Autor Wątek: Badania okresowe  (Przeczytany 3479 razy)

Offline Tomaaasz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Badania okresowe
« dnia: Kwiecień 18, 2020, 12:37:02 »
Ma ktoś z Was może problem bloku (lub niepełnego) prawej odnogi pęczka Hisa? Wychodzi to na EKG i jest zaburzeniem automatyzmu pracy serca w stopniu lekkim, nie upośledzającym sprawności i bezobjawowym.
Jest to problem na badaniach okresowych? Cze lekarze kwalifikują to jako pełną zdolność do służby?
W Rozporządzeniu MSWiA z dnia 11 października 2018 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa pada określenie że to konkretne zaburzenie w przypadku KANDYDATÓW do służby należy kwalifikować jako zdolnych, jednak przy funkcjonariuszach w służbie widnieje tylko kat. "B" przy lekkich zaburzeniach automatyzmu i nie ma żadnego wyjątku w odnośnikach jak w przypadku kandydatów. Czy podczas badań okresowych lekarze korzystają z tych samych wytycznych czy jest to jakaś inna interpretacja?
Zaburzenie to występuje często u sportowców wyczynowych i nie ma wpływu na funkcjonowanie, odrzucanie kogokolwiek z tego powodu jeśli wszystko z sercem jest w porządku jest chyba głupotą pokroju krzywej, w pełni drożnej przegrody kiedyś.
Jest ktoś w stanie odpowiedzieć jak lekarze to interpretują na badaniach okresowych czy może wszystko zależy od tego na kogo się trafi?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Badania okresowe
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2020, 14:14:21 »
Ma ktoś z Was może problem bloku (lub niepełnego) prawej odnogi pęczka Hisa? Wychodzi to na EKG i jest zaburzeniem automatyzmu pracy serca w stopniu lekkim, nie upośledzającym sprawności i bezobjawowym.
Jest to problem na badaniach okresowych? Cze lekarze kwalifikują to jako pełną zdolność do służby?
W Rozporządzeniu MSWiA z dnia 11 października 2018 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa pada określenie że to konkretne zaburzenie w przypadku KANDYDATÓW do służby należy kwalifikować jako zdolnych, jednak przy funkcjonariuszach w służbie widnieje tylko kat. "B" przy lekkich zaburzeniach automatyzmu i nie ma żadnego wyjątku w odnośnikach jak w przypadku kandydatów. Czy podczas badań okresowych lekarze korzystają z tych samych wytycznych czy jest to jakaś inna interpretacja?
Zaburzenie to występuje często u sportowców wyczynowych i nie ma wpływu na funkcjonowanie, odrzucanie kogokolwiek z tego powodu jeśli wszystko z sercem jest w porządku jest chyba głupotą pokroju krzywej, w pełni drożnej przegrody kiedyś.
Jest ktoś w stanie odpowiedzieć jak lekarze to interpretują na badaniach okresowych czy może wszystko zależy od tego na kogo się trafi?

Znany mi temat. Zależy na jakiego lekarza orzecznika trafisz. Jeżeliby stwierdził niezdolność to idziesz prywatnie do kardiologa i on pisze odpowiednią opinie jako specjalista. Słusznie zauważyłeś że jest to częsta przypadłość u sportowców wyczynowych. Kolega który jest kolarzem mial taka sytuację.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Tomaaasz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Badania okresowe
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2020, 14:17:47 »
Dzięki, czyli temat będzie się ciągnął przez dłuższy czas, ehhh :/

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Badania okresowe
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2020, 14:33:46 »
Mam to samo, przy badaniach wstępnych dodatkowo kazali mi zrobić echo serca (prywatnie). Zrobiłem, pokazałem tej Pani lekarz , która mnie na to skierowała, schowała do teczki i powiedziała, że temat załatwiony. Teraz na okresowych nikt nie robi problemu tylko mówią, że to widzą w EKG i tyle.

Offline Tomaaasz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Badania okresowe
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2020, 14:39:58 »
Również echo serca miałem robione, przez klatkę piersiową. Kardiolog stwierdziła że ok, ale w przyszłości jeszcze trzeba by zrobić doprzełykowe bo więcej widać. Z tym że na badaniach okresowych według rozporządzenia kardiologa już nie ma, więc rozumiem że lekarz orzecznik analizuje EKG?

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Badania okresowe
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2020, 17:17:34 »
Dokładnie tak. Ja również miałem przez klatkę robione i tyle, dali mi już z tym spokój.

Offline Ebi1985

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Badania okresowe
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2022, 14:23:48 »
Znacie przypadki strazakow z utrata calkowita jednostronna sluchu?  jak i czy wogole przechodzili badania?

Offline Grinch998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Badania okresowe
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2022, 09:26:51 »
A tak z innej beczki, czy lekarz medycyny pracy może wystawić mi orzeczenie lekarskie z terminem kolejnego badania za trzy lata, jeśli pracuję w systemie zmianowym? Wiem, że badania w systemie zmianowym powinny odbywać się  co roku, ale co jest ważniejsze - rozporządzenie czy decyzja lekarza?  ^_^ Mam się zwrócić do lekarza o poprawę orzeczenia?

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Badania okresowe
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2022, 15:15:20 »
Cytuj
czy lekarz medycyny pracy może wystawić mi orzeczenie lekarskie z terminem kolejnego badania za trzy lata
Tak, może.
A Twój 01 powinien wystawić ci skierowanie na kolejne najpóźniej przed upływem roku (oczywiście nie uwzględniamy wszystkich "udoskonaleń" covidowych)