Autor Wątek: Rozwój  (Przeczytany 8050 razy)

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 01, 2020, 17:04:04 »
Zapisz się do Solidarności i czekaj. Nic więcej nie musisz.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 01, 2020, 17:23:19 »
Na aspirantke kolejki są i nie wyślą stażysty z 2 letnim doświadczeniem jak ktoś już czeka np z 10lat  :rofl:

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 01, 2020, 18:14:10 »
Możesz jeszcze być wybitnym sportowcem też mają szybciej (może i słusznie). Mozesz też pracować za dwóch, może ktoś zauważy...... A nie czekaj, lepiej jednak tak jak powyzej kolega napisał, to jest częstsze zdecydowanie.

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 01, 2020, 18:29:42 »
Cytuj
Ale nie chce stac sie za przeproszeniem "starym sierzantem" ktory przychodzi tylko odpoczac 🤷‍♂️ mam ambicje na cos wiecej
Na początku każdy je ma. Niestety z czasem skutecznie je gaszą.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 01, 2020, 18:58:17 »
No właśnie sportowiec może szybciej pójdzie, bardzo dobrze reprezentowac jednostkę trzeba :P

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 01, 2020, 19:37:24 »
Ja nie miałem i jakoś wiedziałem, że mając 21 lat lepiej iść na aspirantkę od razu niż za x lat chodzić i się prosić. W dzisiejszych czasach, w dobie internetu znalezienie potrzebnych informacji naprawdę nie jest trudne. Ale dobra każdy obiera taką drogę jaką chce, tylko potem jest płacz i pretensje do wszystkich dlaczego nie puszczają mnie na szkołę.

Hehehe dobre. Wziął se chłop wymyślił że pójdzie na dzienną aspirantke pojechał na testy i jest :-) bo wyczytał na internetach że taka droga jest lepsza. 92 to twój rocznik? Także tego. No. Pozdrawiam Cię.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 01, 2020, 20:22:42 »
Tak jestem rocznik 92 i o straży myślałem już wyobraź sobie w połowie technikum i wiedziałem co z czym się je. Ty widocznie miałeś to gdzieś i jesteś tu gdzie jesteś sądząc po Twoim nicku. A żeby się dostać do szkoły trzeba było włożyć w to trochę wysiłku, a nie polegać na tym, że i tak się nie uda bo znajomości są najważniejsze. Zresztą już mi się znudziło to wszystkim tłumaczyć, co nie mogli się dostać do szkoły i winę zwalali nie na siebie, tylko na niesprawiedliwość. Po coś to forum istnieje i jak ktoś chce zaczerpnąć informacji przed rozpoczęciem swojej kariery to wszystko tu znajdzie, a jak ma dwie lewe ręce do wszystkiego to nawet jak się poda na tacy to z tego nie skorzysta.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 01, 2020, 21:01:15 »
widzisz kolego. jesteś zadufany w sobie jak wielu po dziennej szkole gdzie miales nawkladane do glowy jakim bedziesz super dowodca. po 1 mylisz sie nick zakladalem kilka lat temu a tę dwuletnią przyzakładówkę już skończyłem i dlatego z czystym sumieniem mogę powiedzieć że gówno do mojej wiedzy pożarniczej wniosła i gdybym drugi raz miał wszystko zaczynać wolałbym iść tą samą drogą bo może i bardziej wyboista i trudniejsza ale nauczyła mnie pożarnictwa od podszewki byłem ratownikiem byłem kierowcą byłem dyspozytorem jestem dowódcą i wiem co z czym się je a ty za przeproszeniem wiesz gdzie byłeś chłopaku i co widziałeś. a po drugie primo ultimo sam piszesz że po to jest te forum żeby wejśc i zaczerpnąć informacji a chłopak wszedł i szuka informacji to go bluzgasz. więcej pokory. mam nadzieję że admin nie usunie tego bo to chyba w temacie ?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 01, 2020, 22:41:26 »
Tak się składa, że przeszedłem wszystkie etapy tak samo jak i Ty, a o szkole też mam podobne zdanie do Twojego. Nie poszedłbym tam drugi raz, ale jak była możliwość żeby iść to do niej poszedłem i wykorzystałem swoją szansę. I powtórzę, chłopak wiedział jak jest w straży i mimo tego, że miał maturę itd. to nie wykorzystał swojej szansy więc pretensje może mieć tylko do siebie, a wątków o karierze jest tutaj multum i wystarczy kliknąć w magiczny przycisk lupy i trochę posiedzieć nad tematem, a nie zakładać kolejny.

Offline Fireman88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 02, 2020, 01:33:15 »
Tak się składa, że przeszedłem wszystkie etapy tak samo jak i Ty....

To jestes z ulicy czy nie? Czy nie wiesz? Czy wiedziales zanim sie urodziles? Bez obrazy ale szukam tu porady ludzi o otwartych umyslach, bez "plecow" chcacych cos osiagnac, a tutaj w drugim poscie wychodzi ze miales to poukladane i poszedles na aspiarntke dzienna a potem mowisz ze masz za soba ta sama droge co kolega od stazysty
ludzie ja nie szukam rady co moglem zrobic, potrzebuje porady co moge zrobic...

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 02, 2020, 07:33:37 »
Dołączam się do chłopaków. Moja rada rób ratownictwo... Będziesz miał drugi zawód i wykształcenie przydatne w służbie PSP. Potem rób swoje i cierpliwie czekaj, a nóż ktoś Cie gdzieś wyłapie i skieruje na aspirantke zaoczną. Tak jak koledzy wyżej piszą nie ma w straży sprawiedliwości, jest kolesiostwo i rozdawnictwo (jak wszędzie). Porobisz chwilę i dotrze do Ciebie, że straż Ci życia nie uratowała. Rób swoje pomalutku i pamiętaj... Nie po trupach do celu. Pozdrawiam
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 02, 2020, 08:50:39 »
Jak jesteś na stażu to złóż papiery na aspirantkę dzienną, jak się dostaniesz to za dwa lata będziesz aspirantem, fakt przez te dwa lata będziesz zwykłym kadetem ale pod skończeniu szkoły możesz wrócić do swojej jednostki a jeśli Cię komendant lubi to wyślę Cię na oficerkę. Tak zrobił mój znajomy, z reszta właśnie już oficer.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2020, 17:29:17 wysłana przez kubaJk2 »

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 02, 2020, 09:09:32 »
Dokladnie, jesli dane jest Ci sluzyc w PSP np od 20 roku zycia to idz z ulicy. A jesli w miedzyczasie dostaniesz sie na dzienna aspirantke, to nie powinno byc przeszkod zebys zrezygnowal ze sluzby czy to przygotowawczej czy stalej i poszedl na szkole ;)

Offline Fireman88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 05, 2020, 18:52:38 »
Niestety lat juz za duzo na dziennego TP... opowiedzcie koledzy ktorym udalo sie wyrwac na zaocznego TP, po ilu latach sluzby? Jak to wygladalo? Za zbedne komentarze podziekuje.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.376
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 05, 2020, 19:14:06 »
Niestety lat juz za duzo na dziennego TP... opowiedzcie koledzy ktorym udalo sie wyrwac na zaocznego TP, po ilu latach sluzby? Jak to wygladalo? Za zbedne komentarze podziekuje.
Słuchaj na to nie ma jakieś zasady rozstrzał jest olbrzymi znam ludzi co mieli 8 lat służby a znam takich co mieli 18 i więcej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.