Służba > Forum zawodowców

Zmiany ABCD

<< < (2/91) > >>

in_flames:

--- Cytat: Eqinox w Maj 09, 2020, 19:38:49 ---Czemu ABCD u mnie są 1 2 3 4  :wacko:

--- Koniec cytatu ---
My nasze też ABCD nazwaliśmy, żeby się nie myliło z "normalnymi" 123 :gwiazdki:

sismondi:

--- Cytat: vade w Maj 09, 2020, 22:34:36 ---Tak się tylko wydaje, że znikają. Urlopy wstrzymane, brak L4. Ale drugie półrocze pokaże  ile nadgodzin wyjdzie. Ogólnie ten system kompletnie nie ma sensu. I tak na zmianie służby wszyscy się jakoś ze sobą kontaktują.U nas bałagan niesamowity.  Ten system to tylko problemów   przyniesie w ogólnym rocznym rozliczeniu. Ciekaw jestem co będzie w drugim półroczu, bo na pewno wrócimy do starego systemu  no i trzeba urlopy realizować, a to będzie  generować nadgodziny.

--- Koniec cytatu ---
pytam i pytam w mojej komendzie 8h chodzą normalnie do pracy i widzą sie ze wszystkimi zmianami 1234 gdzie jest sens ???

Eqinox:

--- Cytat: sismondi w Maj 10, 2020, 08:36:43 ---pytam i pytam w mojej komendzie 8h chodzą normalnie do pracy i widzą sie ze wszystkimi zmianami 1234 gdzie jest sens ???

--- Koniec cytatu ---
W obecnym momencie w niektórych województwach jest od kilku dni liczba przypadków na poziomie zero lub da je sie policzyć na palcach to można by się zastanowić nad reżimami sanitarnymi. 

--- Cytat: lang w Maj 09, 2020, 21:40:55 ---
--- Cytat: pafnucek w Maj 09, 2020, 21:23:53 ---
--- Cytat: Rambo_ZSZ w Maj 09, 2020, 19:02:48 ---Do kiedy to może potrwać? Cała ta akcja wgl nie ma najmniejszego sensu.

--- Koniec cytatu ---
Jak nie ma sensu? nadgodziny znikają  :rolleyes:

--- Koniec cytatu ---

Z arytmetyki to chyba nigdy orłem nie byłeś 🤣

--- Koniec cytatu ---
Umie liczyć więc nie wiem o co ci chodzi z tą arytmetyką? Problem jest inny, że strażacy uznali, że to system pracy zmniejsza liczbę nadgodziny a to nie prawda i logiczny błąd gdyż brak szkół i szkoleń (spowodowane jest to stanem epidemii) oraz ograniczenia w ilości urlopów to powodują tylko bajer polega na tym, że w 80-90% przypadków ludzie te godziny dostaną z powrotem jak tylko epidemia się skończy bo te urlopy trzeba będzie wziąć... Szkolenia zrobić itp... 
Jakbyś nie układał strażaków czy na dwie zmiany, trzy, cztery czy nawet 5... Jeśli stan minimalny zostanie na tym samym poziomie i liczba etatów nie zwiększy się  to liczba nadgodzin jest mniej więcej stała.

lang:
Wczoraj zerknąłem w grafik kolegi objętego tym systemem. Miał zaplanowane w harmonogramie półrocznym na maj 7 służb, a w miesięcznym osiem. Cały cykl czterozmianowy trwa 16 dni. W trzyzmianowym systemie jest to przyjmijmy 9 (co trzecią służbę planujemy wolne, ale jednak trzeba dodać kilka "ósemek"). Czyli dla okresu 144 dni strażak powinien mieć zaplanowane minimum 32 służby co stanowi ilość bliską do nominału. A w systemie ABCD wyjdzie w tym samym okresie 36 służb, czyli około 98 gołych nadgodzin. Ilość urlopu proporcjonalnie przypadająca na ten okres to 15.39 dni co przekłada się na 123 godziny. Więc jak można twierdzić, że ten system powoduje odbiór nadgodzin. Nadgodzin w pierwszym okresie może ktoś będzie miał mniej, ale w to miejsce zostanie mu niewykorzystany urlop. Ilość nadgodzin nie wynika z przyjętego systemu, ale ze stanów minimalnych. Żeby utrzymać stan 12 na zmianie jednostka powinna mieć optymalnie 66 etatów w systemie zmianowym, a faktycznie ma 50-52. I to właśnie jest przyczyna nadgodzin.

112:
Piszecie o wstrzymanych urlopach a u nas urlopy są wydawane w dniach wolnych od służb. Dają nam, czy chcemy czy nie chcemy, po trzy dni z urlopów wypoczynkowych, nawet jeżeli w harmonogramach, podobno niemożliwych do zmieniania jeżeli to my potrzebujemy zmiany, nie mamy ich zaplanowanych. Czy jeszcze gdzieś praktykują takie dziwactwa?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej