Służba > Związki Zawodowe

Nowe rozporządzenie a obniżenie grupy

<< < (3/4) > >>

taz_org:
A jakieś rzetelne uzasadnienie od odwołania? Przecież samo "bo ja tak nie chcę" nie wystarczy.

rafal.bula:
Tak.

--- Cytuj ---3. Strażacy mianowani na stanowiska służbowe, które na podstawie niniejszego rozporządzenia podlegają likwidacji z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, są przenoszeni na stanowiska równorzędne pod względem grupy za-szeregowania, nawet jeżeli nie spełniają wymagań kwalifikacyjnych dla tych stanowisk, określonych w niniejszym rozporządzeniu.
--- Koniec cytatu ---
To, że stanowiska równorzędnego w danym momencie nie ma w danej komórce organizacyjnej to nie problem strażaka tylko komendy, która będzie musiała dostosować się do sytuacji. Rozporządzenie jest ważniejsze niż regulamin organizacyjny.

Eqinox:

--- Cytat: taz_org w Kwiecień 20, 2020, 14:51:08 ---A jakieś rzetelne uzasadnienie od odwołania? Przecież samo "bo ja tak nie chcę" nie wystarczy.

--- Koniec cytatu ---
Słuszny interes strony (definicja prawna) do tego degradacja na stanowisko zaszeregowane do korpusu niższego, brak możliwości awansu w stopniu w przypadku zmiany stanu prawnego, prestiż, odniesienia do regulaminu organizacyjnego i stanowisk oficerskich oraz tego, że są to stanowiska oficerskie itd... itd...

Puap:
Są sytuacje takie, że na SK trzeba obniżyć grupę ze względu na wymagania kwalifikacyjne ( brak asp.), a z grupy PB nie można skorzystać na rzecz funcjonariusza gdyż również dla podoficera muszą być spełnione warunki. Skutki strat pokryła podwyżka, więc i tak nie ma straty finansowej.

rafal.bula:

--- Cytat: Puap w Kwiecień 21, 2020, 12:08:02 ---Są sytuacje takie, że na SK trzeba obniżyć grupę ze względu na wymagania kwalifikacyjne ( brak asp.), a z grupy PB nie można skorzystać na rzecz funcjonariusza gdyż również dla podoficera muszą być spełnione warunki. Skutki strat pokryła podwyżka, więc i tak nie ma straty finansowej.

--- Koniec cytatu ---
O jakich warunkach piszesz? Rozporządzenie mówi tak "nawet jeżeli nie spełniają wymagań kwalifikacyjnych dla tych stanowisk, określonych w niniejszym rozporządzeniu."

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej