Autor Wątek: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19  (Przeczytany 20254 razy)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 28, 2020, 17:21:44 »
Faktycznie dałem się ponieść z tym rozpoczynanie urlopu na wolnym. Wcześniej ta kwestia była ragulowana w rozporządzeniu o czasie służby, ale już nie jest. Rozprządzenie tego nie reguluje. W sumie to rację ma Tomek. Ale w takim razie co z  okienkami w czasie urlopu. Skoro w te dni urlopu się nie udziela, to wynikałoby z tego, że można strażaków dwcisnąć dyżur domowy i go ściągnąć. Ciekawe drogi Eqinoxie co o tym sądzisz. Co do Tomka to rozumiem, że u was w wydziale jak codzienny weźmie urlop do piątku, to w sobotę może mieć służbę na SK KM i nie ma możliwości złożenia wniosku do niedzieli?

Edit: dziękuję pb11 za tą odrobinę jadu. Jak widzisz jednak potrafię przyznać się do błędu.


Witam
U mnie w okolicach października ustalamy na sztywno cały urlop dla wszystkich strażaków zmianowych na przyszły rok. Planując urlop zaczynamy w dniu swojej służby a kończymy w dowolny dzień. Obowiązkowo 14 dni pod rząd wypoczynkowego, natomiast dodatkowy dzielimy max na dwie części. Urlopy planowane z podziałem ok 45-55% na każde półrocze.
Tworząc harmonogram w grudniu czy czerwcu na dane półrocze w harmonogramie wpisuje się najpierw w każdy dzień urlopu 8 przed wpisaniem służb 16 8. Później resztę wypełniamy służbami do ca. 1000h (zależy od półrocza) zwracając uwagę na stany minimalne oraz dowódców i kierowców. Następnie w wykonaniu wpisuje U lub V co pokrywa każdego dnia 8 godzin urlopu z górnej kratki programu. Wszystkie urlopy wykonywane są w zaplanowanych datach (chyba że taka sytuacja jak teraz) a harmonogram półroczny jest równy z "przepisanym" z niego grafikiem miesięcznym.
Czy to jest niewłaściwe planowanie zgodnie z prawem?

To jest psychicznie chore, upierdliwe i nie mam pojęcia czemu ma służyć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2020, 19:53:17 wysłana przez Butel »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 28, 2020, 17:26:38 »
Faktycznie dałem się ponieść z tym rozpoczynanie urlopu na wolnym. Wcześniej ta kwestia była ragulowana w rozporządzeniu o czasie służby, ale już nie jest. Rozprządzenie tego nie reguluje. W sumie to rację ma Tomek. Ale w takim razie co z  okienkami w czasie urlopu. Skoro w te dni urlopu się nie udziela, to wynikałoby z tego, że można strażaków dwcisnąć dyżur domowy i go ściągnąć. Ciekawe drogi Eqinoxie co o tym sądzisz. Co do Tomka to rozumiem, że u was w wydziale jak codzienny weźmie urlop do piątku, to w sobotę może mieć służbę na SK KM i nie ma możliwości złożenia wniosku do niedzieli?

Edit: dziękuję pb11 za tą odrobinę jadu. Jak widzisz jednak potrafię przyznać się do błędu.
Dokładnie tak - był agent który próbował pisać wnioski tylko na soboty i niedziele po to tylko żeby nic mu z urlopu nie zeszło i na wszelki wypadek nikt nie chciał go ściągać do pracy. Dlatego też urlopy pisze się od dnia służby do dnia służby według harmonogramu. Rozlicza się zgodnie z harmonogramem, a "dziury" w postaci weekendów lub czasu wolnego traktowane są jako całość urlopu i tzw. ciąg urlopowy - osób w trakcie tego urlopu nie ściąga się do służby. W karcie urlopowej urlop jest również rozpisywany ciągiem od -do i rozliczany zgodnie z harmonogramem.
i sprawa nie dotyczy wydziału tylko całej Komendy i powinna dotyczyć całego województwa bo wiele lat temu podczas jednej z odpraw zostało przekazane takie jednolite podejście do tego tematu.

Offline obserwatorem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 28, 2020, 18:39:52 »
Witam
U mnie w okolicach października ustalamy na sztywno cały urlop dla wszystkich strażaków zmianowych na przyszły rok. Planując urlop zaczynamy w dniu swojej służby a kończymy w dowolny dzień. Obowiązkowo 14 dni pod rząd wypoczynkowego, natomiast dodatkowy dzielimy max na dwie części. Urlopy planowane z podziałem ok 45-55% na każde półrocze.
Tworząc harmonogram w grudniu czy czerwcu na dane półrocze w harmonogramie wpisuje się najpierw w każdy dzień urlopu 8 przed wpisaniem służb 16 8. Później resztę wypełniamy służbami do ca. 1000h (zależy od półrocza) zwracając uwagę na stany minimalne oraz dowódców i kierowców. Następnie w wykonaniu wpisuje U lub V co pokrywa każdego dnia 8 godzin urlopu z górnej kratki programu. Wszystkie urlopy wykonywane są w zaplanowanych datach (chyba że taka sytuacja jak teraz) a harmonogram półroczny jest równy z "przepisanym" z niego grafikiem miesięcznym.
Czy to jest niewłaściwe planowanie zgodnie z prawem?

To jest psychicznie chore, upierdliwe i nie mam pojęcia czemu ma służyć.

U nas (zdolny śląsk) wygląda to identycznie. Ale mam pytanie do mądrzejszych ode mnie -_-, jak ustalanie 5 służb pod rząd w harmonogramie półrocznym ma się do art. 35 ustawy o PSP? Ktoś? Coś? :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.381
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 28, 2020, 18:46:27 »
Możesz mi już się znudziło. Zapewne teraz podnie coś o logice niezrozumieniu intencji , niewłaściwej interpretacji itp.
A mi nie tylko liczyłem, że szybciej ktoś się gapnie, że jeżeli urlop jest błędnie rozliczany to można wystąpić o zaległy  :szalony:  A jak się odeszło na emeryturę to można wyrwać parę ładnych tysięcy za niewykorzystany urlop bo to nie wina pracownika, że kadrowa(-y) nie znają przepisów prawa...
Najzabawniejsze jest to, że tutaj nie ma pola do interpretacji, nasze urlopy są w prosty sposób napisane odwrotnie niż cała "mieszkaniówka".
U nas (zdolny śląsk) wygląda to identycznie. Ale mam pytanie do mądrzejszych ode mnie -_-, jak ustalanie 5 służb pod rząd w harmonogramie półrocznym ma się do art. 35 ustawy o PSP? Ktoś? Coś? :gwiazdki:

1.Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
Przeciętnie ty i twoja żona macie po jednym jądrze i jest to zdanie prawdziwe tak jak zaplanowanie 5 służb z rzędu... Ważne jest aby suma z poszczególnych tygodni dawała wielokrotność zapisaną w prawie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 28, 2020, 19:58:55 »
Cytuj
Ale w takim razie co z  okienkami w czasie urlopu. Skoro w te dni urlopu się nie udziela, to wynikałoby z tego, że można strażaków dwcisnąć dyżur domowy i go ściągnąć.

Jeżeli tworzy sie roczny plan urlopów zatwierdzany przed stworzeniem i zatwierdzeniem harmonogramu na pierwsze półrocze to taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.  Przez cały okres zaplanowanego urlopu 16 8 i ryzyko że gość przyleci ze zwolnieniem jest po stronie pracodawcy. 

Jeśli sięgnąć pamięcią daleko daleko wstecz to walka o taką konstrukcję tego przepisu dla systemu zmianowego wynikła właśnie z tego co zauważył Lang. Mianowicie magicznej dostępności funkcjonariusza do służby. Przy tolerowaniu tzw ws w urlopie sprawny funkcjonariusz bez problemu wyciągał około 80 dni niczym nie zakłócanej przerwy od służby w PSP. 
Niestety dziś jest to już tylko 39 dni w których jesteś sobie sterem panem i okrętem

Offline obserwatorem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 28, 2020, 20:06:53 »
U nas (zdolny śląsk) wygląda to identycznie. Ale mam pytanie do mądrzejszych ode mnie -_-, jak ustalanie 5 służb pod rząd w harmonogramie półrocznym ma się do art. 35 ustawy o PSP? Ktoś? Coś? :gwiazdki:

1.Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
Przeciętnie ty i twoja żona macie po jednym jądrze i jest to zdanie prawdziwe tak jak zaplanowanie 5 służb z rzędu... Ważne jest aby suma z poszczególnych tygodni dawała wielokrotność zapisaną w prawie.

Dziękuję Panu, Panie Eqinox, za wyczerpującą odpowiedź, bardzo merytoryczne i wnoszące wiele do dyskursu  :-\ . A teraz tak na poważnie, bo na prawdę nie wiem czy dobrze interpretuję ten przepis. Nie można zaplanować w harmonogramie więcej niż 48h TYGODNIOWO, więc planowanie trzech służb pod rząd w harmonogramie półrocznym (daje to 64h w ciągu następnych 7 dni-  czyli TYGODNIOWO) jest złamaniem przepisu art. 35 ust. 9 ustawy o PSP :kwit:?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.381
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 28, 2020, 20:11:52 »
Dziękuję Panu, Panie Eqinox, za wyczerpującą odpowiedź, bardzo merytoryczne i wnoszące wiele do dyskursu  :-\ . A teraz tak na poważnie, bo na prawdę nie wiem czy dobrze interpretuję ten przepis. Nie można zaplanować w harmonogramie więcej niż 48h TYGODNIOWO, więc planowanie trzech służb pod rząd w harmonogramie półrocznym (daje to 64h w ciągu następnych 7 dni-  czyli TYGODNIOWO) jest złamaniem przepisu art. 35 ust. 9 ustawy o PSP :kwit:?
Nie. Źle interpretujesz...
Normalnie masz 40 godzin tygodniowo przez 6 miesięcy przeciętnie... Jest możliwość przedłużenia na 48 godzin przez 6 miesięcy przeciętnie... I za te 8 godzin masz tzw.. nadgodziny  :rofl:
Jasne? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 28, 2020, 21:27:19 »
Dziękuję Panu, Panie Eqinox, za wyczerpującą odpowiedź, bardzo merytoryczne i wnoszące wiele do dyskursu  :-\ . A teraz tak na poważnie, bo na prawdę nie wiem czy dobrze interpretuję ten przepis. Nie można zaplanować w harmonogramie więcej niż 48h TYGODNIOWO, więc planowanie trzech służb pod rząd w harmonogramie półrocznym (daje to 64h w ciągu następnych 7 dni-  czyli TYGODNIOWO) jest złamaniem przepisu art. 35 ust. 9 ustawy o PSP :kwit:?
Nie. Źle interpretujesz...
Normalnie masz 40 godzin tygodniowo przez 6 miesięcy przeciętnie... Jest możliwość przedłużenia na 48 godzin przez 6 miesięcy przeciętnie... I za te 8 godzin masz tzw.. nadgodziny  :rofl:
Jasne?

A czy ja pytałem o nadgodziny? Dobrze wiem skąd one się biorą. Pytam o planowanie w harmonogramie półrocznym więcej niż 48h tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym (półrocznym). Według mnie zgodnie z art. 35 ust. 1 i 9 ustawy o PSP nie można zaplanować tygodniowo więcej niż 48h w harmonogramie półrocznym. Co za tym idzie, nie można zaplanować więcej niż dwóch kolejnych służb w ciągu 7 dni w harmonogramie półrocznym. Czyli planowanie urlopów (ciągiem służb) w harmonogramie gryzie się z przepisem ustawy o PSP.
I proszę nie dodawać nieustannie tego "przeciętnie", bo słowa "przeciętnie" nie ma nigdzie w art. 35 ustawy o PSP, mówiącym o czasie służby strażaka. Proszę również innych forumowiczów o podpowiedź i opinię, a Panu Eqinox serdecznie dziękuję.
[/quote
Dziękuję Panu, Panie Eqinox, za wyczerpującą odpowiedź, bardzo merytoryczne i wnoszące wiele do dyskursu  :-\ . A teraz tak na poważnie, bo na prawdę nie wiem czy dobrze interpretuję ten przepis. Nie można zaplanować w harmonogramie więcej niż 48h TYGODNIOWO, więc planowanie trzech służb pod rząd w harmonogramie półrocznym (daje to 64h w ciągu następnych 7 dni-  czyli TYGODNIOWO) jest złamaniem przepisu art. 35 ust. 9 ustawy o PSP :kwit:?
Nie. Źle interpretujesz...
Normalnie masz 40 godzin tygodniowo przez 6 miesięcy przeciętnie... Jest możliwość przedłużenia na 48 godzin przez 6 miesięcy przeciętnie... I za te 8 godzin masz tzw.. nadgodziny  :rofl:
Jasne?

A czy ja pytałem o nadgodziny? Dobrze wiem skąd one się biorą. Pytam o planowanie w harmonogramie półrocznym więcej niż 48h tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym (półrocznym). Według mnie zgodnie z art. 35 ust. 1 i 9 ustawy o PSP nie można zaplanować tygodniowo więcej niż 48h w harmonogramie półrocznym. Co za tym idzie, nie można zaplanować więcej niż dwóch kolejnych służb w ciągu 7 dni w harmonogramie półrocznym. Czyli planowanie urlopów (ciągiem służb) w harmonogramie gryzie się z przepisem ustawy o PSP.
I proszę nie dodawać nieustannie tego "przeciętnie", bo słowa "przeciętnie" nie ma nigdzie w art. 35 ustawy o PSP, mówiącym o czasie służby strażaka. Proszę również innych forumowiczów o podpowiedź i opinię, a Panu Eqinox serdecznie dziękuję.
I to jest prawidłowy to rozumowania. W harmonogramie półrocznym nie można planować więcej niż dwie pełne służby pod rząd.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 28, 2020, 21:31:35 »
Ja dalej nie rozumiem, co by było jakby harmonogramów polrocznych w ogóle nie robić?  Jeśli ktoś może mi w prosty sposób wytłumaczyć...

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 28, 2020, 22:01:33 »
Bo nie masz ściśle określonych dni pracy więc ktoś musi ci je wyznaczyć a one są rożne dla różnych strażaków . Skoro nie masz ściśle określonych dni pracy (tak jak codzienni) to jak chciałbyś rozliczyć urlop,chorobowe itp.  Przecież dla Ciebie dniem pracy jest też sobota i niedziela raz ją masz a raz nie, bez harmonogramu dopiero byłaby rzeźba.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2020, 22:05:53 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.381
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 28, 2020, 22:08:51 »
A czy ja pytałem o nadgodziny? Dobrze wiem skąd one się biorą. Pytam o planowanie w harmonogramie półrocznym więcej niż 48h tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym (półrocznym). Według mnie zgodnie z art. 35 ust. 1 i 9 ustawy o PSP nie można zaplanować tygodniowo więcej niż 48h w harmonogramie półrocznym. Co za tym idzie, nie można zaplanować więcej niż dwóch kolejnych służb w ciągu 7 dni w harmonogramie półrocznym. Czyli planowanie urlopów (ciągiem służb) w harmonogramie gryzie się z przepisem ustawy o PSP.
I proszę nie dodawać nieustannie tego "przeciętnie", bo słowa "przeciętnie" nie ma nigdzie w art. 35 ustawy o PSP, mówiącym o czasie służby strażaka. Proszę również innych forumowiczów o podpowiedź i opinię, a Panu Eqinox serdecznie dziękuję.
I to jest prawidłowy to rozumowania. W harmonogramie półrocznym nie można planować więcej niż dwie pełne służby pod rząd.
@lang nie masz racji a to co piszesz nie ma odzwierciedlenia w żadnym akcie prawnym.
@obserwatorem czytałeś artykuł 35? I mówisz że nie ma tam słowa przeciętnie?! Powrót do szkoły podstawowej zalecam i powtórkę z czytania ze zrozumieniem:
źródło: https://www.lexlege.pl/ustawa-o-panstwowej-strazy-pozarnej/art-35/
ust. 1 Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
ust. 9 nie mówi o planowaniu służb/urlopów tylko o tym, że jeśli przedłużymy strażakowi czas służby (maksymalnie do 48 godzin) to mu się należą nadgodziny ( lub odbiór)
Czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami służby. W takim przypadku strażakowi przyznaje się czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo rekompensatę pieniężną.
Interpretujesz sobie wyrywki artykułu i nic nie warte są twoje wywody i mówisz, że wiesz skąd się biorą nadgodziny otóż podstawą naliczenia tzw. maksa jest 35 ust. 9
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 28, 2020, 22:17:30 »
Ja dalej nie rozumiem, co by było jakby harmonogramów polrocznych w ogóle nie robić?  Jeśli ktoś może mi w prosty sposób wytłumaczyć...
[/quote
Ja dalej nie rozumiem, co by było jakby harmonogramów polrocznych w ogóle nie robić?  Jeśli ktoś może mi w prosty sposób wytłumaczyć...
To jakbyś poszedł na zwolnienie na początku roku, to mogłoby się okazać, że miałeś w styczniu i lutym zaplanowane po 24h, a jeśli po d koniec okresu, to akurat wtedy miałeś tak zaplanowane służby. W 2010 roku kiłku wujków na takiej zasadzie okradło sporo strażaków... Szkoda po latach "szczempić ryja" jak mawiał klasyk.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline obserwatorem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 28, 2020, 22:20:04 »
A czy ja pytałem o nadgodziny? Dobrze wiem skąd one się biorą. Pytam o planowanie w harmonogramie półrocznym więcej niż 48h tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym (półrocznym). Według mnie zgodnie z art. 35 ust. 1 i 9 ustawy o PSP nie można zaplanować tygodniowo więcej niż 48h w harmonogramie półrocznym. Co za tym idzie, nie można zaplanować więcej niż dwóch kolejnych służb w ciągu 7 dni w harmonogramie półrocznym. Czyli planowanie urlopów (ciągiem służb) w harmonogramie gryzie się z przepisem ustawy o PSP.
I proszę nie dodawać nieustannie tego "przeciętnie", bo słowa "przeciętnie" nie ma nigdzie w art. 35 ustawy o PSP, mówiącym o czasie służby strażaka. Proszę również innych forumowiczów o podpowiedź i opinię, a Panu Eqinox serdecznie dziękuję.
I to jest prawidłowy to rozumowania. W harmonogramie półrocznym nie można planować więcej niż dwie pełne służby pod rząd.
@lang nie masz racji a to co piszesz nie ma odzwierciedlenia w żadnym akcie prawnym.
@obserwatorem czytałeś artykuł 35? I mówisz że nie ma tam słowa przeciętnie?! Powrót do szkoły podstawowej zalecam i powtórkę z czytania ze zrozumieniem:
źródło: https://www.lexlege.pl/ustawa-o-panstwowej-strazy-pozarnej/art-35/
ust. 1 Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
ust. 9 nie mówi o planowaniu służb/urlopów tylko o tym, że jeśli przedłużymy strażakowi czas służby (maksymalnie do 48 godzin) to mu się należą nadgodziny ( lub odbiór)
Czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami służby. W takim przypadku strażakowi przyznaje się czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo rekompensatę pieniężną.
Interpretujesz sobie wyrywki artykułu i nic nie warte są twoje wywody i mówisz, że wiesz skąd się biorą nadgodziny otóż podstawą naliczenia tzw. maksa jest 35 ust. 9

Rzeczywiście nie zauważyłem tego jednego wyrazu "przeciętnie". Mój błąd.
Jednakże to "przeciętnie" i tak odnosi się do zaplanowania godzin pracy TYGODNIOWO w przyjętym okresie rozliczeniowym (półrocznym). A to, że wszystko ponad 40h jest nadgodzinami i stąd wynika maks półroczny nadgodzin (ok. 240h) to akurat wiem i podejrzewam, że interpretuję podobnie do Pana. Mnie bardziej interesuje konkretny zapis TYGODNIOWO w ustawie, bo uważam że to ważne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2020, 22:44:37 wysłana przez obserwatorem »

Offline obserwatorem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 28, 2020, 22:24:22 »
Aha, i jakby było napisane "przeciętnie półrocznie" to zgodziłbym się, że tyczy się to całego harmonogramu półrocznego. Natomiast zapis "przeciętnie tygodniowo" tyczy się tygodnia pracy/służby (7 dni). Tak uważam i tak interpretuję ten przepis (po części).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.381
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 28, 2020, 22:27:51 »
Aha, i jakby było napisane "przeciętnie półrocznie" to zgodziłbym się, że tyczy się to całego harmonogramu półrocznego. Natomiast zapis "przeciętnie tygodniowo" tyczy się tygodnia pracy/służby (7 dni). Tak uważam i tak interpretuję ten przepis (po części).
Cały zapis czytaj!
Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2020, 07:34:15 wysłana przez Butel »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline obserwatorem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 28, 2020, 22:32:26 »
Aha, i jakby było napisane "przeciętnie półrocznie" to zgodziłbym się, że tyczy się to całego harmonogramu półrocznego. Natomiast zapis "przeciętnie tygodniowo" tyczy się tygodnia pracy/służby (7 dni). Tak uważam i tak interpretuję ten przepis (po części).
Cały zapis czytaj!
Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.

Czy w związku z tym, uważa Pan, że można planować w harmonogramie półrocznym więcej niż dwie służby pod rząd (więcej niż 48h tygodniowo)?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2020, 07:33:57 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.381
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 28, 2020, 22:44:39 »
Czy w związku z tym, uważa Pan, że można planować w harmonogramie półrocznym więcej niż dwie służby pod rząd (więcej niż 48h tygodniowo)?
Oczywiście.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline obserwatorem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 28, 2020, 22:46:08 »
Czy w związku z tym, uważa Pan, że można planować w harmonogramie półrocznym więcej niż dwie służby pod rząd (więcej niż 48h tygodniowo)?
Oczywiście.

Dziękuję za opinię.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 444
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 29, 2020, 21:02:04 »
Dobra na koniec czerwca na minusie i co ?

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 29, 2020, 21:07:22 »
I dopłacisz z pensji.. zarcik. Pewnie trzeba będzie przyjść i będzie więcej osób. Wg mnie nje może być sytuacji żeby ktoś nje wypracował nominalu

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.381
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 29, 2020, 21:15:13 »
Dobra na koniec czerwca na minusie i co ?
Wyjaśnienia i prawdopodobnie postępowanie dyscyplinarne. Oczywiście nie dla strażaka z PB
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 444
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 29, 2020, 21:19:52 »
I dopłacisz z pensji.. zarcik. Pewnie trzeba będzie przyjść i będzie więcej osób. Wg mnie nje może być sytuacji żeby ktoś nje wypracował nominalu
Pewnie tak nie rozumiem tego systemu 24/24 2 zmiany się nie widzą ale pracownicy 8 godz widzą się ze wszystkimi zmianami ....nikt tego nie sprecyzował żeby to jakoś podzielić czyli co PB  zakaża tylko ?

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 29, 2020, 21:25:39 »
U nas 8 godzinni podzieleni tak jak zmiany. Chodzą razem ci sami plus D-cy zakaz "bliskiego" kontaktu rano z "nie swoją zmianą. Nie ma witania, nie ma łażenia po budynku. Seperaca jest można powiedzieć.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 444
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 29, 2020, 21:30:02 »
U nas 8 godzinni podzieleni tak jak zmiany. Chodzą razem ci sami plus D-cy zakaz "bliskiego" kontaktu rano z "nie swoją zmianą. Nie ma witania, nie ma łażenia po budynku. Seperaca jest można powiedzieć.
No ok w porządku ale dlaczego nie zostało to sprecyzowane w zarządzeniu ....PB 24/24  SK także a reszta co ??? dlaczego nie dla wszystkich pracowników tylko wybiórczo ???

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 29, 2020, 21:36:55 »
U nas 8 godzinni podzieleni tak jak zmiany. Chodzą razem ci sami plus D-cy zakaz "bliskiego" kontaktu rano z "nie swoją zmianą. Nie ma witania, nie ma łażenia po budynku. Seperaca jest można powiedzieć.
No ok w porządku ale dlaczego nie zostało to sprecyzowane w zarządzeniu ....PB 24/24  SK także a reszta co ??? dlaczego nie dla wszystkich pracowników tylko wybiórczo ???
Założenia były takie, żeby system codzienny był również podzielony i "przydzielony" do zmian AB oraz CD.

Dobra na koniec czerwca na minusie i co ?
Po to jest ktoś kto ogarnia ewidencję, żeby do takiej sytuacji nie dopuścić.
Odpowiednio wcześniej reakcja, urlop zamiast odb i wychodzisz na normę dla danego okresu.