Autor Wątek: SA zaoczne 2020  (Przeczytany 4096 razy)

Offline Drajwer998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
SA zaoczne 2020
« dnia: Maj 12, 2020, 14:54:25 »
Witam. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć na jakich zasadach są wyznaczanie osoby na zaoczne aspirantki? Kiedy takie informacje są lub były podawane?

Offline jacek123@

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: SA zaoczne 2020
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2020, 15:37:24 »
To wielka tajemnica o której się dowiaduje zwykły strazak jak termin zjazdu ukaże się na szkolnej stronie

Offline pipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: SA zaoczne 2020
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2020, 13:08:35 »
Jeśli chodzi o szkolę SA czy w ogóle jakąkolwiek to w straży jest masakra. Wciskają ludzi na stołki (plecaki). Jak nie masz pleców to zapomnij. Możesz zajmować stanowisko odpowiednie, które cie kwalifikuje do rozwoju czyli np. SA, ale nie ma opcji jak nie masz pleców. Jeśli twój komendant nie ma chodów odpowiednich to zapomnij. Nie wspomnę już o związkach zawodowych, które tylko swoim załatwiają, choć samo bycie w związkach również nie gwarantuje dostania miejsca chyba ze przewodniczący krajowy to twój dobry kolega. Możesz wykonywać dobrą robotę u siebie w komendzie a i tak do szkoły nie pójdziesz. A twój komendant zza biurka się będzie śmiał że robisz robotę za połowę kasy którą byś dostał kończąc szkołę. Reasumując nie masz pleców zapomnij o szkole. Straż sięga dna pod tym względem. Smutna prawda niestety.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: SA zaoczne 2020
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2020, 15:32:58 »
Jeśli chodzi o szkolę SA czy w ogóle jakąkolwiek to w straży jest masakra. Wciskają ludzi na stołki (plecaki). Jak nie masz pleców to zapomnij. Możesz zajmować stanowisko odpowiednie, które cie kwalifikuje do rozwoju czyli np. SA, ale nie ma opcji jak nie masz pleców. Jeśli twój komendant nie ma chodów odpowiednich to zapomnij. Nie wspomnę już o związkach zawodowych, które tylko swoim załatwiają, choć samo bycie w związkach również nie gwarantuje dostania miejsca chyba ze przewodniczący krajowy to twój dobry kolega. Możesz wykonywać dobrą robotę u siebie w komendzie a i tak do szkoły nie pójdziesz. A twój komendant zza biurka się będzie śmiał że robisz robotę za połowę kasy którą byś dostał kończąc szkołę. Reasumując nie masz pleców zapomnij o szkole. Straż sięga dna pod tym względem. Smutna prawda niestety.
Taki ch... jak słonia nos po pierwsze jeśli chodzi o kasę ogn. na 7 grupie i asp. na 9 grupie w biurze zarabiają (jeśli nie liczyć dodatku służbowego) praktycznie podobnie róznica w grupie 50 zł brutto a w stopniu 90 zł brutto. Więc z czego ten koendant ma się śmiać. Co do kierowania na zaoczne SA nie wiem jak jest w poszczególny komendach ale zawsze najważniejszy przy kierowaniu jest 01. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: SA zaoczne 2020
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2020, 11:54:33 »
Grubo się mylisz bo znam przypadki że 01 nie miał pojęcia nic o szkole a dostał pismo odgórne że idą do szkoły te i te osoby. I nie ważne czy był etat dla tej osoby ma iść i koniec i nie miał nic do gadania. I jak to wytłumaczysz? Ewidentnie miały te osoby załatwione  :cooo: :cooo:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: SA zaoczne 2020
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2020, 17:11:13 »
Grubo się mylisz bo znam przypadki że 01 nie miał pojęcia nic o szkole a dostał pismo odgórne że idą do szkoły te i te osoby. I nie ważne czy był etat dla tej osoby ma iść i koniec i nie miał nic do gadania. I jak to wytłumaczysz? Ewidentnie miały te osoby załatwione  :cooo: :cooo:
Szczerze nie chce mi się wierzyć... A wiesz jak od chyba dwóch lat wygląda rekrutacja na SA PSP zaoczne?  Kto wysyła kwity do szkoły? Stąd mój brak wiary... Bo teraz kwity z KM i KP idą bezpośrednio do szkoły a KW ma limit na województwo i rozdziela miejsca na powiaty
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: SA zaoczne 2020
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2020, 22:07:51 »
Grubo się mylisz bo znam przypadki że 01 nie miał pojęcia nic o szkole a dostał pismo odgórne że idą do szkoły te i te osoby. I nie ważne czy był etat dla tej osoby ma iść i koniec i nie miał nic do gadania. I jak to wytłumaczysz? Ewidentnie miały te osoby załatwione  :cooo: :cooo:
Szczerze nie chce mi się wierzyć... A wiesz jak od chyba dwóch lat wygląda rekrutacja na SA PSP zaoczne?  Kto wysyła kwity do szkoły? Stąd mój brak wiary... Bo teraz kwity z KM i KP idą bezpośrednio do szkoły a KW ma limit na województwo i rozdziela miejsca na powiaty
Potwierdzam przypadki miejsc, nazwijmy to "znaczonych".

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: SA zaoczne 2020
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2020, 22:12:22 »
Potwierdzam przypadki miejsc, nazwijmy to "znaczonych".
Sory ale bardziej mi chodziło o formę, że 01 KM/KP nie wiedział kto idzie  :rofl:
Od co najmniej dwóch lat musi podpisać i wysłać skierowanie do SA PSP więc historia @pipi musi pochodzić z lat wcześniejszych lub go jego 01 załadował w...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: SA zaoczne 2020
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2020, 22:39:01 »
No to stosujesz Pan skróty myślowe, lub świadomie piszesz tak, żeby zawsze było ok w razie czego - co akurat jest sztuką
Potwierdzam przypadki miejsc, nazwijmy to "znaczonych".
Sory ale bardziej mi chodziło o formę, że 01 KM/KP nie wiedział kto idzie  :rofl:
Od co najmniej dwóch lat musi podpisać i wysłać skierowanie do SA PSP więc historia @pipi musi pochodzić z lat wcześniejszych lub go jego 01 załadował w...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: SA zaoczne 2020
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2020, 07:31:33 »
No to stosujesz Pan skróty myślowe, lub świadomie piszesz tak, żeby zawsze było ok w razie czego - co akurat jest sztuką
Jak 01 może nie wiedzieć kto poszedł do SA PSP skoro musi wystawić skierowanie? Gdzie tu widzisz skrót myślowy?
Wiem to na pewno bo w tym roku ja je zawoziłem  :rofl:
Swoją drogą dziękuje za komplement.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: SA zaoczne 2020
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2020, 08:12:51 »
No to stosujesz Pan skróty myślowe, lub świadomie piszesz tak, żeby zawsze było ok w razie czego - co akurat jest sztuką
Jak 01 może nie wiedzieć kto poszedł do SA PSP skoro musi wystawić skierowanie? Gdzie tu widzisz skrót myślowy?
Wiem to na pewno bo w tym roku ja je zawoziłem  :rofl:
Swoją drogą dziękuje za komplement.
Ano tutaj
Komendant może dostać z góry tzw wskazanie komu ma papiery na szkołę podpisać, może tak się zdarzyć ale wiedzę kto idzie na szkołę ma, bo to on podpisuje ostatecznie dokumenty.
To jest pełna wypowiedź.
Bez uszczypliwości z mojej strony, ale rozumiem ciężko przyznać, że czasem komendant przegrywa ze związkami i skierować musi kogoś poza kolejnością wg wskazania powiedzmy z poza drogi czysto służbowej.
Miłego dnia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: SA zaoczne 2020
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 19, 2020, 08:41:28 »

Ano tutaj
Komendant może dostać z góry tzw wskazanie komu ma papiery na szkołę podpisać, może tak się zdarzyć ale wiedzę kto idzie na szkołę ma, bo to on podpisuje ostatecznie dokumenty.
To jest pełna wypowiedź.
Bez uszczypliwości z mojej strony, ale rozumiem ciężko przyznać, że czasem komendant przegrywa ze związkami i skierować musi kogoś poza kolejnością wg wskazania powiedzmy z poza drogi czysto służbowej.
Miłego dnia.
Czemu ciężko przyznać? Widziałem kilka razy jak strona służbowa stronie służbowej niższego szczebla coś "narzucała" ba nawet kiedyś przy osach dostałem po uszach od człowieka który się chwalił, że z byłym KW jeździł na narty i że jak tego nie usunę i nie posprzątam po sobie to będę miał...  Nie usunąłem i pojechałem do jednostki  :wacko:
Ale konkluzja czy ktoś jest narzucony czy nie to nie ma możliwości aby 01 KM/KP nie wiedział kto idzie. Poza tym wg mojej wiedzy takie sytuacje to margines a najczęściej 01 "tajemnymi" siłami tłumaczy swoje decyzje i niedotrzymywanie obietnic.
Miłego  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: SA zaoczne 2020
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 19, 2020, 10:03:54 »
Chodziło mi o to właśnie że z góry dostał pismo z nazwiskami i nie miał wyboru musiał podpisać skierowanie. Źle mnie zrozumieliście, chodziło o to że i tak plecaki są pchani ale tak jest chyba wszędzie czy to w straży, policji czy wojsku. Pozdrawiam  :straz: