Autor Wątek: Maseczki ochronne dla OSP  (Przeczytany 1799 razy)

Offline Pietrass2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Maseczki ochronne dla OSP
« dnia: Marzec 30, 2020, 14:46:47 »
Proszę podpowiedzcie skąd w dobie koronawirusa można pozyskać maseczki ochronne dla OSP. Znacie jakieś źródła które pomagają strażakom

Offline bar06_12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Maseczki ochronne dla OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2020, 22:00:06 »
Zapytaj się w swojej KM/KP.
Ja dzisiaj odebrałem aż 20 szt. maseczek właśnie z komendy powiatowej. Jest to podobno przydział z KW Mazowsze

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Maseczki ochronne dla OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2020, 06:14:47 »
Jest przydział na stronie wojewódzkich piszą ile to sprzętu przekazali wyznaczonym jednostkom, a nam przekazali kilkanaście maseczek chirurgicznych.
Najpierw dzięki środkom własnym strażaków, później pomocy mieszkancow, a na koniec dzięki gminie, która co prawda z opóźnieniem, ale też całkiem dobrze sprawę załatwiła udało się skompletować niezbędny sprzęt.

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Maseczki ochronne dla OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2020, 09:29:42 »
Na "moim" terenie każda jednostka radzi sobie niestety sama, KM nic nie daje bo sama niewiele ma, wydział przez pomyłkę tylko nazwany zarządzaniem kryzysowym   mówi radzcie sobie sami. Na szczęście epidemia pojawiła się na wiosnę, a z wiosny wiadomo - trawy, więc zapas maseczek u nas spory. Spróbujcie dogadać się z lokalną hurtownią budowlaną - jak dostanie maseczki żeby przetrzymała je dla was, zarobić i tak zarobi.
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline slawomir66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Maseczki ochronne dla OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2020, 18:00:20 »
Moja jednostka nie jest w KSRG dlatego nie bierze udziału bezpośredniego w zwalczaniu koronowirusa.
Ale wyjazdy do zdarzeń są i nie wiadomo komu się pomaga. Dlatego mogłem to przekazałem 150 par rękawiczek nitrylowych i 100 sztuk maseczek chirurgicznych. Chociaż w ten sposób niech chłopaki się zabezpieczą.
Dzisiaj przeglądałem strony z maseczkami FFP 2 lub FFP 3. Porażka brak w magazynach.
Koledzy zdrowia życzę.