Autor Wątek: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)  (Przeczytany 8418 razy)

Offline kamilo271

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« dnia: Kwiecień 20, 2020, 04:53:51 »
Witam Panowie,piszę z zapytaniem gdyż pod koniec stycznia podpisałem umowę zlecenie,niestety nie zdążyłem złożyć raportu do komendanta o dodatkowe zarobkowanie (wiem,dałem ciała Ale u nas w komendzie jest to raczej formalność,każdy taką zgodę dostaje) A od połowy Marca jest zakaz z kgpsp dodatkowego zarobkowania.Pytanie brzmi jak to wygląda u was w komendach są wyciągane konsekwencje wobec osób które zarobkowaly bez zgody i po sprawdzeniu oświadczenia majątkowego wyszło, że taka osoba ma innny przychód niż tylko psp?Wiem, że na raporcie nie ma daty od kiedy zacząłem pracę Ale wydaje mi się, że zakaz nie zostanie zniesiony do końca roku co za tym nie podpisze mi też komendant zgody i niestety mogą być problemy.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2020, 07:48:01 »
Witam
Jeżeli należysz do ZZ, to będzie przydatne ich wsparcie.
Gdyby to mine dotyczyło - napisałeś ,że u Was to czysta formalność - zadzwoniłbym do 01 (covid19, więc tym wytłumaczysz telf a nie spotkanie).
Swoją drogą, nie spotkałem się z KP, KM , która wstrzymała zgody na dodatkowe zarobkowanie.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2020, 09:07:18 »
(...)
Swoją drogą, nie spotkałem się z KP, KM , która wstrzymała zgody na dodatkowe zarobkowanie.

Z tego co wiem to u mnie na powiecie wszyscy mają cofnięte zgody. Powód - COVID-19.
Nie tylko zawodowi kierowcy i ratownicy medyczni (tak jak zalecała KG), ale dosłownie wszyscy (no oczywiście z wyjątkiem rolników).

Mało tego... kilku druhów OSP (będącymi również funkcjonariuszami PSP) dostało zakaz wyjazdu z OSP w czasie wolnym od służby. Taki zakaz ponoć dostali od swoich przełożonych.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2020, 09:22:59 »
Czy ktoś widział to pismo, lub dysponuje nim. Prosił bym o zamieszczenie tego pisma.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2020, 09:49:03 »
(...)
Swoją drogą, nie spotkałem się z KP, KM , która wstrzymała zgody na dodatkowe zarobkowanie.

Z tego co wiem to u mnie na powiecie wszyscy mają cofnięte zgody. Powód - COVID-19.
Nie tylko zawodowi kierowcy i ratownicy medyczni (tak jak zalecała KG), ale dosłownie wszyscy (no oczywiście z wyjątkiem rolników).

Mało tego... kilku druhów OSP (będącymi również funkcjonariuszami PSP) dostało zakaz wyjazdu z OSP w czasie wolnym od służby. Taki zakaz ponoć dostali od swoich przełożonych.

Zarobkowania może zabronić, bo nie da zgody, ale jakim prawem dysponuje Twoim czasem wolnym?

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2020, 10:53:02 »
.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2020, 00:27:32 wysłana przez pafnucek »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2020, 12:03:58 »
U nas to mało tego, że elastycznie układamy służby Panom co dorabiają na karecie w ZRM. Przed każdą zmianą służby rozwijamy czerwony dywan i wchodzą na jednostkę oklaskiwani przez utworzony szpaler. Oczywiście wszystko z zachowaniem wytycznych co do odległości i zabezpieczenia BHS!. W związku z tym, że są ewidentnie potrzebni gdzie indziej to nie dajemy im się za bardzo zmęczyć na wyjazdach. Często mówimy im na akcji, żeby nie wychodzili z samochodu bo pozostali sobie poradzą - to z szacunku dla tego szczególnego dodatkowego zarobkowania. No i podstawowa sprawa to zaraz po przyjęciu służby młodzi niosą im kapcie i kawkę na telewizyjną.
#oszczedzajmedyka

