Autor Wątek: Zmiany ABCD  (Przeczytany 57951 razy)

Offline zeroberto

• Stary Wyga
  • *
Odp: Zmiany ABCD
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2020, 17:56:58 »
Umie liczyć więc nie wiem o co ci chodzi z tą arytmetyką? Problem jest inny, że strażacy uznali, że to system pracy zmniejsza liczbę nadgodziny a to nie prawda i logiczny błąd gdyż brak szkół i szkoleń (spowodowane jest to stanem epidemii) oraz ograniczenia w ilości urlopów to powodują tylko bajer polega na tym, że w 80-90% przypadków ludzie te godziny dostaną z powrotem jak tylko epidemia się skończy bo te urlopy trzeba będzie wziąć... Szkolenia zrobić itp... 
Jakbyś nie układał strażaków czy na dwie zmiany, trzy, cztery czy nawet 5... Jeśli stan minimalny zostanie na tym samym poziomie i liczba etatów nie zwiększy się  to liczba nadgodzin jest mniej więcej stała.
Co by nie było to tu Panie kolego masz rację. Bo ta "panika" z zabieraniem godzin jest mówiąc delikatnie śmieszna.

A wiesz co, chętnie na ten temat podyskutuje:
"1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy."
9. Czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami służby."
Wg mnie w pkt.9 brakuje słowa "przeciętnie", za to jest wyraźnie odniesienie do okresu rozliczeniowego, żeby uznać, że np. w tygodniu możemy pracować, dajmy na to,  100 godzin., pod warunkiem, że średnia wyjdzie nie większa niż 48 w całym okresie o którym mówi pkt 1.
Tą sytuacje reguluje zapis o stanie podwyższonej gotowości.
"10. W przypadku wprowadzenia podwyższonej gotowości operacyjnej w Państwowej Straży Pożarnej czas służby strażaka można przedłużyć ponad normę, o której mowa w ust. 9."
A takiego zdaje się, że nie mamy.
Wytłumacz o co dokładniej chcesz toczyć walkę. Bo jeżeli o urlopy to @rafał.buła wytłumaczył chyba to wystarczająco.
A jak chcesz rozmawiać o pełnieniu służby ponad 48h tygodniowo to powiedz mi jak w systemie trzyzmianowym wypadał Ci poniedziałek, czwartek i niedziela to wg mojej matematyki robiłeś 64h.
W tym śmiesznym systemie ABCD jest jeszcze kilka ciekawszych kruczków których nikt nie przewidział.. albo przewidział i celowo przemilczał..
"Idź do przodu z podniesioną głową"

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 12, 2020, 19:02:54 »
A jak chcesz rozmawiać o pełnieniu służby ponad 48h tygodniowo to powiedz mi jak w systemie trzyzmianowym wypadał Ci poniedziałek, czwartek i niedziela to wg mojej matematyki robiłeś 64h.
No to jest oczywiste bo 8 h z niedzieli przechodzi na poniedziałek..

Offline 112

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2020, 19:04:09 »
Przeczytaj moje ostatnie posty w tym wątku a odpowiesz sobie sam na to pytanie. A co do kruczków: to chodzi ci o zwolnienia lekarskie w czasie wolnym, które wygenerują nadgodziny?

Offline fireman_f

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 12, 2020, 20:49:16 »
U nas tak samo praktykują, urlopy wydają w tygodniach wolnych od służby i nikt nikogo nie pytał czy chce czy nie chce

Offline Siedem

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2020, 21:44:21 »
Ogólnie jest rozpierducha i brak spójności w kraju pod wzgledem podejscia do rozliczania w tym systemie. Niby jedna straż a co KM to inny obyczaj.

Offline Thickus

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 22, 2020, 14:35:57 »
Ma ktoś jakieś info do kiedy ten system czterozmianowy będzie obowiązywał?

Offline pepek1

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 22, 2020, 19:51:00 »
Bardzo fajny system pracy mi się podoba mógł by zostać  ale wiadomo że nie zostanie a szkoda chociaż mogli by zrobić 24/72 też by było super pozdrawiam maruderów, że nic im nie pasuje :wub:

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 22, 2020, 22:47:53 »
Bardzo fajny system pracy mi się podoba mógł by zostać  ale wiadomo że nie zostanie a szkoda chociaż mogli by zrobić 24/72 też by było super pozdrawiam maruderów, że nic im nie pasuje :wub:
4 zmiany to tez 12/24/12/48  :wacko:

Offline pepek1

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 23, 2020, 09:05:35 »
Dlatego o tym systemie nie wspominałem bo jest najgorszym z możliwych scenariuszy  :stop: :o

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 23, 2020, 09:41:25 »
Dlatego o tym systemie nie wspominałem bo jest najgorszym z możliwych scenariuszy  :stop: :o
Trzeba mieć świadomość, że najczęściej stosowany jest ten najgorszy. Więc może by sobie odpuścić i zostawić żeby było jak jest...

Offline Thickus

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 24, 2020, 14:50:29 »
Czyli nic nie wiadomo do kiedy taki system może potrwać?

Offline deejayslonio

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 24, 2020, 15:02:31 »
Jak będzie wiadomo to z pewnością każdy strażak i w każdej Komendzie się o tym dowie...

Offline pafnucek

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 25, 2020, 11:11:19 »

Nie pasuje?
Ruchają nas bez mydła...4 zmiany a system rozliczeniowy dalej liczy godziny na 3 zmiany...i podpisujemy urlopy w tygodniu w którym nie ma nas w pracy bo pracuje zmiana A/B. Zmiana C/D ma wolne a urlop i tak trzeba wypisać. :angry: :rolleyes:
Jak tak dalej pójdzie to zostaniemy bez nadgodzin i bez urlopów a solidarność nic z tym nie robi...

Offline pitrms

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 25, 2020, 11:24:50 »
W mojej komendzie jakby rozpisywali urlopy w wolnym to wszyscy nadgodziny po korek. A tak urlopy schodzą minimalnie ( w pracującym interwale) a nadgodziny każdy średnio ok 150. Jeśli ten system pozostanie na następne półrocze to będzie problem z urlopami bo zostało ich bardzo dużo

Offline marcinp

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 25, 2020, 13:58:11 »
Hej,
już pytałem, ale awaria forum i widzę, że zniknęło.
Zmodyfikowano u mnie harmonogram półroczny na system 4 zmian. Wyszły pomiędzy planowanymi służbami odległości większe niż 120h czasu wolnego? Covid zmienił/nagiął przepisy?
Jak w planowanym harmonogramie 24/24 liczony jest u Was urlop? 2 dni i 24h?

Dzięki i pozdrawiam.

Offline lang

• VIP
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 25, 2020, 14:13:58 »
Hej,
Zmodyfikowano u mnie harmonogram półroczny na system 4 zmian. Wyszły pomiędzy planowanymi służbami odległości większe niż 120h czasu wolnego? Covid zmienił/nagiął przepisy?

Dzięki i pozdrawiam.

Ktoś kto to zrobił powinien liczyć się z odpowiedzialnością karną i dyscyplinarną. Co na to ZZ?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fclp

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 25, 2020, 14:38:28 »
Hej,

Dzięki i pozdrawiam.
teraz to nawet można mieć 2 wolne służby z rzędu.. kończąc cykl i rozpoczynając także wszystko w imieniu walki ze złem :)

Offline lang

• VIP
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 25, 2020, 14:45:13 »
Zawsze można było mieć dwie, trzy, a nawet 10 wolnych zmian z rzędu. Nie wolno ich jednak było planować w harmonogramie półrocznym.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bobek998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 25, 2020, 14:58:00 »
Ma ktoś jakieś info do kiedy zostaje system zmianowy ABCD?

Offline KLAWY

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 25, 2020, 15:26:34 »
Ma ktoś jakieś info do kiedy zostaje system zmianowy ABCD?
Musisz szukać informacji na "swoim" podwórku, system nie jest wszędzie wdrożony.