Autor Wątek: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19  (Przeczytany 20239 razy)

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 27, 2020, 08:39:46 »
Patologie zdarzają się ciągle z obu stron. Nie będę pisał przykładów, żeby nie podpowiadać ani jednym ani drugim. Ps. W naszym województwie harmonogram zaplanowanych godzin ma być równy nominałowi miesięcznemu - okazało się to bardzo dobre np. Przy długotrwałych zwolnieniach (ani nie ma niedopracowań ani nadgodzin) jak również przy "szcegolnych" nadgodzinach - np euro, - kiedyś było że w miesiącu pracowali dokładnie tyle samo służb i jeden miał 48 nadgodzin drugi 24 niedopracowania (wiem, że jest cykl polrocznyl teraz i bez ecs każdy szybko liczy stan swoich godzin na bieżąco.

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 27, 2020, 09:48:36 »
Jak by wszyscy korzystali z programu SECS to by było tak jak pisze Lang. Program ten właśnie tak planuje harmonogram półroczny. Wygenerowany i zatwierdzony eliminuje kombinowanie w dużym stopniu. Przeważnie jest 16 8 16 8 wolne 16 8 16 8 wolne

Nie tak do końca, w SECS też układa się w niektórych KM harmonogram półroczny pod harmonogram urlopów... :szalony:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.450
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 27, 2020, 14:08:14 »
@Eqinox ostatecznie bez różnicy jak w ECS wpiszesz czy UU czy UUU - program i tak policzy 24h. Twoja wersja będzie lepiej wyglądała na rozliczeniu.

A wniosek urlopowy na którym wszyscy święci się podpisują, w zakresie dat skrajnych to jak kolega wypisuje na dwa czy 3 dni.  Bo jak na dwa to trzeciego można zaprosić na służbę (i jak ma sie do tego ustawa i to o czym pisał Eqinox) a jeśli na 3 to co z ecs i listą obecności bo gdzieś przekłamujecie.
Poza tym program przyjmie też wpis u08 wtedy zgodzą sie godziny i dni
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2020, 14:20:51 wysłana przez pb11 »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 27, 2020, 14:33:20 »
Jak by wszyscy korzystali z programu SECS to by było tak jak pisze Lang. Program ten właśnie tak planuje harmonogram półroczny. Wygenerowany i zatwierdzony eliminuje kombinowanie w dużym stopniu. Przeważnie jest 16 8 16 8 wolne 16 8 16 8 wolne

Nie tak do końca, w SECS też układa się w niektórych KM harmonogram półroczny pod harmonogram urlopów... :szalony:
Jakim sposobem, skoro harmonogram jest układany w sposób automatyczny przez system??

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.450
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 27, 2020, 14:58:18 »
Jakiś "komendant", czy co?.

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 27, 2020, 15:24:34 »
Jak by wszyscy korzystali z programu SECS to by było tak jak pisze Lang. Program ten właśnie tak planuje harmonogram półroczny. Wygenerowany i zatwierdzony eliminuje kombinowanie w dużym stopniu. Przeważnie jest 16 8 16 8 wolne 16 8 16 8 wolne

Nie tak do końca, w SECS też układa się w niektórych KM harmonogram półroczny pod harmonogram urlopów... :szalony:
Jakim sposobem, skoro harmonogram jest układany w sposób automatyczny przez system??

Ano tak się dzieje, że jest możliwość samodzielnego ułożenia harmonogramu półrocznego, oczywiście zgodnego z zasadami "równomiernego" rozkładu służb. Następnie jest on zatwierdzany i na jego podstawie tworzone są grafiki miesięczne.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 27, 2020, 15:51:19 »
Znowu i kolejna osoba myli pojęcia i nazwy.
SECS i ECS to zupełnie inne narzędzia.
W SECS oczywiście można generować harmonogram kilka razy przed zatwierdzeniem żeby jakiemuś Nowakowi lub Kowalskiemu pasowało bardziej ale nie da się tak żeby wszystkim pasowało jak sobie wymarzyli...

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 27, 2020, 16:01:19 »
Znowu i kolejna osoba myli pojęcia i nazwy.
SECS i ECS to zupełnie inne narzędzia.
W SECS oczywiście można generować harmonogram kilka razy przed zatwierdzeniem żeby jakiemuś Nowakowi lub Kowalskiemu pasowało bardziej ale nie da się tak żeby wszystkim pasowało jak sobie wymarzyli...

Tak, są to zupełnie inne narzędzia.
Nie zakładaj z góry, że ktoś się myli.
W niemalże każdej KM/P nie ma możliwości samodzielnego sporządzenia harmonogramu, ale na pewno nie w każdej.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 27, 2020, 17:27:29 »
Napisałeś
Cytat: fajerktoś
Nie tak do końca, w SECS też układa się w niektórych KM harmonogram półroczny pod harmonogram urlopów... :szalony:
więc spytałem jak to się technicznie w SECS odbywa. Teoretycznie tak jak kolega mówi można kilkukrotnie kliknąć "generuj harmonogram" aż będzie nas satysfakcjonował, ale nie nazwałbym tego "układaniem".

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 27, 2020, 17:51:59 »
Napisałeś
Cytat: fajerktoś
Nie tak do końca, w SECS też układa się w niektórych KM harmonogram półroczny pod harmonogram urlopów... :szalony:
więc spytałem jak to się technicznie w SECS odbywa. Teoretycznie tak jak kolega mówi można kilkukrotnie kliknąć "generuj harmonogram" aż będzie nas satysfakcjonował, ale nie nazwałbym tego "układaniem".
Dopóki nie jest zatwierdzony możesz zmieniać. U nas jest ganerowany i od razu zatwierdzany. Też zależy kto ma jakie uprawnienia ale toć inna bajka

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 27, 2020, 18:06:23 »
Napisałeś
Cytat: fajerktoś
Nie tak do końca, w SECS też układa się w niektórych KM harmonogram półroczny pod harmonogram urlopów... :szalony:
więc spytałem jak to się technicznie w SECS odbywa. Teoretycznie tak jak kolega mówi można kilkukrotnie kliknąć "generuj harmonogram" aż będzie nas satysfakcjonował, ale nie nazwałbym tego "układaniem".
Dopóki nie jest zatwierdzony możesz zmieniać. U nas jest ganerowany i od razu zatwierdzany. Też zależy kto ma jakie uprawnienia ale toć inna bajka

U nas jest generowany, układany pod wcześniej zatwierdzony harmonogram urlopów i dopiero zatwierdzany.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 27, 2020, 19:28:14 »
Napisałeś
Cytat: fajerktoś
Nie tak do końca, w SECS też układa się w niektórych KM harmonogram półroczny pod harmonogram urlopów... :szalony:
więc spytałem jak to się technicznie w SECS odbywa. Teoretycznie tak jak kolega mówi można kilkukrotnie kliknąć "generuj harmonogram" aż będzie nas satysfakcjonował, ale nie nazwałbym tego "układaniem".
Dopóki nie jest zatwierdzony możesz zmieniać. U nas jest ganerowany i od razu zatwierdzany. Też zależy kto ma jakie uprawnienia ale toć inna bajka



U nas jest generowany, układany pod wcześniej zatwierdzony harmonogram urlopów i dopiero zatwierdzany.

To teraz wytłumacz co to znaczy układany pod wcześniej zatwierdzony harmonogram???
Jak po wygenerowaniu możesz coś jeszcze ułożyć?
W jakim programie??

