Autor Wątek: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego  (Przeczytany 4809 razy)

Offline Malyiduzy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« dnia: Czerwiec 10, 2020, 12:17:56 »
Ma ktoś jakiś sposób jak usunąć plamy oleju z ubrania specjalnego? Jaki środek użyć. Ubranie było prane w pralni ale plamy zostały. 😐😐

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2020, 12:32:26 »
na świeżą plamę oleju na ubraniu lejesz normalnie ludwika albo inne fairy do naczyń, zostawiasz na pare min, przetrzesz szczotą wrzucasz do pralki i nie ma śladu, a tak teraz po praniu już to niczym nie zjedzie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2020, 22:02:07 »
usunąłem ankietę bo nic nie przedstawiała :D

Jak plamy usunąć? Głośniej radio nastawić, czyli się przyzwyczaić do tego.
Uprać ubranie i użytkować dalej. W Paryżu czy Mediolanie na wybiegu można się przejmować plamą, w straży ubranie ma być czyste (to nie znaczy ze bez skaz)
EGO = 1 / wiedza

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2020, 08:14:55 »
Sprobój przetrzeć plamę z pastą BHP do mycia rąk.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2020, 09:49:18 »
Coraz więcej pytań tego typu będzie się pojawiać. Bo mądre głowy zatwierdziły ubranie, które uwidacznia każde ubrudzenie, bez względu na to czy wypraliśmy ubranie, czy nie.  Cały czas zastanawiam się - czym sugerowały się tęgie umysły wybierając ubranie piaskowe  :gwiazdki:

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2020, 10:04:26 »
Oprócz tego że temperatura odczuwalna jest trochę niższa niż pod czarnymi to chyba to wszystko  :rofl:

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2020, 10:26:48 »
Właśnie chodzi też o to,żeby jeden z drugim na przykład jak wyżej wyprali ubranie,gdy się pobrudzi,a nie chodzili pół roku bo brudu nie widać. A że środków polecam https://dlastrazy.pl/pranie-wstepne-ubran-specjalnych-F3
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2020, 10:37:26 wysłana przez HaryPSP »

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2020, 10:30:12 »
Coraz więcej pytań tego typu będzie się pojawiać. Bo mądre głowy zatwierdziły ubranie, które uwidacznia każde ubrudzenie, bez względu na to czy wypraliśmy ubranie, czy nie.  Cały czas zastanawiam się - czym sugerowały się tęgie umysły wybierając ubranie piaskowe  :gwiazdki:

Profilaktyka antyrakowa, mówi Wam to coś? Właśnie po to jest paskowe, żeby to ubranie dać do prania, a nie chodzić pół roku bez prania "bo przecież nie widać"  :gwiazdki: Od tego żeby ładnie wyglądać jest mundur wyjściowy, a to jest jakby nie patrzeć ubranie robocze.

Dokładnie jak to napisał kolega wyżej.

Offline Malyiduzy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2020, 10:39:22 »
Ubranie dostałem niedawno. Wiem że jest to ubranie robocze ale one ma służyć parę lat i pasowało by o nie trochę dbać żeby jakoś wyglądało i służyło jak najdłużej

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2020, 10:46:22 »
Ja uzywam tych i polecam : F3 oraz F5
https://dlastrazy.pl/srodki-do-dekontamincji

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 11, 2020, 13:49:58 »
Coraz więcej pytań tego typu będzie się pojawiać. Bo mądre głowy zatwierdziły ubranie, które uwidacznia każde ubrudzenie, bez względu na to czy wypraliśmy ubranie, czy nie.  Cały czas zastanawiam się - czym sugerowały się tęgie umysły wybierając ubranie piaskowe  :gwiazdki:
.       Ameryką  :straz: bo sami nie potrafimy się wzorować na swoich latach służby :gwiazdki:

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2020, 15:04:19 »
Coraz więcej pytań tego typu będzie się pojawiać. Bo mądre głowy zatwierdziły ubranie, które uwidacznia każde ubrudzenie, bez względu na to czy wypraliśmy ubranie, czy nie.  Cały czas zastanawiam się - czym sugerowały się tęgie umysły wybierając ubranie piaskowe  :gwiazdki:

Profilaktyka antyrakowa, mówi Wam to coś? Właśnie po to jest paskowe, żeby to ubranie dać do prania, a nie chodzić pół roku bez prania "bo przecież nie widać"  :gwiazdki: Od tego żeby ładnie wyglądać jest mundur wyjściowy, a to jest jakby nie patrzeć ubranie robocze.

Dokładnie jak to napisał kolega wyżej.
   dajcie spokój już z tą profilaktyka rakowa, już głową boli od tego marudzenia. W żywności jest pełno chemii, ludzie pała w piecach nie wiadomo czym i oddychamy tym powietrzem częściej niż w straży przy akcjach. Ktoś robi na tym całym szaleństwie dobra kase, a reszta się podnieca.

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2020, 17:03:40 »
 
Cytuj
dajcie spokój już z tą profilaktyka rakowa, już głową boli od tego marudzenia. W żywności jest pełno chemii, ludzie pała w piecach nie wiadomo czym i oddychamy tym powietrzem częściej niż w straży przy akcjach. Ktoś robi na tym całym szaleństwie dobra kase, a reszta się podnieca.

A badania badania nad częstszą zachorowalnością strażaków na nowotwory też były złe...
... a i zlecone przez producenta piaskowego materiału na ubrania specjalne....
... a dołożyli do tego swoje także Ci od lobby pralniczego...

Pozdrowienia dla płaskoziemców
Robert

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2020, 17:13:42 »

Coraz więcej pytań tego typu będzie się pojawiać. Bo mądre głowy zatwierdziły ubranie, które uwidacznia każde ubrudzenie, bez względu na to czy wypraliśmy ubranie, czy nie.  Cały czas zastanawiam się - czym sugerowały się tęgie umysły wybierając ubranie piaskowe  :gwiazdki:

Profilaktyka antyrakowa, mówi Wam to coś? Właśnie po to jest paskowe, żeby to ubranie dać do prania, a nie chodzić pół roku bez prania "bo przecież nie widać"  :gwiazdki: Od tego żeby ładnie wyglądać jest mundur wyjściowy, a to jest jakby nie patrzeć ubranie robocze.

Dokładnie jak to napisał kolega wyżej.
   dajcie spokój już z tą profilaktyka rakowa, już głową boli od tego marudzenia. W żywności jest pełno chemii, ludzie pała w piecach nie wiadomo czym i oddychamy tym powietrzem częściej niż w straży przy akcjach. Ktoś robi na tym całym szaleństwie dobra kase, a reszta się podnieca.

Tak najlepiej wróćmy do moro i wozów drabiniastych skoro i tak na coś umrzemy 😤🙄

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2020, 18:21:42 »
Coraz więcej pytań tego typu będzie się pojawiać. Bo mądre głowy zatwierdziły ubranie, które uwidacznia każde ubrudzenie, bez względu na to czy wypraliśmy ubranie, czy nie.  Cały czas zastanawiam się - czym sugerowały się tęgie umysły wybierając ubranie piaskowe  :gwiazdki:

Profilaktyka antyrakowa, mówi Wam to coś? Właśnie po to jest paskowe, żeby to ubranie dać do prania, a nie chodzić pół roku bez prania "bo przecież nie widać"  :gwiazdki: Od tego żeby ładnie wyglądać jest mundur wyjściowy, a to jest jakby nie patrzeć ubranie robocze.

Dokładnie jak to napisał kolega wyżej.
   dajcie spokój już z tą profilaktyka rakowa, już głową boli od tego marudzenia. W żywności jest pełno chemii, ludzie pała w piecach nie wiadomo czym i oddychamy tym powietrzem częściej niż w straży przy akcjach. Ktoś robi na tym całym szaleństwie dobra kase, a reszta się podnieca.
A ja naiwnie myślałem że już do wszystkich dotarło....

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2020, 18:24:47 »
Dotarło aż za bardzo  :gwiazdki:

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2020, 18:27:25 »
Ciekawe dlaczego 20lat temu nie było zmianki o tym że strażak przez brudne ubrania zachoruje na raka albo że teraz smog jest a jak kiedyś palili butami starymi czy butelkami to powietrze było czyste. Albo że eternit jest rakotworczy...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2020, 18:38:21 »
Chłopy ja niedawno się dowiedziałem, że powietrze u mnie w mieście w czasie zimy jest takie każdy oddychając wypala paczkę fajek (nie paląc fajek  :rofl: ) I to nie jest Śląsk  :wacko: Z całym szacunkiem nie wiem gdzie jest granica miedzy bagatelizowaniem problemu nowotworów a ich nadmiernym pompowaniem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 11, 2020, 21:08:19 »
Chłopy ja niedawno się dowiedziałem, że powietrze u mnie w mieście w czasie zimy jest takie każdy oddychając wypala paczkę fajek (nie paląc fajek  :rofl: ) I to nie jest Śląsk  :wacko: Z całym szacunkiem nie wiem gdzie jest granica miedzy bagatelizowaniem problemu nowotworów a ich nadmiernym pompowaniem.
. Kurcze źle jakoś mnie odbieracie, na robocie każdy truje dba pierze i tak dalej. A chodząc po mieście idąc na spacer zakupy i tak wdychamy powietrze tu dzież smog. Pompowanie kampanii ok ale ile nam to doda ? Tego nikt nie wie, a jak już wcześniej pisałem jedzenie,  środowisko wszystko nas truje. Więc nie uruchamianie się nie potrzebnie ale spokojnie spójrzcie na całe otoczenie i tyle. Koniec kropka  :cooo:

