Autor Wątek: Szkolenie, stopnie, korpusy i inne tam bzdury.....z polityka kadrowa na czele!!!  (Przeczytany 9575 razy)

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Szkolenie, stopnie, korpusy i inne tam bzdury.....z polityka kadrowa na czele!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 28, 2006, 10:52:47 »
   Do Klossa

To o czym napisal KLOSS to prawda, z małym "ale". Wiekszość pism do obrobienia i nakazujacych zbieranie danych, bzdurnych danych życzy sobie KG PSP, a KW tylko je przekazuje w dół. Ostatnia literatura beznadziejnych ludzi z KG o tym świadczy, więc zbierania danych końca nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2006, 20:57:20 wysłana przez woj-tek1 »

Offline leszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Szkolenie, stopnie, korpusy i inne tam bzdury.....z polityka kadrowa na cze
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 28, 2006, 21:14:16 »
kiedyś cieszyłem się że istnieje takie forum. forum strażaków.
będzie gdzie wymienić się poglądami informacjami pochwalić pomysłami .....
no cóż srodze się zawiodłem !
w zasadzie powinienen napisać cytując znaną postać z tvp "...nie chce mi się z wami gadać" i tyle szkoda czasu a może i na to też szkoda!
muszę jednak pogratulować super inteligencji koledze "aaa" !!!
pozazdrościć twojemu komendantowi, ten to ma laby. mając na 8 godzin "aaa" nie straszna mu reorganizacja, przecież sam "aaa" załatwi całą produkcję makulatury.
i do tego nie chce wracać na system zmianowy!
przecież teraz nawet kobietki przechodzą wszystkie testy łącznie z komorą dymową i pchają się na zmiany!
nasz kolega rozumie jadnak że ojczyzna w potrzebie i własną piersią obronie jej honor
pozdrawiam wszystkich rozsądnych ludzi zwłąszcza strażaków
leszek

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: Szkolenie, stopnie, korpusy i inne tam bzdury.....z polityka kadrowa na cze
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 28, 2006, 23:55:13 »
W moim tekście zamiast "papież" winno być oczywiście "papier"!!!!!

** wiec dlaczego nie poprawiłeś, tylko piszesz erraty ?**
dago
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2006, 02:23:48 wysłana przez dago »

Offline ADI WOLF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Szkolenie, stopnie, korpusy i inne tam bzdury.....z polityka kadrowa na czele!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 06, 2006, 01:15:59 »
Drogi Piotrze998. Dla mnie te właśnie szczegóły są istotne a Ty nie rozumiesz ich sensu.Może nie do końca. Nie pomyliłem się piszą o przywilejach strażackich. Znaczna część funkcjonariuszy korzysta ze strażackich przywilejów mając zapewnione odpowiednimi przepisami uprawnienienia. Jestem całkowicie za tym aby znieść przywileje dla tej grupy osób a utrzumać uprawnienia dla pozostałych.(O kogo chodzi -patrz moje poprzednie posty). Co do sortów:minął czasokres użytkowania danego sortu-gnębienie kwatermistrza a jeżeli trzeba komendanta aby można było go pobrać z magazynu. Zużyłeś wcześniej-zakup za równoważnik.Ile wynosi stawka VAT przy zakupie przez komendę a ile przy zakupie indywidualnym? Ciekaw czy czytaliśmy te same przepisy. I jeszcze jedno. Trochę dobrej woli kwatermistrza i może księgowej a VAT przestaje być problemem.Pomyśl.Myślę że sam dojdziesz do tego o co mi chodzi. Jedeny i
podstawowy warunek! Musi być chęć zainteresowanego a nie czekanie aż coś samo przyjdzie a może samo się załatwi. Z tym niestety jest wielki problem.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Szkolenie, stopnie, korpusy i inne tam bzdury.....z polityka kadrowa na cze
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 06, 2006, 12:20:07 »
ADI WOLF - z uporem maniaka twierdzę, że jako strażak mam zagwarantowane ustawą należne mojej grupie zawodowej uprawnienia, a nie przywileje. Odrębną sprawą jest czy wszystkie stanowiska w PSP winni zajmować strażacy i tym samym czy z tych uprawnień mają np. korzystać osoby, które akcje ratownicze oglądają w telewizji.
Odnośnie podatku VAT to komendy płacą go w wysokości 7%, a jak będę kupował sam to zapłacę 22%. Ponadto w strukturach komendy jest osoba która, zgodnie z ustawą o PSP, ma wpisane w pobory dokonanie tych zakupów. :huh:
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2006, 20:06:46 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline ADI WOLF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Szkolenie, stopnie, korpusy i inne tam bzdury.....z polityka kadrowa na czele!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 11, 2006, 16:57:33 »
I właśnie o to mi chodzi.Trzeba wyeliminować ludzi,,uprzywilejowanych".To jest pole do popisu dla dla ludzi którzy chcą zreformować PSP. Któryś z moich poprzednich postów był odpowiedzią dla Intrudera który czeka aż mundur spadnie mu z nieba bo kwatermistrz jest dupa. Co do stawki VAT. Zgadza się. Mimo wszystko są sposoby abyś zapłacił niższą stawkę nie łamiąc prawa ani przepisów oraz nie narażając na to kwatermistrza lub księgowego. Kochani trochę chęci i znajomości rzeczy.Szczególnie u kwatermistrza.Pozdrawiam.

Offline mlody-667

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Szkolenie, stopnie, korpusy i inne tam bzdury.....z polityka kadrowa na cze
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2007, 19:36:25 »
niestety w mojej jednostcce jest tak samo oficerowie i apsiranci z biura są świętymi krowami i wszystko mogą dlatego w mojej jednostcce żaden normalny strażaka nie pójdzie tam z chęcia pracować