Autor Wątek: Wada wzroku a badania lekarskie w służbie stałej.  (Przeczytany 2111 razy)

Offline forestoffical

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Wada wzroku a badania lekarskie w służbie stałej.
« dnia: Marzec 03, 2020, 20:00:45 »
Witam wszystkich :)
Chciałbym zapytać Państwa odnośnie wady wzroku w służbie stałej(2 lata staż). Mam wadę wzroku w granicach -1.5 na jedno oko. Interesują mnie okresowe badania lekarskie, czy są z tym jakieś problemy? Oczywiście praca na podziale bojowym.
Pozdrawiam

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Wada wzroku a badania lekarskie w służbie stałej.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2020, 20:53:23 »
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 października 2018 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180002035/O/D20182035.pdf
dział IV - wg mnie kategoria B  - zdolny do służby z ograniczeniami - dostaniesz pewnie zapis że praca na wysokości w soczewkach, prowadzenie pojazdów w okularach lub soczewkach

oczywiście wg mnie - nie jestem lekarzem (choć w temacie lekkiej wady wzroku mam pewne doświadczenia)  ^_^

Offline forestoffical

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wada wzroku a badania lekarskie w służbie stałej.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2020, 21:08:34 »
Dzięki za odpowiedź :)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Wada wzroku a badania lekarskie w służbie stałej.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2020, 21:39:51 »
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 października 2018 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180002035/O/D20182035.pdf
dział IV - wg mnie kategoria B  - zdolny do służby z ograniczeniami - dostaniesz pewnie zapis że praca na wysokości w soczewkach, prowadzenie pojazdów w okularach lub soczewkach
oczywiście wg mnie - nie jestem lekarzem (choć w temacie lekkiej wady wzroku mam pewne doświadczenia)  ^_^
Może dostać zakaz uczestnictwa w bezpośrednich działaniach ratowniczo gaśniczych i wizytówkę na korekcję wzroku...  :milcz: Taki przypadki też były  :zamknij:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Wada wzroku a badania lekarskie w służbie stałej.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2020, 23:16:40 »
W moim przypadku -0.75 brak jakichkolwiek przeciwskazań.

Offline binor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wada wzroku a badania lekarskie w służbie stałej.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2020, 23:29:22 »
A propos korekcji laserowej....robił któryś z kolegów zabieg??
;a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia