Autor Wątek: Nominacje generalskie 2020  (Przeczytany 51179 razy)

Offline insomnia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Nominacje generalskie 2020
« dnia: Kwiecień 26, 2020, 09:50:53 »
Niby centralne obchody odwołane, ale awanse mają być. Przybędzie nam w tym roku generałów? 01 KGP dostanie lampasy? Ktoś coś? :straz:

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2020, 10:13:01 »
To pudelek.pl?
Nie można poczekać na oficjalne ogłoszenie tylko czekać na niepewne informacje?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2020, 10:41:59 »
To pudelek.pl?
Nie można poczekać na oficjalne ogłoszenie tylko czekać na niepewne informacje?
To dziennikarz więc szuka informacji. Myślę, że jako dziennikarz mógł by zapytać w Kancelarii Prezydenta, MSWiA i KG PSP  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2020, 11:01:43 »
Dziennikarz tym bardziej powinien opierać się na potwierdzonych faktach - nie plotkach (chociaż wiem, że dzisiejsze dziennikarstwo to bardziej zdobywanie klików i lajków niż przekazywanie rzetelnej informacji).

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2020, 13:49:18 wysłana przez bombeiro »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2020, 15:52:28 »
A u mnie pomimo możliwości awansu dwóch nie dostanie. 4 lata to za mało...

Offline Daniel9984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2020, 17:05:21 »
Może 4 jeszcze dojdzie informacja  :cooo:

Offline fclp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2020, 21:31:21 »
Krótko i na temat: hahahaha. Może niech każdy obszywa się tak jak sam uważa. Po co komu czasookresy?!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2020, 22:04:32 »
Ciekawostka na temat czasookresów nadbryg. Alinowski jest pierwszym w historii PSP strażakiem który otrzymał stopień młodszego kapitana w 1992 r. (wcześniej nadawano stopień ppor. poż.). Wynika to z tego, że ma nazwisko na literę A i był pierwszym wymienionym w rozkazie personalnym. 
Wyczytałem to tutaj:
https://kurierlubelski.pl/strazacki-rod-alinowskich-trzy-pokolenia-i-jeden-wspolny-goracy-zywiol/ar/902924
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2020, 21:28:29 »
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-komendant-glowny-psp-andrzej-bartkowiak-zostanie-awansowany/k00x5ew
"Część czynnych oraz emerytowanych funkcjonariuszy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a także pracowników cywilnych pod koniec kwietnia skierowała do przełożonego Bartkowiaka - ministra Kamińskiego - list, w którym proszą o jak najszybszą interwencję, ponieważ formacja ta miała stanąć w rozwoju, kiedy zarządzać nią zaczął właśnie Andrzej Bartkowiak."

   Skoro z tego co wiem list czyli kolejny żałosny ANONIM lata po Polsce to może ktoś wrzuci skan ??

"Z kolei za szkolnictwo i nadzór szkół w Komendzie Głównej odpowiada nadbryg. Adam Konieczny, prywatnie dobry znajomy prorektora SGSP J. Zarzyckiego, który otrzymał od komendanta Bartkowiaka upoważnienie do podejmowania decyzji i pełne wsparcie."

   Czyżby następny kozioł ofiarny w kolejce do odejścia na emkę (czytaj: objęcia odpowiedzialnych zadań w ministerstwie a może w sejmie  :wacko: :rofl:
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2020, 21:51:28 »
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-komendant-glowny-psp-andrzej-bartkowiak-zostanie-awansowany/k00x5ew
"Część czynnych oraz emerytowanych funkcjonariuszy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a także pracowników cywilnych pod koniec kwietnia skierowała do przełożonego Bartkowiaka - ministra Kamińskiego - list, w którym proszą o jak najszybszą interwencję, ponieważ formacja ta miała stanąć w rozwoju, kiedy zarządzać nią zaczął właśnie Andrzej Bartkowiak."
   Skoro z tego co wiem list czyli kolejny żałosny ANONIM lata po Polsce to może ktoś wrzuci skan ??
"Z kolei za szkolnictwo i nadzór szkół w Komendzie Głównej odpowiada nadbryg. Adam Konieczny, prywatnie dobry znajomy prorektora SGSP J. Zarzyckiego, który otrzymał od komendanta Bartkowiaka upoważnienie do podejmowania decyzji i pełne wsparcie."
   Czyżby następny kozioł ofiarny w kolejce do odejścia na emkę (czytaj: objęcia odpowiedzialnych zadań w ministerstwie a może w sejmie  :wacko: :rofl:
pozdrawiam
Szkoda go wrzucać na forum bo jest na tak żałosnym poziomie stylistycznym i zawiera tyle błędów, że po prostu żal pracowników KG pod których ci ludzie się podszywają. Nie uwierzę, że człowiek na co dzień redagujący pisma w centralnym organie zrobił by "coś" tak żałosnego (nie o treść chodzi ale np. o kilkadziesiąt bękartów na 4 stronach)...   Powiem więcej w powiatówce za coś takiego 01 by wywalił za drzwi. To pisali ludzie którzy dawno już niczego sami nie napisali  :rofl:
PS. onet.pl nie dotarł do listu tylko był jednym z tych do których go wysłano tak jak TVN
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.


Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2020, 22:59:21 »
Nooooo szkoda że nikt nawet z tych byłych się nie podpisał,  tak jak autor tego donosu. Liczby mnogie, domniemania, rozmywanie. Niestety słaby warsztat dziennikarski.
Pamiętam jak pod moim NIC znanym większości jak nie wszystkim toczyłem tu potyczki z KG kilka lat temu. Teoretycznie nie czytali forum a zdarzało się że na wpis o 1:00 o 9:00 rano szły faksy do KW w temacie :)
Ale ja się nigdy nie ukrywałem i swoją cenę za to zapłaciłem. Więc tu też oczekuję że pan redaktor nie będzie uprawiał polityki a opierał na konkretnych nazwiskach.
Bo taki materiał w liczbie mnogiej, , wielu, większość itd.  to słabe jest w dzisiejszych czasach gdy media z każdej strony zaangażowały się w politykę :)

PS. Chciałem zauważyć że nie tak dawno pan redaktor stworzy podobny artykuł o poprzedniku również z donosem do MSWiA w tle . Może to taka metoda na zapełnianie strony Onetu :)

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wymiana-kierownictwa-w-strazy-oto-nazwisko-nowego-komendanta/jjmg15v

« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2020, 23:42:39 wysłana przez MIKO »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2020, 10:05:34 »
Jakim to trzeba być żałosnym wujkiem, żeby na polityczne zamówienie takie paszkwile pisać. Ale czego się spodziewać po Der Onet. 79 podchorążych zarażonych, a ilu bez jakichkolwiek objawów? I ilu z ostrym przebiegiem? Z chęcią bym porozmawiał z autorami tego donosu do Onetu i TVN, zwłaszcza, że znam wielu pracowników KG i jakoś powszechny odbiór obecnego 01 jest bardzo pozytywny. Żenujący jest poziom dziennikarstwa w Der Onet.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2020, 13:10:43 »
Pan Prezydent powiedział.
Te awanse to nie podsumowanie tylko zobowiązanie na przyszłość do dalszej pracy.
Czego awansowanym, Wam i sobie serdecznie życzę.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2020, 13:22:25 »
https://youtu.be/RKc49cEmEiQ - dzięki TVP INFO udało nam się zamieścić i opublikować całość uroczystości na Youtube.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 04, 2020, 16:11:58 »
Nooooo szkoda że nikt nawet z tych byłych się nie podpisał,  tak jak autor tego donosu. Liczby mnogie, domniemania, rozmywanie. Niestety słaby warsztat dziennikarski.
Pamiętam jak pod moim NIC znanym większości jak nie wszystkim toczyłem tu potyczki z KG kilka lat temu. Teoretycznie nie czytali forum a zdarzało się że na wpis o 1:00 o 9:00 rano szły faksy do KW w temacie :)
Ale ja się nigdy nie ukrywałem i swoją cenę za to zapłaciłem. Więc tu też oczekuję że pan redaktor nie będzie uprawiał polityki a opierał na konkretnych nazwiskach.
Bo taki materiał w liczbie mnogiej, , wielu, większość itd.  to słabe jest w dzisiejszych czasach gdy media z każdej strony zaangażowały się w politykę :)

PS. Chciałem zauważyć że nie tak dawno pan redaktor stworzy podobny artykuł o poprzedniku również z donosem do MSWiA w tle . Może to taka metoda na zapełnianie strony Onetu :)

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wymiana-kierownictwa-w-strazy-oto-nazwisko-nowego-komendanta/jjmg15v
donos to straszne pierdy , na suskiego był identyczny i pewnie ten sam autor i co do poprzednika to było o czym pisać to teraz o czym ? że szybka ścieżka kariery? życie ciężko żeby szef byl nizszy stopniem od części dowódców , że zmiany kadrowe w KG ? i tak za wielu jeszcze zostawił , że młodzi do władzy , już nie tacy mlodzi i mają jeszcze energię , poczekajmy chwilę niech sie dom wariatów z wirusem skończy

Offline jacekstrazak1984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 04, 2020, 21:37:44 »
Zastanawiam się dlaczego tak wrzucamy śmieci we własne gniazdo, piszemy donosy w stylu "dwóch nas piło...", przecież to ktoś od nas sprzedaje takie informacje... z żalu że nie dostał awansu, z żalu, że 15 lat temu ktoś kogo awansowano poderwał mu dziewczynę na imprezie czy nie dal ściągnąć na kolokwium??
Kolejna sprawa o kierowanie działaniami , kto się lepiej sprawdzi strażak ochotnik jeżdżący 30 lat do pożarów, aspirant po latach na podziale czy oficer który jedyny kontakt z ogniem miał na studiach hmmm  :rolleyes:
czy może tylko ktoś po dziennym SGSP jest godzien nosić gwiazdki na ramionach.
Dlaczego nasza PSP tak sobie rzuca kłody pod nogi ???

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2020, 13:02:29 »
Zastanawiam się dlaczego tak wrzucamy śmieci we własne gniazdo, piszemy donosy w stylu "dwóch nas piło...", przecież to ktoś od nas sprzedaje takie informacje... z żalu że nie dostał awansu, z żalu, że 15 lat temu ktoś kogo awansowano poderwał mu dziewczynę na imprezie czy nie dal ściągnąć na kolokwium??
Kolejna sprawa o kierowanie działaniami , kto się lepiej sprawdzi strażak ochotnik jeżdżący 30 lat do pożarów, aspirant po latach na podziale czy oficer który jedyny kontakt z ogniem miał na studiach hmmm  :rolleyes:
czy może tylko ktoś po dziennym SGSP jest godzien nosić gwiazdki na ramionach.
Dlaczego nasza PSP tak sobie rzuca kłody pod nogi ???
wszędzie są ludzie i ludziska …..

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2020, 15:11:27 »
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-komendant-glowny-psp-andrzej-bartkowiak-zostal-awansowany/k00x5ew
Onet dalej jedzie z tematem.....
Pozdrawiam
Edit:
"Tak wygląda manipulacja niemieckiego portalu:
Panie Ministrze, my się pytamy: tak wygląda ta dobra zmiana którą PiS obiecywał w 2015 roku?" - pytają osoby podpisane pod listem."

Nikt listu nie podpisał !!!!! To zwykły ANONIM jest !!!!!
A tak po zastanowieniu to przychodzi mi do głowy wniosek że to jest początek ataku na p. Marszałek Sejmu.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2020, 15:21:15 wysłana przez peterek »

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2020, 17:26:26 »
Podchorążowie zdaje się swojego listu też nie podpisali i wtedy nikt nie pisał, że to niemiecki czy inny portal.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2020, 17:36:32 »
Panowie i Panie, abstrahując od strony stylistycznej tego listu, jego nadawców i adresatów, bo też onet czytam z przymrużeniem oka i uważam że zmiana na szczeblu KG póki co wychodzi nam na dobre. Wytłumaczcie mi proszę, bo mój mały rozum tego nie ogarnia, czym do jasnej Anieli wyróżnił się obecny KG PSP, żeby na przestrzeni PÓŁ ROKU otrzymać dwa awanse w stopniu??? Bo między lutym a majem kojarzę tylko dwa wydarzenia gdzie PSP było widać- pożar w puszczy i koronawirus w SGSP. I o ile pierwsze zdarzenie ciężko określić mianem sukcesu, o tyle drugie to ewidentna porażka (w pierwszej kolejności kierownictwa szkoły, ale jednak obciąża też KG). Gdzie więc się tu doszukiwać przesłanek do tych turbo-awansów? I serio, nikt nie widzi problemu w tym, że jeden awansuje w przeciągu 6 lat z mł.kpt. na nadbryg. a innym powiedzą "Sorry, brakuje Ci miesiąc wg czasookresu, nic nie możemy na to poradzić"? To na h.. w ogóle te czasookresy? Awansujmy tych których lubimy, reszta niech siedzi na tym co ma.  :gwiazdki:  :wall:  :wall:  :wall:
NAPRAWDĘ, okres zmian za PISu, tzw. "dobrą zmianę", mamy pamiętać nie z pozytywnych zmian w PSP tylko z turboawansów pewnej grupy wybrańców?
Uprzedzając, jestem przeciwnikiem poprzedniej grupy rządzącej, ale jakieś granice rozsądku i absurdu chyba są właśnie przekraczane. I nie piszcie mi tu pierdołów o tym że przełożony ma niższy stopień od podwładnego, jakby mało było takich przypadków w jednostkach.  :kwit:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 05, 2020, 18:28:15 »
Podchorążowie zdaje się swojego listu też nie podpisali i wtedy nikt nie pisał, że to niemiecki czy inny portal.
Kartki z życzeniami czy też podziękowania nie muszą być podpisane moim zdaniem ale taki paszkwil pełen kłamstw... Jak by się ktoś podpisał czy nawet dziennikarz onetu użył w trybie oznajmującym tego w artykule to sprawa była by w sądzie.
Poza tym dwa ostatnie artykuły na temat KG to w 90% ten sam tekst. Swoją drogą:
Dlaczego więc ten awans odbywa się właśnie teraz?
- Wypada, żeby Komendant Główny był generałem, z reguły wszyscy nimi byli, bo awansowali jeszcze zanim ich na takie stanowisko powoływano. Powinni jednak z tym poczekać, bo wydaje się, że obecnie brakuje ku temu przesłanek. Z drugiej strony, sytuacja w straży zmienia się na lepsze, a Bartkowiak stara się odbuwać to, co zepsuł Suski, więc trzeba dać mu szansę - dodaje nasz rozmówca.
- Lepszy "kangur", który wprowadza porządki niż osoba, która wolniej przeszła przez ścieżkę kariery, ale która wprowadziła regres w całej formacji, jak wcześniejszy komendant Suski - podkreśla gorzko inny zasłużony strażak.

źródło:Onet.pl ostatni akapit artykułu.
ERRATA:
1. list podchorążych był podpisany:st. imie i nazwisko ale przez to całe fRODO poszedł na stronę w wersji jaka jest dostępna.
2. okres na który powołuje się onet (na podstawie anonimu) i porusza benq2 czyt. temat koronawirusa nie obciąża w żaden sposób KG ponieważ z pewnego źródła wiem, że nie był na urlopie a na dawno temu zaplanowanym wolnym... Pi razy oko od 8-9 miesięcy wiedział, że to się wydarzy... No chyba, że był u wróżki i też przewidziała awanturę w SGSP, epidemie koronowirusa i parę innych rzeczy. No ale tego moje źródło nie wie...
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2020, 19:01:18 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2020, 19:14:37 »
Mi bardziej chodziło o niemieckie korzenie onetu. Ja mam podobne zdanie w tej sprawie do Benq2. Takich sytuacji jak awans z kpt. do nadbryg. w takim szybkim czasie być nie powinno. Tu właśnie ważna jest poruszana w innym wątku przyzwoitość.
Nie rozumiem Twojej obrony, że był na dawno planowanym wolnym. Co to za różnica? Ludzie też dawno urlopy planowali i mieli wstrzymane.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nominacje generalskie 2020
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2020, 19:22:33 »
Nie rozumiem Twojej obrony, że był na dawno planowanym wolnym. Co to za różnica? Ludzie też dawno urlopy planowali i mieli wstrzymane.
Porody też rozkazem wstrzymali? Liczyłem, że gapniesz się jak napisałem że od 8-9 miesięcy wiedział...
Mi bardziej chodziło o niemieckie korzenie onetu. Ja mam podobne zdanie w tej sprawie do Benq2. Takich sytuacji jak awans z kpt. do nadbryg. w takim szybkim czasie być nie powinno. Tu właśnie ważna jest poruszana w innym wątku przyzwoitość.
Z całym szacunkiem a ja mam odmienne i będę je prezentować tak jak wy swoje. Stopień powinien być na stałe przypisany do stanowiska a nie do człowieka. Z polityki przypisania stopnia do człowieka mamy same dziwne akcje. W wojsku nie mieli problemu z ppor (lub por) zrobić generała i wcale w półśrodki się nie martwili... Nie był nigdy majorem czy kapitanem.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kontrowersyjna-nominacja-komorowskiego-to-skandal/bnd0smd
Zobacz ostatni akapit tam jest awans z kaprala na generała ... Co oznacza, że prawo wojskowe na to pozwala od 30 lat...
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2020, 19:27:33 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.