Publiczne > Techniczne

Plany rozwojowe forum 2020-->

(1/6) > >>

dago:
Po wyjściu na prostą w temacie aktualizacji czas na zaprezentowanie planów rozwojowych. Wyjdę od ogólnej uwagi, że forum niestety nie spełniło moich założeń. Jest kroniką towarzyską, które dawno przebiło wieloletniego lidera czyli popularny organ prasowy komendanta głównego.

Założenie było takie, żeby wspomagać oddolnie wiedzę o ratownictwie. Natomiast wszystkie kwestie polityczno-obyczajowe wykorzystać jako lep na szanownych użytkowników. Pisze odrobinę lekceważąco, ponieważ główny dogmat i relikt wszelkiej działalności internetowej - liczba odwiedzin/liczba użytkowników nie stanowi dla mnie żadnej wartości. Żadnej. Wielu moich internetowych znajomych do dzisiaj nie potrafi tego zrozumieć.

Jest na forum ważna grupa fajnych osób, które, często samotnie ciągną tematy, lub służą pomocą w odpowiedziach. Wielki szacunek za to. Forum miało udział we wsparciu przy redagowaniu książki, organizuje konkursy dla młodzieży, podejmowało sporo innych aktywności. Niestety to margines tego, co dzieje się każdego dnia. Dlatego planuję opisać a następnie wprowadzić zmiany. Robię to na zasadzie merytokracji, którą sobie uzurpuję jako administrator. Na szczęście nie mam sponsora, właściciela, którego muszę pytać o zdanie.

Wykaz planowanych zmian

Destrukcyjne

1. Przegląd działów - nieaktywne, niepopularne zostaną zamknięte, a z końcem roku usunięte. Wartościowe tematy będą przesunięte - szacuję, że zniknie ⅓ działów, poddziałów.

2. Likwidacja klubu - martwego tworu i powiązanych działów, elementów grup.

Modernizacyjne

1. Nowy główny dział, w którym będzie można zadać absolutnie każde pytanie o wiedzę, poza opiniami, ocenami. Z dwóch powodów: (1) bo pytania takie przeplatają się w poważnych działach i nie ma gdzie ich przesunąć, a wywołują agresję, (2) bo rodzi się i dojrzewa wielu ludzi, którzy mają czasem podstawowe problemy. Dział, w którym wolno pomagać i odpowiadać, natomiast nie wolno odsyłać do wyszukiwarki, krytykować, wyśmiewać. Po prostu - chcesz pomóc odpisz, irytuje Cię pytanie nie reaguj.
Będę poszukiwał osoby  o szczególnych predyspozycjach do moderowania tego działu - z wielką cierpliwością i trzymający stronę pytających.

2. Nowy dział hobby, gdzie autor wątku będzie miał prawa moderatorskie do tematu, może pisać, relacjonować, a jeśli aktywność będzie znaczna - otrzyma dział podrzędny do dyspozycji.
Ponieważ wśród strażaków wielu ma fajne hobby - akwarystyka, kolekcjonerstwo, modelarstwo, foto, karata. Tułają się po tematycznych forach a we własnym środowisku nie są rozpoznawani. Akwarium w każdej JRG!  I tablica z naszywkami i jeszcze odrestaurowane motopompy. Tymczasowo zawieszam ten pomysł, jako potencjalnie nietrafiony. Podczas półrocznej obserwacji, nie odebrałem zainteresowania takim działaniem.

3. Otwarcie się na firmy, którym należy się pomoc w tych trudnych czasach. To są polskie interesy, czasami bardzo nieduże. Handel, usługi. Niech się prezentują.

Techniczne

1. Zabezpieczenie forum połączeniem https
2. Przegląd kont moderacyjnych i ustalenie potrzeb, rekrutacja
3. Przegląd kont użytkowników - likwidacja zombi
4. Staranny przegląd regulaminu, wprowadzenie większej przejrzystości moderacji i działań w sytuacjach konfliktowych:
- jednozdaniowce moderowane jak dotychczas wg. uznania władzy
- wielozdaniowce - moderacja zawsze ze śladem dla autora
- konflikt - indywidualne podejście, w zakresie środków - anonimizacja, zamkniecie tematu, wykasowania wpisów obu stron.
5. Zastanawiam się nad ukryciem przed światem gorących dyskusji - tylko dla zalogowanych. Ostatecznie, po przeanalizowaniu wycofuję się z tego pomysłu
6. Zainstalowanie Taptalka dla forum.
Zmiany w didaskaliach - jestem za, za częścią.
- o fajnych rangach (ale nie opartych na stopniach pagonowych, bo mnie to mierzi) - chciałbym, nie mam pomysłu Z uwagi na brak lepszych pomysłów ogólne rangi pozostają bez zmian, doszła nowa ranga związana z grupą użytkowników - firma
- banery rangi - chciałbym wyjątkowe. Jako stary dziad wybrałbym coś z pixelartu, albo ręczne cudeńko, kiedyś na stronie strazak.pl miałem ogromną kolekcję zabytkowych hełmów strażackich.


Cel: w 2023 roku wielka feta, wielkiej grupy forumowiczów na 20 lecie forum ps. stawiam pierwszą kolejkę! :piwo:


Zapraszam do zgłaszania uwag i pomysłów.

lang:
Plan ambitny, nie powiem. Ale kto emerytowi zabroni🤣... Mi się podoba i jestem na tak.

pepek1:
Za zalogowanie się powinno robić się przelew jakieś 50 zł albo 80 zł. Odrazu mniej ludzi by było a za kasę jakiś pamiątkowy kubek z logo forum albo kalendarz na nowy rok i jakaś Kaśka dla moderatorów by była. Pozdrawiam

sorbent:
Popieram zdanie powyżej. Dodał bym, że uporczywe pisanie nie na temat w danym wątku skutkuje ostrzeżeniem a dla recydywy ban czasowy - decyduja moderatorzy. Do wolnych filozoficzno-spoleczno-politycznych wymian poglądów powinien być osobny temat. Zapomniał bym, te tematy ukryte to super pomysł. Można czasami wyczuć gdzie są wątki, w których jesteśmy podpuszczani. Do trudnych spraw dostęp powinien być ograniczony dla hmm zweryfikowanych czyt. Strażaków forumowiczów z długim stażem. Niezalogowani dostęp do wiedzy - tak to widzę. Powodzenia.

PabloGCBA:
Koszulki forumowe. Mam jeszcze dwie te stare.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej