Autor Wątek: Zmiany ABCD  (Przeczytany 172869 razy)

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 22, 2020, 14:35:57 »
Ma ktoś jakieś info do kiedy ten system czterozmianowy będzie obowiązywał?

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 22, 2020, 19:51:00 »
Bardzo fajny system pracy mi się podoba mógł by zostać  ale wiadomo że nie zostanie a szkoda chociaż mogli by zrobić 24/72 też by było super pozdrawiam maruderów, że nic im nie pasuje :wub:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 22, 2020, 22:47:53 »
Bardzo fajny system pracy mi się podoba mógł by zostać  ale wiadomo że nie zostanie a szkoda chociaż mogli by zrobić 24/72 też by było super pozdrawiam maruderów, że nic im nie pasuje :wub:
4 zmiany to tez 12/24/12/48  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 23, 2020, 09:05:35 »
Dlatego o tym systemie nie wspominałem bo jest najgorszym z możliwych scenariuszy  :stop: :o

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 23, 2020, 09:41:25 »
Dlatego o tym systemie nie wspominałem bo jest najgorszym z możliwych scenariuszy  :stop: :o
Trzeba mieć świadomość, że najczęściej stosowany jest ten najgorszy. Więc może by sobie odpuścić i zostawić żeby było jak jest...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 24, 2020, 14:50:29 »
Czyli nic nie wiadomo do kiedy taki system może potrwać?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 24, 2020, 15:02:31 »
Jak będzie wiadomo to z pewnością każdy strażak i w każdej Komendzie się o tym dowie...

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 25, 2020, 11:11:19 »
Bardzo fajny system pracy mi się podoba mógł by zostać  ale wiadomo że nie zostanie a szkoda chociaż mogli by zrobić 24/72 też by było super pozdrawiam maruderów, że nic im nie pasuje :wub:

Nie pasuje?
Ruchają nas bez mydła...4 zmiany a system rozliczeniowy dalej liczy godziny na 3 zmiany...i podpisujemy urlopy w tygodniu w którym nie ma nas w pracy bo pracuje zmiana A/B. Zmiana C/D ma wolne a urlop i tak trzeba wypisać. :angry: :rolleyes:
Jak tak dalej pójdzie to zostaniemy bez nadgodzin i bez urlopów a solidarność nic z tym nie robi...

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 25, 2020, 11:24:50 »
W mojej komendzie jakby rozpisywali urlopy w wolnym to wszyscy nadgodziny po korek. A tak urlopy schodzą minimalnie ( w pracującym interwale) a nadgodziny każdy średnio ok 150. Jeśli ten system pozostanie na następne półrocze to będzie problem z urlopami bo zostało ich bardzo dużo

Offline marcinp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 25, 2020, 13:58:11 »
Hej,
już pytałem, ale awaria forum i widzę, że zniknęło.
Zmodyfikowano u mnie harmonogram półroczny na system 4 zmian. Wyszły pomiędzy planowanymi służbami odległości większe niż 120h czasu wolnego? Covid zmienił/nagiął przepisy?
Jak w planowanym harmonogramie 24/24 liczony jest u Was urlop? 2 dni i 24h?

Dzięki i pozdrawiam.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 25, 2020, 14:13:58 »
Hej,
już pytałem, ale awaria forum i widzę, że zniknęło.
Zmodyfikowano u mnie harmonogram półroczny na system 4 zmian. Wyszły pomiędzy planowanymi służbami odległości większe niż 120h czasu wolnego? Covid zmienił/nagiął przepisy?
Jak w planowanym harmonogramie 24/24 liczony jest u Was urlop? 2 dni i 24h?

Dzięki i pozdrawiam.

Ktoś kto to zrobił powinien liczyć się z odpowiedzialnością karną i dyscyplinarną. Co na to ZZ?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fclp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 25, 2020, 14:38:28 »
Hej,
już pytałem, ale awaria forum i widzę, że zniknęło.
Zmodyfikowano u mnie harmonogram półroczny na system 4 zmian. Wyszły pomiędzy planowanymi służbami odległości większe niż 120h czasu wolnego? Covid zmienił/nagiął przepisy?
Jak w planowanym harmonogramie 24/24 liczony jest u Was urlop? 2 dni i 24h?

Dzięki i pozdrawiam.
teraz to nawet można mieć 2 wolne służby z rzędu.. kończąc cykl i rozpoczynając także wszystko w imieniu walki ze złem :)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 25, 2020, 14:45:13 »
Zawsze można było mieć dwie, trzy, a nawet 10 wolnych zmian z rzędu. Nie wolno ich jednak było planować w harmonogramie półrocznym.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 25, 2020, 14:58:00 »
Ma ktoś jakieś info do kiedy zostaje system zmianowy ABCD?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 25, 2020, 15:26:34 »
Ma ktoś jakieś info do kiedy zostaje system zmianowy ABCD?
Musisz szukać informacji na "swoim" podwórku, system nie jest wszędzie wdrożony.

