Autor Wątek: MDP a szkoła zawodowa  (Przeczytany 2204 razy)

Offline Patrycja B

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
MDP a szkoła zawodowa
« dnia: Maj 06, 2020, 02:09:20 »
Witam, mam 16 lat i uczęszczam do szkoły średniej (zawodówki). Zastanawia mnie jak działa MDP, jak to pogodzić ze szkołą i jak mogę się do niej dostać?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: MDP a szkoła zawodowa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2020, 12:26:01 »
Praktycznie cały skład MDP musi pogodzić to ze szkołą.
Członkiem MDP mogą być dziewczęta i chłopcy do ukończenia 18 lat za zgodą opiekuna prawnego. Dolną granicę wieku określa statut danej jednostki OSP, bo na podstawie statutu tworzy się przy jednostce MDP.
Popatrz np. tutaj: http://www.zosprp.pl/?q=content/wzorcowy-regulamin-organizacyjny-mlodziezowej-druzyny-pozarniczej
MDP to zbiórki, ćwiczenia, zapoznanie ze sprzętem itp.
Jak masz gdzieś koło siebie jednostkę OSP, to idź, zapytaj. Nikt cię nie ochrzani za to.
A za dwa lata będziesz mogła być pełnoprawnym członkiem OSP, z prawem do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych - oczywiście po ukończeniu kursu podstawowego dla strażaków OSP oraz prawem do głosowania na walnym zebraniu OSP. Członkowie MDP na walnym zebraniu mają prawo być obecni, ale nie mogą głosować.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2020, 14:36:20 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline wiktus70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: MDP a szkoła zawodowa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2020, 20:13:40 »
Działalność MDP jest różna - zależna od jednostki: bardzo prężne MDP mają zbiórki przez cały rok i robią na nich rozmaite rzeczy: ćwiczenia  z rozmaitym  sprzętem , elementy pierwszej pomocy , przygotowanie do zawodów tych pożarniczych jak i OTWP ,wycieczki ,gry i zabawy , udział w świętach i uroczystościach. W części MDP zbiórki mogą się  ograniczać  się do sezonu letniego. Stopień działalności MDP jest baaardzo zróżnicowany. Jak pogodzić ze szkoła ? Da się  , zbiórki zazwyczaj odbywają się w weekendy (pt-nd) po to właśnie aby najwięcej osób mogło uczestniczyć.  Jak się dostać ? tak jak napisał @Mroovka trzeba iść się spytać .
@Mroovka propos członków MDP , mogą oni głosować a nawet być wybierani na niektóre funkcje w zarządzie , jednakże tyczy to się osób powyżej 16 roku życia

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: MDP a szkoła zawodowa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2020, 11:22:56 »
@wiktus70
Oczywiście masz rację odnośnie głosowania przez członków MDP. Umknął mi ten szczegół. Wszystkiego nie wiem w temacie OSP, ale się staram  -_-. Na swoją obronę dodam tylko, że nie jestem członkiem OSP, jestem natomiast blisko z OSP związany z racji służby w komórce operacyjnej.
Si vis pacem, para bellum