Autor Wątek: Akcja awansowa 2020  (Przeczytany 33627 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Akcja awansowa 2020
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 24, 2020, 11:54:39 »
Parę lat temu proponowałem założenie i przypięcie do głównej strony wątku pod tytułem VS. (dowolne z wyżej przez Ciebie wymienionych). Mederator wątek utworzył ale nikt tam nie wylewal żalów bądź też reprezentował drugiej strony). Wszyscy woleli nadal zaśmiecać każdy kolejny powstajacy temat swoimi wojenkami. Wojenkami ktore prędzej czy później zmierzają w kierunku pb vs biuro lub oficerowie po jedynej słusznej kontra reszta swiata.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Akcja awansowa 2020
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 27, 2020, 14:30:14 »
Zgasza się dupowłaz "sekcyjny" nic więcej, jak byś miał jaja to byłbyś nikim. Takie są realia straży, kto ma coś  do powiedzenia nie ma nic.
Nie wiem czy to do mnie czy nie bo mój login jest nieco inny a i sens tej wypowiedzi trochę jest enigmatyczny ale na wszelki wypadek odpyskuje; nie ma nic w PSP nie ten kto ma coś do powiedzenia tylko ten kto ma zawsze coś do powiedzenia. Bez odbioru.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Akcja awansowa 2020
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 27, 2020, 16:21:09 »
Biorąc to dosłownie, to jedno i drugie trudno zaliczyć do zalet.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Akcja awansowa 2020
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 27, 2020, 18:53:22 »
1. Zarzucasz mi że wyjeżdżam ze szkołą wojskową po czym po kilku zdaniach mówisz o generale, rotmistrzu i powstańcu   :gwiazdki:
2. Oba systemy szkolenia mają wady. Wadą oddolnego jest to że na kurs oficerski kierowany byłby ktoś z układu albo wcale. Przy poziomie wykształcenia strażaków w PRL (większość podstawowe) system padłby z braku chętnych. Młodego łatwiej przeflancować poza miejsce zamieszkania. Osiadłego z rodziną - spróbuj...Więc silne ośrodki byłby bogate w kadry a słabe dalej słabe.
3. System szkolenia kadr w straży ma wiele wad. W większości wynikający z tego że dobrze wyszkoleni idą na emę... Nie wiem czemu czepiasz się oficerów a nie widzisz trzech szkół SA.  :szalony:
4. Szukając "reliktów" ZZZR - czemu nie zauważasz chorążych? I jeszcze jedno - żebyś mnie źle nie zrozumiał. Absolutnie nie pochwalam socjalizmu ale czy wszystko czego się wtedy dorobiliśmy (nasi ojcowie bo ja za młody) było złe?
5. Co do długości trwania kształcenia. W przeszłości nie wymagano od oficerów wykształcenia ogólnego wyższego. Trzeba się na coś zdecydować. Albo uczymy zawodu (po średniej albo studiach) i oficer ma umieć gasić pożary ale nie musi mieć wyższego. Zresztą wiedza fachowa jest bogatsza więc i nauka dłuższa - nie mówiąc o innych zadaniach SP (medyczne, techniczne, chemiczne)....
6. Młody oficer ma wnieść do "wydziału" zapał, otwartość, nową wiedzę i świeżość. Ma uczyć się zawodu a nie od razu zarządzać. A znajomość SWD - weź mnie nie osłabiaj...
7. Ocena całego systemu szkolenia (SGSP i poprzedników  :szalony:) przez pryzmat osób które poznałeś to tak jakbym powiedział że w Słupsku to same pedały bo ze słupczan to ja tylko Biedronia znam...
Nie dogadamy się. Z mojej strony EOT.
1. Z tą różnicą, że ty podajesz West Piont jako główny wątek wątku na poparcie swojej tezy natomiast ja daje to tylko jako przykład co się działao w czasach w których ten chory system kształcenia powstał.
2. System oddolny premiuje układy?  :rofl: Wymienić Ci może tutaj z imienia i nazwiska generałów których wszyscy synowie są wysokimi rangą oficerami w PSP (po 2 czy po 3 z jednym nazwiskiem) a może poszukasz sobie w jednym wątku jest historia jednego generała i drugiego komendanta szkoły co sobie wzajemnie przysługi z córkami zrobili i obie są oficerami... Co do przeflancowania i miejsca zamieszania to chyba miałeś pomroczność jasną jak to pisałeś 30 lat istnienia PSP i 70 lat kształcenia dziennego i dalej na zachodzie i północy są braki a na na wschodzie i południu jest nad stan. Ten system jest po prostu niewydolny i niezdolny sam się uzdrowić.
3 i 4. Wiesz skąd się wzięli aspiranci w straży pożarnej? Kto ich wymyślił tak jak całe kształcenie dzienne? No to ciekawostka o której wie mała liczba strażaków od 1954 (lub 1953) absolwentom kursu dziennego w COSP (obecnie SGSP) otrzymywali pierwszy stopień oficerski w pożarnictwie czyli aspiranta! Cały system dzienny jest chory i to trzeba mówić wprost a 3 SA PSP to abstrakcja nie do opisania. Co do chorążych to istnieją znacznie dłużej niż ZSRR istniało nawet pomnożone przez 5.
5. Co do długości kształcenia i kierunków kształcenia chyba coś się grubo szykuje bo słyszałem, że technika pożarnictwa będzie można zrobić w rok i ma być zasadnicza zmiana w SGSP (ale w to to akurat nie wierzę). Jeżeli się już o tym mówi na odprawach znaczy, że wreszcie PSP dorasta... Trzeba było 40 lat... I pierwszego generała od szeregowca i chwała mu za to.
6. Młody oficer nie umiejący obsłużyć podstawowego programu w PSP o czym to świadczy? Po cholerę mi jego zapał jak wiedzy brak.
7. Napisałem jasno, że połowa się nadaje a druga nic sobą nie reprezentuje bo w szkołach na kierunkach dziennych nie ma żadnego sita. W zasadzie jak się dostałeś to praktycznie nie ma szans wylecieć no chyba, że jesteś dilerem narkotyków ale jak zabiłeś człowieka na przejściu to szkołę skończysz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2020, 20:03:44 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Akcja awansowa 2020
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 27, 2020, 20:50:37 »
A może tak szanowny Modo wejdzie do gry i pousuwa te wszystkie zbędne pyskówki nie na temat, co rusz pojawiające się w kilku wątkach (biuro, podział, SK, a ja to ..., a ty to tamto...., a sgsp to fajans.... a my od dołu to najlepsi do awansów itp, itd...)
pozdrawiam
A po co ? Żeby potem czytać , że wpisy usuwane ? Jest taka opcja zgłoś do moderatora polecam .  :tuba:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Akcja awansowa 2020
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 27, 2020, 21:17:17 »
A po co ? Żeby potem czytać , że wpisy usuwane ? Jest taka opcja zgłoś do moderatora polecam .  :tuba:
Zmiana polityki na forum?
Eqinox lubi to  :rofl: :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.