Autor Wątek: Nominacje generalskie 2020  (Przeczytany 51184 razy)


Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 07, 2021, 17:25:59 »
Miłej lektury https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/panstwowa-straz-pozarna-kolejne-ekspresowe-awanse-generalskie-w-strazy/g1qclg2,79cfc278
Lubię Der Onet jako element folkloru miediowego ale Pan Piegza posklejał coś co zawiera kłamstwa i mnóstwo niedomówień... Jak ktoś/coś mu nie pasuje do konwencji to o nim zapomina...
Przykład ewidentnego kłamstwa:
Cytuj
Dla porównania w ostatnim roku do stopnia generalskiego podniesiono tylko jednego oficera - Komendanta Głównego Andrzeja Bartkowiaka.
https://www.prezydent.pl/aktualnosci/nominacje/art,166,prezydent-awanse-generalskie-w-psp.html
Prezydent pisze, że dał dwóm oficerom... Tylko Lubelski KW nie pasuje do konwencji artykułu bo w momencie awansu na nadbrygadiera miał od 28 lat stopień oficerski więc został usunięty. No i nie jest  z Wielkopolski  :rofl: :rofl:
Niedomówienia: Temat wykształcenia kierownictwa KG jest dla mnie oczywisty bo czy to inż. poż. (A.Konieczny), absolwent SPF (A.Bartkowiak) czy SPK (A.Przybyła i K. Hejduk) wszyscy oni posiadają takie same kwalifikacje tylko w naszej PSP uformowała się pewna grupa oficerów która uważa każdego innego kto nie skończył dziennych studiów inżynierskich w SGSP za niższy gatunek i spotkałem się z tym wielokrotnie i nic mnie tak nie drażni  jak to.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 07, 2021, 17:38:29 »
Jestem zaskoczony raczej tym, że Jego Eminencja, pierwszy strażak RP, wzór pracy społecznej nie otrzymał generała brygadiera. Wręcz to jest nienaturalne! Mam nadzieję, że ta pomyłka będzie szybko odrobiona.

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 07, 2021, 18:24:33 »
Miłej lektury https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/panstwowa-straz-pozarna-kolejne-ekspresowe-awanse-generalskie-w-strazy/g1qclg2,79cfc278
Lubię Der Onet jako element folkloru miediowego ale Pan Piegza posklejał coś co zawiera kłamstwa i mnóstwo niedomówień... Jak ktoś/coś mu nie pasuje do konwencji to o nim zapomina...
Przykład ewidentnego kłamstwa:
Cytuj
Dla porównania w ostatnim roku do stopnia generalskiego podniesiono tylko jednego oficera - Komendanta Głównego Andrzeja Bartkowiaka.
https://www.prezydent.pl/aktualnosci/nominacje/art,166,prezydent-awanse-generalskie-w-psp.html
Prezydent pisze, że dał dwóm oficerom... Tylko Lubelski KW nie pasuje do konwencji artykułu bo w momencie awansu na nadbrygadiera miał od 28 lat stopień oficerski więc został usunięty. No i nie jest  z Wielkopolski  :rofl: :rofl:
Niedomówienia: Temat wykształcenia kierownictwa KG jest dla mnie oczywisty bo czy to inż. poż. (A.Konieczny), absolwent SPF (A.Bartkowiak) czy SPK (A.Przybyła i K. Hejduk) wszyscy oni posiadają takie same kwalifikacje tylko w naszej PSP uformowała się pewna grupa oficerów która uważa każdego innego kto nie skończył dziennych studiów inżynierskich w SGSP za niższy gatunek i spotkałem się z tym wielokrotnie i nic mnie tak nie drażni  jak to.

Człowieku, czasookresy przy awansowaniu na wyższy stopień służbowy obowiązują wszystkich, bez względu na rodzaj skończonych studiów i sposób nabycia kwalifikacji. Awans w stopniu może być przyspieszony z racji szczególnych zasług, ale o takich chyba nie możemy tu mówić, a już na pewno nie o takich, które determinowałyby takie skoki. Póki co nikt prawnie nie usankcjonował przypisania stopnia na sztywno do stanowiska, więc można by zachować chociaż jakieś pozory sprawiedliwości. Nie znam przypadku awansowania sekc. na st. ogn. po roku czasu :P Nie dotykając całkowicie tych osób ani nie oceniając ich faktycznych kwalifikacji, bo o tych mają teoretycznie zaświadczać ich stanowiska i funkcje..to jednak stopnie służbowe to już inna bajka. Po prostu brzydka sprawa...
Aha...Suski nie dawał nikomu albo prawie wcale..no ale żeby było dobrze, to teraz powinno się dawać wszystkim ! a nie tylko wybranym...zróbmy akcję awansową na całą Polskę, każdemu obligatoryjnie przyspieszenie z czasookresu o 5 lat w obrębie korpusu :D Wtedy miałoby to sens...bo to trochę tak jakby na przyspieszenia zasługiwali tylko Ci którzy są na "górze".
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2021, 18:31:55 wysłana przez novec112 »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 07, 2021, 18:57:39 »
Przeskoczyć 3 stopnie w rok to już naprawdę chyba trzeba uratować cały wieżowiec podczas pożaru. Smutno się na to patrzy, no ale, co wolno wojewodzie...

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 07, 2021, 21:23:22 »
Im się po prostu te awanse należały jak to mówi klasyk :rofl:, cała filozofia rządów pislandi - teraz uwa my, obajtki, turbogenerały, a kto nie z nami ten przeciwko nam. I jak tu wymagać szacunku do stopnia czy stanowiska.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 07, 2021, 22:01:52 »
Aha...Suski nie dawał nikomu albo prawie wcale..no ale żeby było dobrze, to teraz powinno się dawać wszystkim ! a nie tylko wybranym...zróbmy akcję awansową na całą Polskę, każdemu obligatoryjnie przyspieszenie z czasookresu o 5 lat w obrębie korpusu :D Wtedy miałoby to sens...bo to trochę tak jakby na przyspieszenia zasługiwali tylko Ci którzy są na "górze".
Taka akcja trwa od ponad roku i jest od dołu... Oczywiście nie dotyczy wszystkich ale bardzo wielu...
Od podoficerów zaczynając czyli skrócenie SA PSP do 1 roku (2 razy więcej ludzi będzie można skierować) i danie możliwości zajmowania 7 grupy...
Dla aspirantów możliwość otrzymania grupy 12 i skrócenie podyplomówki.
Jeśli chodzi o stopnie to SPK 2 - 101 osób, SPK 3 - 102 osoby to już zakończone podpyploówki oraz SPK 4 -96 osób to ponad 200 nowych oficerów, stopnie otrzymało 99% (może już 100) techników eskternistycznych.
Wiec sorry nie jest tak, że tylko "góra" i to tylko efekty jednego roku.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 08, 2021, 08:19:55 »
Aha...Suski nie dawał nikomu albo prawie wcale..no ale żeby było dobrze, to teraz powinno się dawać wszystkim ! a nie tylko wybranym...zróbmy akcję awansową na całą Polskę, każdemu obligatoryjnie przyspieszenie z czasookresu o 5 lat w obrębie korpusu :D Wtedy miałoby to sens...bo to trochę tak jakby na przyspieszenia zasługiwali tylko Ci którzy są na "górze".
Taka akcja trwa od ponad roku i jest od dołu... Oczywiście nie dotyczy wszystkich ale bardzo wielu...
Od podoficerów zaczynając czyli skrócenie SA PSP do 1 roku (2 razy więcej ludzi będzie można skierować) i danie możliwości zajmowania 7 grupy...
Dla aspirantów możliwość otrzymania grupy 12 i skrócenie podyplomówki.
Jeśli chodzi o stopnie to SPK 2 - 101 osób, SPK 3 - 102 osoby to już zakończone podpyploówki oraz SPK 4 -96 osób to ponad 200 nowych oficerów, stopnie otrzymało 99% (może już 100) techników eskternistycznych.
Wiec sorry nie jest tak, że tylko "góra" i to tylko efekty jednego roku.
 

Rozumiem tą systemową rozpiskę jak wyżej, ale to wciąż nie w tym rzecz...Generalnie (nomen omen) omawianych awansów na szczytach nie da się wybronić. Trudno mi uwierzyć, żeby ktokolwiek na pytanie: dlaczego ich awanse zamknęły 10 lat w czasie bodaj kilkunastu miesięcy ?? itp...ten miał uczciwie odpowiedzieć podając konkretny rzeczowy powód na tu i teraz. Sądzę, że należałoby oczekiwać odpowiedzi na zasadzie: dostali bo mogli, bo ktoś chciał i mógł im dać to dostali i mają  ^_^ Doktryna strażacka, która wywodzi się z dawnych lat, dalece dawniejszych nawet jak moment wstąpienia do służby naszego 01. Tak czy inaczej, gratulacje, bo Panowie upocili się na tych uroczystościach, wręczeniach..chwilowo ich gloria jest na świeczniku, ale ten blask jednak razi...Myślę, że ta akcja awansowa nikomu strażackich morali nie odbierze (tak doszczętnie), bo ludzie szybko się przyzwyczajają, historia to pokazuje. Po co poruszać temat dziennych, zaocznych, wikliniarzy..ten wątek tego nie dotyczy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 08, 2021, 09:14:45 »
@novex112 piszę posta o przekłamaniach w artykule onet.de ty wyjeżdżasz z czaookresami które są jedynym prawdziwym elementem artykułu. Jeżeli do morza błota wylejesz garnek rosołu to wyjdzie ci dobra zupa? No litości.
Piszesz, że doły nic nie dostają odpowiadam ci postem z pobieżnymi tylko informacjami które posiadam a ty znowu czasookresy. Czasookresy były są i będą łamane przyzwyczaiłem się do tego (nie tylko o stopnie chodzi ale i o stanowiska), że szczur z 6 letnim stażem przeskakuje na dowódcy zmiany doświadczonego z 20 letnim stażem.
Doktryna strażacka, która wywodzi się z dawnych lat, dalece dawniejszych nawet jak moment wstąpienia do służby naszego 01. Tak czy inaczej, gratulacje, bo Panowie upocili się na tych uroczystościach, wręczeniach..chwilowo ich gloria jest na świeczniku, ale ten blask jednak razi...Myślę, że ta akcja awansowa nikomu strażackich morali nie odbierze (tak doszczętnie), bo ludzie szybko się przyzwyczajają, historia to pokazuje. Po co poruszać temat dziennych, zaocznych, wikliniarzy..ten wątek tego nie dotyczy.
Co to jest ta doktryna strażacka? I z jakich lat się wywodzi.... Proste pytanie prosta odpowiedź. Tylko pamiętaj, że ja wiem jak wyglądała organizacja straży pożarnej w latach słusznie minionych bo lubię o tym czytać i rozmawiać z ludźmi którzy służyli w tych czasach. 
WIKLINIARZE i tutaj pokazujesz swoje podejście do prawdopodobnie 50% oficerów w PSP. Po co poruszać ten temat? Bo to jest cała awantura gdyż wreszcie w ostatnich latach szanse awansu w PSP zostały w "miarę" wyrównane. Wiesz, że pierwszy nadbrygadier który ukończył SCHP lub SA PSP dostał lampasy dopiero po 18 latach od powstania PSP. Nasza formacja przez dwie dekady (a może dłużej) dyskryminowała w dostępie kierowniczych stanowisk osoby z wykształceniem innym niż SGSP a niestety mimo zaklinania rzeczywistość jest to uczelnia która nie ma nawet rangi Akademii jaką ma wiele prywatnych uczelni powstałych w ostaniach latach.
Ja również uważam, że taka akcja awansowa boli nielicznych prawdziwych oficejrów  :rofl: ale ich ból nie jest wcale większy niż moja radość, że beton się kruszy i powiem szczerze że mam nadzieję że doczekam czasów gdy przyjedzie MPO i uprzątnie gruz po betonowej konstrukcji zwanej "prawdziwymi oficerami/prawdziwą PSP". 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 08, 2021, 09:24:16 »
Gratulacje dla pana MF, należało się za całokształt służby.



Pozostali trzej to dzieło przypadku. Dziś rozbłysnęli jak gwiazdy, jutro ich nie będzie, nikt ich nawet nie będzie pamiętał i nikt nie poczuje tej straty. Mało albo nic nie znaczące nazwiska w pożarniczej historii, jak romans Jerzego w odcinkach 1242-1250 serialu "klan". Jak niejeden wąsaty obywatel pułkownik w okularach, który "trząsł" komendą w latach 1981-1983 i dziś w poczcie sobie podobnych spogląda ze zdjęcia gdzieś w sali pamięci. Może portrety tych trzech nowych też zawisną gdzieś na korytarzach komend, ale to też może być do czasu. Bo kiedyś przyjdą następni, którzy z racji innej wizji świata zwalać będą pomniki i palić portrety. Psy szczekają, a karawana idzie dalej.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 08, 2021, 11:44:45 »
@novex112 piszę posta o przekłamaniach w artykule onet.de ty wyjeżdżasz z czaookresami które są jedynym prawdziwym elementem artykułu. Jeżeli do morza błota wylejesz garnek rosołu to wyjdzie ci dobra zupa? No litości.
Piszesz, że doły nic nie dostają odpowiadam ci postem z pobieżnymi tylko informacjami które posiadam a ty znowu czasookresy. Czasookresy były są i będą łamane przyzwyczaiłem się do tego (nie tylko o stopnie chodzi ale i o stanowiska), że szczur z 6 letnim stażem przeskakuje na dowódcy zmiany doświadczonego z 20 letnim stażem.
Doktryna strażacka, która wywodzi się z dawnych lat, dalece dawniejszych nawet jak moment wstąpienia do służby naszego 01. Tak czy inaczej, gratulacje, bo Panowie upocili się na tych uroczystościach, wręczeniach..chwilowo ich gloria jest na świeczniku, ale ten blask jednak razi...Myślę, że ta akcja awansowa nikomu strażackich morali nie odbierze (tak doszczętnie), bo ludzie szybko się przyzwyczajają, historia to pokazuje. Po co poruszać temat dziennych, zaocznych, wikliniarzy..ten wątek tego nie dotyczy.
Co to jest ta doktryna strażacka? I z jakich lat się wywodzi.... Proste pytanie prosta odpowiedź. Tylko pamiętaj, że ja wiem jak wyglądała organizacja straży pożarnej w latach słusznie minionych bo lubię o tym czytać i rozmawiać z ludźmi którzy służyli w tych czasach. 
WIKLINIARZE i tutaj pokazujesz swoje podejście do prawdopodobnie 50% oficerów w PSP. Po co poruszać ten temat? Bo to jest cała awantura gdyż wreszcie w ostatnich latach szanse awansu w PSP zostały w "miarę" wyrównane. Wiesz, że pierwszy nadbrygadier który ukończył SCHP lub SA PSP dostał lampasy dopiero po 18 latach od powstania PSP. Nasza formacja przez dwie dekady (a może dłużej) dyskryminowała w dostępie kierowniczych stanowisk osoby z wykształceniem innym niż SGSP a niestety mimo zaklinania rzeczywistość jest to uczelnia która nie ma nawet rangi Akademii jaką ma wiele prywatnych uczelni powstałych w ostaniach latach.
Ja również uważam, że taka akcja awansowa boli nielicznych prawdziwych oficejrów  :rofl: ale ich ból nie jest wcale większy niż moja radość, że beton się kruszy i powiem szczerze że mam nadzieję że doczekam czasów gdy przyjedzie MPO i uprzątnie gruz po betonowej konstrukcji zwanej "prawdziwymi oficerami/prawdziwą PSP". 
Kończąc ten wątek...wiesz, że Ty niczym się nie różnisz od tych, z których rzekomego bólu dupy się cieszysz :D ? No dosłownie niczym. PS. gdy mówię do kumpla "wikliniarzu" to tylko się zaśmieje i odpali po swojemu :D bo gość jest z porządnej i nie byle jakiej wikliny ;-) A Ty dostajesz piany :D Oj..Jezu...

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 08, 2021, 11:58:58 »
Gratulacje dla pana MF, należało się za całokształt służby

Pozostali trzej to dzieło przypadku. Dziś rozbłysnęli jak gwiazdy, jutro ich nie będzie, nikt ich nawet nie będzie pamiętał i nikt nie poczuje tej straty. Mało albo nic nie znaczące nazwiska w pożarniczej historii, jak romans Jerzego w odcinkach 1242-1250 serialu "klan". Jak niejeden wąsaty obywatel pułkownik w okularach, który "trząsł" komendą w latach 1981-1983 i dziś w poczcie sobie podobnych spogląda ze zdjęcia gdzieś w sali pamięci. Może portrety tych trzech nowych też zawisną gdzieś na korytarzach komend, ale to też może być do czasu. Bo kiedyś przyjdą następni, którzy z racji innej wizji świata zwalać będą pomniki i palić portrety. Psy szczekają, a karawana idzie dalej.

Bardzo fajnie to napisałeś. Parę słów gorzkiej prawdy z dla niektórych na tym forum. A porównywanie odblokowania stanowisk do turbo awansów to jak dla mnie ostre nieporozumienie. No ale jak ktoś jest za kimś i ślepo w niego wierzy to potem wymyśla takie historie.

Offline Obiektyw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 08, 2021, 14:20:39 »
Taka akcja trwa od ponad roku i jest od dołu... Oczywiście nie dotyczy wszystkich ale bardzo wielu...
Od podoficerów zaczynając czyli skrócenie SA PSP do 1 roku (2 razy więcej ludzi będzie można skierować) i danie możliwości zajmowania 7 grupy...
Szanowny Panie, to że KKZ (historycznie zaoczna aspirantka) rozpoczyna się w styczniu i kończy w listopadzie czy grudniu tego samego roku nie oznacza, że zdobycie tytułu zawodowego technik pożarnictwa właśnie tyle trwa.
Proszę nie kłamać w tej materii, bo KKZ i egzaminy zewnętrzne trwają dwa lata szkolne i nic się nie zmieniło. W związku z czym do szkół kierowane jest tyle samo podoficerów co wcześniej.
W niezłym świecie fantazji żyjecie...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 08, 2021, 14:57:32 »
Szanowny Panie, to że KKZ (historycznie zaoczna aspirantka) rozpoczyna się w styczniu i kończy w listopadzie czy grudniu tego samego roku nie oznacza, że zdobycie tytułu zawodowego technik pożarnictwa właśnie tyle trwa.
Proszę nie kłamać w tej materii, bo KKZ i egzaminy zewnętrzne trwają dwa lata szkolne i nic się nie zmieniło. W związku z czym do szkół kierowane jest tyle samo podoficerów co wcześniej.
W niezłym świecie fantazji żyjecie...
Już tą bzdurę kiedyś pisałeś! Dopiero pierwszy rocznik skierowany przez obecnego KG jest w SA PSP i nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy bedą mieli egzamin. Niestety dziwne czasy są. Zeby nie temat pandemii i problemów w CKE to by były dwa nabory do SA PSP zaocznych już w 2020 r.
I to nie fantazja tylko pewna informacja. Tak jak to, że przyjmując twoją teorię o 1,5 roku to w styczniu zaczęli 2021 i we wrześniu 2021 też zaczną  :wacko: :straz: I wszyscy skończą maks w czerwcu 2022  :milcz: TO wtedy bedzie jeden czy dwa nabory?
Kończąc ten wątek...wiesz, że Ty niczym się nie różnisz od tych, z których rzekomego bólu dupy się cieszysz :D ? No dosłownie niczym. PS. gdy mówię do kumpla "wikliniarzu" to tylko się zaśmieje i odpali po swojemu :D bo gość jest z porządnej i nie byle jakiej wikliny ;-) A Ty dostajesz piany :D Oj..Jezu...
Chłopie gdzie ta doktryna z dawnych lat? Co wyszło Ci, że to czerwona doktryna? Woroszyłówki itp...
Nie mam, żadnego bólu dupy bo nie latam do onet.de na skargę tylko czasem coś napiszę na strażaku a to, że do kolegi możesz mówić nawet per Piasek mi to wisi ale jak powiesz do murzyna nigga to możesz w pewnych miejscach zarobić po głowie i myślę, że od wielu ludzi za wikliniarza też bo dla mnie to porównywalne ze słowem nigga.
Bardzo fajnie to napisałeś. Parę słów gorzkiej prawdy z dla niektórych na tym forum. A porównywanie odblokowania stanowisk do turbo awansów to jak dla mnie ostre nieporozumienie. No ale jak ktoś jest za kimś i ślepo w niego wierzy to potem wymyśla takie historie.
99% generałów/pułkowników jest zapomnianych i taka jest prawda i naturalna kolej rzeczy czy to gorzka prawda? Nie to fakt..
A co do awansów to wszyscy absolwenci SPK3 które kończyło się praktycznie w marcu 2021 na których KM i KP wystąpili o awans  (są wiekszością) dostanie swoje ** na wojewódzkich obchodach dnia strażaka na których bedzie kierownictwo KG z szablą.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2021, 15:25:48 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 08, 2021, 15:44:40 »
A ja powiem tyle, że przyjęci w ubiegłym roku na zaoczne SA, będą mieli egzamin w przyszłym roku. Także nic się nie zmieniło w porównaniu do lat poprzednich. I takie informacje są już w szkołach.
A to że większość osób jest zapomnianych prędzej czy później, pozwala nam wprowadzać taką patologię w awansach jak teraz? Uważasz że jest to uczciwe wobec młodych osób, które widzą co się dzieje i wstępują do służby? Trzy awanse w roku, a stażysta nie dostanie belki bo mu brakuje jednego czy dwóch miesięcy i czekaj do następnego roku, a tutaj trzy awanse, które powinny trwać przynajmniej ponad 10 lat. Przecież to wszystko jest jak uderzenie w pysk, plucie w twarz i mówienie że to deszcz pada. Wiesz ile znam osób, które dostały awans przedterminowo za uratowanie ludzkiego życia poza służbą? DWIE, całe dwie osoby. A reszta czeka na czasookresy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 08, 2021, 15:56:32 »
A to że większość osób jest zapomnianych prędzej czy później, pozwala nam wprowadzać taką patologię w awansach jak teraz? Uważasz że jest to uczciwe wobec młodych osób, które widzą co się dzieje i wstępują do służby? Trzy awanse w roku, a stażysta nie dostanie belki bo mu brakuje jednego czy dwóch miesięcy i czekaj do następnego roku, a tutaj trzy awanse, które powinny trwać przynajmniej ponad 10 lat. Przecież to wszystko jest jak uderzenie w pysk, plucie w twarz i mówienie że to deszcz pada. Wiesz ile znam osób, które dostały awans przedterminowo za uratowanie ludzkiego życia poza służbą? DWIE, całe dwie osoby. A reszta czeka na czasookresy.
Przecież my mamy taką patologię od 70 lat w pożarnictwie nazywa się kształcenie dzienne... Ile stopni ludzie przeskakują po 2 i 4 latach w szkołach. Czytam biografie tych nowo awansowanych i np. zastepca KG i mazowiecki KW mają ponad 30 lat służby... Nie jest winą poszczególnych jednostek że system pozwala na różne drogi awansu czy kop następuje na początku bo ktoś przeskakuje w 4 lata 11 stopni i jest OK... A jak pod koniec to już beeeee  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 08, 2021, 16:15:19 »
Przeskakują będąc w szkole, bo takie są przepisy. A toż e ktoś ma 30 lat służby i dostaje generała w rok, jednocześnie przeskakując o trzy stopnie, to znaczy, że może wcześniej na to nie zasługiwał, a może też przez to, że trzeba się było się wcześniej uczyć i korzystać z przywileju szkoły, żeby dostać to zgodnie z czasookresem.
A chyba nadbrygadier to nie jest wymóg bycia 01 KW. Ja osobiście nie mam nic do tych awansowanych, może są to osoby kompetentne i rzeczywiście im się te szybkie awanse należały, ale dla mnie to powinno być jasno powiedziane za co konkretnie one są. Przynajmniej wtedy jakoś by to wyglądało, a nie tak jak teraz.
W takim razie jak dowódca zmiany będący po 25 latach powiedzmy kapitanem, bo późno uzyskał tytuł inżyniera lub uprawnienia do zajmowania stanowisk, to dajmy mu od razu w jednym roku awans na młodszego bryg.  bo przecież ma tyle lat przepracowane. Człowieku, przecież to jest patologia gorsza od szkół itd. Z jednej strony mówisz że szkoła to patologia, bo ludzie przeskakują o ileś stopni na początku, a z drugiej strony bronisz jak godła awanse ludzi o parę stopni, co powinno im zająć paręnaście lat. Tutaj patologii nie widzisz, bo oni już tyle lat pracują.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 08, 2021, 16:23:38 »
Przeskakują będąc w szkole, bo takie są przepisy. A toż e ktoś ma 30 lat służby i dostaje generała w rok, jednocześnie przeskakując o trzy stopnie, to znaczy, że może wcześniej na to nie zasługiwał, a może też przez to, że trzeba się było się wcześniej uczyć i korzystać z przywileju szkoły, żeby dostać to zgodnie z czasookresem.
A chyba nadbrygadier to nie jest wymóg bycia 01 KW. Ja osobiście nie mam nic do tych awansowanych, może są to osoby kompetentne i rzeczywiście im się te szybkie awanse należały, ale dla mnie to powinno być jasno powiedziane za co konkretnie one są. Przynajmniej wtedy jakoś by to wyglądało, a nie tak jak teraz.
W takim razie jak dowódca zmiany będący po 25 latach powiedzmy kapitanem, bo późno uzyskał tytuł inżyniera lub uprawnienia do zajmowania stanowisk, to dajmy mu od razu w jednym roku awans na młodszego bryg.  bo przecież ma tyle lat przepracowane. Człowieku, przecież to jest patologia gorsza od szkół itd. Z jednej strony mówisz że szkoła to patologia, bo ludzie przeskakują o ileś stopni na początku, a z drugiej strony bronisz jak godła awanse ludzi o parę stopni, co powinno im zająć paręnaście lat. Tutaj patologii nie widzisz, bo oni już tyle lat pracują.
DLa jasności nie ma patologi gorszej od szkół pożarniczych a świadczy o tym to, że w żadnym kraju cywilizowanym (patrz dawny blok państw zachodnich) nie ma czegoś takiego natomiast jest to wszechobecne na wschód od naszych granic.
Co do przypisania stopnia  do stanowiska (na czas pełnienia funcji) to uważam to rozwiązanie za bardzo dobre. Moim zdaniem taki dowódca zmiany tez powinien awansować ja naprawdę nie mam z tym problemu.
Szkoła dzienna na początku jest ok bo człowiek się uczy i takie są przepisy... Awans o 3 stopnie też jest ok bo takie są przepisy. Oba przypadki są zgodne z przepisami. A uzasadnienia awansów są tajne nawet była kiedyś sprawa w WSA gdzie próbował się ktoś odwołać od braku awansu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 08, 2021, 16:37:50 »
Uzasadnienia za tajne, bo ich zdecydowana większość nie nie jest poparta fachowością czy zmianą działania PSP na lepsze. A awanse no nie oszukujmy się, są za przynależność do pewnych struktur, z którymi nawet obecnie awansowani nie kryją się nawet w mediach społecznościowych. Mamy być formacją apolityczną, a obecnie polityka wypływa z nas szybciej niż woda z GBA.
Szkoda, że tak się dzieje, ale co takie marudy jak my na forum możemy z tym zrobić. Trzeba robić swoją robotę najlepiej jak można, a jak przyjdzie nowa władza to powitamy nowych fachowców na kierowniczych stanowiskach.
I tak, obecny KG coś ruszył w naszej formacji, chwała mu za to, ale jeszcze jest dużo do naprawy szczególnie tego, co cywile nie widzą na pierwszy rzut oka (czyt. ubrania).
I jak już mówimy o przyśpieszonych awansach to dajmy je wszystkim, a nie wybranym. Jest covid, każdy jest zaangażowany i myślę, że to się nam po prostu należy, tak jak tym, o których rozmawiamy.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2021, 16:48:45 wysłana przez simek92 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 08, 2021, 17:09:07 »
I jak już mówimy o przyśpieszonych awansach to dajmy je wszystkim, a nie wybranym. Jest covid, każdy jest zaangażowany i myślę, że to się nam po prostu należy, tak jak tym, o których rozmawiamy.
Zaskoczę cię ale u mnie chłopak (data promocji 2020) dostał za Covid stopień (był oddelegowany do Warszawy)... Więc chyba nie tak do końca, że tylko góra. I zgadzam się z tobą powinna za ten cały covid być jakaś powszechna akcja przyspieszenie stopni.
I tak, obecny KG coś ruszył w naszej formacji, chwała mu za to, ale jeszcze jest dużo do naprawy szczególnie tego, co cywile nie widzą na pierwszy rzut oka (czyt. ubrania).
Obecne kierownictwo ruszyło kilka spraw które leżały od blisko 10 lat lub dłużej:
- przepis kwalfikacyjny (od 2013) a propozycja przedstawiona w ostanich miesiącach przez KG WL była najgorszym i najbardziej opresyjnym dokumentem jaki w życiu w PSP widziałem,
- temat mundurów jak sam piszesz,
- jakieś wymiksowanie PSP z cudu deregulacji również końcówka KG WL i tutaj też sprytnie jest to złątwiane, czyli skrócenie i spowszednienie SPK oraz temat eksternistycznych techników,
- w tym roku nie tylko OSP dostanie auta w tym trybie dotacyjnym ale również PSP,
- legitymacje,
- strefa czysta i brudna na JRG,
itd itd.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 08, 2021, 17:21:29 »
Legitymacje - pracę w trakcie, więc to jest ruszone, ale nie skończone. Strefy na JRG - póki co to jest, przynajmniej w jednostkach nie zmodernizowanych/nowych temat jest poruszany, jak są chęci wśród załogi. Odgórnie przepisu na ten moment nie ma. Także to co KG mówi, a co zrealizował to nie jest 100%.

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 08, 2021, 18:58:58 »
Przeskakują będąc w szkole, bo takie są przepisy. A toż e ktoś ma 30 lat służby i dostaje generała w rok, jednocześnie przeskakując o trzy stopnie, to znaczy, że może wcześniej na to nie zasługiwał, a może też przez to, że trzeba się było się wcześniej uczyć i korzystać z przywileju szkoły, żeby dostać to zgodnie z czasookresem.
A chyba nadbrygadier to nie jest wymóg bycia 01 KW. Ja osobiście nie mam nic do tych awansowanych, może są to osoby kompetentne i rzeczywiście im się te szybkie awanse należały, ale dla mnie to powinno być jasno powiedziane za co konkretnie one są. Przynajmniej wtedy jakoś by to wyglądało, a nie tak jak teraz.
W takim razie jak dowódca zmiany będący po 25 latach powiedzmy kapitanem, bo późno uzyskał tytuł inżyniera lub uprawnienia do zajmowania stanowisk, to dajmy mu od razu w jednym roku awans na młodszego bryg.  bo przecież ma tyle lat przepracowane. Człowieku, przecież to jest patologia gorsza od szkół itd. Z jednej strony mówisz że szkoła to patologia, bo ludzie przeskakują o ileś stopni na początku, a z drugiej strony bronisz jak godła awanse ludzi o parę stopni, co powinno im zająć paręnaście lat. Tutaj patologii nie widzisz, bo oni już tyle lat pracują.
DLa jasności nie ma patologi gorszej od szkół pożarniczych a świadczy o tym to, że w żadnym kraju cywilizowanym (patrz dawny blok państw zachodnich) nie ma czegoś takiego natomiast jest to wszechobecne na wschód od naszych granic.
Co do przypisania stopnia  do stanowiska (na czas pełnienia funcji) to uważam to rozwiązanie za bardzo dobre. Moim zdaniem taki dowódca zmiany tez powinien awansować ja naprawdę nie mam z tym problemu.
Szkoła dzienna na początku jest ok bo człowiek się uczy i takie są przepisy... Awans o 3 stopnie też jest ok bo takie są przepisy. Oba przypadki są zgodne z przepisami. A uzasadnienia awansów są tajne nawet była kiedyś sprawa w WSA gdzie próbował się ktoś odwołać od braku awansu.
Equinox..za "wikliniarza" (czyli nigga jak TY SAM określiłeś) to Twoim zdaniem ludzie powinni po głowie drugim walić, ale jak TY SAM piszesz po raz pierdyliardowy PATOLOGIA !!!!!!!! odnośnie szkół a tym samym ICH ABSOLWENTÓW bo niby kto ma wyrosnąć na PATOLOGII to wszystko jest dobrze. Hipokryzja. Twoja głowa też by zabolała w mniej przystępnych kręgach..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 08, 2021, 19:16:39 »
Equinox..za "wikliniarza" (czyli nigga jak TY SAM określiłeś) to Twoim zdaniem ludzie powinni po głowie drugim walić, ale jak TY SAM piszesz po raz pierdyliardowy PATOLOGIA !!!!!!!! odnośnie szkół a tym samym ICH ABSOLWENTÓW bo niby kto ma wyrosnąć na PATOLOGII to wszystko jest dobrze. Hipokryzja. Twoja głowa też by zabolała w mniej przystępnych kręgach..
No cóż takie są fakty, że szkoły produkują systemowa patologię i funkcjonariuszy słabo przygotowanych do pełnienia służby w jednostkach organizacyjnych PSP (no może poza samymi szkołami). Jeżeli ty uważasz, że rozwiązanie pod nazwą pożarnicze szkolnictwo dzienne jest rozwiązaniem optymalnym to udowodnij to proszę w dwóch zdaniach moje jest takie że co drugi się nie nadaje do służby dopiero pare lat na JRG prostuje to co szkoła sknociła. Po czterech latach służby kandydackiej można na awansować o 11 stopni a jak ktoś inny w dwa lata (wcześniej w PSP przesłużył np. 25 lat i zbierał doświadczenie a wielu coachów mówi że doświadczenie jest o wiele bardziej wartościowe niż wykształcenie) zrobi 3 stopnie to patologia. No litości wtłoczono strażakom do głowy że po szkole to tak musi być... A figę takie są przepisy i tylko dlatego tak się dzieje.  Wielokrotnie przy absolwentach dziennych swoje zdanie mówiłem boli ich jak cholera ale ciężko dyskutuje się z faktami. Najczęstszy ich argument to przysłowie o słowiku i wróblu  :rofl:
 
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2021, 20:11:51 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 08, 2021, 20:23:50 »
11 stopni w szkole regulują przepisy o twardym podłożu. Awanse o 3 stopnie regulują przepisy oparte najczęściej na kolesiostwu i sympatii do pewnych ugrupowań. Wiem, że kolejny stopień można dostać za zasługi, ale jak zasłużyli się obecnie awansowani? Bo że przesluzyli ileś lat, to jak dla mnie za mało, bo porównując niektórych absolwentów znienawidzonych przez pana @Equinox szkół, wiedzą zdecydowanie przewyższaja nawet po roku czy dwóch po skończeniu szkoły starych ogniomistrzow, którzy przychodzą na służbę tylko podpisać listę.
Sam fakt.przesluzenia ilus lat w formacji nie jest argumentem do takich awansów. Można było zostać przy swoich stopniach, ewentualnie dać jeden wyżej przed końcem czasookresu, ale szanujmy się, nie trzy w ciągu roku.
Skoro szkoła rodzi patologię, to dlaczego robimy kolejną z awansami? Może czas to wszystko naprostować.