Autor Wątek: Pytanie odnośnie Rozp. 2018r  (Przeczytany 1363 razy)

Offline Mateush188

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Pytanie odnośnie Rozp. 2018r
« dnia: Kwiecień 16, 2020, 18:29:10 »
Po pierwsze chciałbym sie przedstawić i przywitać strażacką brać. (mówią ze straż to rodzine  ^_^ )
Mam pytanie może do starych wyjadaczy, albo do kogoś kto badania ma już za sobą.
Gdy sprawa z wirusem się już uspokoi mam zamiar składać papiery do sa psp, lecz mam pewien problem do 3lat choruję na niedoczynność tarczycy (możliwe ze wywołaną w dalszym ciągu dorastaniem, mam 18lat) Bez zmian w tarczycy, przyjmuję lek eutyrox w dawce 25 badz 50 na dobe, zmieniamy to w zależności od tego jak zachowuje się mój organizm.
Badania krwi takie jak te które trzeba wykonać w mswia do szkoły wychodzą mi dobre, bez odchyleń. W aktualnym rozporządzeniu MSWiA jest dokładnie opisany mój przypadek:
"pkt 3. Kandydatów do służby przy substytucji hormonalnej w dawce ≤ 50 mcg/dobę należy kwalifikować
jako zdolnych, przy substytucji w dawkach wyższych – jako niezdolnych. "
I tu nasuwa się pytanie. Czy lekarze muszą respektować ten zapis ? Czy mogą sobie uznać ze jestem nie zdolny i ten dokument im w niczym nie przeszkodzi. Wiem ze istnieje możliwość odwołania sie i na podstawie tego pkt pewnie by mi się udalo. Dodam, że lecze się prywatnie u endokrynologa i mam napisze potwierdzenie o tym że leczę sie specjalistycznie i przyjmuję lek aktualnie w dawce 25/mcg ponieważ taki wymagany jest aby dostać ten lek.
Proszę o waszą opinie. A może lepiej po prostu się nie przyznawać? Badanie krwi nic nie wykryje.
Dziękuje za każdą odpowiedz.  :straz:

Ps. Konkretnie chodzi mi o to czy lekarz może wystawić Z lub N niezgodnie z rozporządzeniem według własnej opinii. Tu podałem tylko mój przypadek jako przykład. :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2020, 18:44:29 wysłana przez Mateush188 »

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Pytanie odnośnie Rozp. 2018r
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2020, 03:30:40 »
Jak się nie przyznasz to i tak będziesz musiał brać leki codziennie na unitarce, czy w szkole już będąc może będzie potrzeba żeby pójść na kontrolę do specjalisty tak jak to robiłeś wcześniej a teraz na przykład może wyjdzie tak że będziesz musiał dostać przepustkę a tu już będzie potrzebny powód itd itd... Myślę że zatajenie może wywołać więcej problemów w dłuższej perspektywie

Offline Mateush188

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pytanie odnośnie Rozp. 2018r
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2020, 11:56:12 »
Masz rację ale teoretycznie odstawienie leku na okres unitarki nie wyrządziło by mi krzywdy bo próbowalismy z moją p. doktor i taką terapie. ;p Wizyta kontrola raz w roku, ponieważ mamy wszystko opanowane wiec czas by sie znalazł na pewno, kiedy byl bym w domu. Pozostaje temat leku na szkole i jak to wyglada czy dalo by sie go po cichu zazywac. Albo po prostu wrócić po ktorejś przepsutce i zgłosić, że sie przebadałem i jest taka i taka diagnoza. Raczej w służbie nawet tej kandydackiej nie powinien zostac wyrzucony( Po rozmowach z lekarzem dowiedziałem sie ze leczy juz paru funkcjonariuszy) Najlepiej było by się przyznać i rozporządzenie, którego lekarze teoretycznie powinni się trzymać jest po mojej stronie. Ale stawiać moją przyszłość decyzji jednego człowieka to tez pewien strach i próbuje się wiecej o tym dowiedziem. :) Dziękuje za odpwiedz

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Pytanie odnośnie Rozp. 2018r
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2020, 02:25:07 »
Niestety (bo sam nad tym bardzo ubolewam) to że funkcjonariusz na coś cierpi i może dalej pełnić służbę nie ma większego znaczenia. Np wada wzroku i to że sporo osób używa soczewek w podziale bojowym. W praktyce, nie ma to znaczenia czy używasz soczewek czy widzisz dobrze bez. .. Ale przy rekrutacji Ty już możesz się nie dostać. A funkcjonariusz będzie mógł w tym czasie jeździć w PB  :wall: i nie ma problemu

Niestety tak to wygląda

Offline Mateush188

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pytanie odnośnie Rozp. 2018r
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2020, 14:15:07 »
Masz 100% rację. Dlatego może trzeba kombinować. Całe życie trzeba kombinować. Mam wujka w policji z mega duzymi problemami z trzustką jest dalej w służbie, gdzie kandydant z takimi problemami nawet by nie pomyślał o tym,że ma szanse. Najlepiej by było gdybym dostał się z ulicy, wtedy lek przed służbą i nawet nikt by sie nigdy nie dowiedział. Ehh, narazie się nie poddaje. Zdobędę więcej informacji i wtedy zdecyduje jakie będą nastepne kroki? A ty jak tam w służbie juz? :D