziąć?

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2020, 21:48:57 »
Mówicie o jednoosobowych stanowiskach. To nie miał być dodatek dla funkcjonariuszy pracujących w biurach? Co z Dcami JRG?

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2020, 21:59:10 »
Ja słyszałam o dodatku dla pracowników 8h  którzy pracują na stanowiskach jednoosobowych, bez JRG i SK

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2020, 22:25:08 »
Eqinox możesz potwierdzić?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 17, 2020, 22:28:39 »
Eqinox możesz potwierdzić?
Dodatek funkcyjny jak sama nazwa wskazuje jest dla osób pełniących funkcje... To dodatek kierowniczy będzie
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 18, 2020, 09:10:43 »
Gordon, po co ten język nienawiści.
Rozumiem KG bo to jedyny sposób aby zachęcić ludzi do służby 8h. 
Ale jest sposób na te nierówności.
Zlikwidujmy komendy, SK i zostawmy tylko PB.
A tam zlikwidujmy grupy zaszeregowania, stopnie i wszyscy niech mają tyle samo na pasku.
Tylko skąd te paski wziąć?
Nie jest to język nienawiści, tylko prawda.
Aby zachęcić ludzi na 8h którzy są z podziału, po pierwsze powinni zatrudniać takich co mają bliżej do domu a nie po 100km w jedną strone. Po drugie jak ktoś posmakuje systemu 24/48, przerobi w nim 10 lat i ma iść do biura to jest dla niego kara. Po trzecie przejście na 8h z systemu dyżurów = brak nadgodzin jakichkolwiek no i 300zł do pensji więcej nie jest kuszącą propozycją.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 18, 2020, 10:58:55 »
Znam już kilku ludzi, którzy z 12 grupy po 3 Max 5 latach zrobili wiele, by przejść na 24 H. Głównie 10 grupa, choć nie zawsze. I wielu z nich podkreślało oczywiście finanse Ale większość spokój pracy tzn. Kończysz i idziesz do domu. Na 8 H zawsze coś na wczoraj, zawsze telefony z milionem problemów od braku sznurowek czyli pierdoly po sprawy przerażające czasem haniebne. Jesteś na urlopie i tak będą dzwonić bo to zrozumiałe dla np jednoosobowych stanowisk. 8h to jest żmudna  praca, a tego co sola życia strażaka, czyli  służby w tym niestety już jest mało. Nie ma obiadu wspólnego, siłowni itd, jest kawa Ale przy czytaniu miliona zbędnych spraw, gdzie wiesz że to robota głupiego bo nikt nie wie czemu to służy, "komu to potrzebne". I to w połączeniu z relatywnie niską płacą odstrasza ludzi. 7 lat podziału od mł rat do d-cy zmiany (W czasach bez nadgodzin),  operacyjna, prewencja już ponad 10 Więc doświadczenia mam. Ja miałem swoje wówczas ważne powody rodzinne, ale i tak ciągle zaluje i tęsknię.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 18, 2020, 12:53:14 »
A co powiesz o dyżurnych SK?

Ty dbaj o swoich podwładnych na SK i pozwól, że ja będę dbał o swoich na PB. @gadzina 92 jak liźniesz podział to zrozumiesz.

"Liznąłem" podział, a rzekłbym nawet, że "wylizałem dokładnie". Z resztą posmakowałem i podziału, i biura i SK, więc wiem co mówie w przeciwieństwie do większości krzykaczy...

Znam już kilku ludzi, którzy z 12 grupy po 3 Max 5 latach zrobili wiele, by przejść na 24 H. Głównie 10 grupa, choć nie zawsze. I wielu z nich podkreślało oczywiście finanse Ale większość spokój pracy tzn. Kończysz i idziesz do domu. Na 8 H zawsze coś na wczoraj, zawsze telefony z milionem problemów od braku sznurowek czyli pierdoly po sprawy przerażające czasem haniebne. Jesteś na urlopie i tak będą dzwonić bo to zrozumiałe dla np jednoosobowych stanowisk. 8h to jest żmudna  praca, a tego co sola życia strażaka, czyli  służby w tym niestety już jest mało. Nie ma obiadu wspólnego, siłowni itd, jest kawa Ale przy czytaniu miliona zbędnych spraw, gdzie wiesz że to robota głupiego bo nikt nie wie czemu to służy, "komu to potrzebne". I to w połączeniu z relatywnie niską płacą odstrasza ludzi. 7 lat podziału od mł rat do d-cy zmiany (W czasach bez nadgodzin),  operacyjna, prewencja już ponad 10 Więc doświadczenia mam. Ja miałem swoje wówczas ważne powody rodzinne, ale i tak ciągle zaluje i tęsknię.

Taka prawda niestety... A i tak wiele osób z podziału stwarza sobie sztuczne problemy no i uważa, że za koszenie trawy wokół komendy to się już nagrody należą bo to jest przecież poza zakresem obowiązków....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2020, 12:59:00 wysłana przez gadzina92 »

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 18, 2020, 13:40:35 »
A co powiesz o dyżurnych SK?

Ty dbaj o swoich podwładnych na SK i pozwól, że ja będę dbał o swoich na PB. @gadzina 92 jak liźniesz podział to zrozumiesz.

"Liznąłem" podział, a rzekłbym nawet, że "wylizałem dokładnie". Z resztą posmakowałem i podziału, i biura i SK, więc wiem co mówie w przeciwieństwie do większości krzykaczy...



Tak, wylizałeś dokładnie, ale na pewno nie podział.
Struktura powinna być przemeblowana całkowicie od fundamentów. Gro stanowisk 8h powinno być cywilnych, co rozwiązało by problem z pracownikami. Temat rzeka.


Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 18, 2020, 15:13:14 »
A co powiesz o dyżurnych SK?

Ty dbaj o swoich podwładnych na SK i pozwól, że ja będę dbał o swoich na PB. @gadzina 92 jak liźniesz podział to zrozumiesz.

"Liznąłem" podział, a rzekłbym nawet, że "wylizałem dokładnie". Z resztą posmakowałem i podziału, i biura i SK, więc wiem co mówie w przeciwieństwie do większości krzykaczy...



Tak, wylizałeś dokładnie, ale na pewno nie podział.
Struktura powinna być przemeblowana całkowicie od fundamentów. Gro stanowisk 8h powinno być cywilnych, co rozwiązało by problem z pracownikami. Temat rzeka.

Cudowny pomysł. Za 2500 zł na pewno będzie rzesza chętnych do pracy... Widzę, że nie mamy o czym rozmawiać, bo kształtuje mi się Twój wizerunek jako jednej z tych osób, które wołają o nagrody kosząc trawę przed komendą.... :wall:

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 18, 2020, 15:19:45 »
@gadzina 92 "całkowicie od fundamentów" jak napisałem,  tyczy się też zarobków. A Ty Panie szanowny, weź papier toaletowy i wytrzyj nim usta. Nie masz zielonego pojęcia  o służbie. Tyle w temacie.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 18, 2020, 15:28:43 »
Poziom dyskusji  level master.

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 18, 2020, 17:18:32 »
 :rofl:

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 18, 2020, 18:02:54 »
@gadzina 92 "całkowicie od fundamentów" jak napisałem,  tyczy się też zarobków. A Ty Panie szanowny, weź papier toaletowy i wytrzyj nim usta. Nie masz zielonego pojęcia  o służbie. Tyle w temacie.

Ale taka jest prawda, ostatnio do sąsiedniej komendy był nabór na pracownika cywilnego, wymagania to wykształcenie wyższe, prawo jazdy kat. B, zarobki 2700 brutto. Wczoraj gadałem z sąsiadem(świetny strażak w OSP, tyle że młody jest po zawodówce, typ ludzi którzy naprawdę mają wiele umiejętności) i mówiłem że skoro interesuje się pożarnictwem to może by coś w tym celu zrobił, na magazynie ma 3800zł na rękę, za zmianowy system pracy na starcie i nikt go o wykształcenie nie pytał.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2020, 18:06:35 wysłana przez rocky323 »

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 18, 2020, 18:06:46 »
Wystarczy, że jakiś ochłap rzucą na stół i już jest jadka komu, ile i za co...Sami siebie nie szanujemy...Proponuję zmianę stanowiska i systemu pracy tym co żałują jeden drugiemu, to się ogląd rzeczywistości zmieni i zarazem poszerzy!

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 18, 2020, 18:27:26 »
Mogę się mylić, ale mam prawo przypuszczać, że większość pracowników 8 H w KP ma doświadczenie z podziału bojowego natomiast jedynie promil pracowników 24h ma doświadczenie z pracy 8h w straży. Stąd to niezrozumienie. Zdrowia życzę.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 18, 2020, 19:18:48 »
Mogę się mylić, ale mam prawo przypuszczać, że większość pracowników 8 H w KP ma doświadczenie z podziału bojowego natomiast jedynie promil pracowników 24h ma doświadczenie z pracy 8h w straży. Stąd to niezrozumienie. Zdrowia życzę.

Patrząc na moją komendę to tylko 01 był na podziale, reszta to od początku swojej służby ośmiogodzinni. Niewykonalne jest aby każdy z PB przeszedł przez system 8h z wiadomych względów.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: dodatek dla jednoosobowych stanowisk
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 18, 2020, 19:53:06 »
U mnie odwrotnie ^_^ 2szyscy oprócz 01.