Autor Wątek: Zmiany ABCD  (Przeczytany 172835 razy)

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 06, 2020, 20:41:39 »
Łódzkie, 3 zmiany, KW raczej jest aby zostać już przy tym systemie do końca roku
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 07, 2020, 18:25:14 »
No tak w łódzkiem pasuje bo nadgodziny nie chcą płacić że by wykazać że się województwo wyrabia, a reszta polski po150 godzin i w górę wyrabia. A łódzkie się cieszy jak ma 20_ 45 maks nadgodzin. Przecież panowie komendanci na kursach się rozmawia i wiemy jak jesteśmy w plecy z nadgodzinami w łódzkiem

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 07, 2020, 18:42:05 »
No tak w łódzkiem pasuje bo nadgodziny nie chcą płacić że by wykazać że się województwo wyrabia, a reszta polski po150 godzin i w górę wyrabia. A łódzkie się cieszy jak ma 20_ 45 maks nadgodzin. Przecież panowie komendanci na kursach się rozmawia i wiemy jak jesteśmy w plecy z nadgodzinami w łódzkiem
Tyle masz godzin ile byłeś w pracy. Wszystkim nigdy nie dogodzisz. U mnie np. są braki kadrowe i godziny sypiemy na maxa. Ale co z tego jak ci coś wyskoczy i potrzebujesz wolne to zapomnij nie masz z kim nawet się zamienić bo jeden na wolnym jest ze zmiany całej. A 10-12 służb w ciągu to standard bez WS. Chcesz się zamienić to zapraszam. Ja nie chcę pieniędzy chciałbym pobyć w domu więcej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 07, 2020, 19:14:16 »
No tak w łódzkiem pasuje bo nadgodziny nie chcą płacić że by wykazać że się województwo wyrabia, a reszta polski po150 godzin i w górę wyrabia. A łódzkie się cieszy jak ma 20_ 45 maks nadgodzin. Przecież panowie komendanci na kursach się rozmawia i wiemy jak jesteśmy w plecy z nadgodzinami w łódzkiem
Moim zdaniem mało kto wie jak mocno i przez czyje działania wasze województwo jest w plecy. Np. Wyobraź sobie że poprzedni kw chciał aby jeszcze zmniejszyć ilość nadgodzin i wystąpił o ponad 40 dodatkowych etatów. Obecnie pracę zakończył zespół w KW... zapytaj u siebie o efekty bo mnie rozwalily na części pierwsze.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 07, 2020, 22:54:16 »
Eqinox przyblizysz tematy o których wspomniales?

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 07, 2020, 22:57:51 »
Moim zdaniem mało kto wie jak mocno i przez czyje działania wasze województwo jest w plecy.
Możesz rozwinąć wątek, bardzo mnie to interesuje, a wzbudziłeś swoim wpisem wielkie zaciekawienie 😉

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 07, 2020, 23:19:19 »
Jak w plecy, nie ma nadgodzin bo ktoś zadbał o odpowiednią ilość etatów. Ludzie nie są przemęczeni pracują zgodnie z nominałem to chyba jest stan normalny czy się mylę?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 08, 2020, 00:59:52 »
Eqinox przyblizysz tematy o których wspomniales?

Moim zdaniem mało kto wie jak mocno i przez czyje działania wasze województwo jest w plecy.
Możesz rozwinąć wątek, bardzo mnie to interesuje, a wzbudziłeś swoim wpisem wielkie zaciekawienie 😉

Byłem na tyle miły, że przekazałem coś co było powszechnie znane do łódzkiego... gdzie miało rangę tajemnicy. Czyli które województwa mają ile i dlaczego  :wacko:
Tą tabelkę otrzymało 42 osoby w S. U mnie była przedmiotem dyskusji i nam pasuje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2020, 08:41:07 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 08, 2020, 11:38:04 »
Czyli: "Wiem ale nie powiem"

Online monek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 08, 2020, 11:41:20 »
To jest chyba wątek na temat 4 zmian, a nie nadgodzin, może wróćcie do tematu.

Online proaros

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 29, 2020, 12:17:17 »
Pytanie do Zachodniopomorskiego.
Czy z początkiem października wracają u kogoś w KP Zmiany ABCD?

Wysłane z mojego LM-X540 przy użyciu Tapatalka


Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 29, 2020, 12:28:02 »
Śląsk wraca na 4 zmiany

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 29, 2020, 12:31:15 »
To i tak fikcja przychodzi info z sanepidu i kolega do domu reszta była z nim na służbie jakiś czas reszta zostaje w pracy i co dalej nie testują tych którzy zostali odesłani na kwar ....

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 29, 2020, 12:33:59 »
Śląsk wraca na 4 zmiany

Cały Śląsk czy konkretne KM/KP?

Offline ratownik17_suwalczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 29, 2020, 12:37:51 »
Warminsko-mazurskie cały czas na 4 zmianach

Offline bigi92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 29, 2020, 12:42:13 »
Opolskie 4 zmiany

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 29, 2020, 12:59:47 »
To i tak fikcja przychodzi info z sanepidu i kolega do domu reszta była z nim na służbie jakiś czas reszta zostaje w pracy i co dalej nie testują tych którzy zostali odesłani na kwar ....


nie testują bo zmieniły się wytyczne.
po kontakcie z covidem 10 dni kwarantanny...
Burdel jest niesamowity.
Pogotowie i szpitale nie odwalają takich szopek jak psp  :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2020, 13:16:28 wysłana przez pafnucek »

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 29, 2020, 22:28:57 »
Moim zdaniem, jeśli mamy choć trochę realne odizolowanie zmian od siebie i biura (zmiana służby bez kontaktu, nie łazimy po komendzie) trzy zmiany są równie bezpieczne co cztery, a łatwiej zaplanować ciągłość służby bez mieszania zmian w przypadku trzech zmian... Jedna wypada na kwarantannę a dwie jadą 24/24.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 30, 2020, 05:46:07 »
Moim zdaniem, jeśli mamy choć trochę realne odizolowanie zmian od siebie i biura (zmiana służby bez kontaktu, nie łazimy po komendzie) trzy zmiany są równie bezpieczne co cztery, a łatwiej zaplanować ciągłość służby bez mieszania zmian w przypadku trzech zmian... Jedna wypada na kwarantannę a dwie jadą 24/24.
No dokładnie ten system nie jest dobry w małych KP trudno będzie utrzymać stany minimalne jak tak dalej pójdzie ciągle ktoś wypada na kwar......

Strażak90

  • Gość
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 30, 2020, 08:35:02 »
Stany minimalne, stanami minimalnym.... Mnie nurtuje pytanie jak się ma sprawa odnośnie wzięciem  urlopów na wolnym.... wprowadzają nam 4 zmiany, a grafik 0 pozostaje w systemie 3 zmianowym i trzeba kombinować, aby nie wyjść na minusie (mała JRG) jeśli potrzebujesz wziąść urlop, a w grafiku zerowym wypada Ci on akurat w tygodniu wolnym to jak to się ma do przepisów KP?

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 30, 2020, 19:57:02 »
Podlaskie od jutra ponownie przechodzi na 4 zmianowy system.

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 30, 2020, 21:04:35 »
Dla nas to bezsens 4zmiany ale kazdy KW chroni swój taboret. 

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 30, 2020, 22:33:18 »
Krecko, dziwisz się? Jaki wpływ na rozwój sytuacji ma KW? Taki sam, jak Ty na rozwój scenariusza filmu w kinie... a konsekwencje zapowiedziane ponosi KW. Co zrobić, by nie wyłączyć całej JRG? Nie krytykuj tylko wymyśl bezpieczne wyjście. Jak wspominałem, wdrożenie "izolacji zmian" itp. formalnie broni nas przed zamknięciem całej JRG. Odizolowanie (bardziej lub mniej sztuczne) PB od KP i SK jest kolejnym krokiem do minimalizacji skutków np. zachorowania dziecka na covid. Uważam, że trzy zmiany w tym trybie, to rozwiązanie optymalne dla organizacji służby. Cztery zmiany nic nie zmieniają w tej kwestii.
W marcu, gdy odizolowanie PB od biura było niemożliwe (czy naprawdę możliwe jest teraz???) rozwiązanie AB/CD i dopasowanie zdalnej pracy codziennych było dobrym rozwiązaniem. Bezpiecznym na 99%. Ale jeśli wierzymy (jak w reklamy o McDonalds) że wirusy nie latają po budynku KP, to unikanie kontaktów codziennych ze zmianowymi nie wymaga systemu czterozmianowego. A system ten, na dłuższą metę, sprawia wiadome problemy. Jak długo tak ma być? Myślę że do końca roku na pewno. Co dalej, się zobaczy. Będziemy żyć z zachowaniem zasad sanitarnych, zaczniemy myć ręce, przestaniemy chodzić do Firmy z temperaturą... i tak być powinno. Przecież szczepionka tematu nie rozwiąże. Będziemy szybko zdrowieć, jak exMinister Szumowski i po problemie. A kto ma umrzeć, ten umrze. Amen.

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 01, 2020, 09:07:51 »

Moim zdaniem, jeśli mamy choć trochę realne odizolowanie zmian od siebie i biura (zmiana służby bez kontaktu, nie łazimy po komendzie) trzy zmiany są równie bezpieczne co cztery, a łatwiej zaplanować ciągłość służby bez mieszania zmian w przypadku trzech zmian... Jedna wypada na kwarantannę a dwie jadą 24/24.

Jeśli jedna wypada na kwarantanne z reguły i tak masz z tej zminy kilka osób poza covidem - urlopy, szkolenia, czasami WS dodatkowo. Więc można wtedy spokojnie uruchomić 3 zmiany z 2 pozostałych plus urlopowi itp, ale jest to wtedy uzasadnione. W tym momencie to działania prewencyjne które nic nie dają stwarzając tylko problemy.
Pozdrawiam

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 01, 2020, 22:08:04 »
Ja zapytam czy u was jest tak rygorystycznie przestrzegany reżim sanitarny ? Czy przestrzegacie wszystkich zasad?  Bo jak juz wcześniej pisałem u nas mocno to szwankuje . Zarówno przy zmianie służby jak i cala reszta. No ale cztery zmiany są.  I jak wypadną to dwie zmiany. Na dodatek trzeba było obsadzić zmiany 11stym i 12stym co w rezultacie osłabia zmianę bo z 13stu ludzi robi się 12stu. 11sty zawsze siedzi na spgaz czy innym kaloryferze. Drugi wyjazd zawsze w nie pełnym składzie. Ogólnie to nie ma żadnych plusów tego rozwiązania.