Autor Wątek: Nominacje generalskie 2020  (Przeczytany 51193 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 08, 2021, 20:32:42 »
11 stopni w szkole regulują przepisy o twardym podłożu. Awanse o 3 stopnie regulują przepisy oparte najczęściej na kolesiostwu i sympatii do pewnych ugrupowań. Wiem, że kolejny stopień można dostać za zasługi, ale jak zasłużyli się obecnie awansowani? Bo że przesluzyli ileś lat, to jak dla mnie za mało, bo porównując niektórych absolwentów znienawidzonych przez pana @Equinox szkół, wiedzą zdecydowanie przewyższaja nawet po roku czy dwóch po skończeniu szkoły starych ogniomistrzow, którzy przychodzą na służbę tylko podpisać listę.
Sam fakt.przesluzenia ilus lat w formacji nie jest argumentem do takich awansów. Można było zostać przy swoich stopniach, ewentualnie dać jeden wyżej przed końcem czasookresu, ale szanujmy się, nie trzy w ciągu roku.
Skoro szkoła rodzi patologię, to dlaczego robimy kolejną z awansami? Może czas to wszystko naprostować.
Każdy art. ustawy jest to po prostu art. i taka prawda co do zasług (czynów bohaterskich) to się mylisz bo art. 73 naszej ustawy mówi tylko, że strażakowi który wzorowo wykonuje swoje obowiązki może być przyznane wyróżnienie w tym przedterminowe nadanie stopnia.
Co do naprostowania patologi jestem za... Zlikwidować kształcenie dzienne (lub chociaż uzależnić nadanie stopnia od innych kryteriów) i wprowadzić zapis który mówi o tym, że strażakowi który dokonał czynu bohaterskiego może być nadany przedterminowo stopień.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 08, 2021, 21:44:43 »
"Czyn bohaterski" i co to niby zmieni, dobrze wiesz że najwyżej wtedy czyn bohaterski dla "swoich" wydarzy się trzy razy w roku.
Przypisać stopień do stanowiska lub wywalić w ogóle stopnie i zostawić tylko i wyłącznie hierarchię po stanowiskach. Będzie po problemie, nie będzie dochodzić do tak kuriozalnych sytuacji jakie właśnie mają miejsce.   

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 08, 2021, 22:24:30 »
To nie sytuacje są kuriozalne. W tej dyskusji i tak nikt nikogo nie przekona. Jakie czasy takie generały (bez urazy, bo wcześniej to też było aktualne). Wszystkim Panom Nadbrygadierom gratuluję.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 09, 2021, 00:37:45 »
"Czyn bohaterski" i co to niby zmieni, dobrze wiesz że najwyżej wtedy czyn bohaterski dla "swoich" wydarzy się trzy razy w roku.
Przypisać stopień do stanowiska lub wywalić w ogóle stopnie i zostawić tylko i wyłącznie hierarchię po stanowiskach. Będzie po problemie, nie będzie dochodzić do tak kuriozalnych sytuacji jakie właśnie mają miejsce.

@Equinox o tym wie, ale ciężko mu to napisać. Wszyscy dzienni są źli, ale reszta jest dobra, chociażby nie wiadomo co robiła.
I tak jak napisał@ogniomiszcz, gratulacje dla nowych generałów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 09, 2021, 06:59:07 »
Nie wszyscy są źli bo populacja nie jest homogeniczna :wacko: W tzw. reszcie też się znajdą urwisy. To system jest zły i bardzooooo kosztowny.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2021, 07:02:15 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 09, 2021, 09:59:22 »
Eqinox… weź nie pier… bo się już czytać tego nie da! Próbujesz obronić rzecz nie do obrony – dużo Ci za to płacą? Jeśli tylko tyle co w PSP to zgłoś potrzebę podwyżki/premii lub sporego awansu – jesteś od lat mistrzem manipulacji, geniuszem kreowania rzeczywistości równoległej i zaginania czasoprzestrzeni. Dla Ciebie punkt przecięcia linii równoległych nie jest pojęciem abstrakcyjnym, to Twoja rzeczywistość nie wymagająca dowodu. Czy ziemia nie jest przypadkiem płaska? Nie, nie odpowiadaj. Szanuję Twoją inteligencję bo to co robisz i jak robisz wcale łatwe nie jest, ale proszę czasem odpuść …
Wszyscy zainteresowani tematem, łącznie z Tobą, doskonale wiedzą że takiego kure…a z awansami na najwyższych stanowiskach nigdy nie było – uprzedzając cięta ripostę, oczywiście wcześniej były podobne przypadki ale NIE NA TAKĄ SKALĘ jak w latach ostatnich!

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 09, 2021, 10:02:05 »
Co nie zostanie napisane i skomentowane i tak nie zmieni stanu rzeczy... Life goes on. Jestem z pokolenia Pana generała Deli. Pamiętam na słowo generał tylko to nazwisko przychodziło na myśl. Teraz niestety nastąpiło zdewaluowanie tego stopnia. Parta rządząca pozwala i nagradza lojalnych i usłużnych więc czasu nie wystarczy by doczekać oddzielenia naszej formacji od polityki. Szkoda bo tracimy w oczach tego społeczeństwa które myśli samodzielnie i ocenia sytuację nie przez pryzmat telewizora czy internetu.  Idziemy w złą stronę i robimy pod siebie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 09, 2021, 10:42:36 »
Co nie zostanie napisane i skomentowane i tak nie zmieni stanu rzeczy... Life goes on. Jestem z pokolenia Pana generała Deli. Pamiętam na słowo generał tylko to nazwisko przychodziło na myśl. Teraz niestety nastąpiło zdewaluowanie tego stopnia. Parta rządząca pozwala i nagradza lojalnych i usłużnych więc czasu nie wystarczy by doczekać oddzielenia naszej formacji od polityki. Szkoda bo tracimy w oczach tego społeczeństwa które myśli samodzielnie i ocenia sytuację nie przez pryzmat telewizora czy internetu.  Idziemy w złą stronę i robimy pod siebie.
Oczywiście life goes on tylko wkurza mnie jak ktoś mówi, że coś czego nie było kiedyś np.  awans na nadbrygadiera zastępcy KG we wrześniu ola Boga patologia... A gdzie wszyscy byli jak 11 sierpnia 2010 dostali stopnie nadbrygadierzy Mendelak i Kwiatkowski... Ja wbrew temu co niektórzy piszą mam doskonałą pamięć. DO pewnego momentu w PSP z generałem kojarzył mi się tylko Pan Dela ale wszystko się zmieniło w momencie gdy ten stołek dostał człowiek który na to kompletni nie zasługiwał bo miał problem sam ze sobą... I ten problem objawił się na Dniu Strażaka u mnie w komendzie jak przyjechał z ciężkimi objawami choroby filipińskiej a była godzina 10 rano.
Szliśmy idziemy i zapewne będziemy szli w tym samym kierunku i raczej wątpię aby to się zmieniło. Do póki nie będziemy się sami rozliczać z debilnych decyzji jak np. amfibie i wiele innego dziadostwa kupowanego centralnie to sorry.
Eqinox… weź nie pier… bo się już czytać tego nie da! Próbujesz obronić rzecz nie do obrony – dużo Ci za to płacą? Jeśli tylko tyle co w PSP to zgłoś potrzebę podwyżki/premii lub sporego awansu – jesteś od lat mistrzem manipulacji, geniuszem kreowania rzeczywistości równoległej i zaginania czasoprzestrzeni. Dla Ciebie punkt przecięcia linii równoległych nie jest pojęciem abstrakcyjnym, to Twoja rzeczywistość nie wymagająca dowodu. Czy ziemia nie jest przypadkiem płaska? Nie, nie odpowiadaj. Szanuję Twoją inteligencję bo to co robisz i jak robisz wcale łatwe nie jest, ale proszę czasem odpuść …
Wszyscy zainteresowani tematem, łącznie z Tobą, doskonale wiedzą że takiego kure…a z awansami na najwyższych stanowiskach nigdy nie było – uprzedzając cięta ripostę, oczywiście wcześniej były podobne przypadki ale NIE NA TAKĄ SKALĘ jak w latach ostatnich!
Jedyny argument jaki masz to ile mi płacą? Słabe to ale zdradzę ci, że w ostatnich 6 latach awansowałem o 1 grupę i mój dodatek wzrósł o 20% natomiast w latach 07-15 dostałem 7 grup i 50% obecnego dodatku (w przybliżeniu)  :straz: Żeby nie było zdarzyło mi się w ostatnich latach odmówić awansu. Podaj jakiś kontakt gdzie mam się zgłosić bo z PSP otrzymuje tylko uposażenie nawet w tym roku nie miałem motywacyjnego  :szalony: Swoją drogą dziękuję za komplement przekażę mojemu nauczycielowi i pierwszemu przełożonemu w pracy biurowej w PSP a był to bryg. po AGH który kazał mi pisma poprawiać do skutku. Niech Ci będzie odpuszczam  :straz: dzisiaj bo musze do rodziny pojechać  :rofl:
PS. z ciekawości zerknąłem do Wikipedii w temacie prostych równoległych i punkt przecięcia się prostych równoległych  nie jest abstrakcyjny tylko występuje geometrii rzutowej  i eliptycznej (znaczy każde dwie proste mają punkt przecięcia) cokolwiek to znaczy  :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2021, 10:59:06 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 09, 2021, 21:32:00 »
Eqinix albo jesteś naiwniak alboś ..........., a pisiorom dupę liżesz aż język masz szorstki od tego lizania, znam takich jak ty i brzydzę się takim wazeliniarstwem. Niestety typy twojego pokroju zajmują teraz stanowiska i dostępują turbo awansów, quo vadis PSP.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2021, 11:04:52 wysłana przez mich »