Autor Wątek: Kominek elektryczny a względy ppoż  (Przeczytany 2622 razy)

Offline igorm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Kominek elektryczny a względy ppoż
« dnia: Kwiecień 27, 2020, 10:06:08 »
Czy ktoś przerabiał może tematykę kominków elektrycznych? Ile energii zużywają takie kominki? Czy można ich  używać z przeznaczeniem do ogrzewania domów, mieszkań? No i najważniejsze, czy robią klimat? Pytam, bo widziałem w kilku miejscach, i całkiem fajnie się prezentują. Jaką macie opinie, zdanie na ich temat?

Offline dezert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kominek elektryczny a względy ppoż
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2020, 13:42:44 »
Kominek elektryczny jest bezpieczny. Jest tak zaprojektowany, aby nie stanowił zagrożenia pożarowego, dlatego też jest tak chętnie stosowany w tych wszystkich miejscach w których np nie ma możliwości podłączenia komina.
Fakt, daje trochę ciepła, ale czy jest w stanie ogrzać pomieszczenie? Zależy od wielkości pomieszczenia oraz mocy samego kominka.

Offline igorm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kominek elektryczny a względy ppoż
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2020, 11:01:57 »
W sumie nie zalezy mi tutaj tak bardzo na dawanym cieple ale chcielibyśmy sobie zamontowa taki kominek pod katem estetycznym. Nie będe tutaj ukrywał, ze podoba mi się jaki efekt daje kominek, ale w sumie nie chcę montować kominka tradycyjnego (raczej nie miałbym nawet takiej moziwości bo mieszkam w kamienicy, w której w teorii byłaby możliwość montazu kominka bo jest to najwyższe piętro ale nie chce mi się przechodzić tej całej procedury....).

Pytanie na jakie rzeczy zwracać uwage przy wyborze kominka? Bo widziałem, ze rozpiętość cenowa jest spora.

Offline dezert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kominek elektryczny a względy ppoż
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2020, 09:38:54 »
Owszem, głównie z tego powodu, ze różnice pomiędzy kominkami są spore. Nie polecam na pewno decydować się na tanie kominki, te które są sprzedawane w marketach z uwagi na cenę, ale jakość płomienia jest tutaj kiepska. Najlepiej zdecydować się na kominiek z efektem hd (takie kominki ma na przykład Aflamo). Owszem -cena takiego kominka będzie duża ale kwestie wizualne mają tutaj moim zdaniem duże znaczenie. Zobacz sobie chociażby na filmikach na youtubie jak duża jest różnica w jakości płomienia.
Duży wybór takich kominków mają np tutaj: https://kominek-elektryczny.com.pl/
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2020, 11:18:23 wysłana przez dezert »

Offline zenor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kominek elektryczny a względy ppoż
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2022, 07:56:53 »
Mieszkam w mieście, aczkolwiek nie w Krakowie, tak więc w teorii mam możliwość zamontowania tradycyjnego kominka (jednak w sumie nie wiadomo co będzie w przyszłości bo również widziałem tendencję do wyprowadzania węgla z miast, czemu w sumie nie jestem tak zupełnie przeciwny) Jeszcze czytam sobie o biokominkach. Jesli chodzi o elektryki to brałem pod uwage, ciekawi mnie jednak jak jest z płomieniem.

Ogólnie w domu mam pompę ciepła, tak więc nie ukrywam, ze najlepszym rozwiązaniem dla mnie będzie tutaj po prostu coś czystego jak pompa ciepła :) Taka pompa ciepła ma wiele zalet, jak można poczytać sobie na tej stronie:
https://klimat-tech.pl/uslugi/
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2023, 11:12:39 wysłana przez zenor »

Offline Pawello6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kominek elektryczny a względy ppoż
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2022, 14:09:48 »
mam podobny dylemat elektryk czy bio- który daje fajniejsze wrażenia?
__________________
https://kapitanremont.pl/jak-tanio-odnowic-podloge-w-salonie/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2022, 12:08:56 wysłana przez Pawello6 »