Autor Wątek: COVID-19 w SGSP  (Przeczytany 44617 razy)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 18, 2020, 17:43:31 »
    Widzę Koledzy że piszecie, piszecie.... analizujecie..... a nikt nie bierze pod uwagę (lub mi to umknęło na forum u kogoś), że pozostawienie pełnych stanów w SGSP i SA PSP było zaplanowane, zamierzone i rozsądne w świetle rozwoju danych o epidemii i jej prognozowaniu szczególnie w marcu czyli wtedy gdy podejmowane były decyzje.
    Czy tak trudno wam sobie wyobrazić kwarantannę taka jaka jest we Włoszech w Lombardii np. Katowic czy innego dużego miasta ? Objęcie kwarantanną np. siedem JRG w dużej komendzie czyli mówimy o chorych (odpukać oby jak najmniejsza ilość) oraz izolowanych lawinowo bo przebadanych prawie wszystkich strażaków z danej aglomeracji/komendy/regionu skutkuje paraliżem działalności SP - tylko nie wyskakujcie mi tutaj z hasłem że OSP wejdzie. I wtedy jeden autobus z podchorążymi można sobie w d..pę wsadzić. Potrzeba ich zdecydowanie więcej !!!! I po to przede wszystkim wtedy jest określona, skoszarowana, umundurowana i zdolna do wykonywania rozkazów praktycznie po kilku godzinach w każdym rejonie Polski taka grupa - i nie wyskakujcie mi z hasłem że od tego jest COO ! I nie wyskakujcie mi z hasłem, że przecież mogli być w domach i stawić się na wezwanie - działamy w myśl "mieć wróbla w garści czy gołębia na dachu". Wolę mieć coś w garści niż.... I wyobraźcie sobie rzeczywiste wykonanie rozkazu o oddelegowaniu wszystkich ratolków z PSP do karetek czy szpitali. Myślicie że nie było to rozważane przez sztaby kryzysowe w MSW i MZ ?
   Myślicie że dalej mamy "państwo teoretyczne" i że "taki mamy klimat" ? Bo z obserwacji i kontaktów wiem i widzę, że pisowcy pod tym względem nie mogą sobie pozwolić na błędy i je eliminują. Dlatego tak się wku..wili na "amatorszczyznę" w SGSP i traktują to bardzo "politycznie".
pozdrawiam
ps
 Ktoś powie a gdzie jest wojsko? Kilka lat temu na szkoleniu w KW odnośnie naszych działań związanych z Ebolą kumaty wykładowca znający się na temacie CBRN i innego dziadostwa dał nam odpowiedz na to. W myśl ich procedur na reagowanie kryzysowe wojsko w swoich planach ma (miało wtedy) 48 godz, po 15.30 przestaje działać/być skutecznie decyzyjnie do rana bo biurwy są w domach !! I dodał, że tylko my w kraju jesteśmy mobilni, aby w przeciągu max. kilku godzin zareagować (być na miejscu np. katastrofy) i działać skutecznie.     

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 18, 2020, 19:12:07 »
Powinno się osoby z kierownictwa po kolei pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Bo wysłanie kogoś na emeryturę za kilkadziesiąt tysięcy to jest nagroda. (często to bardzo pomocne w podjęciu szybkiej decyzji o odejściu na emeryturę)  Będę kibicować osobie co przełamie barierę i pozwie do sądu za naruszenie życia i zdrowia wielu ludzi.(nie wykluczone że ktoś z tego tytułu poniesie albo uszczerbek na zdrowiu lub straci nawet życie). To samo w komendach KM i KP. Może skończą się folwarki gdzie robią co chcą i dają komu chcą😷😷 Wprowadzić odpowiedzialność za złe decyzje dla kierowników :kwit: !!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2020, 20:00:20 wysłana przez jankowalski723 »

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 18, 2020, 19:28:40 »
Wyłożyłem w miarę obszernie, co myślę, i tyle wystarczy. Każdy może sobie własne zdanie wyrobić. Odpowiedzialności nie traktuję jak parówki, czyli jak drugiemu odkroję to pierwszemu ubywa, to dziecinne. Jedni winni już zostali wskazani, czy będzie ktoś więcej nie wiem, wiem natomiast kto na pewno jako współwinny wskazany nie będzie. I będzie dalej tak jak było.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 18, 2020, 19:38:34 »
Panowie – pauza, bo jako wiejski strażak nie ogarniam

Jak mam rozumieć SGSP to cywilna uczelnia? a ten mundur to taki kitel wykładowcy za katedrą? To może mnie oświećcie, bo zbity jestem z tropu?

1.   Czy podchorąży SGSP i kadet SA PSP to funkcjonariusz w służbie kandydackiej?
2.   Czy za okres nauki przysługują mu przywileje np. wlicza się ona mu do emerytury resortowej?
3.   Czy w okresie nauki w SGSP podchorąży zdobywa wiedzę np. z zakresu ratownictwa chemicznego, zagrożeń biologicznych, dekontaminacji? które potwierdzone są stosownym egzaminem?
4.   Czy okres nauki wlicza mu się do stażu do pełnionych stanowisk w dalszej służbie 
5.   Czy po SGSP otrzymuje się poza tytułem Inżyniera pierwszy stopień w korpusie oficerskim
6.   Czy Kadra SGSP w tym minimum odpowiedzialna za funkcjonowanie COO to funkcjonariusze z przysługującymi im z tego tytułu przywilejami.
7.   Ile dowodów rejestracyjnych jest w SGSP i ilu kierowców w tym w systemie zmianowym – choć jak można było zauważyć można było dyslokować szkołę w dużej części w jeden dzień więc tu odpowiedź jest jasna.

Szanowni Państwo nie można jeść ciastko i mieć ciastko, czyli zależnie od potrzeby raz dopasowywać rolę cywilnej uczelni do sytuacji, a innym razem czerpać przywileje z funkcjonowania w ramach resortu MSWiA. Raz mama się chwali, że jej syn jest dzielnym strażakiem ratującym życie i uczącym się w elitarnej uczelni, a po godzinie, że jest biednym uczniem i co oni tam z nim zrobili. To tak nie działa i nie może działać. SGSP to uczelnia ratownicza i powinna nie tylko trzymać najwyższe standardy sanitarne, ale i uczyć innych w służbie jak to robić. Co dziennie w tym kraju do zdarzeń wyjeżdżają tysiące ratowników OSP i PSP i jakoś trupy na ulicy nie leżą. Oczywiście że będą przypadki zarażenia co jest nieuniknione, bo taką mamy sytuację. Ale SGSP słabo wkroczyło do działań i już wywiesiło białą flagę. Uczelnia, w której ma się uczyć tych którzy odpowiadają za to, żeby strażacy się dziś nie zarażali i działali bezpieczni. To po co nam taka uczelnia? w której w namacalny sposób nie potrafi się zorganizować czegoś czego ma uczyć?