Offline Lodołamacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2020, 12:18:36 »
Nie było i nie będzie wytycznych zabraniających medykom pracy. Siedem...eh.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2020, 12:49:58 »
Nie było i nie będzie wytycznych zabraniających medykom pracy. Siedem...eh.
Bo nie są potrzebne wystarczy goły przepis:
Przełożony uprawniony do mianowania lub powołania, wydając zgodę, o której mowa w ust. 1, kieruje się potrzebą zachowania gotowości operacyjnej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, etyką służby oraz zachowaniem przez strażaka zdolności do pełnienia służby, biorąc pod uwagę sytuację osobistą strażaka.
Ba nawet komendant może mieć czyste rączki bo przełożeni opiniujący mogą raport zaopiniować negatywnie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2020, 13:06:41 »
Nie było i nie będzie wytycznych zabraniających medykom pracy. Siedem...eh.
Bo nie są potrzebne wystarczy goły przepis:
Przełożony uprawniony do mianowania lub powołania, wydając zgodę, o której mowa w ust. 1, kieruje się potrzebą zachowania gotowości operacyjnej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, etyką służby oraz zachowaniem przez strażaka zdolności do pełnienia służby, biorąc pod uwagę sytuację osobistą strażaka.
Ba nawet komendant może mieć czyste rączki bo przełożeni opiniujący mogą raport zaopiniować negatywnie.
I tym sposobem, zrzucił u nas decyzję o zgodzie na dodatkowe zarobkowanie na dowódców JRG.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2020, 14:04:34 »
Witam
Jeżeli należysz do ZZ, to będzie przydatne ich wsparcie.
Gdyby to mine dotyczyło - napisałeś ,że u Was to czysta formalność - zadzwoniłbym do 01 (covid19, więc tym wytłumaczysz telf a nie spotkanie).
Swoją drogą, nie spotkałem się z KP, KM , która wstrzymała zgody na dodatkowe zarobkowanie.
Ciekawi mnie jaka pomoc związków w przypadku nie dopełnienia obowiązku przez funkcjonariusza? Od stycznia kiedy podpisał umowę do dzisiaj minęło trochę czasu. Jak przełożony się pomyli/popełni błąd to go ZZ linczują niemal i od razu "do wywalenia" jak podwładny to już mniejszy błąd czy jak? I nie o kary mi chodzi. Taki gość powinien niezwłocznie powiadomić 01 i uczciwie porozmawiać - nie przez związki. Nawet w US jest coś takiego jak czynny żal czyli najpierw informujesz co zrobiłeś źle potem korekta i szukanie rozwiązań. A zabronienia pracy w PRM nie było, wręcz przeciwnie było z nadrzędnych komend.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2020, 14:23:57 »
Witam
Jeżeli należysz do ZZ, to będzie przydatne ich wsparcie.
Gdyby to mine dotyczyło - napisałeś ,że u Was to czysta formalność - zadzwoniłbym do 01 (covid19, więc tym wytłumaczysz telf a nie spotkanie).
Swoją drogą, nie spotkałem się z KP, KM , która wstrzymała zgody na dodatkowe zarobkowanie.
Ciekawi mnie jaka pomoc związków w przypadku nie dopełnienia obowiązku przez funkcjonariusza? Od stycznia kiedy podpisał umowę do dzisiaj minęło trochę czasu. Jak przełożony się pomyli/popełni błąd to go ZZ linczują niemal i od razu "do wywalenia" jak podwładny to już mniejszy błąd czy jak? I nie o kary mi chodzi. Taki gość powinien niezwłocznie powiadomić 01 i uczciwie porozmawiać - nie przez związki. Nawet w US jest coś takiego jak czynny żal czyli najpierw informujesz co zrobiłeś źle potem korekta i szukanie rozwiązań. A zabronienia pracy w PRM nie było, wręcz przeciwnie było z nadrzędnych komend.

NIe wiem jak u Ciebie działają ZZ, ale u mnie POMAGAMY i nikogo nie "linczujemy". Chłop popełnił błąd i jedną z ról ZZ jest pomagać - tak w naszej Komendzie funkcjonujemy.
Jakbyś dokładnie przeczytał, to napisałem wyraźnie, by umówił spotkanie z  01.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2020, 14:41:02 »
Do przemyślenia zakładającemu post.
Nigdy przenigdy nie załatwiłem żadnej sprawy inaczej niż zgodnie z przepisami jeśli wiedziały o niej więcej niż dwie osoby tzn. ja i zainteresowany, w dzisiejszych czasach gdy troje to tłum tym bardziej

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2020, 15:22:00 »
.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2020, 00:27:56 wysłana przez pafnucek »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2020, 16:16:05 »
To jeden z wielu problemów naszej formacji...takie mendy społeczne jak :Siedem:. Raz to ja teraz mam więcej roboty na zdarzeniach bo na dzień dobry jako medyk zbieram wywiad i ogarniam temat czy zagrożenie związane z covidem występuje bo moje doświadczenie jest (zaryzykuję) ciut większe niż kolegów po KPP , dwa to ja schylam się nad poszkodowanym i z nim działam bo reszta chłopaków jak nie trzeba mi pomóc trzyma dystans. To medycy skaczą między autami bo jak jest wyjazd zamiast karetki bo wszystkie zajęte to co z tego, że jestem na SD wskoczę na GBA i ogarniam swoją działkę.
A pozostając na Twoim intelektualnym poziomie napiszę, że gdyby takie asy jak Ty ogarniały KPP na przyzwoitym poziomie medycy nie musieliby świecić oczami i odwalać roboty roboty bo jedyne co pewnie potrafisz to przynieść torbę z auta i jeszcze szkolić takiego asa wywiadu bo dowódca ma ciągle nadzieje, że coś z niego będzie...

W mojej JRG jest na szczęście zdrowa, rodzinna atmosfera a takich cwaniaczków szybko się uczy zachowania jak z domu nie wynieśli....
Nikt nie ma problemu z dorabianiem a z kontaktów jakie mamy przez pracę w PRM czy SORach nie jeden już skorzystał.

Dobrze napisane !!!!!
   Dodam jeszcze że przypominają sobie "zwykli" strażacy o naszych ratolkach jak zbliża się recertyfikacja - cytaty z życia: "proszę pomóż nam, wytłumacz jak to się robi, pokaż użycie sprzętu, chodź razem zrobimy testy". Prawda jest taka, że gdyby recertyfikacja była robiona przez zewnętrzne organy niezależne od PSP to poziom zdawalności poleciał by w dół na maksa.
   Kilka lat temu nasz koordynator wojewódzki udowodnił (wcale nie musiał się przy tym wysilać) w jednej z komend, że dwumiesięczne przygotowania do zawodów pożarniczych kosztem szkoleń (w tym kpp) to nie jest dobry pomysł. Z tego co pamiętam nie zaliczyło ok. 70% przystępujących.
pozdrawiam     

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 20, 2020, 16:47:19 »
U nas to mało tego, że elastycznie układamy służby Panom co dorabiają na karecie w ZRM. Przed każdą zmianą służby rozwijamy czerwony dywan i wchodzą na jednostkę oklaskiwani przez utworzony szpaler. Oczywiście wszystko z zachowaniem wytycznych co do odległości i zabezpieczenia BHS!. W związku z tym, że są ewidentnie potrzebni gdzie indziej to nie dajemy im się za bardzo zmęczyć na wyjazdach. Często mówimy im na akcji, żeby nie wychodzili z samochodu bo pozostali sobie poradzą - to z szacunku dla tego szczególnego dodatkowego zarobkowania. No i podstawowa sprawa to zaraz po przyjęciu służby młodzi niosą im kapcie i kawkę na telewizyjną.
#oszczedzajmedyka