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 11, 2020, 22:44:59 »
Ciekawe dlaczego 20lat temu nie było zmianki o tym że strażak przez brudne ubrania zachoruje na raka albo że teraz smog jest a jak kiedyś palili butami starymi czy butelkami to powietrze było czyste. Albo że eternit jest rakotworczy...
Szanowny kolego, czy mentalnie pozostałeś w roku 2000? Życie prze do przodu, rośnie świadomość, robi się badania...Co tu dużo pisać, też pamiętam czasy kiedy wąsaci strażacy gasili pożary wewnętrzne bez OUO. To, że o czymś się nie mówiło, nie znaczy, że problemu nie było. Nieświadomość, niewygodne tematy, a jeszcze upomną się o chorobę zawodową, itd. Kolego nie udawaj Greka. Pozdrawiam.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 11, 2020, 22:52:37 »
Ja tylko pamiętam z opowieści kiedy dowódcy nie kazali używać aparatów bo później były problemy i koszta z ich nabiciem ale tak było jak mówisz.
Wiadomo że technologia idzie do przodu ale Ci starsi "rocznikiem" żyją dużo dlużej którzy żyli z tym eternitem itd gdzie nie było tyle leków na różne choroby ani nawet do lekarza nie szli się badać niż Ci teraz także ja nie wiem czy problemu nie było czy był ale jakoś ludzie się nie skarżyli ze on musi ubranie specjalne wyprac bo był przy dużym pożarze i zaraz zachoruje na raka.
Cieszę się że technologia i nauka idzie do przodu i abyśmy mogli się jak najbardziej chronić ale nie popadajmy w jakąś paranoje

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 12, 2020, 06:11:34 »
...
Wiadomo że technologia idzie do przodu ale Ci starsi "rocznikiem" żyją dużo dlużej którzy żyli z tym eternitem itd gdzie nie było tyle leków na różne choroby ani nawet do lekarza nie szli się badać niż Ci teraz także ja nie wiem czy problemu nie było czy był ale jakoś ludzie się nie skarżyli ze on musi ubranie specjalne wyprac bo był przy dużym pożarze i zaraz zachoruje na raka.
......

To dlaczego ten wykres wyglada tak a nie inaczej??



Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 12, 2020, 11:27:21 »
A kolega otwierając wątek zapytał tylko jak wyczyścić ubranie z oleju...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 12, 2020, 11:35:32 »
Cytuj
W żywności jest pełno chemii, ludzie pała w piecach nie wiadomo czym i oddychamy tym powietrzem częściej niż w straży przy akcjach
I to znaczy, że mamy siebie - już leżącego - jeszcze dodatkowo kopać za pomocą syfu ze służby? Bo i tak umrzemy? Jest coś takiego jak prawdopodobieństwo zachorowania. Przez to, że wdychamy to co palą sąsiedzi, oczywiście mamy je większe niż żyjąc w puszczy. Tylko to nie oznacza, że jest już wszystko jedno. Nadal walczymy o to, żeby go nie mnożyć.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 12, 2020, 12:05:22 »
A kolega otwierając wątek zapytał tylko jak wyczyścić ubranie z oleju...
Przewrotnie zaproponuję:
Całkowicie zanurzyć je jeszcze raz w tym oleju. Przynajmniej będzie miało jednolity kolor i nie będzie miało plam..... -_- :mellow: :rofl: :rofl:
pozdrawiam

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 17, 2020, 09:07:43 »
Coraz więcej pytań tego typu będzie się pojawiać. Bo mądre głowy zatwierdziły ubranie, które uwidacznia każde ubrudzenie, bez względu na to czy wypraliśmy ubranie, czy nie.  Cały czas zastanawiam się - czym sugerowały się tęgie umysły wybierając ubranie piaskowe  :gwiazdki:

Profilaktyka antyrakowa, mówi Wam to coś? Właśnie po to jest paskowe, żeby to ubranie dać do prania, a nie chodzić pół roku bez prania "bo przecież nie widać"  :gwiazdki: Od tego żeby ładnie wyglądać jest mundur wyjściowy, a to jest jakby nie patrzeć ubranie robocze.



Dokładnie jak to napisał kolega wyżej.

Jak ktoś jest brudasem, to mu piaskowy kolor nie pomoże, bo zrobi z niego czarny.
Profilaktyka profilaktyką, ale to że ubranie warte 4000 po jednym pożarze może wyglądać jak zużyte, przy kondycji finansowej naszej formacji chyba nie jest zbyt logiczne?

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Jak usunąć olej silnikowy z ubrania specjalnego
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 17, 2020, 14:29:42 »
Dwa brania i jest całe zmechacone  :cooo: