Autor Wątek: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19  (Przeczytany 39043 razy)

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 27, 2022, 12:19:45 »
To może Panowie napiszecie jeszcze jak finansowo wyszliście na pracy w tych szpitalach? bo z tego co ja wiem to oddelegowani do pracy w szpitalach MSWiA dostawali zarówno i wypłatę ze straży jak i drugą wypłatę z dodatkiem covidowym z samego szpitala MSWiA która bardzo często była sporo większa niż ta z PSP i nikt z medyków nie narzekał.

Nikt nie ukrywa, że to była fajna opcja żeby sobie dorobić. Choć w moim rejonie nikt dodatku covidowego nie dostawał. Chodzi o to, że zgłaszając się na ochotnika do delegacji do szpitali na samym początku pandemii tak naprawdę nikt z nas nie wiedział na co się piszę. Wirus nie był na tyle znany, żeby można było się go swobodnie nie bać. Teraz wiadomo, każdy ma tego wirusa daleko w ***** i każdy ma wyrobione zdanie na jego temat, a niektórzy zapewne już dawno o nim zapomnieli. Na początku nic o nim nie było wiadomo, a mimo to byli chętni, żeby iść do tego szpitala i być z wirusem w bezpośrednim kontakcie i narażać się i swoich najbliższych. Czy to nie jest jakieś poświęcenie, które mogłoby być choć docenione głupim awansem w stopniu lub skróceniem stażu?

Oczywiście ze jest, w PSP ze zdecydowanie mniej ważnych rzeczy skracali ludziom staże czy dawali awanse w stopniach, ale czy nie uważasz ze wysyłanie na szkoły ludzi co maja po 4-5 lat służby to już nie jest lekka przesada? A może mieć tutaj pretensje do KG że nie uruchomił więcej miejsc w szkołach bo nagle się okazuje że ludzie co mają po 10,11, 12 lat służby i wcale mało nie robią, mają tak samo oczy mydlone obietnicami wysłania na SA lub SGSP i nagle się okazuje że ktoś kto ma 3 razy mniej służby musi być wysłany na szkołę bo siedział miesiąc czy dwa w szpitalu za co dostał niemałe pieniądze ale jednak szkoła się też należy.

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 27, 2022, 13:17:09 »
Szkoła może i przesada ale jedni ją dostali a drudzy nie czy to aspirantka czy SPK , uważam ,że chociaż awans w stopniu, który i tak jest warty 20zl fajnie by było dostać przynajmniej każdy czułby się wewnętrznie spełniony i doceniony odgórnie. Z zupełnie innym podejściem wtedy każdy podchodzi do jakiegokolwiek udzielania się poza zakres swoich działań na JRG a nawet listu z podziękowaniem nie było, a tak to jest nacisk i płacz czemu nikt nie chce jeździć na takie rzeczy i dzwonią po komendach :) Ale co tam my jesteśmy zwykłe robole :) Dupowłazy tylko dostają.Też się nasłuchałem przez lata obietnic... Także spokojnie. Pozdrawiam:)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 29, 2022, 01:14:43 »
Nie rozumiem dlaczego wścibscy zaglądają komuś na konto bankowe. Co do szkoły to KG obiecał koniec kropka. Albo słowa dotrzyma albo nie.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 29, 2022, 13:33:40 »
Z tego co wiem to KG słowa dotrzymuje jeśli chodzi o szkołę, jeśli ktoś się na nią nie dostał to raczej na poziomie KP problem. Znam przypadek, gdzie powiatowy powiedział ratownikowi, że on mu szkoły nie obiecał i jak chce to może sobie pisać do KG. Napisał i po paru dniach była informacja zwrotna z imienia i nazwiska - ratownik na aspirantkę :)

Offline Compas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 02, 2022, 12:05:55 »
Z tego co wiem to KG słowa dotrzymuje jeśli chodzi o szkołę, jeśli ktoś się na nią nie dostał to raczej na poziomie KP problem. Znam przypadek, gdzie powiatowy powiedział ratownikowi, że on mu szkoły nie obiecał i jak chce to może sobie pisać do KG. Napisał i po paru dniach była informacja zwrotna z imienia i nazwiska - ratownik na aspirantkę :)
Prawda jest taka, że Komendanci nie chcą pisać o szkołę dla ratowników.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 03, 2022, 12:13:09 »
Z tego co wiem to KG słowa dotrzymuje jeśli chodzi o szkołę, jeśli ktoś się na nią nie dostał to raczej na poziomie KP problem. Znam przypadek, gdzie powiatowy powiedział ratownikowi, że on mu szkoły nie obiecał i jak chce to może sobie pisać do KG. Napisał i po paru dniach była informacja zwrotna z imienia i nazwiska - ratownik na aspirantkę :)
Prawda jest taka, że Komendanci nie chcą pisać o szkołę dla ratowników.
Można między bajki włożyć to, że na SA skierowano kogoś dlatego że jest dobry w tym co robi i ma potencjał. Szli zawsze strzelający z ucha, ci co walili prywatnie remonty przełożonym lub inne remonty np. prywatnych aut, rodzina przełożonych lub wyżej postawionych (tzw nepotyzm), sportowcy, związkowcy. A na to wszystko egzaminy dla systemu zmianowego przeprowadzają wykładowcy którzy ognia i wypadku na żywo nie widzieli, lub mają 2, 3 lata na PB i resztę na szkole. Czy kiedyś ktoś ten chory system zmieni??

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 03, 2022, 13:28:49 »
Nie zmieni... lepiej zajmować się legitymacjami dla osp,robić "pijar" na "kjuandej", przejmować ratownictwo medyczne itd niż zająć się istotnymi problemami jak chociażby właśnie reformę szkolnictwa , finansowanie grup specjalistycznych, finansowanie wiedzy i umiejętności strażaków  ( nie na zasadzie : komendant może dać dodatek) itd ,a i zapomniałbym. Przecież trzeba było powoływać trzecich zastępców w każdych województwach, bo jak tak sprawami osp moze się zajmować nie zastępca . Zapytam jeszcze ludzi z modułów GFFV . Zostały wyciągnięte jakieś wnioski z akcji że Szwecji lub Grecji ? Zakupiono spodnie lekkie, hełmy do pożarów w przestrzeniach otwartych oraz inne wyposażenie? Nie,bo przecież jest super ,jakoś się kula. Mówmy jak propaganda.  Myśleli,że my to obdartusy w złomach z Polski. A my to Husaria w najlepszym sprzęcie, że aż zdjęcia robili.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2022, 13:38:49 wysłana przez Juzniestazysta »

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 03, 2022, 15:03:59 »
Nie zapominajmy o obronie cywilnej,na którą już ślina kapie.PSP jak czegoś sobie nie dokłada to jest chore.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 03, 2022, 15:45:41 »
Nie zmieni... lepiej zajmować się legitymacjami dla osp,robić "pijar" na "kjuandej", przejmować ratownictwo medyczne itd niż zająć się istotnymi problemami jak chociażby właśnie reformę szkolnictwa , finansowanie grup specjalistycznych, finansowanie wiedzy i umiejętności strażaków  ( nie na zasadzie : komendant może dać dodatek) itd ,a i zapomniałbym. Przecież trzeba było powoływać trzecich zastępców w każdych województwach, bo jak tak sprawami osp moze się zajmować nie zastępca . Zapytam jeszcze ludzi z modułów GFFV . Zostały wyciągnięte jakieś wnioski z akcji że Szwecji lub Grecji ? Zakupiono spodnie lekkie, hełmy do pożarów w przestrzeniach otwartych oraz inne wyposażenie? Nie,bo przecież jest super ,jakoś się kula. Mówmy jak propaganda.  Myśleli,że my to obdartusy w złomach z Polski. A my to Husaria w najlepszym sprzęcie, że aż zdjęcia robili.

Trudno się nie zgodzić 👏

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 03, 2022, 15:58:10 »
Z tego co wiem to KG słowa dotrzymuje jeśli chodzi o szkołę, jeśli ktoś się na nią nie dostał to raczej na poziomie KP problem. Znam przypadek, gdzie powiatowy powiedział ratownikowi, że on mu szkoły nie obiecał i jak chce to może sobie pisać do KG. Napisał i po paru dniach była informacja zwrotna z imienia i nazwiska - ratownik na aspirantkę :)
Prawda jest taka, że Komendanci nie chcą pisać o szkołę dla ratowników.
Można między bajki włożyć to, że na SA skierowano kogoś dlatego że jest dobry w tym co robi i ma potencjał. Szli zawsze strzelający z ucha, ci co walili prywatnie remonty przełożonym lub inne remonty np. prywatnych aut, rodzina przełożonych lub wyżej postawionych (tzw nepotyzm), sportowcy, związkowcy. A na to wszystko egzaminy dla systemu zmianowego przeprowadzają wykładowcy którzy ognia i wypadku na żywo nie widzieli, lub mają 2, 3 lata na PB i resztę na szkole. Czy kiedyś ktoś ten chory system zmieni??
I rozwiązaniem problemu ma być kierowanie na aspirantki ratowników medycznych z kilkuletnim stażem znowu pomijając strażaków, ktorzy czekaja w kolejce i są swietnymi straxakami, ale nie ratownikami medycznymi. Wysyłać ratowników bez wzgledu na to czy sie nadają na aspirantow czy nie. Znam kilku, którzy z gory mówią byle emke w Straży i spadają,  o mają już wlasne firmy "medyczne". Ale słać ich, bo covid był.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 03, 2022, 16:01:10 »
I zawsze, ale to zawsze na jednego wysłanego będzie przypadać co najmniej 10 niezadowolonych. Nie uniknie się tego. Nie wiem jaki test, sposób wyboru byłby calkowicie wolny od wad.

Offline firefight

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 26, 2022, 09:45:35 »
Odkopie ten temat.
czy któryś z ratowników wbrew obietnicom KG nie został skierowany do szkoły??
pytam o wszystko - aspirantki, SPK, SPO lub inzynierka? :gwiazdki:

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 26, 2022, 10:05:42 »
O SPK zapomnij 😊
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 26, 2022, 19:42:48 »
Byłem oddelgowany do pracy w szpitalu covidowym i mimo to nie zostałem skierowany do szkoły.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 26, 2022, 22:08:30 »
Byłem na wymazach na Słowacji i już po SPK 🤷🏼‍♂️

Offline firefight

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 26, 2022, 22:32:07 »
Byłem na wymazach na Słowacji i już po SPK 🤷🏼‍♂️

O proszę czyli są tacy, którzy nie zostali oszukani  :rolleyes:

O SPK zapomnij 😊

Dlaczego?

Byłem oddelgowany do pracy w szpitalu covidowym i mimo to nie zostałem skierowany do szkoły.

Witam w klubie. U mnie nawet uścisku dłoni komendanta nie było.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 27, 2022, 06:51:00 »
Tutaj sprawa jest bardziej złożona. W niektórych Komendach nikt z RM nie zgłosił się do pracy w szpitalu cov. a 01 miał przykaz odgórny, by podać listę osób ( u nas chciał po 1 RM z JRG). No i teraz, jedni 01 sami wyznaczyli, inni zaczęli obiecywać dodatki a jeszcze inni szkoły etc. Niektórzy RM dostrzegli szansę, więc bezpośrednio z 01 ustalili zasady - Ci już po szkołach, lub w trakcie.
Znam RM którym Dow. Zm. dużo obiecywał (chał się przypodobać 01 swoją skutecznością)  no i tu już nie jest tak kolorowo.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 27, 2022, 14:43:35 »
A po co w ogóle na takie tematy było gadac z dowódca zmiany? Co on ma do tego, jak to nie jego interes. Jak chciał błysnąć to mógł się brokatem obsypać… może teraz gość wreszcie przestanie traktować dowódcę zmiany jako wyrocznie  :rofl:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 27, 2022, 15:14:08 »
A po co w ogóle na takie tematy było gadac z dowódca zmiany? Co on ma do tego, jak to nie jego interes. Jak chciał błysnąć to mógł się brokatem obsypać… może teraz gość wreszcie przestanie traktować dowódcę zmiany jako wyrocznie  :rofl:
Kolega chyba krótko w straży?
Z informacji wiem, że ten dow.zm.  już po SPK :)

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 27, 2022, 15:20:26 »


O SPK zapomnij 😊

Dlaczego?



Bo mało realne jest pójście na SPK za sam COVID bez garbiela politycznego. Robię na co dzień więcej w straży niż tylko oddelegowanie na COVID i jakoś nie jestem po SPK :) Ale też nie chodzę, nie proszę i nie jojcze :) Propozycję inżynierki owszem dostałem :) już chyba 3 rok z rzędu :P ale po prostu nie chce iść na kolejne studia i dojeżdżać do Warszawy. Czekam na magisterkę z RM i to będą ostatnie studia jakie zrobię :) Jeżeli chodzi o oficerke w moim przypadku to tylko podyplomówka, bo w straży kariery nie zrobię ze względu na mój charakter :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 10, 2022, 16:42:19 »
Będą pytania i odpowiedzi KG na YouTube czy tam FB wiec może czas się przypomnieć ? Bo jak widać powyżej są ludzie i po SPK i po aspirantce i awansach… a jest tez grupa ludzi, która nic nie dostała a odpowiedzi w KM/KP czy nawet w KW to ciężko dostać…

Offline paramedyk87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 11, 2022, 14:33:50 »
Niestety o Strażakach Ratownikach Medycznych z woj. Ślaskiego sie trochę zapomniało że walczyli z COVID. Podoficerów co wyraziło chcę na pójście na asp. było przeszło 20. KW zasugerował gdyby KG chcialby ich wysłać na asp to by przydzielił miejsca na woj. śląskie specjalnie dla nich a tak sie nie stało. A miejsc w tym roku bylo malo na ślaska.

Offline firefight

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 13, 2022, 21:46:52 »
Będą pytania i odpowiedzi KG na YouTube czy tam FB wiec może czas się przypomnieć ? Bo jak widać powyżej są ludzie i po SPK i po aspirantce i awansach… a jest tez grupa ludzi, która nic nie dostała a odpowiedzi w KM/KP czy nawet w KW to ciężko dostać…

A kto będzie na tyle odważny, żeby tam zadać pytanie, a potem wylądować u swojego 01 i się tłumaczyć?
Miejsca na SPK i SPO rozdzielone. Ciekawe ile z tego to RM  :-\