Autor Wątek: Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow  (Przeczytany 3296 razy)

Offline xyz1230

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow
« dnia: Czerwiec 15, 2020, 14:14:29 »
Witam, mam 3lata sluzby z grupa mł. ratownika, a czesto na sluzbie jestem kierowca gba/operatorem drabiny itd, teoretycznie nie mam tego w zakresie obowiazkow, czy jest to dopuszczalne? Teoretycznie wieksza odpowiedzialnosc za nic w zamian... czy to normalne? Co powinienem zrobic w mojej sytuacji, aby cos zyskac?

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2020, 15:24:34 »
Ja bym się zwolnił.

Offline ratownik17_suwalczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2020, 15:27:49 »
 :mellow:

Dobrze radzi Adam  :P

Kolego, najważniejsze pytanie, jesteś jeszcze na stażu?

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2020, 16:32:17 »
I widzisz czego się tu możesz dowiedzieć  :fiuu:. Beton beton beton szkoda gadać

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2020, 17:03:43 »
Witam, mam 3lata sluzby z grupa mł. ratownika, a czesto na sluzbie jestem kierowca gba/operatorem drabiny itd, teoretycznie nie mam tego w zakresie obowiazkow, czy jest to dopuszczalne? Teoretycznie wieksza odpowiedzialnosc za nic w zamian... czy to normalne? Co powinienem zrobic w mojej sytuacji, aby cos zyskac?

Pytanie czy na pewno jesteś na stanowisku młodszy ratownik czy młodszy ratownik kierowca? Jeśli jesteś na stanowisku młodszy ratownik a jesteś kierowca to masz nieadekwatne stanowisko do wykonywanych czynności służbowych. Jeśli będziesz kierowcą na służbie na stanowisku ratownik i dojdzie nie daj .... do wypadku drogowego to będzie lipa dla Twojego szefostwa. W zakresie obowiązków ratownika kierowcy są zapisane czynności które opisujesz. Zapytaj lepiej o adekwatne stanowisko do wykonywanych czynności służbowych a nie odrazu o "coś zyskać" 😉
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2020, 17:10:10 wysłana przez arek.ap »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2020, 20:09:38 »
Jest jeszcze taka możliwość, że masz stanowisko mł. ratownik, a zakres czynności "rozszerzony" jak dla kierowcy. Zacznij od tego, żeby nie patrzeć jakie masz stanowisko, a skoncentrować się nad przeanalizowaniem zakresu czynności, bo być może robisz to, co jednak masz w zakresie czynności.

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2020, 20:53:51 »
To nie beton. To realne podejście do tematu. Od dawna jestem kierowcą,ratownikiem,dowodcą na 2 wyjazdowym, na szmacie, na posyłki, do remontu.... Na co liczysz jesli masz godność i nikomu w 4 litery nie wchodzisz?
Dlatego proponuje zmianę zawodu. W cywilu bedziesz doceniany a tu sie zaraz wypalisz. Daję Ci max 5 lat i bedziesz takim samym "betonem" jak ja.
Pozdrawiam

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2020, 21:05:46 »
Drogi kolego. Spójrz w taki dokument jak "zakres czynności". Na górze, po lewej stronie masz wskazane stanowisko zajmowane i to na jakie jesteś mianowany. Możesz być mł. ratownikiem, ale zajmować stanowisko operatora sprzętu specjalnego i zakres czynności mieć adekwatny do tego właśnie stanowiska. Jeśli tego nie ogarniasz, to może kol. faktycznie dobrze Ci radzi...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2020, 21:37:33 »
Drogi kolego. Spójrz w taki dokument jak "zakres czynności". Na górze, po lewej stronie masz wskazane stanowisko zajmowane i to na jakie jesteś mianowany. Możesz być mł. ratownikiem, ale zajmować stanowisko operatora sprzętu specjalnego i zakres czynności mieć adekwatny do tego właśnie stanowiska. Jeśli tego nie ogarniasz, to może kol. faktycznie dobrze Ci radzi...
Spodziewam się jeszcze pytania: a gdzie mam to znaleźć??? :stop: :gwiazdki:

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2020, 21:58:41 »
A jak znajdzie to się zdziwi bo zobaczy swój podpis pod tym dokumentem.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2020, 08:49:57 »
Zazdroszczę młodym ambicji i odwagi.
W moim przypadku, po kilku latach dołożono mi obowiązków , skutkowało to szkoleniami, również OSP, często w czasie po za służbą,( dojazd prywatnym samochodem) sporo lat tak było "ku chwale",  bo dawniej nie płacono za nadgodziny a i często  nawet ich nie zwracano w naturze. A ja ... dostawałem na koniec roku, większa nagrodę :P

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Dodatek za wiekszy zakres obowiazkow
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2020, 09:38:47 »
Zazdroszczę młodym ambicji i odwagi.
W moim przypadku, po kilku latach dołożono mi obowiązków , skutkowało to szkoleniami, również OSP, często w czasie po za służbą,( dojazd prywatnym samochodem) sporo lat tak było "ku chwale",  bo dawniej nie płacono za nadgodziny a i często  nawet ich nie zwracano w naturze. A ja ... dostawałem na koniec roku, większa nagrodę :P
Już dawno mówiłem (od 2013r.) Nowo przyjęci na nowych przepisach jak się zagłębią i poznają system to nawet rejonów nie będą robili tylko będą żądali firm sprzątających. No bo niby co mają do stracenia? Maxa na koniec ?