Autor Wątek: Zmiany ABCD  (Przeczytany 172895 razy)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 09, 2020, 20:43:29 »
Ciekawi mnie pewna sytuacja , mianowicie "Kowalski" na dzień dzisiejszy jest na minusie ( np. - 24h), jutro choruje i do końca roku przebywa na zwolnieniu lekarskim - co z owymi -24h?
Przerabiałem problem. Wyjaśnienia do KG poprzez KW. Dlaczego, co, gdzie, podanie harmonogramu ecs tego strażaka, realizacja, czym podyktowane były wszystkie!!! przypadki odstępstw od harmonogramu, ilu było strażaków z nadgodz powyżej 200. Ale to było w "spokojnych" czasach. Epilog był taki że nasz 11 ledwo uniknął upomnienia.
Pozdrawiam

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 09, 2020, 20:58:15 »
Jak już ktoś budzi się z ręką w nocniku, to rozwiązaniem jest wpisanie urlopu w dzień, w którym strażak miał odbiór godzin.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 09, 2020, 21:05:45 »
Jeśli cała reszta na chorobowym to tylko rzeczowe wyjaśnienie Jeśli jakokolwiek przerwa wchodzi w grę i strażak chce współpracować to urlop na żądanie ,schodzi niezależnie od harmonogramu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 22:12:35 wysłana przez pb11 »

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 09, 2020, 21:28:38 »
Z tego co sie orientuje z ZZ to w gestii 01 jest dopilnować zeby kazdy strazak mógł wypracowac nominał. Jeżeli nie wypracuje taki Kowalski nominalu tj nie dopelnienie dyscypliny finansowej

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 09, 2020, 21:50:59 »
Jak już ktoś budzi się z ręką w nocniku, to rozwiązaniem jest wpisanie urlopu w dzień, w którym strażak miał odbiór godzin.

O ile jeszcze ma jakiś urlop.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #205 dnia: Listopad 09, 2020, 22:32:55 »
a ja słyszałem, że w obecnej sytuacji dopuszczalne jest niedopracowanie nominału, w związku z COVID. Dotyczyło to I półrocza, gdy było ciężko ale stabilnie. Teraz jest dużo większa zadyma związana z kwarantanną i czterema zmianami... więc powinno być, bez dyscyplin i odwołań ;)
To są właśnie "uroki" czterech zmian, przy założeniu 3 zmian w roku... Coś się zawsze pieprz... a i tak, utrzymać trudno. Albo tłumaczymy to covidem albo zamykamy jrg.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2020, 23:33:01 wysłana przez Strażak wro »

Offline obserwatorem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 09, 2020, 23:34:29 »
Jak już ktoś budzi się z ręką w nocniku, to rozwiązaniem jest wpisanie urlopu w dzień, w którym strażak miał odbiór godzin.

O ile jeszcze ma jakiś urlop.

a ja słyszałem, że w obecnej sytuacji dopuszczalne jest niedopracowanie nominału, w związku z COVID. Dotyczyło to I półrocza, gdy było ciężko ale stabilnie. Teraz jest dużo większa zadyma związana z kwarantanną i czterema zmianami... więc powinno być, bez dyscyplin i odwołań ;)

Takie metody są niezgodne z prawem. Nikt nie ma prawa "wpisania" urlopu kiedykolwiek bez pisemnego wniosku i zgody pracownika, który dysponuje prawem osobistym do przysługującego w danym roku kalendarzowym urlopu wypoczynkowego. Jedynie w przypadku zaległego urlopu (zeszłorocznego) pracodawca ma prawo (ale ograniczone) "wysłać" pracownika na urlop we wskazanym przez siebie terminie z pominięciem porozumienia z pracownikiem. Ponadto niezgodne z prawem jest tzw. "dopisywanie" urlopów w czasie wolnym od służby wg. grafików miesięcznych przy systemie czterozmianowym (A,B,C,D) w interwałach 6-cio dniowych. Żaden Covid-19, czy też ogłoszona epidemia, nie decyduje oraz nie jest prawnym wytłumaczeniem podobnych działań oraz "niewypracowania" nominału półrocznego godzin służby przez strażaka PSP. Tyczy się to zarówno kwestii przesunięcia urlopu przez pracownika jak i pracodawcę oraz innych nieokreślonych przepisami przypadków.
Podobno jest prawomocny wyrok Sądu Pracy w temacie "udzielania" urlopów w PSP przez pewnego Komendanta na Dolnym Śląsku. I ten wyrok nie jest korzystny dla pozwanego Komendanta.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 10, 2020, 00:07:33 »
@obserwatorem
Nigdzie nie napisałem że bez wniosku i zgody pracownika.

