Autor Wątek: Powrót na poprzednie stanowisko  (Przeczytany 1618 razy)

Offline Oszfire77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Powrót na poprzednie stanowisko
« dnia: Kwiecień 08, 2020, 13:36:42 »
Witajcie koledzy i koleżanki
Mam prośbę żebyście podpowiedzieli mi co w moje sytuacji mogę zrobić
Niecały rok temu pracowałem na podziale i zgodziłem się zmienić stanowisko. Jednak dziś po roku pracy chciałbym wrócić na podział  z tego względu że tam miałem satysfakcję z wykonywanej pracy, porostu lubiłem ta robotę. Na obecnym stanowisku porostu się mecze .Nie wiem jak do tego podejdzie komendant ale podejrzewam że nie będzie tak łatwo. Powiedzcie mi proszę jak to załatwić. Czy komendant może trzymać na stanowisku jeśli nie chce na nim być?Nie otrzymałem decyzji z przeniesieniem na stałe. Dodam że na obecne stanowisko zgłosiłem się na tzw.ochotnika i dziś uważam że był to błąd .Pozdrawiam

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Powrót na poprzednie stanowisko
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2020, 23:33:17 »
Cytuj
Niecały rok temu pracowałem na podziale i zgodziłem się zmienić stanowisko
Cytuj
Nie otrzymałem decyzji z przeniesieniem na stałe
- napisz proszę na jakiej podstawie aktualnie pełnisz służbę;
- skoro dostałeś "nie na stałe" to dostałeś po.  - pół roku w roku (jeżeli dostałeś od 1 lipca w roku ubiegłym to mogłeś dostać drugą od 1 stycznie do 30 czerwca w roku bieżącym - takie obejście);
- od 1 lipca dostaniesz decyzję z mianowaniem na stałe lub wracasz na dotychczas zajmowane stanowisko;
- możesz się odwoływać (jak nie jesteś wybitnym działaczem związkowym lub masz wujka w KG możesz ten punkt ominąć);
Cytuj
Czy komendant może trzymać na stanowisku jeśli nie chce na nim być
hmmm..... nie może jeżeli napiszesz raport i powołasz się na art. 43 ust. 2 pkt 5 ustawy o PSP