I naprawdę odpuście sobie te wycieczki do KG – bo ja rozumiem, że w domniemaniu niektórych 01 KG powinien o 0:30 wyjeżdżać z kolędą od szkoły do szkoły pożarniczej i wracać o 23:30, po drodze odwiedzając JRG i OSP pytając indywidualnie każdego czy czasami źle się nie czuje i mierzyć mu temperaturę. No i za samochodem powinien jeszcze ciągnąć wagon kolejowy z ŚOI. K…………… to nie jest rola 01 KG, bo w jakimś celu jest to służba o strukturze hierarchii i podległości służbowej by na każdym szczeblu każdy funkcjonariusz realizował i odpowiadał za swój obszar zadań. Po to ma stanowisko, stopień i otrzymuje gratyfikację w postaci pensji od mieszkańców tego kraju.  Jak nie potrafi, nie chce mu się itp. to albo musi zmienić stanowisko albo rozstać się z służbą. Nie każdy musi być ratownikiem może sprawdzi się jako piekarz albo stróż na budowie.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 18, 2020, 19:43:59 »
Powinno osoby z kierownictwa po kolei pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Bo wysłanie kogoś na emeryturę za kilkadziesiąt tysięcy to jest nagroda. Będę kibicować osobie co wreście przełamie barierę i pozwie do sądu za naruszenie życia i zdrowia wielu ludzi. To samo w komendach KM i KP. Może skończą się folwarki gdzie robią co chcą i dają komu chcą😷😷
Dawanie jak rozumiem odnosi się do dodatków, awansów pójścia na szkoły itp. Póki co zawsze się to opiera ostatecznie na decyzji pojedynczej osoby. Kiedyś tak cdlkiem rozmyślałem, jak można by to rozwiązać aby wyeliminować kolesiostwo, lizusostwo jak i nadmierny wpływ ZZ. Szczerze mówiąc nie znalazłem dobrych i w 100% gwarantujących uczciwość rozwiązań. Zawsze jest czynnik ludzki. Zawsze. Kiedyś myślałem, że może gdy jest kilku kandydatów spełniających kryteria np na asporantke i była "mała wojna" naiwnie zaproponowałem, aby każdy przygotował dwa pytania i wzornik odpowiedzi (opisowe - oczywiście do sprawdzenia czy poprawne). Robimy wewnętrzny egzamin i wygrany idzie na szkole - wydawało mi się to rozsądne, przejrzyste i uczciwe i wtedy się zaczęło - a ja trzy lata dłużej pracuje, a ja dłużej pełniłem funkcje dowódcy na wozie itd. Każdy miał częściową rację i argumenty. Można by oczywiście zrobić średnia ważoną z wszystkich czynników ale póki co nie ja decyzję podejmuje więc sobie odpuszczam. A gdyby ktoś chciał pić jak ja się na szkole sgsp dostałem to powiem, że raz wszystkie świadectwa z e średnia blisko 5 (ten polski i muzyka wszystko psuły) dwa tu na Dolnym Śląsku jak walczyłeś o to by pójść na sgsp (w latach 2000-2004) zaoczne to uchodziłeś za co najmniej idiotę (w małych KP). Podsumowując obawiam się, że jeszcze się taki nie urodził itd.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.136
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 18, 2020, 22:07:26 »
Bo skoro był państwowy zakaz zbiórek pow. 50 osób a ja mam zdjęcia z apeli w szkołach na ponad 200 osób to nikt mi nie wmówi, że ktoś z "góry" kazał komendantowi szkoły robić apel czy zaprawę... 
A ja mam złotą kaczkę na łańcuszku... To może pokaż te zdjęcie zrobione po 14 marca (od tej daty obowiązywał zakaz) najlepiej z SGSP, bo o niej jest temat.

Jak mam rozumieć SGSP to cywilna uczelnia? a ten mundur to taki kitel wykładowcy za katedrą? To może mnie oświećcie, bo zbity jestem z tropu?
SGSP to uczelnia służb państwowych Podlega pod MSWiA a dydaktycznie pod MNiSW
1.   Czy podchorąży SGSP i kadet SA PSP to funkcjonariusz w służbie kandydackiej?
tak
2.   Czy za okres nauki przysługują mu przywileje np. wlicza się ona mu do emerytury resortowej?
tak
3.   Czy w okresie nauki w SGSP podchorąży zdobywa wiedzę np. z zakresu ratownictwa chemicznego, zagrożeń biologicznych, dekontaminacji? które potwierdzone są stosownym egzaminem?
tak
4.   Czy okres nauki wlicza mu się do stażu do pełnionych stanowisk w dalszej służbie
tak
5.   Czy po SGSP otrzymuje się poza tytułem Inżyniera pierwszy stopień w korpusie oficerskim
po dziennej  - tak
6.   Czy Kadra SGSP w tym minimum odpowiedzialna za funkcjonowanie COO to funkcjonariusze z przysługującymi im z tego tytułu przywilejami.
a jakie są przywileje za COO?
7.   Ile dowodów rejestracyjnych jest w SGSP i ilu kierowców w tym w systemie zmianowym – choć jak można było zauważyć można było dyslokować szkołę w dużej części w jeden dzień więc tu odpowiedź jest jasna.
to łątwo ustalić np z SWD
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2020, 22:22:21 wysłana przez wujo 2010 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 18, 2020, 22:20:20 »
@ogniomiszcz to co napisał MIKO to był sarkazm... Jest MODem na forum i wiedzę rozległą o funkcjonowaniu PSP posiada.
Podaj lepiej ten adres a jutro pierwsza fota trafi do obiegu  :wacko: Kaczkę też z chęcią zobaczę  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.136
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 18, 2020, 22:29:09 »
@ogniomiszcz to co napisał MIKO to był sarkazm... Jest MODem na forum i wiedzę rozległą o funkcjonowaniu PSP posiada.
Wiem. Ale może nie wszyscy wiedzą. Odpowiedziałem chyba zgodnie z prawdą ....
A kaczkę możemy razem popić piwem jeśli masz fotę (PW). Łańcuszek zjem zamiast chpisów.

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 19, 2020, 08:51:10 »
Swoją drogą jakim trzeba być debi...em i arogantem gdzie dookoła trąbią o covid19 objawy itd, a kierownictwo dalej twierdzi że wszyscy to symulanci.  :tuba: Gdyby nie internet to wszystko by zamietli pod dywan jak to kiedyś było w Wojsku.  :zamknij: Jeżeli teraz coś się stanie komuś z powodu tej arogancji mam nadzieję że dowody zostaną zebrane aby sędzia na sprawie nie miał wątpliwości w podjęciu słusznego wyroku!! :kwit:

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 19, 2020, 11:07:08 »
Obserwuje ten temat od początku i dostrzegam jedno błędne założenie, które coraz bardziej wypacza obraz całej sytuacji. Miko już zaczął, ja dorzuce cos od siebie. Czy przełożeni ze szkoły maja na wszystko wplyw? Moze hipotetycznie ktorys z pchorow wyskoczyl na lewizne i sie zarazil na miescie? Moze szkola poda ile dyscyplinarek ruszylo od czasu zamkniecia szkoly? To przeciez dorosli ludzie, nie siedzą pod kluczem, maja swoje glowy. Dowodcy poszczegolnych pododdzialow pracuja po 8 h, nie siedza ze studentami 24/7. Jedna sprawa to jest odpowiedzialność kierownictwa szkoly, ale wierzycie ze studenci sa bez winy? Ze siedzieli grzecznie i czekali na wirusa? Myślę ze w takiej grupie ludzi zawsze znajdzie sie pomyslowy gosc. Myslicie ze skad sie wzielo podejscie nieufne wobec studentów? Moze ktos poda ile rocznie w sgsp na kompaniach jest "przypałów" zakończonych co najmniej upominkiem?

Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 19, 2020, 16:05:36 »
A od kiedy to na stronach urzędów państwowych publikuje się anonimy? Widzę że nowy zwyczaj zapanował w KG.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 19, 2020, 17:18:00 »
A od kiedy to na stronach urzędów państwowych publikuje się anonimy? Widzę że nowy zwyczaj zapanował w KG.
Skąd wiesz że to anonim? Może wygumkowali dane jak w tej petycji co ją ogarnia jakaś organizacja pozarządowa (była na stronie KG w zakładce do pobrania)  :wacko:
Przez to RODO już nawet porządnego donosu nie można naskrobać  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 19, 2020, 19:33:48 »
https://remiza.com.pl/koronawirus-kolejne-zakazenia-w-sgsp/
Cytuj
Natomiast wśród podchorążych otrzymano jeden wynik ujemny i dwa wyniki dodatnie. Tym samym liczba przypadków zakażenia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej wzrosła do 53.

Wśród funkcjonariuszy i pracowników wszystkie wyniki były ujemne. Przy okazji kolega Eqinox mi pracę zabiera :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2020, 19:48:35 wysłana przez Butel »
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 19, 2020, 20:27:15 »
Przy okazji kolega Eqinox mi pracę zabiera :P
Ty drogi Porta jesteś dziennikarzem (zresztą chyba nawet widziałem twoją legitymację dziennikarską na żywo)  :szalony: a ja co najwyżej wiejskim publicystą ze swoją górnolotną wiarą w dobro straży.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 20, 2020, 17:56:56 »
https://niezalezna.pl/324580-kolejny-zakazony-z-sgsp
Wskazano także, że podchorążowie, u których ponowne testy nie ujawnią obecności koronawirusa, będą mogli wrócić do swoich domów. "Wzmocnią oni kadrowo jednostki ratowniczo-gaśnicze w swoich powiatach, co znacząco zwiększy ich potencjał ratowniczy"
pozdrawiam

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 21, 2020, 13:09:23 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 22, 2020, 10:44:52 »
Za wp.pl:
08:21
Kolejni zakażeni w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. W poniedziałek w SGSP odbyły się ponowne testy na obecność wirusa  SARS-CoV-2 u funkcjonariuszy, pracowników i podchorążych; łącznie  koronawirusa potwierdzono u 65 podchorążych - poinformował PAP Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania SGSP.
pozdrawiam   

Offline insomnia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 29, 2020, 12:58:27 »
Minister Mariusz Kamiński: Wprowadzamy zmiany w Szkole Głównej Służby Pożarniczej

Cytuj
Szef MSWiA zapoznał się z raportem z prac zespołu komendanta głównego PSP do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wystąpienia przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. – W szkole doszło do poważnych nieprawidłowości. Dlatego podjąłem decyzję o odwołaniu z funkcji rektora-komendanta SGSP nadbryg. dr. hab. inż. Pawła Kępki. Stanowisko to od 1 maja br. obejmie mł. bryg. dr inż. Jarosław Chodorowski. Uczelnię czeka również wiele zmian organizacyjnych – poinformował minister Mariusz Kamiński.
[...]
Mł. bryg. dr inż. Jarosław Chodorowski ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie i studia doktoranckie w Akademii Rolniczej w Poznaniu. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w SGSP m.in. jako kierownik pracowni. Następnie pełnił m.in. funkcję naczelnika wydziału nauczania i naczelnika wydziału kształcenia w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie. Od 2018 r. był komendantem powiatowym PSP w Kłodzku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2020, 13:02:39 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 13, 2020, 18:02:07 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 13, 2020, 18:15:29 »
https://niezalezna.pl/329222-sgsp-placowke-opuscili-wszyscy-izolowani
pozdrawiam
I to jest najlepszy komentarz do działań KG PSP temat ogarnięty w miesiąc. Ciekawe jak ma w dziubku autor paszkwila o którym pisał der(może das taki bardziej nijaki) onet... Krytykował tą decyzję gdy znakomita większość strażaków uważała to za jedyne rozsądne rozwiązanie. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 13, 2020, 20:10:35 »
Łał, jakby to KG zrobiła że wszyscy wyzdrowieli, łał....   cyt: "Łubu dubu, łubu dubu,  niech nam żyje prezes klubu".....

KG podziałała jak szczepionka, cudowny lek.... Przestańcie.... działania o dwa tyg. za późno. Padł pierwszy strzał - od razu było sprawdzić gdzie strzelają i w jakim celu a nie czekać na masową kampanię.
Minął miesiąc, młode organizmy wyzdrowiały, oby bez konsekwencji w przyszłości na zdrowiu. I tyle w temacie, nie trzeba ślinić szefowi że zadziałał, bo procedury były już w połowie marca na tip top gotowe. Trochę ludzkiej chęci. W komendach też zdarzają się przypadki zachorowań i 01 sobie radzą na własnych ogródkach. Nie ma problemu nawet z przepływem informacji. Zachorować - ludzka rzecz: można wszędzie (nie wiesz gdzie i kiedy...).

EGO = 1 / wiedza

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 13, 2020, 20:32:05 »
Łał, jakby to KG zrobiła że wszyscy wyzdrowieli, łał....   cyt: "Łubu dubu, łubu dubu,  niech nam żyje prezes klubu".....

KG podziałała jak szczepionka, cudowny lek.... Przestańcie.... działania o dwa tyg. za późno. Padł pierwszy strzał - od razu było sprawdzić gdzie strzelają i w jakim celu a nie czekać na masową kampanię.
Minął miesiąc, młode organizmy wyzdrowiały, oby bez konsekwencji w przyszłości na zdrowiu. I tyle w temacie, nie trzeba ślinić szefowi że zadziałał, bo procedury były już w połowie marca na tip top gotowe. Trochę ludzkiej chęci. W komendach też zdarzają się przypadki zachorowań i 01 sobie radzą na własnych ogródkach. Nie ma problemu nawet z przepływem informacji. Zachorować - ludzka rzecz: można wszędzie (nie wiesz gdzie i kiedy...).
@robn komendanci sobie radzą bo podwładni nie wciskają im kitu o symulowaniu choroby! To nie był zakres działania KG... A to przeją i ogarną. Minister zdjął winnych zaniedbań i oby zawsze tak było... Winny out...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 13, 2020, 21:30:57 »
Cytuj
@robn komendanci sobie radzą bo podwładni nie wciskają im kitu o symulowaniu choroby! To nie był zakres działania KG... A to przeją i ogarną. Minister zdjął winnych zaniedbań i oby zawsze tak było... Winny out...

Nie mogłem się powstrzymać.. przejąŁ i ogarnąŁ
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2020, 07:46:19 wysłana przez Butel »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 460
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 14, 2020, 10:17:27 »
... Krytykował tą decyzję gdy znakomita większość strażaków uważała to za jedyne rozsądne rozwiązanie.
Eqinox, zlituj się, to argument na poziomie "Miliony much nie mogą się mylić. Jedzmy ......"