Autor Wątek: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19  (Przeczytany 39064 razy)

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 28, 2021, 22:17:58 »
Jeśli chodzi o aspirantki to znam wielu ratowników, którzy za Covid poszli. Podobno już nie wystarczy być dobrym strażackiem, przynajmniej tak młodzi w mojej komendzie uważają. W sumie racja
Może Tobie tylko się wydaje, że jesteś dobry :P

Mnie to nie dotyczy, ale moich ludzi już tak...

Offline ratwonik_psp_med

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 09, 2021, 19:32:40 »
I jak tam, ktoś coś dostanie na 11 listopada?  Czy już temat wygaszony.
Słyszałem ostatnio że są osoby, dla których nagroda był awans w stopniu, przysługujący z wysługi lat, za pare miesięcy pracy w szpitalu Covid.  :mellow: a w niektórych województwach stazysci pojechali na aspirantkę bo trafiło się pare tygodni delegacji w takim szpitalu. To o co tu chodzi?   :cooo:


Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 10, 2021, 08:45:30 »
I jak tam, ktoś coś dostanie na 11 listopada?  Czy już temat wygaszony.
Słyszałem ostatnio że są osoby, dla których nagroda był awans w stopniu, przysługujący z wysługi lat, za pare miesięcy pracy w szpitalu Covid.  :mellow: a w niektórych województwach stazysci pojechali na aspirantkę bo trafiło się pare tygodni delegacji w takim szpitalu. To o co tu chodzi?   :cooo:

U mnie nic, cisza.  :mellow:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 10, 2021, 10:21:26 »
I jak tam, ktoś coś dostanie na 11 listopada?  Czy już temat wygaszony.
Słyszałem ostatnio że są osoby, dla których nagroda był awans w stopniu, przysługujący z wysługi lat, za pare miesięcy pracy w szpitalu Covid.  :mellow: a w niektórych województwach stazysci pojechali na aspirantkę bo trafiło się pare tygodni delegacji w takim szpitalu. To o co tu chodzi?   :cooo:
Ja słyszałem o patologicznych przypadkach, wysyłania na szkoły " ludzi partii PiS", z listy kandydatów wykreślono nawet RM który był delegowany do szpitala covidowego ( nie mam potwierdzenia, ale coś jest na rzeczy- jednak ludzie jakby bali się poruszać temat).
U mnie jest konkretny 01 wszystko klarowne i przejrzyste, takie przypadki tylko z zasłyszenia.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 10, 2021, 19:40:06 »
I jak tam, ktoś coś dostanie na 11 listopada?  Czy już temat wygaszony.
Słyszałem ostatnio że są osoby, dla których nagroda był awans w stopniu, przysługujący z wysługi lat, za pare miesięcy pracy w szpitalu Covid.  :mellow: a w niektórych województwach stazysci pojechali na aspirantkę bo trafiło się pare tygodni delegacji w takim szpitalu. To o co tu chodzi?   :cooo:

Tak , nawet przypadki skracania stażu miały miejsce celem wysłania na aspirantke

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 12, 2021, 14:49:09 »
I jak tam, ktoś coś dostanie na 11 listopada?  Czy już temat wygaszony.
Słyszałem ostatnio że są osoby, dla których nagroda był awans w stopniu, przysługujący z wysługi lat, za pare miesięcy pracy w szpitalu Covid.  :mellow: a w niektórych województwach stazysci pojechali na aspirantkę bo trafiło się pare tygodni delegacji w takim szpitalu. To o co tu chodzi?   :cooo:
Ja słyszałem o patologicznych przypadkach, wysyłania na szkoły " ludzi partii PiS", z listy kandydatów wykreślono nawet RM który był delegowany do szpitala covidowego ( nie mam potwierdzenia, ale coś jest na rzeczy- jednak ludzie jakby bali się poruszać temat).
U mnie jest konkretny 01 wszystko klarowne i przejrzyste, takie przypadki tylko z zasłyszenia.
Ja bym powiedział, że raczej "ludzi związku S". Pisanie podpierd@# do KW, kombinowanie by wsadzić swojego dup$właza na stanowisko, oczerniając obecnie je zajmującego itd.  :wall:

Co do skracania stażu, to nawet o 2 lata. Uważam, że to dobry sposób nagrodzenia, ale aspirantka po nie całym roku pracy w PSP  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 21, 2021, 21:12:41 »
Podlasie to jednak stan umysłu tylko szkoda, że na moje oko upośledzonego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 04, 2021, 08:41:40 »
Czy znacie jakiś medyków co dostali SPK albo może jest ktoś z was kto się o to stara proszę o odpowiedź albo priv ? Pozdrawiam

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 06, 2021, 21:21:14 »
Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński oddelegował do szpitala tymczasowego 25 strażaków z regionu. Posiadają oni uprawnienia ratowników medycznych. Strażacy przyjechali do szpitala covidowego m.in. z Gniezna, Kalisza, Piły, Rawicza, Kępna i Krotoszyna.
https://wiadomosci.wp.pl/szpital-covidowy-w-poznaniu-chorymi-opiekuja-sie-strazacy-6712489354603200a

Offline Compas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 02, 2022, 13:54:35 »
Wiadomo ilu strażaków ostatecznie zostało oddelegowanych w tej fali na szpitale? Czy zostali wynagrodzenia zgodnie z obietnicami? Widać było ,że Komendant Główny za 3 fala dotrzymał obietnic.

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 19, 2022, 13:20:13 »
Witam, czy za ostatnią falę i delegacje na szpitale covidowe ktoś coś dostał ? Chociażby awans w stopniu ? Czy już kolejne fale to był tylko haczyk na ludzi i nic nie znaczący covid 😅? Bo tak to wygląda. W tym samym bajzlu braliśmy udział a jednak już żadnej formy podziękowań nie było dla tegorocznych delegowanych... Trochę to niesprawiedliwe. Szkoda bo to demotywuje a dokładają nam tylko coraz więcej obowiązków. Nie licząc, że już są robione plecaki dla ratowników a w planach karetki :)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 19, 2022, 14:01:38 »
Witam, czy za ostatnią falę i delegacje na szpitale covidowe ktoś coś dostał ? Chociażby awans w stopniu ? Czy już kolejne fale to był tylko haczyk na ludzi i nic nie znaczący covid 😅? Bo tak to wygląda. W tym samym bajzlu braliśmy udział a jednak już żadnej formy podziękowań nie było dla tegorocznych delegowanych... Trochę to niesprawiedliwe. Szkoda bo to demotywuje a dokładają nam tylko coraz więcej obowiązków. Nie licząc, że już są robione plecaki dla ratowników a w planach karetki :)
Ile Ty robisz w PSP? Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś?

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 20, 2022, 07:29:01 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2022, 18:51:09 wysłana przez kapec »

Offline czarek16

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 20, 2022, 12:02:44 »
za co docenieni za to ,że to że daliście się wystrychnąć na dudka .

Offline Compas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 20, 2022, 18:17:00 »
Już za tą falą nie było awansów dla RM

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 22, 2022, 10:35:57 »
Byłem oddelegowany jako jeden z pierwszych i też nic nie dostałem, oprócz pieniędzy na które fizycznie pracowałem 😊 a nie leżałem, bo oddziałowa z IP ściągnęła mnie od razu do siebie bo na co dzień jeżdżę w systemie. Na jakichś oddziałach rehabilitacji covidowej chłopaki pilnowali żeby tylko saturacja nie spadała, a do nas przyjeżdżało wszystko co możliwe jak to na izbę przyjęć, od covidow po zwykle stany nagle. Wiedziałem że tak to będzie wyglądało 🙃 z tym że zdążyłem przywyknąć do obietnic w tej formacji 😊 szkoda tylko że w moim przypadku do oddelegowanie odbiło się trochę kosztem zdrowia, które musiałem chwilę doprowadzać do ładu. Pozdrawiam.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 22, 2022, 13:29:37 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2022, 18:50:50 wysłana przez kapec »

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 22, 2022, 21:09:47 »
Nie szukajmy tu logiki 😊 pozdrawiam 😊
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 26, 2022, 16:41:57 »
No logiki nie ma, ja też niestety po pracy w szpitalu skończyłem z covidem, który odczułem mocno i też pracowałem na oddziale gdzie było mnóstwo roboty ale jak to zawsze w straży jest są równi i równiejsi. Pozdrawiam:)

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 27, 2022, 09:41:35 »
Tak to niestety jest jak PR stawia się ponad wszystko. Najwazniejsze aby samemu skorzystać z corocznego awansu a strażacy niech na to zapier....
Liczy się tylko co przełożeni mogą dla siebie wyciągnąć podlizując się władcom....

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 27, 2022, 09:49:32 »
Bardzo trafne posumowanie.Plebs ma ryć,a szlachta ma expresowo awansować.Po całej wykonanej robocie,ani słowa o zwiekszeniu budżetu,nagrodzeniu szeregowych funkcjonariuszy.Teraz bedzie lans na odbudowę Ukrainy i współprace z OSP.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 27, 2022, 10:12:39 »
Kiedyś w straży słyszałem takie powiedzenie "nikt nie jest w stanie ci tyle dać, ile przełożony jest tobie w stanie obiecać". Ocenę trafności wypowiedzi, pozostawiam każdemu z osobna.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 27, 2022, 11:38:35 »
To może Panowie napiszecie jeszcze jak finansowo wyszliście na pracy w tych szpitalach? bo z tego co ja wiem to oddelegowani do pracy w szpitalach MSWiA dostawali zarówno i wypłatę ze straży jak i drugą wypłatę z dodatkiem covidowym z samego szpitala MSWiA która bardzo często była sporo większa niż ta z PSP i nikt z medyków nie narzekał.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 27, 2022, 11:58:18 »
Ale chyba problem jest to, że przełożeni nie wszędzie wywiązali się ze swoich deklaracji względem oddelegowanych ratowników medycznych (obiecane awanse, szkoły, nagrody oto ), a nie to że dostali kasę ze szpitali.  :cooo:
To jest chyba sprawa drugorzędna w tym temacie.
Si vis pacem, para bellum

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 27, 2022, 12:12:16 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2022, 18:50:29 wysłana przez kapec »