Autor Wątek: COVID-19 w SGSP  (Przeczytany 44462 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 06, 2020, 23:26:59 »
To proste dzielenie nie uwzględnia np. studiów cywilnych i innych "drobnostek". Uczelnia nie jest finansowana jako jednostka organizacyjna PSP i nie z budżetu PSP. Nie stosowanie 57a wynika wprost z ustawy. EOT.
Żadne EOT:
Co w tym 57a zwalnia służbę kandydacką?:
Strażak nie może podejmować zajęcia zarobkowego poza służbą bez pisemnej zgody przełożonego uprawnionego do mianowania lub powołania strażaka na stanowisko służbowe.
Podchorąży to strażak czy nie? Proste pytanie prosta odpowiedź... To, że nie stosowano tego w szkole świadczy tylko o szkole...
Policz cywili i te drobnostki bo czesne w MIT czy Harvardzie to 50 tys. dolarów zobaczymy co wyjdzie... 
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2020, 10:06:18 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 07, 2020, 13:32:45 »
Eqinox , jak dobrze kojarzę :gwiazdki: to z Twojego województwa lubelskiego ze mna kończył jeden kolega i wątpię abyś miał z nim kontakt , bo od kilku lat jest na emce. Także i bez tego możesz tworzyć dalej swoją pseudohistorię  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 07, 2020, 14:35:39 »
Eqinox , jak dobrze kojarzę :gwiazdki: to z Twojego województwa lubelskiego ze mna kończył jeden kolega i wątpię abyś miał z nim kontakt , bo od kilku lat jest na emce. Także i bez tego możesz tworzyć dalej swoją pseudohistorię  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Absolwent dziennej SGSP który odszedł ze służby po 30 latach 2 lata temu... Strasznie trudne zadanie przed mną  :rofl:. Nawet jeżeli napisałeś na forum mniej więcej to mam do sprawdzenia tylko 3 roczniki (i wcale nie muszą to być ludzie ode mnie w województwa  :wacko: ) które zaczynały szkołę w 87, 88, 89 tak więc z 87 nie znam nikogo w służbie ale emerytów dwóch  :rofl: rocznik 88 znam 4 w czynnej służbie (ten obstawiam jako twój), rocznik 89 (ewentualnie ten  :P) jeśli się nie mylę to jeszcze jeden jest w służbie i jeden na emce. Zapytam o wszystkie 3 roczniki czy gdzieś na pierwszym roku dopadło 20% (z czego 90% plecaków  :rofl:) Lata późniejsze jeszcze łatwiej zweryfikować bo były roczniki po kilkunastu  :rofl:     
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2020, 15:03:31 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 07, 2020, 15:46:21 »
Żadne EOT:
Co w tym 57a zwalnia służbę kandydacką?:
w 57a nic...., za to w 114 już sporo. Idąc Twoim tokiem rozumowania do SGSP powinien być nabór "z ulicy", kadeci powinni mieć odpowiednie stanowiska służbowe, dostawać stopnie wg czasokresów, liczyć czas służby, wypełniać oświadczenia o stanie majątkowym, dostawać mundurówkę i inne świadczenia, korzystać z urlopów jak zawodowi, (a może być cały czas na urlopie szkoleniowym :)), dostawać dodatek za brak mieszkania bo metraż w koszarach jest za mały, Nie chce mi się dalej wymieniać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 07, 2020, 15:51:57 »
w 57a nic...., za to w 114 już sporo. Idąc Twoim tokiem rozumowania do SGSP powinien być nabór "z ulicy", kadeci powinni mieć odpowiednie stanowiska służbowe, dostawać stopnie wg czasokresów, liczyć czas służby, wypełniać oświadczenia o stanie majątkowym, dostawać mundurówkę i inne świadczenia, korzystać z urlopów jak zawodowi, (a może być cały czas na urlopie szkoleniowym :)), dostawać dodatek za brak mieszkania bo metraż w koszarach jest za mały, Nie chce mi się dalej wymieniać.
Art. 114 mówi o uprawnieniach strażaka w służbie kandydackiej. Zresztą jest cały rozdział o służbie kandydackiej który jeśli coś wygląda inaczej niż w służbie stałej to to opisuje tak więc sorry kolego ale nie masz racji albo nie potrafisz uzasadnić, że ją masz   :rofl: Ale moim zdaniem nie masz :P
O stopniach w służbie kandydackiej nie decyduje ustawa a rozporządzenie MSWiA do którego upoważnienie jest w art. 112,  mudndurówka zgodnie z rozporządzeniem przysługuje tylko w służbie przygotowaczej i stałej, a RZBL tylko w stałej... Urlop wypoczynkowy też:
Strażakowi w służbie przygotowawczej i mianowanemu na stałe przysługuje prawo do corocznego płatnego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 26 dni.
Wszędzie w ustawie tak jest  :rofl:
To kiedy wyjdzie ile kosztuje kształcenie w SGSP i czemu tak drogo skoro poziom jest PWSZ  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2020, 15:59:37 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 07, 2020, 16:14:46 »
Budżet SGSP nie jest tajny - wystarczy poszukać. Nie będę przepisywał ile idzie na co. 114 mówi wprost, które artykuły ustawy stosuje się do służby kandydackiej. Uprawnienia są w 113.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 07, 2020, 16:21:12 »
Budżet SGSP nie jest tajny - wystarczy poszukać. Nie będę przepisywał ile idzie na co. 114 mówi wprost, które artykuły ustawy stosuje się do służby kandydackiej. Uprawnienia są w 113.
Ale ja wiem ile on wynosi tylko oczekuję aż ktoś inny (kto broni istnienia tej instytucji w obecnym ksztąłcie) to napisze w przeliczeniu na absolwenta taniej kształci nawet Harvard  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 07, 2020, 16:28:26 »
Wiem, że wiesz ile wynosi, ale dzielenie tego przez ilość oficerów to taki "tani" chwyt, na który niektórzy może się złapią. Tak prosto to można rozliczać SP PSP lub ośrodek szkolenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 13, 2020, 18:58:53 »
Wiem, że wiesz ile wynosi, ale dzielenie tego przez ilość oficerów to taki "tani" chwyt, na który niektórzy może się złapią. Tak prosto to można rozliczać SP PSP lub ośrodek szkolenia.
To może inny wskaźnik efektywności zaproponujesz?
Może taki ilość zatrudnionych funkcjonariuszy i cywili do liczby absolwentów... Tutaj to dopiero wyjdzie ciekawie  :rofl:
Trzeba sobie wprost powiedzieć efektywność SGSP jest żałośnie niska.

WETERANIE!!!! pb11- z mojego rocznika po 1 roku odpadło - 20 % stanu!!!!! w przewadze głąby i nieuki- wiekszość tzw. plecaki. Na koniec studiów okazało sie , że 10% to plecaki, a 90% to ludzie którzy z zamiłowania i chęci przystąpili do SGSP. Temat wykładowcy, a pchor. to dwie różne bajki!!!!! ja wybrałem SGSP , ale i z powodzeniem mogłem studiować na innych uczelniach. Zapamiętaj jedno- każdy korpus powinien mieć odpowiednie szkoły i kształcenie, a szacunek zdobędziesz już w służbie.
Rocznik 1988 rozpoczynało 120 do końca szkoły odpadło około 15 osób z czego 2 lub 3 jeszcze na kandydatce możliwe, że kilka na nauce ale większość inaczej sobie wyobrażała szkołę mundurową. Co do plecaków to  :rofl: :rofl: :rofl:
Jaki jeszcze "stary" rocznik sprawdzić bo w tym nawet do końca szkoły nie odpadło 15% a już na pewno nie przez naukę bo takich były jednostki już wtedy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2020, 07:14:04 wysłana przez Butel »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 13, 2020, 21:57:48 »
Tak, z tematów bieżących, choć cytowanych przez "zagraniczne portale" :
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/aborcja-donosy-do-prezesa-pis-jaroslawa-kaczynskiego-chodzi-o-straz-pozarna/crly01n
W tej Warszawie to trudno spać spokojnie. Nie tylko że względu na petardy rzucane przez Prowokatorów   :wacko:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 13, 2020, 22:43:52 »
Tak, z tematów bieżących, choć cytowanych przez "zagraniczne portale" :
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/aborcja-donosy-do-prezesa-pis-jaroslawa-kaczynskiego-chodzi-o-straz-pozarna/crly01n
W tej Warszawie to trudno spać spokojnie. Nie tylko że względu na petardy rzucane przez Prowokatorów   :wacko:
Pan redaktor Szymon P. przechodzi sam siebie aby temat był bardziej chwytliwy to opisany został słowami:
Aborcja, Prezes Pis, Jarosław Kaczyński...
Opis wojny na górze wiarygodny jak powieści Lema ale jego chociaż się przyjemnie czytało.  Natomiast ocena kwalifikacji przez dziennikarza który nigdy nie pracował w PSP co najmniej poniżej krytyki ale to już chyba 13 artykuł w tematyce kierownictwa PSP i SGSP...
Może ktoś wreszcie zlikwiduje tą szkołę bo go Pan Szymon wkurzy  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 15, 2020, 20:51:41 »
Opis wojny na górze wiarygodny jak powieści Lema ale jego chociaż się przyjemnie czytało.  Natomiast ocena kwalifikacji przez dziennikarza który nigdy nie pracował w PSP co najmniej poniżej krytyki ale to już chyba 13 artykuł w tematyce kierownictwa PSP i SGSP...
Eqinox, Twoim zdaniem, współpraca pomiędzy kierownictwem KG jest wzorowa? Hmmm.... chyba to jednak Ty jesteś wyznawcą Latającego Potwora Spaghetti  :rofl: Ja nie, odpowiadając na Twoje domysły.
Szkoda, bo "wojna na górze" nie sprzyja naszej Formacji. A gracze, którzy tam rozgrywają, nie będą grać czysto... takie jednak czasy, że poparcie polityczne decyduje o twoich kwalifikacjach na tak odpowiedzialne stanowisko.
A że pisze o SGSP, choć nie ma o niej pojęcia, to akurat dość częsta cecha wśród piszących na tym Forum  :wacko:
ps.
ruchome chodniki Lema stały się dziś rzeczywistością...

Eqinox,
masz dostęp do wielu informacji - za to Ciebie szanuję, bo aktualna wiedza jest ważna. W wielu tematach się z Tobą nie zgadzam, bo to nie mój poziom dyskusji - za to szanuję siebie. Mam tylko nadzieję, że inny poziom dyskusji będzie decydował o przyszłości PSP. I wierzę, że wielu strażaków (nie tylko tych, co piszą na Forum) wierzy w to również...
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2020, 07:16:47 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 16, 2020, 17:47:51 »
Eqinox, Twoim zdaniem, współpraca pomiędzy kierownictwem KG jest wzorowa? Hmmm.... chyba to jednak Ty jesteś wyznawcą Latającego Potwora Spaghetti  :rofl: Ja nie, odpowiadając na Twoje domysły.
Szkoda, bo "wojna na górze" nie sprzyja naszej Formacji. A gracze, którzy tam rozgrywają, nie będą grać czysto... takie jednak czasy, że poparcie polityczne decyduje o twoich kwalifikacjach na tak odpowiedzialne stanowisko.
A że pisze o SGSP, choć nie ma o niej pojęcia, to akurat dość częsta cecha wśród piszących na tym Forum  :wacko:
ps.
ruchome chodniki Lema stały się dziś rzeczywistością...
Eqinox,
masz dostęp do wielu informacji - za to Ciebie szanuję, bo aktualna wiedza jest ważna. W wielu tematach się z Tobą nie zgadzam, bo to nie mój poziom dyskusji - za to szanuję siebie. Mam tylko nadzieję, że inny poziom dyskusji będzie decydował o przyszłości PSP. I wierzę, że wielu strażaków (nie tylko tych, co piszą na Forum) wierzy w to również...
Myślę, że nie wiesz o tym, że jest duże prawdopodobieństwo, że SGSP nie dotrwa swoich 40 urodzin i o to się toczy wojna a nie w kierownictwie :rofl: Stąd taka a nie inna walka i donosy do der Oneit. Nowy rektor jest spoza starego układu SGSP a to byczy problem dla tamtejszej betonazy ponieważ mogą nie mieć na niego wpływu  :rofl: Swoją drogą w PSP w ciągu ostatnich dwóch dekad były dwie wielkie reformy czyli "nowe województwa" i reforma z lat 2006-07 i wszyscy co to przeżyli pamiętają co można przy takiej okazji zrobić czyli porządki  :wacko:
W temacie reformy szkolnictwa  jest wrzucony 5 bieg i tutaj już dyskusja już się praktycznie zakończyła a to, że mało kto na Twoim poziomie miał szanse się wypowiedzieć nie jest moją winą  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2020, 17:51:31 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2021, 19:46:26 wysłana przez ogniomiszcz »