Offline obserwatorem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 10, 2020, 11:38:10 »
@obserwatorem
Nigdzie nie napisałem że bez wniosku i zgody pracownika.

Ja również, zacytowałem jedynie Państwa wpisy. A tam padają słowa "wpisanie urlopu", które jednoznacznie skojarzyłem.

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 10, 2020, 13:27:13 »
Czy w jakims województwie zanosi się na zejscie z 4 zmian w najbliższym czasie ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 10, 2020, 14:26:33 »
Wątpię...

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 10, 2020, 20:53:24 »
W województwie raczej nie, ale w JRG tak :)

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #212 dnia: Listopad 23, 2020, 08:57:03 »
Powrót na 3 zmiany od grudnia? Coś ktoś?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #213 dnia: Grudzień 18, 2020, 19:00:32 »
Powrót na 3 zmiany od grudnia? Coś ktoś?
Od stycznia Óć i całe Óckie wraca do 3 zmian. Pismo do powiatów trafiło dzisiaj :straz: 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #214 dnia: Grudzień 18, 2020, 19:03:13 »
Powrót na 3 zmiany od grudnia? Coś ktoś?
Od stycznia Óć i całe Óckie wraca do 3 zmian. Pismo do powiatów trafiło dzisiaj :straz:
Óć a reszte ???

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #215 dnia: Grudzień 18, 2020, 19:06:42 »
Óć a reszte ???
Nie mam pojęcia na razie tylko o ich bombardierze słyszałem, że podjął taką decyzję o żadnym innym województwie jeszcze nie. Moim zdaniem odważną i chwała mu za to bo przy ich stanach osobowych musieli mieć tam tęgi pieprznik na 4 zmiany   :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #216 dnia: Grudzień 18, 2020, 21:25:12 »
Powrót na 3 zmiany od grudnia? Coś ktoś?
Od stycznia Óć i całe Óckie wraca do 3 zmian. Pismo do powiatów trafiło dzisiaj :straz:

Wyłamanie się bez decyzji KG?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #217 dnia: Grudzień 18, 2020, 21:41:43 »
Wyłamanie się bez decyzji KG?
W żadnym wypadku pełny legal  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #218 dnia: Grudzień 19, 2020, 21:25:26 »
Wyłamanie się bez decyzji KG?
W żadnym wypadku pełny legal  :straz:
Pełny legal zgodny z decyzją KW. Zresztą wszędzie tak jest.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #219 dnia: Grudzień 20, 2020, 09:54:47 »
Łódzkie od 1 stycznia wraca do 3 zmian.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #220 dnia: Grudzień 20, 2020, 19:41:57 »
Łódzki KW przekonał KG, i KM/KP wracają do normalności. Wcześniej pisałem, że łatwiej jest zachować ciągłość służb w systemie 3zmianowym. Więcej jest przypadków jednostkowej kwarantanny, niż kwarantanny całej zmiany. Warto przeanalizować dane od marca...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #221 dnia: Grudzień 20, 2020, 20:05:11 »
Łódzki KW przekonał KG, i KM/KP wracają do normalności. Wcześniej pisałem, że łatwiej jest zachować ciągłość służb w systemie 3zmianowym. Więcej jest przypadków jednostkowej kwarantanny, niż kwarantanny całej zmiany. Warto przeanalizować dane od marca...
Owszem i od samego początku wprowadzania systemu 4 zmianowego byłem przeciwny... Pierwszy w kraju był chyba KW z Gdańska który obecnie jest w Olsztynie moim zdaniem trochę się wychylił bo wtedy w skali kraju przypadków było tyle że teraz to jeden powiat robi .. Ale dwa razy u mnie wirus się pojawił w okolicach początku interwału.... W systemie 3 zmianowy wyleciała by 1/3 JRG a tak wypadła 1/4... Ma on swoje wady i zalety.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #222 dnia: Grudzień 20, 2020, 20:16:44 »
Ja znam więcej przypadków, gdzie pojedynczy strażacy wypadali na kwarantannę. Były przypadki izolacji (potwierdzenie infekcji) ale zwykle, od czasu kontaktu ze zmianą minęło już blisko 10 dni i nikt na kwarantannę nie szedł - tak wygląda u nas czas diagnostyki... Za to, utrzymanie minimum przy 4zmianach, bez mieszania zmian, nadmiernego angażowania codziennych, jest niemożliwy.

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #223 dnia: Grudzień 20, 2020, 21:17:04 »
A inni wrócą ?

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #224 dnia: Grudzień 20, 2020, 21:26:39 »
A czy gdzieś pojawiły się informacje ze powrót do 3 zmian będzie uzależniony od ilości zaszczepionych funkcjonariuszy? Bo już takie plotki było słychać gdzieniegdzie.