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 27, 2020, 19:48:58 »
Wszyscy tu mieszają pojęcia. Ma chyba na myśli roczny plan urlopów

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 27, 2020, 20:00:37 »
Jakiś cwaniaczek wymyślił sobie u nich, że strażacy w systemie zmianowym w czasie urlopu mają mieć służby ciągiem. Bez wolnego. I jeszcze pewnie pilnują, żeby w tych terminach wybierać. Ale trafiają się pewnie lepsi cwaniaczek,  którzy widząc w harmonogramie półrocznym sześć służb pod rząd już mają zaplanowane 18 dni chorobowego. Takie tworzenie harmonogramów to utrudnianie sobie życia. Przy tworzeniu harmonogramu nie interesuje nas stan minimalny, konieczność zapewnienia kierowców z odpowiednimi uprawnieniami. Mają być jedynie służby zaplanowane równomiernie. Czyli nie planujemy w danym tygodniu więcej niż 48h, miesiące możemy planować na "0" względem nominału wstawiając ósemki lub szesnastu. I najważniejsze - pilnować, żeby czas wolny między planowanym  służbami nie przekraczał 120h . Ale jak widać są w tej formacji geniusze, którzy potrafią skomplikowane najprostsze rzeczy.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 27, 2020, 20:12:52 »
Jakiś cwaniaczek wymyślił sobie u nich, że strażacy w systemie zmianowym w czasie urlopu mają mieć służby ciągiem. Bez wolnego. I jeszcze pewnie pilnują, żeby w tych terminach wybierać. Ale trafiają się pewnie lepsi cwaniaczek,  którzy widząc w harmonogramie półrocznym sześć służb pod rząd już mają zaplanowane 18 dni chorobowego. Takie tworzenie harmonogramów to utrudnianie sobie życia. Przy tworzeniu harmonogramu nie interesuje nas stan minimalny, konieczność zapewnienia kierowców z odpowiednimi uprawnieniami. Mają być jedynie służby zaplanowane równomiernie. Czyli nie planujemy w danym tygodniu więcej niż 48h, miesiące możemy planować na "0" względem nominału wstawiając ósemki lub szesnastu. I najważniejsze - pilnować, żeby czas wolny między planowanym  służbami nie przekraczał 120h . Ale jak widać są w tej formacji geniusze, którzy potrafią skomplikowane najprostsze rzeczy.
I tyle w temacie. Najlepiej właśnie (moim zdaniem uzasadnienie kilka postów wyżej) na 0 każdy miesiąc. Rozliczenie jest inna bajką. I moim zdaniem nic nie przeszkadza, gdy strażak idzie na 15 dni wolnego z czego urlopu schodzi mu np 12. Dla bezpieczeństwa, dowódca pisze urlop od.. do..... I wszyscy wiedzą, że choć wypada w tym ciągu w harmonogramie ws nie ściąga się gościa. Nie i już bo pracownik ma prawo do tyli dni wolnego w ciągu.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 27, 2020, 20:47:12 »
Panowie ale ja nie rozumiem w czym problem. Załóżmy że biorę 5 służb urlopu wypoczynkowego ale w tych 5 służbach wypadają mi dwie dziury więc biorę 72 godz. Urlopu i 48sw. Później przecież wszystko się wyrówna. To jest wymyślone chyba po to żeby utrudnić życie temu kto dostosowuje ten harmonogram do planu urlopu.

Niech ktoś jeszcze zinterpretuje ten artykuł 71e czy oby napewno urlop jest rozliczany na dni czy na godziny bo kolega E.... Cos zamilkł
71e
Zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu służby, w wymiarze godzinowym,
odpowiadającym dobowemu wymiarowi jego czasu służby lub dyżuru w danym dniu.
Dzień urlopu odpowiada 8 godzinom służby lub dyżuru.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2020, 20:52:50 wysłana przez bombaj998 »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.450
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 28, 2020, 00:22:14 »
Lang uprawiasz czystą demagogię, kto jak kto ale Ty raczej powinieneś wiedzieć kto był tym cwaniaczkiem a nawet kilkuset cwaniaczkami (ktoś za ustawami głosuje) .

Art. 71e. 1. Urlopów, o których mowa w art. 71, art. 71a, art. 71aa, art. 71c
i art. 71d, udziela się w dni, które są dla strażaka dniami służby lub dyżuru,
z wyjątkiem dyżuru domowego, o którym mowa w art. 35 ust. 8, zgodnie
z obowiązującym go rozkładem czasu służby, w wymiarze godzinowym,
odpowiadającym dobowemu wymiarowi jego czasu służby lub dyżuru w danym dniu.
Dzień urlopu odpowiada 8 godzinom służby lub dyżuru.

Możesz  objąć okres tzw. ws urlopem jeśli Ci ktoś to podpisze ale nie udzielić w te dni urlopu ( ws dla strażaka zmianowego jest sobotą i niedzielą dla codziennego)  urlop masz tylko w dni zaplanowanej służby, stąd służby ciągiem itp.
Eqinox napisał tylko i wyłącznie to co stoi w przytoczonym art. wskazał ( zresztą ja też ) że jeśli nie przeciągasz u, to potem liczba godzin udzielonego urlopu nie będzie korelowała z zapisem ustawowym nie wyjdzie Ci 39 dni. Wydasz wszystkie godziny urlopu a dni wyjdzie mniej więc jak dograsz 8h=1 dzień.
 



Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 28, 2020, 07:30:56 »
Tak ciężko to zrozumieć, że robisz z siebie idiotę? Zastanów się: pracownik systemu codziennego bierze urlop od dzisiaj do 11 maja; wg Ciebie od 1 do 3 maja oraz od 9 i 10 na urlopie nie jest, więc można go wyznaczyć do pełnienia służby na SK. Przenosząc to na system zmianowy. Strażak systemu zmianowego chce mieć tak samo urlop, służby miał zaplanowane dzisiaj,1,4 i 10 maja. Wniosek składa na urlop w okresie od dzisiaj do jedenastego. Dlaczego do jedenastego? Ano dlatego, że może 12 pasuje mu stawič się do służby za kolegę. A teraz coś co wielu z was w głowie się nie zmieści:
- urlop nie mu musi rozpoczynać się w dniu będącym dla strażaka dniem służby jak również nie musi kończyć się dzień przed służbą
- nie ma przepisu, który by uniemożliwiał udzielenia 0 dni urlopu na okres kiedy strażak ma w harmonogramie wolne 120h; jest znacząca różnica jakościowa między wzs a urlopem
- urlop nie służy do tego, żeby strażakowi wzrastała ilość nadgodzin; trzy tygodnie urlopu powinny odpowiadać 15 dniom a nie 21 jak to niektórzy by chcieli. W okresie trzech tygodni jeżeli strażak ma służby zaplanowane RÓWNOMIERNIE powinien mieć zaplanowane co najmniej dwie wolne.

Wiem, że dla wielu to zbyt abstrakcyjne, ale jeżeli nie posiada się umiejętności rozumowania na takim poziomie, a do tego funkcjonuje w realiach poprzedniego rozporządzenia, to mamy takie właśnie problemy. Dla wielu d-ców to co napisałem jest herezją, gdyż inaczej im mówiono i inaczej robią. Co nie znaczy, że prawidłowo.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 28, 2020, 08:15:10 »
Mazowieckie od wielu lat funkcjonuje z zasadą, że urlop zaczyna się i kończy dniem służby czyli system codzienny jeżeli chce mieć weekend z urlopem to pisze o urlop do poniedziałku, a zmianowy pisze również od dnia służby według harmonogramu i kończy w dniu służby według harmonogramu - nie kończy czasem wolnym, nie zaczyna czasem wolnym.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 28, 2020, 08:48:42 »

- urlop nie mu musi rozpoczynać się w dniu będącym dla strażaka dniem służby jak również nie musi kończyć się dzień przed służbą

Nie po złośliwości - pytanie mam bo to co Napisałeś bardzo mnie zaciekawiło. W moim województwie urlop musi zaczynać się od dnia służby wg harmonogramu. Pytanie moje również stąd, że jeden z pracodawców, u którego pracowałem dostał karę finansową z sądu pracy za to, że zaczynał urlop pracownikom w dniu wolnym od pracy - jeśli mógłbyś mi to "uzasadnić" jakoś bardziej niż tylko logiką będę wdzięczny.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.450
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 28, 2020, 08:55:15 »
Lang .
Czy ty w ogóle czytasz to co ktoś napisał czy tylko przelewasz na forum płynącą z ciebie mądrość.
Gdzie ja napisalem ze urlop nie może obejmować ws. 
Zamiast kolejny raz opisywać cwaniaczkow idiotow i tych bez umiejętności rozumienia zastanów się czy sam sobie udzielasz urlopu (i do czego obliguje przełożonego przytoczony powyżej art.) To wszystko o czym piszesz jest tylko i wyłącznie decyzją przełożonego nie żadnym obligiem.
 
Cały twoj wywód opiera się na tym że się należy bo mi tak pasuje, stwierdzenie równie trafne jak i to że stopień się należy.

Na potwierdzenie swoich słów podawaj coś wiecej niż tylko logikę i dobrze by było żebyś zrezygnował z obrażania wszystkich którzy nie podzielają twojej opinii
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2020, 09:03:03 wysłana przez pb11 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 28, 2020, 16:43:55 »
Na czym opierać ie twierdzenie, że urlop musi rozpoczynać w dniu będącym dla strażaka dniem służby? Tak konkretnie.  Akt i jednostka redakcyjna.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.373
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 28, 2020, 16:53:39 »
Na czym opierać ie twierdzenie, że urlop musi rozpoczynać w dniu będącym dla strażaka dniem służby? Tak konkretnie.  Akt i jednostka redakcyjna.
Mogę ja? Mogę? Mogę?
W tematach urlopowych nieuregulowanych w ustawie o PSP jest odesłanie do Koeksu Pracy prawda? Zgadzamy się? Jeśli tak to kodeks mówi ŁOtak:
Art. 1542§  1. Urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu, z zastrzeżeniem § 4.
§ 2. Przy udzielaniu urlopu zgodnie z § 1, jeden dzień urlopu odpowiada 8 godzinom pracy.
Paragraf drugi wklejam aby żadne orły nie prawiły mi wywodów, że urlopów nie należy przeciągać bo należy nie tylko w PSP ale i u cywili  :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2020, 16:57:36 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.450
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 28, 2020, 17:09:31 »
Cytuj
Mogę ja? Mogę? Mogę

Możesz mi już się znudziło. Zapewne teraz podnie coś o logice niezrozumieniu intencji , niewłaściwej interpretacji itp.

Offline Proctor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ewidencja czasu służby w trakcie COVID 19
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 28, 2020, 17:18:34 »
Witam
U mnie w okolicach października ustalamy na sztywno cały urlop dla wszystkich strażaków zmianowych na przyszły rok. Planując urlop zaczynamy w dniu swojej służby a kończymy w dowolny dzień. Obowiązkowo 14 dni pod rząd wypoczynkowego, natomiast dodatkowy dzielimy max na dwie części. Urlopy planowane z podziałem ok 45-55% na każde półrocze.
Tworząc harmonogram w grudniu czy czerwcu na dane półrocze w harmonogramie wpisuje się najpierw w każdy dzień urlopu 8 przed wpisaniem służb 16 8. Później resztę wypełniamy służbami do ca. 1000h (zależy od półrocza) zwracając uwagę na stany minimalne oraz dowódców i kierowców. Następnie w wykonaniu wpisuje U lub V co pokrywa każdego dnia 8 godzin urlopu z górnej kratki programu. Wszystkie urlopy wykonywane są w zaplanowanych datach (chyba że taka sytuacja jak teraz) a harmonogram półroczny jest równy z "przepisanym" z niego grafikiem miesięcznym.
Czy to jest niewłaściwe planowanie zgodnie z prawem?