Autor Wątek: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19  (Przeczytany 11377 razy)

Offline czakson

• Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
Odp: Ratownicy medyczni w służbie w trakcie COVID-19
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 14, 2021, 17:21:57 »
Jeżeli jesteście oddelegowani na podstawie ustawy z dn. 28.10.2020 przez wojewodę, nie powinno być żadnych różnic w płacy ponieważ reguluje to wspomniana ustawa.
Natomiast jeśli macie podpisane umowy bezpośrednio ze szpitalem to płaca i cała organizacja będziesz się różnic.

Decyzja jest na podstawie: ustawy z dnia 5 grudnia 2008 o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych.
Szpital podpisał z nami umowę o pracę na czas określony, w ogóle nie było tematu kontraktu, umowy zlecenia itd itp.
Kazali tylko przynieść zaświadczenie o zarobkach z psp bo nie mogą nam dać mniej niż w psp zarabiamy wieć kokosów nikt się nie spodziewa zwłaszcza, że dostaliśmy info o braku dodatku covidowego....  :gwiazdki:

No to dajecie się dymać... ja bylem 2 miesiące. Podpisałem umowę ze szpitalem, dostałem dodatek covidowy, normalne wynagrodzenie i do tego wyplata ze straży i parę bonusów.

Teraz chlopaki ode mnie poszli, ale na jakich zasadach to nie wiem
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Online pafnucek

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 15, 2021, 12:58:10 »
Jeżeli jesteście oddelegowani na podstawie ustawy z dn. 28.10.2020 przez wojewodę, nie powinno być żadnych różnic w płacy ponieważ reguluje to wspomniana ustawa.
Natomiast jeśli macie podpisane umowy bezpośrednio ze szpitalem to płaca i cała organizacja będziesz się różnic.

Decyzja jest na podstawie: ustawy z dnia 5 grudnia 2008 o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych.
Szpital podpisał z nami umowę o pracę na czas określony, w ogóle nie było tematu kontraktu, umowy zlecenia itd itp.
Kazali tylko przynieść zaświadczenie o zarobkach z psp bo nie mogą nam dać mniej niż w psp zarabiamy wieć kokosów nikt się nie spodziewa zwłaszcza, że dostaliśmy info o braku dodatku covidowego....  :gwiazdki:

No to dajecie się dymać... ja bylem 2 miesiące. Podpisałem umowę ze szpitalem, dostałem dodatek covidowy, normalne wynagrodzenie i do tego wyplata ze straży i parę bonusów.

Teraz chlopaki ode mnie poszli, ale na jakich zasadach to nie wiem

Myślisz, że mieliśmy coś do gadania?  :'(

Offline czakson

• Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 15, 2021, 18:11:54 »
Skoro ja miałem, to i Wy musieliście mieć 😊
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline KLAWY

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 02, 2021, 20:34:30 »
Skoro ja miałem, to i Wy musieliście mieć 😊
Może nie było "chętnych" i zostali skierowani przez Wojewodę.
tj. możliwe, dlatego przestrzegałem chłopaków przed taka możliwością - dlatego potwierdzam, u nas również zadowoleni.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 02, 2021, 20:41:05 »
Wszędzie zadowoleni. U mnie z autopsji nie chcieli nadgodzin ze straży bo woleli zaplanować dyżur na sor, pogotowiu..

Offline KLAWY

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 02, 2021, 21:21:41 »
Wszędzie zadowoleni. U mnie z autopsji nie chcieli nadgodzin ze straży bo woleli zaplanować dyżur na sor, pogotowiu..
Z tym niestety u nas problem, ponieważ 01 wydał zarządzenie "równania nadgodzin".

Offline michas2511

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 03, 2021, 08:10:20 »
Nie popieram pomysłu Pana ministra zapychania dziur w systemie ratownikami medycznymi z PSP, ale Pan przewodniczący z artykułu z linku poniżej powinien weryfikować upubliczniane przez siebie informacje. A ministrowi zarzuca wprowadzanie ludzi w błąd...
https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Strazacy-zamiast-ratownikow-Bukiel-To-jakby-zamiast-komandosow-wyslac-do-akcji-straznikow-miejskich,224616,14.html?fbclid=IwAR1pkVGcPzSePqryfGAvlKpQ7EM32tJXzTVgxxfxneQTKvcZNwBdohVpzFc

Offline KLAWY

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 03, 2021, 20:30:19 »
Nie popieram pomysłu Pana ministra zapychania dziur w systemie ratownikami medycznymi z PSP, ale Pan przewodniczący z artykułu z linku poniżej powinien weryfikować upubliczniane przez siebie informacje. A ministrowi zarzuca wprowadzanie ludzi w błąd...
https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Strazacy-zamiast-ratownikow-Bukiel-To-jakby-zamiast-komandosow-wyslac-do-akcji-straznikow-miejskich,224616,14.html?fbclid=IwAR1pkVGcPzSePqryfGAvlKpQ7EM32tJXzTVgxxfxneQTKvcZNwBdohVpzFc
To nie ma Ci się podobać.
MZ ma zapewnić opiekę medyczną i tak czyni.

Offline michas2511

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 03, 2021, 23:14:00 »
Ja to rozumiem. W mojej wypowiedzi bardziej chciałem zaakcentować niedoinformowanie Pana przewodniczącego związku lekarzy.

Offline KLAWY

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 04, 2021, 14:52:57 »
Ja to rozumiem. W mojej wypowiedzi bardziej chciałem zaakcentować niedoinformowanie Pana przewodniczącego związku lekarzy.
kompletnie się pogubiłem, napiszę wprost- o co Ci chodzi?
O "niedoinformowanie Pana przewodniczącego związku lekarzy" chciałbym podkreślić, że taka wypowiedź Pana doktora świadczy o kompletnym braku wiedzy funkcjonowania RM. To jeszcze bardziej podkreśla krótkowzroczność lekarzy, tych lekarzy, którzy widzą tylko siebie w tym systemie.

Offline michas2511

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 04, 2021, 15:19:00 »
kompletnie się pogubiłem, napiszę wprost- o co Ci chodzi?
O "niedoinformowanie Pana przewodniczącego związku lekarzy" chciałbym podkreślić, że taka wypowiedź Pana doktora świadczy o kompletnym braku wiedzy funkcjonowania RM. To jeszcze bardziej podkreśla krótkowzroczność lekarzy, tych lekarzy, którzy widzą tylko siebie w tym systemie.

Dokładnie o to mi chodziło.