Offline marcinp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 26, 2020, 09:50:36 »
Hej,
już pytałem, ale awaria forum i widzę, że zniknęło.
Zmodyfikowano u mnie harmonogram półroczny na system 4 zmian. Wyszły pomiędzy planowanymi służbami odległości większe niż 120h czasu wolnego? Covid zmienił/nagiął przepisy?
Jak w planowanym harmonogramie 24/24 liczony jest u Was urlop? 2 dni i 24h?

Dzięki i pozdrawiam.

Ktoś kto to zrobił powinien liczyć się z odpowiedzialnością karną i dyscyplinarną. Co na to ZZ?


ZZ prowadzą rozmowy. Efektów brak.
Zmiany w harmonogramach, urlopach są już w zasadzie gotowe.

Jak z tym urlopem i jego rozliczaniem na 24/24?
Ktoś? Coś?

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 26, 2020, 10:48:25 »
Nie ma zgody KG na modyfikowanie harmonogramu półrocznego. Pismo w tej sprawie zostało skierowane do ZZ "Florian".

Offline marcinp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 26, 2020, 11:28:00 »
Nie ma zgody KG na modyfikowanie harmonogramu półrocznego. Pismo w tej sprawie zostało skierowane do ZZ "Florian".

Można to pismo?

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 26, 2020, 12:12:43 »
Odpowiedzi udzielił oficer pochodzący z małej, przygranicznej JRG gdzie od początku wprowadzenia ABCD z powodu braków kadrowych funkcjonariusze nie wybierają urlopów, wolnego i nikogo nie ma na dyżurze.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 26, 2020, 18:49:19 »
Nie 1/4, a 2/4 no chyba że zmiany służbowe korzystają z innej kuchni, innych toalet i jeżdżą innymi samochodami.. Przynajmniej tak teoria mówiła, że jednym z punktów objęcia kwarantanną jest korzystanie z tych samych przedmiotów co osoba zakażona. No chyba, że praktykuje się już inaczej.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 26, 2020, 22:03:58 »
Tak czytam tą informację i ciężko się to czyta przemęczenie  dużo wyjazdów? Czytacie to i słyszycie te narzekania? Czy jesteśmy w formacji mundurowej czy przedszkolu? Jak to zawsze mówią papier format A4 i raporcik o zwolnienie jest dużo wolnych etatów na inne miejsca pracy pozdrawiam tych narzekaczy http://remiza.com.pl/solidarnosc-chce-zmiany-systemu-zmianowego/

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 27, 2020, 11:42:13 »
Tak czytam tą informację i ciężko się to czyta przemęczenie  dużo wyjazdów? Czytacie to i słyszycie te narzekania? Czy jesteśmy w formacji mundurowej czy przedszkolu? Jak to zawsze mówią papier format A4 i raporcik o zwolnienie jest dużo wolnych etatów na inne miejsca pracy pozdrawiam tych narzekaczy http://remiza.com.pl/solidarnosc-chce-zmiany-systemu-zmianowego/
odkopałem...
Ja tam mam 45-56 wyjazdów w roku 9 lat służby super kadrowiec sam podpowie jak jest coś  nie tak pozdrawiam

Gdybyś spojrzał na jednostki gdzie tyle wyjazdów to robi strażak w ciągu miesiąca to byś inaczej patrzył na tą "służbę". Tobie ten system pasuje, innym niekoniecznie. Więc stąd ta dyskusja egoisto. Ja też czekam na powrót do 24/48. Wtedy łatwiej było mi zaplanować prywatną część życia bo nie samą strażą żyje człowiek.. Chociaż patrząc na Twoje wypowiedzi o dodatkowym zarobkowaniu, zarobkach, szkołach itd.. odnoszę inne wrażenie.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 27, 2020, 13:31:06 »
Tak czytam tą informację i ciężko się to czyta przemęczenie  dużo wyjazdów? Czytacie to i słyszycie te narzekania? Czy jesteśmy w formacji mundurowej czy przedszkolu? Jak to zawsze mówią papier format A4 i raporcik o zwolnienie jest dużo wolnych etatów na inne miejsca pracy pozdrawiam tych narzekaczy http://remiza.com.pl/solidarnosc-chce-zmiany-systemu-zmianowego/
no i super zz mają rację ten system już jest zbędny ....:)

Offline kafar998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 27, 2020, 16:18:28 »
Podkarpacie jaki system pracy w czerwcu wiadomo ?? abcd czy powrót do starego?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 27, 2020, 16:23:09 »
Podkarpacie jaki system pracy w czerwcu wiadomo ?? abcd czy powrót do starego?

Póki co cisza...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !