Autor Wątek: COVID-19 w SGSP  (Przeczytany 44446 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 17, 2020, 17:55:04 »
Przynajmniej nikomu nie przyjdzie do głowy zapytać, kto nakazał trzymać cały stan szkoły (szkół) na miejscu (w czasach pokoju, w okresie bez zajęć odwody-srody i służby załatwia jeden rocznik), więc to nie drakule z SGSP dały ciała, przynajmniej nie tu. Ktoś chciał tanio zapewnić darmowych proli po Warszawie?
Nieważne, łatwiej wytrząsać się nad gagiem pt. symulanci. Ten admin z MDR, drży i nie śpi z oburzenia dzieciak już tydzień cały.
To ja chce być prolem bo lubię hazard  :rofl: I te fragmenty o wolności też są w dechę.
Co do zostawienia ludzi w czasie pokoju itp. to z całym szacunkiem dla każdego ale ja byłem w dziennej SA gdy obwód wynosił około 1/6 składu a wiesz ilu w szkole trzymano? I na 100% nie była to niczyja wola "z góry" tylko złośliwość "małych" skurwieli ze zawsze około 60-80%. Z mojej historii w DSA to wyjazd na pogrzeb dziadka czas 24h otrzymałem a do domu miałem około 300 km pociągiem. Dla jasności nie byłem wtedy na pierwszym roku.   Byłem też w SGSP i pamiętam że wtedy limit odwodu był mniejszy a wiem ilu ich na szkole przebywało. Tutaj nie szukajmy dziury w całym bo w Krakowie trzymano ludzi i ktoś choruje? A w Częstochowie kadeci chorują? W Warszawie kierownictwo chciało zamieść sprawę pod dywana bo "elitarny obraz" by się rozj...ał
Co do moderatora MDR to nazywa się Robert Szmarowski, 1970 r. vel. Rebeliant... nazywanie emeryta dzieciakiem to trochę nie tak zważywszy że da się to zweryfikować.
Warto zwrócić uwagę, że prawdziwi bohaterowie niniejszej sytuacji są i w SGSP (nie dużo ale są) i robią wspaniałą robotę, ale o nich się nie mówi, bo po co. Oni nie potrzebują sławy, lecz wystarczy im słowo dziękuję od podchorążego. I właśnie to są prawdziwi Oficerowie! 
Mam nadzieję, że już niebawem jeden z podchorążych puści swoją książkę będąc już absolwentem SGSP - a wtedy kolejne głowy mogą się posypać  :kwit:
No ale pożyjemy zobaczymy.
 :straz:
Wyjątek potwierdza regułę.  :rofl:
Z chęcią przeczytam jakąś dobrą literaturę w tematyce publicystyki pożarniczej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2020, 18:02:53 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 17, 2020, 18:24:11 »
Tak może być, nie zaprzeczam, jakiś czas temu pojąłem w naiwności, że prawdziwa cecha podległego "szefa" to zdolność do czytania potrzeb władzy pomiędzy wierszami. Tylko ta cecha się liczy. Chodzi o to, żeby niepopularne działania były oddolne, spontaniczne, ale nie było kwitów.
I możliwe, że jak poprawnie odczytano barierki sejmowe, to i odczytano zapotrzebowanie na białko w jednostkach, oddolnie i spontanicznie. To nie powódź ani wybuch wulkanu a choroba zakaźna, można było trzymać pod bronią rocznik na miejscu, zobligować resztę do dotarcia w 24 godziny w razie W. Gwarantuję, że 99% składu na furmankach a by dotarła. I to jest dosyć ważne, bo u podstaw tego bałaganu leży decyzja o zebraniu takiej liczby, w takich warunkach. To jest jedna z przyczyn pierwotnych moim zdaniem. Używam jedynie przesłanki korzyści - kto na tym korzystał i wychodzi mi, że nie SGSP. Komuś pasowało, że każdego dnia zapchajdziury po Warszawie się znajdują. I pianie hymnu na cześć tej osoby jakoś mi nie pasuje. 

A z adminem jesteśmy zbliżeni rocznikowo, dzieciak, to takie określenie w tym miejscu w kontekście ciśnięcia wątku "a bo pchor powiedział, że prorektor powiedział..."
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2020, 18:44:54 »
Tak może być, nie zaprzeczam, jakiś czas temu pojąłem w naiwności, że prawdziwa cecha podległego "szefa" to zdolność do czytania potrzeb władzy pomiędzy wierszami. Tylko ta cecha się liczy. Chodzi o to, żeby niepopularne działania były oddolne, spontaniczne, ale nie było kwitów.
I możliwe, że jak poprawnie odczytano barierki sejmowe, to i odczytano zapotrzebowanie na białko w jednostkach, oddolnie i spontanicznie. To nie powódź ani wybuch wulkanu a choroba zakaźna, można było trzymać pod bronią rocznik na miejscu, zobligować resztę do dotarcia w 24 godziny w razie W. Gwarantuję, że 99% składu na furmankach a by dotarła. I to jest dosyć ważne, bo u podstaw tego bałaganu leży decyzja o zebraniu takiej liczby, w takich warunkach. To jest jedna z przyczyn pierwotnych moim zdaniem. Używam jedynie przesłanki korzyści - kto na tym korzystał i wychodzi mi, że nie SGSP. Komuś pasowało, że każdego dnia zapchajdziury po Warszawie się znajdują. I pianie hymnu na cześć tej osoby jakoś mi nie pasuje. 
A z adminem jesteśmy zbliżeni rocznikowo, dzieciak, to takie określenie w tym miejscu w kontekście ciśnięcia wątku "a bo pchor powiedział, że prorektor powiedział..."
Problem polega na tym, że mentalność "szkolna" zostaje w "szkołach". Wg tej mentalności słuchacz zrobi wszystko aby się zerwać legalnie do domu a jak to się nie uda to pójdzie na lewiznę... Przez tą mentalność więcej swobody mają więźniowie w zakładach karnych półotwartych niż młodzi adepci pożarnictwa. To nie żadna mityczna góra wymyśla przeróżne zasady i system kar. To nie mityczna góra dała arbitralną władzę nad ludźmi dowódcom kompani z których żaden wcześniej (99% przypadków) nie dowodził nawet zmianą w PSP.
Chory system po prostu w sytuacji kryzysowej pokazał swoje prawdziwe oblicze. Aby oddać prawdę już raz pisałem że nie 100% winny leży po stronie kadry ale prawda jest taka, że jak by badania zrobili w pierwszych dniach kwietnia to sprawa by wyglądała jak ta na WAT... Czyli cisza i spokój przynajmniej w mediach. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2020, 19:02:40 »
Ach, ale, to jest właśnie piękne i pamięta się to do końca życia, że można było z gołym fajfusem, leżeć z ~oranżadą na dachu budynku tej czy innej szkoły, albo wykiwać ciecia z malinowym nosem na bramie. Ale zabawy i lewizny to jedno a obowiązek to drugie, będę młodzieży bardzo bronił, bo nigdy w historii, a lubię ją amatorsko - nie zawiedli. Tyle, że to nie mogła być udawanka, bo fałsz wyczują na kilometr. To są za cwani goście, żeby ich złapać na martyrologię, wicie, rozumicie itp.
W sumie jak spojrzeć wstecz, to tylko strajki głodowe studentów odnosiły właściwe i natychmiastowe efekty aka reformatorskie. Nawet taki czy inny główny komendant potrafił wsiąść w limuzynkę, zrobić spotkanie i wszystko rozwiązać w jeden dzień. To też daje do myślenia.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2020, 19:08:29 »
Ach, ale, to jest właśnie piękne i pamięta się to do końca życia, że można było z gołym fajfusem, leżeć z ~oranżadą na dachu budynku tej czy innej szkoły, albo wykiwać ciecia z malinowym nosem na bramie. Ale zabawy i lewizny to jedno a obowiązek to drugie, będę młodzieży bardzo bronił, bo nigdy w historii, a lubię ją amatorsko - nie zawiedli. Tyle, że to nie mogła być udawanka, bo fałsz wyczują na kilometr. To są za cwani goście, żeby ich złapać na martyrologię, wicie, rozumicie itp.
W sumie jak spojrzeć wstecz, to tylko strajki głodowe studentów odnosiły właściwe i natychmiastowe efekty aka reformatorskie. Nawet taki czy inny główny komendant potrafił wsiąść w limuzynkę, zrobić spotkanie i wszystko rozwiązać w jeden dzień. To też daje do myślenia.
Ale aby te akty reformatorskie się zaczęły musiał zrobić się strajk a teraz mamy Facebooka i parę innych portali które w opinii publicznej robią większe spustoszenie niż 500 górników w Warszawie z oponami i petardami. Nadchodzi nowa era w służbach mundurowych  :szalony: COVID-19 zaczął ją w SGSP a ona w PSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 17, 2020, 19:28:14 »
... a imię jej czterdzieści i cztery.


Szczera prawda. Zgadzam się, ale obawiam się, czy ten nowy oręż i chwilowy sukces nie zamieni się w krzywdę. Uczą się obie strony. A ta lekcja jest jedną z cięższych. Ci z którymi konie można kraść w szkole, a jest ich pewna grupa szczególnie nauczycieli, plus część jednostki, którzy się dadzą pokroić za uczniów, ci nawet nie zauważą różnicy. Na marginesie, ulegamy urokowi nazwy, w tej szkole jest garstka mundurowych nauczycieli zawodu, przekracza minimalnie jedną dłoń.
Konflikty są i będą, to jasne, tylko, że teraz pół-spoufały kontakt zamieni się na całkowicie formalny, oschły i oficjalny. Tak będzie bronił się pion liniowy, siłą rzeczy "ci źli", oni maja grubą skórę, muszą mieć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2020, 19:36:06 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 17, 2020, 19:34:32 »
I Pan Szanowny Panie daje jako argument fakt, że kiedyś było - dawno temu - było tak samo! No po Panu w życiu bym się tego nie spodziewał. To że było - zwłaszcza wiele lat temu - nieracjonalne trzymanie ludzi w szkołach nie jest usprawiedliwieniem dla obecnej sytuacji. I pisze to ja, który z koleji na ślub kogoś bliskiego dostał wolne w sobotę na cspsp - zdarzyłem po mszy dojechać, a wrócić musiałem w niedzielę do apelu. Bo pluton bojowy niby byłem - a na szkole niemal wszyscy z rocznika. W historii były też bardzo ciekawe unitarki na rocznikach 1-5 w cspsp - dalej mają tak wyglądać? Kto był wie. Idźmy po rozum do głowy a nie, że przez 8 ostatnich lat itd. I popieram tych, co mówią że błędem było zostawianie ludzi na szkołach w momencie, gdy już separowano ludzi w KP gdzie jest mniej osób niż na szkole.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 17, 2020, 20:39:32 »
I Pan Szanowny Panie daje jako argument fakt, że kiedyś było - dawno temu - było tak samo! No po Panu w życiu bym się tego nie spodziewał. To że było - zwłaszcza wiele lat temu - nieracjonalne trzymanie ludzi w szkołach nie jest usprawiedliwieniem dla obecnej sytuacji. I pisze to ja, który z koleji na ślub kogoś bliskiego dostał wolne w sobotę na cspsp - zdarzyłem po mszy dojechać, a wrócić musiałem w niedzielę do apelu. Bo pluton bojowy niby byłem - a na szkole niemal wszyscy z rocznika. W historii były też bardzo ciekawe unitarki na rocznikach 1-5 w cspsp - dalej mają tak wyglądać? Kto był wie. Idźmy po rozum do głowy a nie, że przez 8 ostatnich lat itd. I popieram tych, co mówią że błędem było zostawianie ludzi na szkołach w momencie, gdy już separowano ludzi w KP gdzie jest mniej osób niż na szkole.
Szanowny Panie w szkołach nic się nie zmieniło od 40 lat... Prowadziłem bardzo ciekawe dyskusje ze swoimi poprzednikami na obecnie zajmowanym stanowisku i jak się bardziej nastroiliśmy to wychodziły takie kwiatki, że w latach 80 jeden z obecnych 01 powiatowych na poligonie SCHP Kraków zajmował się hodowlą świń na polecenie kadry  :wacko: Opowiadali dużo ciekawych rzeczy a najwięcej usłyszałem o Ś.P. byłym KG PSP co lubił a raczej kogo lubił  :rofl:
Ale nie o tym teraz mowa kto by nie rządził w kraju czy w PSP to szkoły tworzą swego rodzaju enklawę betonazy umysłowej której rozwój zatrzymał się na wzorcach radzieckich i szkołach pożarniczych w stylu moskiewskim ale czuje w krzyżu, że teraz to przegięli pałę konkretnie i wkurzyli nie tego człowieka co trzeba. 
Oczywiście zgadzam się, że nie konieczne było trzymanie wszystkich roczników we wszystkich szkołach ale nie o to toczy się awantura (medialna) gdyż w akademikach WAT też stacjonują pełne roczniki i co? Słyszałeś coś? Oj jest tam kilku chorych ale wszystko pod kontrolą.  A u nas? U nas cyrk symulanci, trzeci świat i cholera wie co jeszcze. Awantura spowodowana była olewaniem ludzi który jest jednym z objawów wcześniej wspomnianej betonazy umysłowej oraz radzieckiego wychowania w stylu parafrazując "u nas ludzi mnogo"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 17, 2020, 21:26:00 »
Mnie tylko szanowny Panie zdziwił fakt, że Pan wspominasz "że kiedyś tak było". Z Pana ust "czytanych" brzmi to dla mnie dziwnie. A faktu nie rozdysponowania kilkuset ludzi w czasie, gdy na powiatowkach 86 etatowych były już "separacje" jednak mnie dziwi. I ma prawo mnie dziwić, ale co ważniejsze nie może mi nikt zabronić uważania tego za błąd. I id razu uprzedzam - szanuję i lubię obecnego KG - podobają mi się jego decyzje co do zasady. Być może tutaj nikt mu odpowiednio nie doradził. A fakt, że w innej formacji też nie pomyśleli usprawiedliwieniem nie jest. Przykład bierzemy od lepszych - i po wystąpieniu korony oni dali nam dobry przykład.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 17, 2020, 21:37:45 »
A kto był tym lepszym?  Bo nie kojarzę.
Rekomendacje dla powiatowek i szkół zapewne były jednolite lub bardzo podobne. Mam wiedzę że w conajmniej 2 szkołach pomimo zakazu zgromadzen pow. 50 osób odbywały się apele i o czym to świadczy?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 17, 2020, 21:47:42 »
Po wystąpieniu korony oni byli lepsi co i sam Pan zauważa. Przed obydwie formacje w tym zakresie zachowały się nie najlepiej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 17, 2020, 21:57:59 »
Po wystąpieniu korony oni byli lepsi co i sam Pan zauważa. Przed obydwie formacje w tym zakresie zachowały się nie najlepiej.
Dalej pozostaje pytanie czy formacje czy tylko szkoły?
Bo skoro był państwowy zakaz zbiórek pow. 50 osób a ja mam zdjęcia z apeli w szkołach na ponad 200 osób to nikt mi nie wmówi, że ktoś z "góry" kazał komendantowi szkoły robić apel czy zaprawę... Idąc dalej tym tropem pozostaje jak daleko nadgorliwość i brak poszanowania dla podstawowych rzeczy się rozpanoszyły w szkołach PSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 17, 2020, 22:50:41 »

Offline Obiektyw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 17, 2020, 22:54:15 »
Witam.
Zakaz zgromadzeń - apel - nadgorliwość  w szkołach?
Zamknięcie szkół - Szkoły dalej działają - nadgorliwość - KG, MSWiA?
Szkoły nie są obiektami przystosowanymi do separacji ludzi (prawie 200 w SA i CS). Można pewne ryzyka ograniczyć, ale... Jakby nie sprawa SGSP to nikt by się szkołami nie zainteresował i dalej życie koszarowe wiedliby wszyscy kadeci i podchorążowie jeszcze przez wiele miesięcy (to KG poleciło wstrzymać przepustki).
Szanowni Panowie, każdy widzi ten temat z innej perspektywy i nie ma dostępu do pełnej wiedzy kto i jakie decyzje podejmował lub nie.
Więcej pokory i mniej wyrokowania.
p.s. szkoły się zmieniają - niektóre zmiany idą nawet w dobrym kierunku 😉, tylko trzeba to samemu sprawdzić, a nie żyć historiami, a czasem legendami sprzed wielu, wielu lat. Pamiętajcie, że szkoły funkcjonują w niełatwym otoczeniu prawnym i pewne tematy ciężko przeskoczyć. Pozdr

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 18, 2020, 09:40:16 »
Szanowny Panie @Obiektyw co byś nie napisał to czy mając pełną wiedzę czy niepełną wiem jedno w SGSP pojawił się problem szeroko obsmarowany w mediach... W tym w co najmniej dwóch TV.  Problemem nie było to, że było tam dużo ludzi? Pierwsze artykuły mówiły o 16 podchorążych... O zachowaniu kadry w tym kierownictwa (wywiad rektora dla TV), w internecie cytowano wypowiedzi pani dowódcy kompani coś tam o nierobach, kapitana kierownika biura rektora (pojecie "naruchać coś" jest w szkołach znane od dekad). W szkołach nie ma możliwości izolacji? Ty patrz w akademiku nr 3 WAT wojaki sobie świetnie poradzili. Wysłano Podchorążych do CS PSP (sami chwalą warunki) i na razie nikt z załogi Częstochowy (coś tam się mówi o podchorążych) nie ma korony.
Czym w dobie zakazu zgromadzeń były apele całej szkoły i zaprawy? W sumie może nie nadgorliwością to było ordynarne łamanie prawa.
Więcej pokory i mniej wyrokowania.
p.s. szkoły się zmieniają - niektóre zmiany idą nawet w dobrym kierunku 😉, tylko trzeba to samemu sprawdzić, a nie żyć historiami, a czasem legendami sprzed wielu, wielu lat. Pamiętajcie, że szkoły funkcjonują w niełatwym otoczeniu prawnym i pewne tematy ciężko przeskoczyć. Pozdr

Więcej wyrokowania mniej pokory ucierpiało dobre imię straży pożarnej na które tysiące zawodowców i ochotników zapieprzają codziennie. Szkoły to margines zaufania które mają strażacy.
Szkoły się nie zmieniają wysyłamy ludzi do niech regularnie i wiem  :szalony:  Niektóre zmiany? Ten system jest do zaorania. Czuje w krzyżu, że nadchodzi era budowy nowego systemu kształcenia bo MSWiA wyraził w sejmie jasno poglądy na to czemu tak się stało i tu się z nim zgadzam bo ta sytuacja jest nie do obrony. Obecny system to system postsowiecki pasożytujący na zdrowej tkance PSP jak nowotwór.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Obiektyw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 18, 2020, 10:26:29 »
Szanowny Panie Eqinox. Skoro przeprowadzanie apeli i zapraw w środowisku zamkniętym było "ordynarnym łamaniem prawa" to czym było nie zamknięcie szkół?
Coś kolega mocno wybiórczo ocenia sytuację. Szkoły be (w dużej mierze tak), a KG to co?
Więc odpowiedz mi kto złamał prawo? Szkoły, KG czy MSWiA?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 18, 2020, 10:42:06 »
Szanowny Panie Eqinox. Skoro przeprowadzanie apeli i zapraw w środowisku zamkniętym było "ordynarnym łamaniem prawa" to czym było nie zamknięcie szkół?
Gdzie w przepisach było jakiekolwiek wyłączenie? Skąd pojecie środowisko zamknięte? Sejm musiał przestrzegać, Arcybiskup też a szkoła była wyłączona :rofl: :rofl:
Jak byś miał wątpliwości to ta łagodniejsza wersja (później jeszcze zaostrzona):
Rozporządzenie MZ : http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000433/O/D20200433.pdf Rozdział 5
Prawo o zgromadzeniach do którego odnosi się w/wym. rozporządzenie:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000631/O/D20190631.pdf
Nie znam prawa nakazującego zamknięcia szkół wyższych... Wstrzymanie zajęć tak... Pytanie czym jest zaprawa poranna bo wychodzi na to, że nie tylko olano ministra zdrowia ale i ministra szkolnictwa wyższego i MEN (w przypadku szkół nie będących szkołami wyższymi). Ciekawe czy komisja KG PSP weźmie to pod uwagę  :wacko:
Coś kolega mocno wybiórczo ocenia sytuację. Szkoły be (w dużej mierze tak), a KG to co?
Więc odpowiedz mi kto złamał prawo? Szkoły, KG czy MSWiA?
Cywilne akademiki funkcjonowały normalnie, akademik WAT. Pojawił się na WATcie wirus i co? A no nic a u nas to wygląda tak (to tylko onet.pl):
Część 1. Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie: podchorążowie zarażeni koronawirusem?
Cześć 2. Koronawirus w SGSP? Mieszkańcy Żoliborza przerażeni brakiem reakcji służb
Część 3. Podchorążowie z SGSP mają zostać ewakuowani
Część 4. Podchorążowie z SGSP w Warszawie zarażeni koronawirusem
Część 5. Koronawirus w SGSP. Będzie dymisja zastępcy komendanta?
Część 6. Kolejni mundurowi z SGSP z pozytywnym wynikiem testu
Część 7. B. rektor SGSP: kierownictwo szkoły wykazało się rażącą niekompetencją
Część 8. Koronawirus na uczelni dla strażaków. "Prosimy o pomoc!"
Część 9. Koronawirus u strażaków. Częstochowa: podchorąży trafił do szpitala
Polecam cześć 7 gdzie b. rektor określa odpowiedzialność (zgadzam się z nim w 100%) i KG chwali (zgadzam się z nim w 100%) bo KG ogarnął przez 3 dni (świąteczne) a szkoła co a jedno wielkie g**no

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2020, 11:07:07 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Obiektyw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 18, 2020, 12:28:47 »
Jedno konkretne pytanie. Kto złamał prawo (czy złamał), że szkoły aspirantów nie zostały zamknięte?

Uzupełniając. Rozporządzenie mówi o zawieszeniu naukowe we wszystkich szkołach każdego typu na terenie RP.
Nic nie jest napisane, że przepisy nie dotyczą aspirantem.
https://cea-art.pl/rozporzadzenie-ministra-edukacji-narodowej-ws-czasowego-zawieszenia-zajec-w-szkolach/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2020, 08:09:44 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 18, 2020, 13:18:05 »
Uzupełniając. Rozporządzenie mówi o zawieszeniu naukowe we wszystkich szkołach każdego typu na terenie RP.
Nic nie jest napisane, że przepisy nie dotyczą aspirantem.
https://cea-art.pl/rozporzadzenie-ministra-edukacji-narodowej-ws-czasowego-zawieszenia-zajec-w-szkolach/
Jedno konkretne pytanie. Kto złamał prawo (czy złamał), że szkoły aspirantów nie zostały zamknięte?
Po pierwsze nie zmieniaj tematu bo dyskutujemy o SGSP ale skoro chcesz to trochę cię poprawię...  Fajny link ale widać, że przeczytałeś tylko tytuł artykułu  :gwiazdki:
W dniu 11 marca 2020 r. zostało ogłoszone rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w dnia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Przeczytaj przepis  :kwit:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200000410/O/D20200410.pdf
I zgadza się pod względem edukacyjnym SA PSP podlegają pod MEN.
Chociaż byś się przewrócił to nie przykleisz zamykania SGSP pod KG bo jego prawa i obowiązki określa ustawa o PSP więc sorry Winnetou ale strzał jak kulą w płot. Powiem więcej uczelnie wyższe mają bardzo dużą autonomie a władza rektorska jest olbrzymia.
Na koniec wyobraź sobie, że portal onet.pl i TVN to jedna grupa medialna i gdyby dało się to przykleić komuś wyżej niż rektor to wierz mi na słowo wielkimi literami napisane było na ich stronie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2020, 13:25:49 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Obiektyw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 18, 2020, 13:39:37 »
Zgoda. Wątek dotyczy SGSP więc przestań kolego pisać o aspirantkach w sytuacjach, gdy jest to Ci wygodne i potwierdza Twoje tezy. Pamiętaj, że nikt nie podważa winy kierownictwa SGSP w tej sprawie, ale Ty uparcie uważasz, że jest to tylko ich wina i chyba masz rację bo KG nie ma żadnego przełożenia na szkoły 🤣.
Pozdrawiam.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 18, 2020, 14:20:28 »
Zgoda. Wątek dotyczy SGSP więc przestań kolego pisać o aspirantkach w sytuacjach, gdy jest to Ci wygodne i potwierdza Twoje tezy. Pamiętaj, że nikt nie podważa winy kierownictwa SGSP w tej sprawie, ale Ty uparcie uważasz, że jest to tylko ich wina i chyba masz rację bo KG nie ma żadnego przełożenia na szkoły 🤣.
Pozdrawiam.
Dalej nie odpowiadasz na pytania! Odpowiedz jest prosta ani KG ani MSWiA nie złamali prawa w żadnym zakresie bynajmniej ja tego nie widzę. Nie mają prawa zamykać uczelni wyższych. Koniec kropka.
To, że w SA i SGSP odbywały się zajęcia (zaprawa poranna) jest faktem niepodważalnym tak jak apele wieczorne (zdjęcia i filmik krążą po necie i są komentarze MDR)  i trzeba się teraz zastanowić czy nie przestrzeganie rozporządzenia MEN i MZ w przypadku SGSP nie przyczyniło się do rozwoju zarazy ale to już nie moja rola tylko najpierw komisji a potem organów ścigania i jeśli tak było to wtedy 160 KK natomiast w przypadku SA co najmniej odpowiedzialność dyscyplinarna.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 18, 2020, 14:55:09 »
KG wydał swoje zalecenia co do pełnienia służby. Wyraźnie zaznaczył żeby ograniczyć zajecia do terenu jednostki organizacyjnej i zrezygnować z wszystkich zajęć poza terenem jednostek... Rozumiem, że te zaprawy i apele były poza terenem?  Co do rotacji ludzi (w tym systemu pełnienia służby) to rekomendacje wyszły po wybuchu "afery". Strażą rządzi jedna osoba a reszta realizuje jego wizję.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 18, 2020, 15:03:15 »
Rozumiem że zalecenia są ważniejsze niż rozporządzenia?
Pytanie kolejne czy te zalecenia nie dotyczyły JRG? 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2020, 15:09:41 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 18, 2020, 16:11:45 »
Chociaż byś się przewrócił to nie przykleisz zamykania SGSP pod KG bo jego prawa i obowiązki określa ustawa o PSP więc sorry Winnetou ale strzał jak kulą w płot. Powiem więcej uczelnie wyższe mają bardzo dużą autonomie a władza rektorska jest olbrzymia.
Na koniec wyobraź sobie, że portal onet.pl i TVN to jedna grupa medialna i gdyby dało się to przykleić komuś wyżej niż rektor to wierz mi na słowo wielkimi literami napisane było na ich stronie.
Nie łapię już o co chodzi w rozmowie, ale kilka uwag może pomoże dojść do jakiś wniosków

1. Zajęcia typu apele i zaprawy to nie są zajęcia dydaktyczne. Jest to wewnętrzna sprawa organizacyjna, działalność wychowawcza. Natomiast wszelkie służby są zajęciami dydaktycznymi, są w programie nauczania, podlegają ocenianiu, mają program, kartę przedmiotu.

2 https://www.infosecurity24.pl/mswia-zamyka-mundurowe-uczelnie-ale-czesc-funkcjonariuszy-w-nich-pozostanie
Cytuj
Z informacji jakie przekazał z kolei st. kpt. Krzysztof Batorski, rzecznik prasowy komendanta głównego PSP wynika, że zarówno podchorążowie SGSP jak i kadeci szkól aspiranckich pozostają skoszarowani, ponieważ stanowią część Centralnego Odwodu Operacyjnego.

3. Rozporządzenie MSWiA, dedykowane a nie MEN, czy MNiSW: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/czasowe-ograniczenie-funkcjonowania-uczelni-sluzb-panstwowych-18968687

4. SGSP nie podlega wyłącznie ustawie o PSP, podlega w zakresie nauki i dydaktyki ustawie o szkolnictwie wyższym. Wszyscy funkcjonariusze pełnią służbę na stanowisku nauczyciela alademickiego par. 1 https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzienniki-resortowe/zatwierdzenie-statutu-szkoly-glownej-sluzby-pozarniczej-35670055

W skrócie, bo nie chcę się rozpisywać - minister zawiesił całkowicie kształcenie w SGSP. Korzystając ze swoich uprawnień KG zatrzymuje uczniów w szkole. Od dnia wejścia w życie rozporządzenia studenci nie realizują zajęć dydaktycznych (minister rozporządzeniem je zawiesił), ale nadal mają służby w tym na terenie Warszawy, centralnego odwodu i wewnętrzne, na jakiej podstawie, jeśli nie w ramach studiów? No oczywiście w ramach podległości organizacyjnej PSP. Jest to konsekwencja decyzji KG, od 17 marca SGSP jest jak duża komenda PSP. Wszystko toczy się w ramach i na polecenie jednostki zlecającej. I o ile apele i zaprawy są z pewnością sprawą wewnętrzną i błagam , już zakończmy te dywagacje, bo sprawa jest oczywista i nikt nie broni kierownictwa SGSP, to jakaś polemika z nieistniejącym oponentem, zresztą jest to grupa działań interwencyjnych, ładnych w plotkarskim internecie. Natomiast mamy decyzje strategiczne - pozostawienie takich składów, w takich warunkach i tu nie da rady wyłączyć odpowiedzialności KG.
Konkretnie mówiąc KG posługując się argumentem COO arbitralnie pozostawił pełne obsady w szkołach, choć COO z liczebności i możliwości technicznych (1 autobus + kierowca), takich podsataw nie daje. COO użyto jako pretekstu, a moim zdaniem doprowadzono do zwielokrotnienia zagrożenia, tempa roznoszenia i zminimalizowało możliwości logistyczne reagowania po wykryciu zarażeń.
Gdyby KG nie interweniowała, rektor po 17 marca mógł wojsko rozpuścić do domu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2020, 16:23:18 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 18, 2020, 17:19:44 »
Nie łapię już o co chodzi w rozmowie, ale kilka uwag może pomoże dojść do jakiś wniosków
1. Zajęcia typu apele i zaprawy to nie są zajęcia dydaktyczne. Jest to wewnętrzna sprawa organizacyjna, działalność wychowawcza. Natomiast wszelkie służby są zajęciami dydaktycznymi, są w programie nauczania, podlegają ocenianiu, mają program, kartę przedmiotu.
O co chodzi w dyskusji o odpowiedzialność i moim zdaniem to powinni rozpatrywać prokuratorzy i zapewne będą.
1. Najważniejszą kwestią czy apel i zaprawa poranna to zgromadzenie pow. 50 osób (do 25 marca) do 5 osób (po 25 marca)? To czy zaprawa to zajęcia z wychowania fizycznego czy jak napisałeś jakaś sprawa wewnętrzna to myślę, że rozstrzygać będą specjaliści z innej dziedziny niż my  :wacko:
2 https://www.infosecurity24.pl/mswia-zamyka-mundurowe-uczelnie-ale-czesc-funkcjonariuszy-w-nich-pozostanie
Cytuj
Z informacji jakie przekazał z kolei st. kpt. Krzysztof Batorski, rzecznik prasowy komendanta głównego PSP wynika, że zarówno podchorążowie SGSP jak i kadeci szkól aspiranckich pozostają skoszarowani, ponieważ stanowią część Centralnego Odwodu Operacyjnego.

Skoszarowno 4 szkoły tworząc COO na czas pandemii i w trzech jest luz blues Ameryka a jedyny korona-wirus czy kwarantanna wiążą się  z kontaktem z ludźmi z tej 4 szkoły. Więcej skoszarowani pozostają "uczniowie" w szkołach wojskowych i tam też jest wirus ale tylko o SGSP napisano kilkaset artykułów (sam Onet już 11).
Natomiast mamy decyzje strategiczne - pozostawienie takich składów, w takich warunkach i tu nie da rady wyłączyć odpowiedzialności KG.
Konkretnie mówiąc KG posługując się argumentem COO arbitralnie pozostawił pełne obsady w szkołach, choć COO z liczebności i możliwości technicznych (1 autobus + kierowca), takich podsataw nie daje. COO użyto jako pretekstu, a moim zdaniem doprowadzono do zwielokrotnienia zagrożenia, tempa roznoszenia i zminimalizowało możliwości logistyczne reagowania po wykryciu zarażeń.
Gdyby KG nie interweniowała, rektor po 17 marca mógł wojsko rozpuścić do domu.
Słyszał ktoś kiedykolwiek aby szkoły pożarnicze opustoszały? Bo ja nie kojarzę i powiem więcej nie wierzę w dobre serce kadry kierowniczej SGSP która zrobiła by ferie wiosenne podchorążym.
Co do wymyślonego zwielokrotnienia zagrożenia  :rofl: Zero do jakiejkolwiek potęgi zawsze da zero (różnej od zera)!  Zagrożenie jest bzdurne (świadczą o tym pozostałe uczelnie i szkoły gdzie pozostawiono ludzi)  a cały bałagan wynika z zachowania kadry szkoły i głupoty oraz niekompetencji.
Na siłę próbuje się tutaj omotać w to ludzi spoza SGSP ale dla mnie sprawa jest prosta jeśli onet.pl nie stawia zarzutów KG i MSWiA do tego żadne inne media tego nie robią to raczej nie mylą się w takiej mnogości która się sprawą zajmowała.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2020, 17:24:51 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.