Autor Wątek: Uprawnienia do kierowania pojazdem uprzywilejowanym  (Przeczytany 21069 razy)

Offline jgk

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 741
Odp: Uprawnienia do kierowania pojazdem uprzywilejowanym
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 08, 2021, 18:14:39 »
Nie walne zebranie wybrało naczelnika tylko został on wybrany na to stanowisko przez osoby które  weszły w skład Zarządu.
 W statucie zapewne masz zapis że osoby  wybrane do zarządu wybierają spośród siebie (czyli obsadzają poszczególne funkcje) a nie walne zebranie  prezesa, itd jak również  Naczelnika to powinni liczyć się z tym że powinna to być osoba posiadająca już takowe szkolenie lub mająca możliwość ukończenia go.
W statucie zapewne masz zapis że naczelnik jednoosobowo odpowiada i dowodzi JOT. Zatem jak może to robić  nie mając uprawnień które uzyskuje po kursie?

To że u Ciebie szkolenia odbywają się na zasadzie odbębnienia i  nic nie wnoszą to nie moja wina.

Fakty są takie że jak coś pójdzie nie tak to szuka się winnego a wtedy  nikogo nie będzie interesowało dlaczego nie mogłeś ukończyć szkolenia które powinieneś mieć.

Offline Zakub

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 126
Odp: Uprawnienia do kierowania pojazdem uprzywilejowanym
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 08, 2021, 19:29:24 »
Każde OSP to odrębne stowarzyszenie i obowiązują je przepisy o stowarzyszeniach. I przepisy te nie nakładają żadnych ograniczeń co do tego kto może zostać członkiem zarządu. Kolejny twój farmazon o tym kto może być naczelnikiem i o odpowiedzialności karnej to kolejne twoje urojenie.

Ale dla bezpieczeństwa zmieńmy sobie wszyscy statuty i zmieńmy nazwę wiceprezesa z naczelnika na np. króla żeby JGK nie mógł na nas pisać donosów do prokuratury. Kursu królów jeszcze nie ma więc będzie spokój.
Moderator : To nie jest temat wątku !!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2021, 19:35:20 wysłana przez wujo 2010 »

Offline jgk

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 741
Odp: Uprawnienia do kierowania pojazdem uprzywilejowanym
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 08, 2021, 21:28:55 »
Cytuj
I przepisy te nie nakładają żadnych ograniczeń co do tego kto może zostać członkiem zarządu. Kolejny twój farmazon o tym kto może być naczelnikiem i o odpowiedzialności karnej to kolejne twoje urojenie.


 Zakub  Chłopie każde stowarzyszenie  musi posiadać statut który zawiera informację w jaki sposób wybierane są władze .Statut musi być bo tego wymagają przepisy o stowarzyszeniach o których piszesz ale nie wiem czy je znasz chyba nie.  Znasz statut swojej OSP?                                                                                           Nigdzie nie napisałem że ktoś z stowarzyszenia w przypadku wyborów nie może zostać członkiem zarządu  Każdy ma prawo wybierać i być wybieranym do władz jeśli spełnia wymogi statutowe.Forumowicz  napisał że to  walne zebranie wybiera naczelnika chyba ze u niego w co nie wierzę  bo jak żyje nie spotkałem się jeszcze aby OSP w ten sposób obsadzały funkcje w zarządzie. Byłby to pierwszy przypadek o którym słyszę Zazwyczaj kandydatury osób  które miały by wejść do zarządu  proponowane są przez  członków obecnych na walnym zebraniu lub osoba która chce być w zarządzie sama zgłasza swoją kandydaturę.Wybrane osoby do zarządu przez walne zebrania wybierają  spośród siebie  osoby które będą pełnić poszczególne funkcje w zarządzie.
 Niedorzeczną natomiast jest sytuacja że naczelnikiem zostaje osoba która nie ma uprawnień do bycia naczelnikiem o czym wszyscy nowo wybrani do zarządu wiedzą , wiedzą że nie będzie możliwości zrobienia mu tego kursu a i tak decydują aby ta osoba została naczelnikiem.
 To tak jakbyś wiedział że koleś nie ma prawa jazdy a Ty i tak zrobisz z niego kierowcą.
Czytaj ze zrozumieniem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2021, 21:32:48 wysłana przez jgk »

Offline Zakub

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 126
Odp: Uprawnienia do kierowania pojazdem uprzywilejowanym
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 08, 2021, 21:40:33 »
Ty czytaj ze zrozumieniem. Żaden przepis nie wymaga aby osoba pełniąca funkcję wiceprezesa w zarządzie OSP posiadała jakiekolwiek kursy. Teraz będę już mówił bardzo prostym językiem i na przykładach żebyś był w stanie zrozumieć. To że jakiś kurs istnieje nie znaczy że każdy musi go odbyć. Jest kurs naczelników ale żadne przepisy nie wymagają żeby wiceprezes OSP odbył taki kurs. Jest kurs kierowców konserwatorów ale żadne przepisy nie wymagają żeby kierowca samochodu uprzywilejowanego prowadzący samochody będące w dyspozycji OSP taki kurs posiadał. I dla przykładu - jest kurs gotowania ale żadne przepisy nie wymagają by każda osoba obsługująca kuchenkę miała taki kurs. Jest kurs programowania ale żadne przepisy nie wymagają żeby każdy programista miał taki kurs. Jest kurs na przewóz rzeczy i tu przepisy wymagają i jasno określają kto i kiedy musi mieć taki kurs ukończony. Jest kurs kierowców pojazdów uprzywilejowany i tu też przepisy jasno określają kto taki kurs musi posiadać.
Zrozum wreszcie że fakt istnienia jakiegoś kursu nie jest równoznaczny z tym że ktoś go musi odbywać bo tą kwestie regulują przepisy. I jak na razie zrobiłeś już trzy strony spamu a ciągle nie podałeś żadnego przepisu argumentującego twoje insynuacje i kończącego dyskusje.

Offline jgk

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 741
Odp: Uprawnienia do kierowania pojazdem uprzywilejowanym
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 08, 2021, 21:45:44 »
No jeśli  art. 19 ust  1b ustawy o ochr.ppoż .  mówiący że  bezpośredni   u dział w działaniach    ratowniczych  mogą brać osoby  posiadające  ukończone szkolenia pożarnicze nie jest przepisem nakazującym posiadania  szkoleń  oraz art. 10 ust 1 pkt  8 ustawy O PSP  nie jest  przepisem wskazującym jakie szkolenia powinien posiadać ratownik biorący udział w działaniach ratowniczych pełniąc konkretną funkcję   to odpowiedz sobie na pytanie czy jest potrzebny kurs podstawowy którego posiadanie wymagają właśnie obie przytoczone ustawy.
Kurs podstawowy też nie jest potrzebny ?
To dlaczego jest wymagany  jaki  zatem przepis go wymaga?  Bo ja znam tylko te które przytoczyłem.
 Piszemy o wymaganiach szkoleniowych dla naczelnika Ty wyskakujesz  z wiceprezesem. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2021, 12:08:43 wysłana przez jgk »

Offline wybaczmi

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 79
Odp: Uprawnienia do kierowania pojazdem uprzywilejowanym
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 01, 2023, 18:07:03 »
Panowie pytanie o kierowanie pojazdem uprzywilejowanym. Czy na wkładce wydanej przez Komendanta Miejskiego można kierować pojazdem w zewnętrznej firmie typu np. karetki firm prywatnych?

Offline Radhezz

 • Audaces fortuna iuvat
 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 1.699
 • Getting too old for this shit
Odp: Uprawnienia do kierowania pojazdem uprzywilejowanym
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 02, 2023, 10:59:28 »
Panowie pytanie o kierowanie pojazdem uprzywilejowanym. Czy na wkładce wydanej przez Komendanta Miejskiego można kierować pojazdem w zewnętrznej firmie typu np. karetki firm prywatnych?
Można.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE