Autor Wątek: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?  (Przeczytany 4335 razy)

Offline Lincoln123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« dnia: Maj 06, 2020, 00:34:24 »
Witam
Jak to jest, ze w rozporzadzeniu na 2grupie zaszeregowania maksymalny stopień to starszy strazak. A tymczasem w wielu Komendach chłopaki schodzą ze stażu i w maju dostają sekcyjnego. Czyli w jednej Komendzie dostają bez problemu sekcyjnego będąc na 2 grupie. A w drugiej Komendzie zasłaniają się tym, ze sekcyjnego mozna dostac dopiero na 3grupie. Wyjaśni ktos?

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2020, 06:42:07 »
Dostają sekcyjnego bo w większości przypadków dostają, albo dostali chwilę wcześniej grupę 3.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2020, 11:50:48 »
Dostają sekcyjnego bo w większości przypadków dostają, albo dostali chwilę wcześniej grupę 3.

?????????

.... Pierwszy stopień w wyższym korpusie można otrzymać nie będąc na stanowisku danego korpusu.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2020, 11:59:23 »
Dostają sekcyjnego bo w większości przypadków dostają, albo dostali chwilę wcześniej grupę 3.

?????????

.... Pierwszy stopień w wyższym korpusie można otrzymać nie będąc na stanowisku danego korpusu.
Za szybko i zagmatwalem. Dostają na strażu jeszcze ml ratownika i na dzień strażaka grupa trzecia stopień sekcyjny.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2020, 20:00:00 »
Nie muszą i w 90% nie dostają 3 grupy. Jakże to nieekonomiczne by było.

Online Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2020, 22:21:13 »
Nie muszą i w 90% nie dostają 3 grupy. Jakże to nieekonomiczne by było.

A jak to się ma wg Ciebie do obecnego przepisu kwalifikacyjnego? A

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2020, 22:39:47 »
A jak to się ma wg Ciebie do obecnego przepisu kwalifikacyjnego? A
Przepis kwalifikacyjny w przypadku awansu na pierwszy stopień w korpusie nie ma nic gdyż określa to ustawa a ona nie wymaga stanowiska.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2020, 09:43:41 »
No tak, to zmienia postać rzeczy. Pytanie, po co więc taki zapis w przepisie? :cooo:

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2020, 10:28:04 »
Nie muszą i w 90% nie dostają 3 grupy. Jakże to nieekonomiczne by było.

No tak najlepiej młodego przetrzymać na drugiej grupie i samemu mieć jak siebie i swoich wynagradzać. Ja zawsze wnioskowałem żeby jednak młodym dawać i nie tylko ja. Komendant też postępuje po ludzku. Co więcej w sąsiednich komendach robią podobnie, zatem te 90% to raczej regionu dotyczy konkretnego.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2020, 10:32:38 »
No tak, to zmienia postać rzeczy. Pytanie, po co więc taki zapis w przepisie? :cooo:

W przepisie ta kwestia jest dobrze napisana. Trzeba trochę godzin spędzić aby nauczyć się go poprawnie interpretować.

Nie muszą i w 90% nie dostają 3 grupy. Jakże to nieekonomiczne by było.

No tak najlepiej młodego przetrzymać na drugiej grupie i samemu mieć jak siebie i swoich wynagradzać. Ja zawsze wnioskowałem żeby jednak młodym dawać i nie tylko ja. Komendant też postępuje po ludzku. Co więcej w sąsiednich komendach robią podobnie, zatem te 90% to raczej regionu dotyczy konkretnego.

To był sarkazm. Takie wcielenie się w skórę komendantów. A co do 90% to dane z palca wyssane więc może masz rację że nie 90% a 89 % xd

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2020, 11:15:15 »
Harmful doskonale sarkazm zrozumiałem  :wacko:. Po prostu są, jak się okazuje komendanci, którzy naprawdę tak myślą. Moje okolice z tego co młodzi mówią to też dostają normalnie trzecia grupę.

Online Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2020, 12:39:16 »
Harmful doskonale sarkazm zrozumiałem  :wacko:. Po prostu są, jak się okazuje komendanci, którzy naprawdę tak myślą. Moje okolice z tego co młodzi mówią to też dostają normalnie trzecia grupę.

Na południu najpopularniejsze jest twierdzenie "przecież na stażu nie można dostać drugiej grupy, dopiero po skończeniu stażu"  :wall:

No tak, to zmienia postać rzeczy. Pytanie, po co więc taki zapis w przepisie? :cooo:

W przepisie ta kwestia jest dobrze napisana. Trzeba trochę godzin spędzić aby nauczyć się go poprawnie interpretować.


OK, w takim razie wytłumaczysz w jaki sposób można to interpretować? Nie łatwiej było zapisać, że max stopień na ml. ratowniku to sekcyjny, skoro i tak można ten stopień dostać?

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2020, 16:33:50 »
Harmful doskonale sarkazm zrozumiałem  :wacko:. Po prostu są, jak się okazuje komendanci, którzy naprawdę tak myślą. Moje okolice z tego co młodzi mówią to też dostają normalnie trzecia grupę.

Na południu najpopularniejsze jest twierdzenie "przecież na stażu nie można dostać drugiej grupy, dopiero po skończeniu stażu"  :wall:

No tak, to zmienia postać rzeczy. Pytanie, po co więc taki zapis w przepisie? :cooo:

W przepisie ta kwestia jest dobrze napisana. Trzeba trochę godzin spędzić aby nauczyć się go poprawnie interpretować.


OK, w takim razie wytłumaczysz w jaki sposób można to interpretować? Nie łatwiej było zapisać, że max stopień na ml. ratowniku to sekcyjny, skoro i tak można ten stopień dostać?

Na młodszym ratowniku możesz dostać nawet i młodszego kapitana. Jeśli nie spełniasz kwalifikacji na stopień w wyższym korpusie to na 2 grupie maksymalnie dostaniesz st. str. Tyle, że teraz każdy młody ma od razu kurs podoficerski, a więc spełnia kwalifikacje na pierwszy stopień w korpusie podoficerów tj. sekcyjny. Dostaje go, ale będąc na młodszym ratowniku nie dostanie nic więcej, więc musi czekać na ratownika aby awansować w stopniu tak samo jak wcześniej wspomniany mł. kpt. który musi dostać co najmniej młodszego specjalistę czy z-ce dcy zmiany, aby awansować wyżej. Do dostania stopnia w innym korpusie nie trzeba mieć stanowiska przypisanego dla danego korpusu. Dlatego też dostają ludzie sekcyjnego pomimo że są na stanowisku szeregowców. Rozumiesz?

Online Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2020, 17:08:12 »
Tak, jest to zrozumiałe, dlatego zapytałem czy nie sensowniej było zapisać że na ml. rat max to sekcyjny zamiast st.str? Bo i wychodzi na to samo, a jedno nie gryzło by się z drugim :fiuu:

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Stopien sekcyjnego na 2grupie ?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2020, 23:30:52 »
Nie mogą tak napisać bo w każdym stanowisku oprócz korpusu oficerskiego byłby wpisany maksymalny stopień ml. Kpt.