Autor Wątek: COVID-19 w SGSP  (Przeczytany 31045 razy)

Offline officer

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 732
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 06, 2020, 15:39:42 »
Seksyjny-  Pytanie podstawowe- skończyłes SGSP w systemie dziennym? Ja skończyłem więc wiem o czym pisze . na emce odpoczywam i nie mam nic do roboty.
Dziękuje zdrowie dopisuje, a wzmacnia je szczególnie głupie komentarze na tym forum, które powodują u mnie uśmiech :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Offline ogniomiszcz

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 908
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 06, 2020, 18:48:43 »
A skąd wniosek, że nie dotyczy? 
Dla jasności mówimy o dziennych i podyplomowych SPO (2 i 4) i SPK.
Mniej więcej dwa razy mniej kosztuje kształcenie na najlepszej uczelni technicznej na świecie
Nie stosowanie/stosowanie 57a wynika z czytania ustawy, a te wielokrotnie przerysowane (zakładam, że celowo) wyliczenia finansowe są tak blisko prawdy jak Gwiazda Imperium od Ziemi.
Proponuję wrócić do tematu, bo ta dyskusja prowadzi tam gdzie zawsze - czyli nigdzie.
Z tego co wiem, to KW dają zapotrzebowania na podchorążych, którzy uczą się zdalnie więc covid SGSP w ciągu najbliższych dni raczej nie grozi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2020, 18:58:31 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline krytycznie

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 1
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 06, 2020, 19:28:55 »
Strażak wro - brawo, że zabrałeś głos w dyskusji. Zgadam się z Tobą. Można i trzeba krytykować poziom tej uczelni, ale dlaczego uważacie że to jest wina absolwentów?
Cytuj
Nie ma nic złego w tym, że dorabiają, ale w normalnych warunkach, a nie w dobie pandemii i w okresie gdy są w szkole. Pójdą na wolne, będą siedzieć w domu - proszę bardzo droga wolna, niech robią co chcą. Ale póki władze szkoły za nich odpowiadają, to mają siedzieć posłusznie na d...e, wykonywać polecenia i czekać na zadania, a nie łazić po mieście gdzie popadnie. To jest odpowiedzialność, za swoje życie i zdrowie, jak i kolegów z rocznika, pracowników szkoły i rodzinę, o osobach postronnych nie wspomnę.
A może warto zadać pytanie dlaczego muszą dorabiać? Dlaczego od tylu lat nie wzrósł im żołd? Dlaczego ZZ pozwalały, żeby podwyżki do stopnia nie dotyczyły podchorążych? W jakim Wy świecie żyjecie? 400 zł za miesiąc służby, ile to wyjdzie za godzinę dyżuru, sprzątania itp. Porównajcie to sobie z najniższym wynagrodzeniem na najniższej grupie w straży, to jest przepaść i największy wyzysk w PSP. Tak, są skoszarowani, mają wyżywienie, ale za to mają znaczenie ograniczoną wolność, poza tym na kursie podstawowym czy innych skoszarowanych szkoleniach też jest darmowe wyżywienie, a pensja jest normalna, a nie 400 zł. Na której innej uczelni mundurowej w Polsce płacą mniej? To jest wstyd.
Cytuj
Wielcy mi wybrańcy narodu Ci co w wieku 19 lat dobrze się uczyli z
fizyki i matmy. Prawda jest taka ze jak nawet jest prymusem a nie czuje
tematu to będzie z niej pożytek jak z psa gnoju.
To jest wyższe uczelnia, niby jakie mają być kryteria przyjęcia? Pewnie, że nie każdy czuje temat, podobnie jest z aspirantami i z naborami z ulicy, ale z jakiegoś powodu cały czas problem macie w tej SGSP. Dajcie już temu spokój. Kwalifikacje do zajmowania stanowisk już zostały obniżone, większość już nawet teraz SGSP w życiu na żywo nie będzie musiało oglądać.
Cytuj
o do dorabiania to oczywiście "pracusie" mają zgodę przełożonego
uprawnionego do mianowania? Czy może pracują na czarno? Ja bym sprawdził
 i stosownie ukarał... U mnie w województwie ostatni kara za to
wymierzona już przez komisję odwoławczą to nagana. Skoro uczą się i
wskazuje na różnice miedzy innymi uczelniami a tą to na to należy
zwrócić szczególną uwagę.
Udowodnij najpierw, że pracują na czarno, a poza tym co Cię to obchodzi. Gdzie byłeś jak ZZ godziły się na nieprzyznanie podwyżek dla podchorążych, a może sam za tym byłeś?
Cytuj
W sektorze prywatnym który wymaga znacznie więcej wykształcenie nie ma
nic lun niewiele do rzeczy liczy się doświadczenie i umiejętności. Znam
specjalistów zarabiających kilkanaście i kilkadziesiąt tysięcy
miesięcznie którzy pokończyli tylko szkoły średnie albo jakieś dziwne
uczelnie. Co do stanowisk kierowniczych to absolwent SGSP nie nadaje się
 na zastępcę dowódcy zmiany... Dlaczego? Bo nie zna np. ECS lub SECS
sorry taki mamy klimat a jeśli chcesz mówić o wyższych stanowiskach nie
wiem zaszeregowanych do grupy 14 lub 15 to powiedz mi ile w SGSP jest
zajęć z finansów PSP i konstrukcji budżetu? Może grupa 12 ile wniosków
OSP wypełniłeś/wprowadziłeś/zaopiniowałeś w SGSP?
W każdym sektorze liczy się doświadczenie, ale je trzeba gdzieś nabyć. Jeżeli SGSP nie jest w stanie tego zapewnić w wystarczającym stopniu, to nie możesz mieć pretensji o to do młodych oficerów, tylko do zarządzających tą uczelnią. Absolwent SGSP nie nadaj się nawet na zastępcę d-cy zmiany bo nie zna SECS. To dopiero dyskwalifikujący brak kompetencji<img src="https://www.strazak.pl/forum/Smileys/default/wall.gif" id="smiley_48728_wall.gif" onresizestart="return false;" alt="" title="ściana" style="padding: 0 3px 0 3px;" align="bottom">.  Czy Twoim zdaniem na studiach w SGSP powinni uczyć (może jeszcze napisz ile godzin) obsługi SECS. Po prostu samemu trzeba się tego nauczyć. Rozumiem, że Ty od razu ten program opanowałeś, czy jednak kilka chwil Ci zajęło zaznajomienie z interfejsem. Nikt w Polsce nie bierze przy awansie na stanowiska kierownicze pod uwagę znajomości finansów, zresztą wcale ta wiedza nie jest tak bardzo skomplikowana. Wypełnianie wniosków OSP i rozliczanie? To dopiero trudność... Może to też powinni uczyć na SGSP. Zdecyduj się, czy w SGSP mają kształcić od razu na Komendantów (chociaż wydaje mi się , że tak nie uważasz) i wtedy dajmy do programu zagadnienia kadrowe, finanse, PZP itp. czy jednak tak jak teraz czyli do służby na podziale i w prewencji.
Cytuj
można ale to pierwszy taki przypadek który mam nadzieje uruchomi lawinę o ile już jej nie uruchomił&nbsp; <img src="https://www.strazak.pl/forum/Smileys/default/shutup.gif" alt=":milcz:" title="cenzura" class="smiley" data-pagespeed-url-hash="2057160833">
 W co wierzysz to naprawdę twoja sprawa... Jak dla mnie możesz wierzyć w
 co chcesz nawet być wyznawcą Latającego Potwora Spaghetti bo z tym mi
się kojarzy twoja wiara. Ja twojej wiary w SGSP nie podzielam i niech
tak zostanie że wyszkolenie w PSP około 100 oficerów rocznie kosztuje
ponad 50 mln złotych.
Problemy z liczeniem, czy celowa manipulacja? Halo, zapomniałeś o zaocznych i o tych wszystkich absolwentach podyplomówek? A policzyłeś łącznie ile kosztuje przeszkolenie strażaka od stażysty do oficera? Nie rozumiem, z czego się tak cieszysz, że 01 KG&nbsp; nie ukończył SGSP i uważasz to za słuszną drogę w naszej służbie. Myślę, że chciał ją ukończyć bo jest ambitnym człowiekiem, tylko nikt mu nie dał szansy, ponieważ największą patologią systemu szkolenia w PSP jest wysyłanie ludzi na aspirantki, studia SGSP (IBP i podyplomówki) po znajomości/układzie politycznym lub i to jest chyba najgorsze związkowym. To tu trzeba najpierw zrobić porządek np. zaczynając od przywrócenia egzaminów na zaoczne aspirantki.
Cytuj
Tak z ciekawości ilu z roku u Ciebie odpadło 2-5 % czy to o czymś nie
świadczy, gdzie weryfikacja przydatności do służby,weryfikacja wiedzy i
umiejętności.&nbsp; Chyba nie wierzysz że nabór wyłapuje wyłącznie tych
przydatnych i najlepszych.
A gdzie weryfikacja strażaków w służbie stałej? Gdzie? Nie ma, po prostu nie ma. Jak niby chcesz weryfikować przydatność do służby na SGSP? Słusznie stawiacie wysokie wymagania dziennym oficerom, sam też takie mam wobec nich, ale bądźmy obiektywni, to czego się nauczą w SGSP nie zależy tylko od ich chęci, ale również od ogólnego poziomu i zaangażowani kadry na co wpływu oni już nie mają.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2020, 19:32:50 wysłana przez krytycznie »

Online Eqinox

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.060
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 06, 2020, 20:37:54 »
Nie stosowanie/stosowanie 57a wynika z czytania ustawy, a te wielokrotnie przerysowane (zakładam, że celowo) wyliczenia finansowe są tak blisko prawdy jak Gwiazda Imperium od Ziemi.
Proponuję wrócić do tematu, bo ta dyskusja prowadzi tam gdzie zawsze - czyli nigdzie.
Z tego co wiem, to KW dają zapotrzebowania na podchorążych, którzy uczą się zdalnie więc covid SGSP w ciągu najbliższych dni raczej nie grozi.
Czyli nie wynika wprost z ustawy? Tylko jakaś kulawa interpretacja w SGSP?
Co do finansów to proste liczenie jako jednostka organizacyjna PSP otrzymuje z budżetu państwa 50 mln zł rocznie i ilu strażaków którzy nie muszą płacić za swoją edukację wypuszcza rocznie?
Dzielenie proste działanie. No ale skoro uważasz, że tak nie jest to to udowodnij... 
@krytycznie
1. To, że krytykowani są jej absolwenci nie wynika ze słabości personalnej konkretnych osobników ale ze słabości systemu który moim zdaniem nie nadaje się do naprawy i jest reliktem przeszłości. Znam wielu fajnych absolwentów którzy są świetnymi strażakami ale uważam, że to zasługa środowiska do którego trafili po szkole a nie samej uczelni.
2. Co do żołdu i pracy na "czarno" na "lewo" czy jak to nazwiesz to oczywiste jest przeciwko podwyżkom dla podchorążych i będę zawsze przeciwko temu i nie sądzę aby był jakikolwiek argument za podwyżką który mnie przekona. Jeśli natomiast chodzi o pracę to róbcie co chcecie ale lege artis za zgodą przełożonych.
3. To, że SGSP nie jest wstanie zapewnić odpowiedniej kadry aby przekazać odpowiedni poziom wiedzy i doświadczenia młodym adeptom wynika tylko i wyłącznie z winny SGSP jako instytucji gdyż znajduje się w miejscu do około którego jest ponad 10% kadry zatrudnionej w PSP i wszystkie możliwe grupy specjalistyczne na poziomie C. Grupa zaszeregowania odpowiednia i chętni się znajdą.
4. Problemu z liczeniem nie mam nie licz ludzi  z ZSI bo oni za siebie płacą... Nazywa się to czesne. Ilu rocznie jest absolwentów podyplomówek (tych niepłatnych) i dziennych? Około 100-200? To gdzie te manipulacje? 
5. Weryfikacja strażaków w służbie stałej jest od wielu lat i nazywa się opiniowanie.   
6. Co do wykształcenia KG to niedawno walnąłem posta w tej sprawie pokazując ostatnie 15 lat w innych służbach gdzie wykształcenie szefów nie było "kierunkowe" jak nasze kulawe SGSP ale abyś nie musiał się męczyć to proszę:
https://www.strazak.pl/index.php/topic,25409.msg367099.html#msg367099
WETERANIE!!!! pb11- z mojego rocznika po 1 roku odpadło - 20 % stanu!!!!! w przewadze głąby i nieuki- wiekszość tzw. plecaki. Na koniec studiów okazało sie , że 10% to plecaki, a 90% to ludzie którzy z zamiłowania i chęci przystąpili do SGSP. Temat wykładowcy, a pchor. to dwie różne bajki!!!!! ja wybrałem SGSP , ale i z powodzeniem mogłem studiować na innych uczelniach. Zapamiętaj jedno- każdy korpus powinien mieć odpowiednie szkoły i kształcenie, a szacunek zdobędziesz już w służbie.
Ja takim weteranem jak pb11 nie jestem ale z racji tego, że co najmniej 3 moich kolegów z tobą szkołę zaczynało i kończyło to obiecuje zweryfikować to info w najbliższym możliwym terminie  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2020, 20:41:27 wysłana przez Eqinox »

Offline ogniomiszcz

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 908
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 06, 2020, 23:05:08 »
To proste dzielenie nie uwzględnia np. studiów cywilnych i innych "drobnostek". Uczelnia nie jest finansowana jako jednostka organizacyjna PSP i nie z budżetu PSP. Nie stosowanie 57a wynika wprost z ustawy. EOT.

Online Eqinox

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.060
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 06, 2020, 23:26:59 »
To proste dzielenie nie uwzględnia np. studiów cywilnych i innych "drobnostek". Uczelnia nie jest finansowana jako jednostka organizacyjna PSP i nie z budżetu PSP. Nie stosowanie 57a wynika wprost z ustawy. EOT.
Żadne EOT:
Co w tym 57a zwalnia służbę kandydacką?:
Strażak nie może podejmować zajęcia zarobkowego poza służbą bez pisemnej zgody przełożonego uprawnionego do mianowania lub powołania strażaka na stanowisko służbowe.
Podchorąży to strażak czy nie? Proste pytanie prosta odpowiedź... To, że nie stosowano tego w szkole świadczy tylko o szkole...
Policz cywili i te drobnostki bo czesne w MIT czy Harvardzie to 50 tys. dolarów zobaczymy co wyjdzie... 
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2020, 10:06:18 wysłana przez Eqinox »

Offline officer

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 732
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 07, 2020, 13:32:45 »
Eqinox , jak dobrze kojarzę :gwiazdki: to z Twojego województwa lubelskiego ze mna kończył jeden kolega i wątpię abyś miał z nim kontakt , bo od kilku lat jest na emce. Także i bez tego możesz tworzyć dalej swoją pseudohistorię  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Online Eqinox

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.060
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 07, 2020, 14:35:39 »
Eqinox , jak dobrze kojarzę :gwiazdki: to z Twojego województwa lubelskiego ze mna kończył jeden kolega i wątpię abyś miał z nim kontakt , bo od kilku lat jest na emce. Także i bez tego możesz tworzyć dalej swoją pseudohistorię  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Absolwent dziennej SGSP który odszedł ze służby po 30 latach 2 lata temu... Strasznie trudne zadanie przed mną  :rofl:. Nawet jeżeli napisałeś na forum mniej więcej to mam do sprawdzenia tylko 3 roczniki (i wcale nie muszą to być ludzie ode mnie w województwa  :wacko: ) które zaczynały szkołę w 87, 88, 89 tak więc z 87 nie znam nikogo w służbie ale emerytów dwóch  :rofl: rocznik 88 znam 4 w czynnej służbie (ten obstawiam jako twój), rocznik 89 (ewentualnie ten  :P) jeśli się nie mylę to jeszcze jeden jest w służbie i jeden na emce. Zapytam o wszystkie 3 roczniki czy gdzieś na pierwszym roku dopadło 20% (z czego 90% plecaków  :rofl:) Lata późniejsze jeszcze łatwiej zweryfikować bo były roczniki po kilkunastu  :rofl:     
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2020, 15:03:31 wysłana przez Eqinox »

Offline ogniomiszcz

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 908
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 07, 2020, 15:46:21 »
Żadne EOT:
Co w tym 57a zwalnia służbę kandydacką?:
w 57a nic...., za to w 114 już sporo. Idąc Twoim tokiem rozumowania do SGSP powinien być nabór "z ulicy", kadeci powinni mieć odpowiednie stanowiska służbowe, dostawać stopnie wg czasokresów, liczyć czas służby, wypełniać oświadczenia o stanie majątkowym, dostawać mundurówkę i inne świadczenia, korzystać z urlopów jak zawodowi, (a może być cały czas na urlopie szkoleniowym :)), dostawać dodatek za brak mieszkania bo metraż w koszarach jest za mały, Nie chce mi się dalej wymieniać.

Online Eqinox

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.060
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 07, 2020, 15:51:57 »
w 57a nic...., za to w 114 już sporo. Idąc Twoim tokiem rozumowania do SGSP powinien być nabór "z ulicy", kadeci powinni mieć odpowiednie stanowiska służbowe, dostawać stopnie wg czasokresów, liczyć czas służby, wypełniać oświadczenia o stanie majątkowym, dostawać mundurówkę i inne świadczenia, korzystać z urlopów jak zawodowi, (a może być cały czas na urlopie szkoleniowym :)), dostawać dodatek za brak mieszkania bo metraż w koszarach jest za mały, Nie chce mi się dalej wymieniać.
Art. 114 mówi o uprawnieniach strażaka w służbie kandydackiej. Zresztą jest cały rozdział o służbie kandydackiej który jeśli coś wygląda inaczej niż w służbie stałej to to opisuje tak więc sorry kolego ale nie masz racji albo nie potrafisz uzasadnić, że ją masz   :rofl: Ale moim zdaniem nie masz :P
O stopniach w służbie kandydackiej nie decyduje ustawa a rozporządzenie MSWiA do którego upoważnienie jest w art. 112,  mudndurówka zgodnie z rozporządzeniem przysługuje tylko w służbie przygotowaczej i stałej, a RZBL tylko w stałej... Urlop wypoczynkowy też:
Strażakowi w służbie przygotowawczej i mianowanemu na stałe przysługuje prawo do corocznego płatnego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 26 dni.
Wszędzie w ustawie tak jest  :rofl:
To kiedy wyjdzie ile kosztuje kształcenie w SGSP i czemu tak drogo skoro poziom jest PWSZ  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2020, 15:59:37 wysłana przez Eqinox »

Offline ogniomiszcz

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 908
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 07, 2020, 16:14:46 »
Budżet SGSP nie jest tajny - wystarczy poszukać. Nie będę przepisywał ile idzie na co. 114 mówi wprost, które artykuły ustawy stosuje się do służby kandydackiej. Uprawnienia są w 113.

Online Eqinox

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.060
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 07, 2020, 16:21:12 »
Budżet SGSP nie jest tajny - wystarczy poszukać. Nie będę przepisywał ile idzie na co. 114 mówi wprost, które artykuły ustawy stosuje się do służby kandydackiej. Uprawnienia są w 113.
Ale ja wiem ile on wynosi tylko oczekuję aż ktoś inny (kto broni istnienia tej instytucji w obecnym ksztąłcie) to napisze w przeliczeniu na absolwenta taniej kształci nawet Harvard  :wacko:

Offline ogniomiszcz

 • Weteran
 • *
 • Wiadomości: 908
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 07, 2020, 16:28:26 »
Wiem, że wiesz ile wynosi, ale dzielenie tego przez ilość oficerów to taki "tani" chwyt, na który niektórzy może się złapią. Tak prosto to można rozliczać SP PSP lub ośrodek szkolenia.

Online Eqinox

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.060
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 13, 2020, 18:58:53 »
Wiem, że wiesz ile wynosi, ale dzielenie tego przez ilość oficerów to taki "tani" chwyt, na który niektórzy może się złapią. Tak prosto to można rozliczać SP PSP lub ośrodek szkolenia.
To może inny wskaźnik efektywności zaproponujesz?
Może taki ilość zatrudnionych funkcjonariuszy i cywili do liczby absolwentów... Tutaj to dopiero wyjdzie ciekawie  :rofl:
Trzeba sobie wprost powiedzieć efektywność SGSP jest żałośnie niska.

WETERANIE!!!! pb11- z mojego rocznika po 1 roku odpadło - 20 % stanu!!!!! w przewadze głąby i nieuki- wiekszość tzw. plecaki. Na koniec studiów okazało sie , że 10% to plecaki, a 90% to ludzie którzy z zamiłowania i chęci przystąpili do SGSP. Temat wykładowcy, a pchor. to dwie różne bajki!!!!! ja wybrałem SGSP , ale i z powodzeniem mogłem studiować na innych uczelniach. Zapamiętaj jedno- każdy korpus powinien mieć odpowiednie szkoły i kształcenie, a szacunek zdobędziesz już w służbie.
Rocznik 1988 rozpoczynało 120 do końca szkoły odpadło około 15 osób z czego 2 lub 3 jeszcze na kandydatce możliwe, że kilka na nauce ale większość inaczej sobie wyobrażała szkołę mundurową. Co do plecaków to  :rofl: :rofl: :rofl:
Jaki jeszcze "stary" rocznik sprawdzić bo w tym nawet do końca szkoły nie odpadło 15% a już na pewno nie przez naukę bo takich były jednostki już wtedy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2020, 07:14:04 wysłana przez Butel »

Offline Strażak wro

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 135
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 13, 2020, 21:57:48 »
Tak, z tematów bieżących, choć cytowanych przez "zagraniczne portale" :
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/aborcja-donosy-do-prezesa-pis-jaroslawa-kaczynskiego-chodzi-o-straz-pozarna/crly01n
W tej Warszawie to trudno spać spokojnie. Nie tylko że względu na petardy rzucane przez Prowokatorów   :wacko:

Online Eqinox

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.060
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 13, 2020, 22:43:52 »
Tak, z tematów bieżących, choć cytowanych przez "zagraniczne portale" :
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/aborcja-donosy-do-prezesa-pis-jaroslawa-kaczynskiego-chodzi-o-straz-pozarna/crly01n
W tej Warszawie to trudno spać spokojnie. Nie tylko że względu na petardy rzucane przez Prowokatorów   :wacko:
Pan redaktor Szymon P. przechodzi sam siebie aby temat był bardziej chwytliwy to opisany został słowami:
Aborcja, Prezes Pis, Jarosław Kaczyński...
Opis wojny na górze wiarygodny jak powieści Lema ale jego chociaż się przyjemnie czytało.  Natomiast ocena kwalifikacji przez dziennikarza który nigdy nie pracował w PSP co najmniej poniżej krytyki ale to już chyba 13 artykuł w tematyce kierownictwa PSP i SGSP...
Może ktoś wreszcie zlikwiduje tą szkołę bo go Pan Szymon wkurzy  :rofl:

Offline Strażak wro

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 135
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 15, 2020, 20:51:41 »
Opis wojny na górze wiarygodny jak powieści Lema ale jego chociaż się przyjemnie czytało.  Natomiast ocena kwalifikacji przez dziennikarza który nigdy nie pracował w PSP co najmniej poniżej krytyki ale to już chyba 13 artykuł w tematyce kierownictwa PSP i SGSP...
Eqinox, Twoim zdaniem, współpraca pomiędzy kierownictwem KG jest wzorowa? Hmmm.... chyba to jednak Ty jesteś wyznawcą Latającego Potwora Spaghetti  :rofl: Ja nie, odpowiadając na Twoje domysły.
Szkoda, bo "wojna na górze" nie sprzyja naszej Formacji. A gracze, którzy tam rozgrywają, nie będą grać czysto... takie jednak czasy, że poparcie polityczne decyduje o twoich kwalifikacjach na tak odpowiedzialne stanowisko.
A że pisze o SGSP, choć nie ma o niej pojęcia, to akurat dość częsta cecha wśród piszących na tym Forum  :wacko:
ps.
ruchome chodniki Lema stały się dziś rzeczywistością...

Eqinox,
masz dostęp do wielu informacji - za to Ciebie szanuję, bo aktualna wiedza jest ważna. W wielu tematach się z Tobą nie zgadzam, bo to nie mój poziom dyskusji - za to szanuję siebie. Mam tylko nadzieję, że inny poziom dyskusji będzie decydował o przyszłości PSP. I wierzę, że wielu strażaków (nie tylko tych, co piszą na Forum) wierzy w to również...
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2020, 07:16:47 wysłana przez Butel »

Online Eqinox

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 6.060
Odp: COVID-19 w SGSP
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 16, 2020, 17:47:51 »
Eqinox, Twoim zdaniem, współpraca pomiędzy kierownictwem KG jest wzorowa? Hmmm.... chyba to jednak Ty jesteś wyznawcą Latającego Potwora Spaghetti  :rofl: Ja nie, odpowiadając na Twoje domysły.
Szkoda, bo "wojna na górze" nie sprzyja naszej Formacji. A gracze, którzy tam rozgrywają, nie będą grać czysto... takie jednak czasy, że poparcie polityczne decyduje o twoich kwalifikacjach na tak odpowiedzialne stanowisko.
A że pisze o SGSP, choć nie ma o niej pojęcia, to akurat dość częsta cecha wśród piszących na tym Forum  :wacko:
ps.
ruchome chodniki Lema stały się dziś rzeczywistością...
Eqinox,
masz dostęp do wielu informacji - za to Ciebie szanuję, bo aktualna wiedza jest ważna. W wielu tematach się z Tobą nie zgadzam, bo to nie mój poziom dyskusji - za to szanuję siebie. Mam tylko nadzieję, że inny poziom dyskusji będzie decydował o przyszłości PSP. I wierzę, że wielu strażaków (nie tylko tych, co piszą na Forum) wierzy w to również...
Myślę, że nie wiesz o tym, że jest duże prawdopodobieństwo, że SGSP nie dotrwa swoich 40 urodzin i o to się toczy wojna a nie w kierownictwie :rofl: Stąd taka a nie inna walka i donosy do der Oneit. Nowy rektor jest spoza starego układu SGSP a to byczy problem dla tamtejszej betonazy ponieważ mogą nie mieć na niego wpływu  :rofl: Swoją drogą w PSP w ciągu ostatnich dwóch dekad były dwie wielkie reformy czyli "nowe województwa" i reforma z lat 2006-07 i wszyscy co to przeżyli pamiętają co można przy takiej okazji zrobić czyli porządki  :wacko:
W temacie reformy szkolnictwa  jest wrzucony 5 bieg i tutaj już dyskusja już się praktycznie zakończyła a to, że mało kto na Twoim poziomie miał szanse się wypowiedzieć nie jest moją winą  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2020, 17:51:31 wysłana przez Eqinox »