To jeden z wielu problemów naszej formacji...takie mendy społeczne jak :Siedem:. Raz to ja teraz mam więcej roboty na zdarzeniach bo na dzień dobry jako medyk zbieram wywiad i ogarniam temat czy zagrożenie związane z covidem występuje bo moje doświadczenie jest (zaryzykuję) ciut większe niż kolegów po KPP , dwa to ja schylam się nad poszkodowanym i z nim działam bo reszta chłopaków jak nie trzeba mi pomóc trzyma dystans. To medycy skaczą między autami bo jak jest wyjazd zamiast karetki bo wszystkie zajęte to co z tego, że jestem na SD wskoczę na GBA i ogarniam swoją działkę.
A pozostając na Twoim intelektualnym poziomie napiszę, że gdyby takie asy jak Ty ogarniały KPP na przyzwoitym poziomie medycy nie musieliby świecić oczami i odwalać roboty roboty bo jedyne co pewnie potrafisz to przynieść torbę z auta i jeszcze szkolić takiego asa wywiadu bo dowódca ma ciągle nadzieje, że coś z niego będzie...

W mojej JRG jest na szczęście zdrowa, rodzinna atmosfera a takich cwaniaczków szybko się uczy zachowania jak z domu nie wynieśli....
Nikt nie ma problemu z dorabianiem a z kontaktów jakie mamy przez pracę w PRM czy SORach nie jeden już skorzystał.

Podpisuję sie  obiema rękami. Sprowadziłes na ziemię gościa. Są ludzie prości i prostaki a to duża różnica.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 20, 2020, 20:13:31 »
Zakończę to uśmiechem. Jeżeli myślicie, że straż nie funkcjonuje jak was nie ma... lub, że  zdarzenia są tylko wtedy gdy jesteście na służbie.... to świadczy tylko o waszym ZADARTYM NOSKU.
Odpowiedzcie może na pytanie dlaczego nie dążycie do tego, żeby was wypożyczyć do PRM? Straż nie klęknie a i ograniczycie możliwość przyniesienia koronki. A ja wam odpowiem :) Bo w KASIE się nie będzie zgadzało. Jeździcie za pieniądze w PSP i PRM. Macie biznes a nie misję. Świadczycie usługi jako prywatne firmy i gówno mnie to obchodzi... byle łaski w służbie nie było i wywyższania się. A już po tych wywodach widać, że macie o sobie mniemanie jakby reszta klęczała przed wami bo się niby system pierdyknie albo cała zmiana KPP nie zaliczy bo sobie nie poradzi z procedurą nr 2. Błagam. U mnie Pan dorabiający w PRM i ten po KPP jest równy i równo obciążony. Pomimo bogactwa w medyków dorabiających w PRM, szkolenia z KPP prowadzi osoba, która nie jest medykiem :) I radzi sobie o niebo lepiej w przekazywaniu wiedzy niż "praktycy".

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 21, 2020, 06:49:05 »
Mogę tylko potwierdzić, że w Solidarności potrafimy pomóc prawnie w takich sprawach.
Dużo zdrowia życzę Wam wszystkim.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 21, 2020, 07:08:11 »
Zakończę to uśmiechem. Jeżeli myślicie, że straż nie funkcjonuje jak was nie ma... lub, że  zdarzenia są tylko wtedy gdy jesteście na służbie.... to świadczy tylko o waszym ZADARTYM NOSKU.
Odpowiedzcie może na pytanie dlaczego nie dążycie do tego, żeby was wypożyczyć do PRM? Straż nie klęknie a i ograniczycie możliwość przyniesienia koronki. A ja wam odpowiem :) Bo w KASIE się nie będzie zgadzało. Jeździcie za pieniądze w PSP i PRM. Macie biznes a nie misję. Świadczycie usługi jako prywatne firmy i gówno mnie to obchodzi... byle łaski w służbie nie było i wywyższania się. A już po tych wywodach widać, że macie o sobie mniemanie jakby reszta klęczała przed wami bo się niby system pierdyknie albo cała zmiana KPP nie zaliczy bo sobie nie poradzi z procedurą nr 2. Błagam. U mnie Pan dorabiający w PRM i ten po KPP jest równy i równo obciążony. Pomimo bogactwa w medyków dorabiających w PRM, szkolenia z KPP prowadzi osoba, która nie jest medykiem :) I radzi sobie o niebo lepiej w przekazywaniu wiedzy niż "praktycy".

Chłopie czasem lepiej jest przemilczeć krytykę niż na siłę zabierać głos. Nikt z ratowników medycznych nie twierdzi że straż bez nich upadnie. Nikt aż tak zadufany w sobie nie jest. Ale prawdą jest co kolega napisał że jak jest RM na zmianie ta każdy ma wszystko w trąbce bo tamten się zna, prawdą jest skakanie po autach, prawda jest szkolenie kpp dla cymbałów przed recertyfikacja którzy czasem nawet rko poprawnie nie potrafią, od siebie dodam opiekę nad torbami r1 w jednostce załatwianie rękawiczek itp zanim komenda zdąży kupić itd. są chłopacy bardziej obciążeni (może nie u ciebie choć podejrzewam że kłamiesz na potrzeby własnej obrony) ale w większości jednostek mają więcej obowiązków. A jak napisałeś że robią to dla kasy a nie misji to sam się sprzedałeś czym się kierujesz. Zazdrością. Że oni mają więcej a ty nie. Typowe polactwo. Liczyć cudze pieniądze zamiast docenio fachowców.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 21, 2020, 21:29:25 »
Odpowiedzcie może na pytanie dlaczego nie dążycie do tego, żeby was wypożyczyć do PRM? Straż nie klęknie a i ograniczycie możliwość przyniesienia koronki. A ja wam odpowiem :) Bo w KASIE się nie będzie zgadzało. Jeździcie za pieniądze w PSP i PRM. Macie biznes a nie misję. Świadczycie usługi jako prywatne firmy i gówno mnie to obchodzi.

Piękne podsumowanie tematu, tak to wygląda, kasa i co ja to  nie jestem ...


Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 21, 2020, 21:55:03 »
Masz rację tylko kasa.
Zakaz powinien być odgórnie.

Offline JanoKowal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 22, 2020, 00:04:46 »
Ludzie o czym Wy piszecie ?
Wy pracujecie dla misji ?
W domu dajecie dzieciom jeść misję w garnku ?
Każdy chce żyć na dobrym poziomie i taki poziom zapewnić swoim bliskim.
Chyba mieszkacie jeszcze z mamusiami ale nie zła ojcowizna została..

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 22, 2020, 06:45:31 »
W mojej km ratownicy wyrazili chęć delegacji i n razie cisza. Dwa to ratownikiem medycznym nie jestem, fakt z niektórych przemawia tu na forum trochę arogancja i uwierzcie, że przynajmniej u mnie bez problemu radzimy sobie bez was. Mimo to czytając podejście niektórych na forum to współczuję nie tylko rat medom z ich zmian, ale w ogóle tym zmianom bo tam nie może być normalnie.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 22, 2020, 10:24:50 »
Masz rację tylko kasa.
Zakaz powinien być odgórnie.
Następny sfrustrowany bo mu w życiu nie wyszło i bolą go cudze pieniądze. Nie jestem ratownikiem medycznym i im nie zazdroszczę roboty za jakie pieniądze by tego nie robili. Koniec.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Zakaz Zarobkowania (COVID-19)
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 22, 2020, 18:28:31 »
Coś realizacja tej "misji", słaba w praktyce.
Dziś dzwonili i szukali RM chętnych do pracy w PRM , jako oddelegowanie  z PSP.  Chetnych brak.