Autor Wątek: studia niestacjonarne 2-stopnia SGSP  (Przeczytany 2035 razy)

Offline strazak01900

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
studia niestacjonarne 2-stopnia SGSP
« dnia: Marzec 02, 2020, 11:42:33 »
Witam
Czy ktoś z was orientuje się jaki tytuł nabywa się po ukończeniu studiów niestacjonarnych drugiego stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa w SGSP?
Posiadając tytuł cywilny inż. mechaniki jakie kwalifikacje nadaje ukończenie ww. kierunku? Czy ukończenie ich na SG daje jakieś dodatkowe kwalifikacje w PSP poza samym tytułem? Czy zdobycie tytułu mgr. na tym kierunku uprawnia mnie do odbycia dodatkowych studiów podyplomowych np. SPK?
Niestety informacje jakie uzyskuje telefonicznie z samej Szkoły są rozbieżne dlatego może ktoś się orientuje w temacie.
Ponadto czy zgodnie z wymogami jakie stawia rozporządzenie w sprawie stanowisk służbowych co do niektórych stanowisk konieczne jest posiadanie tytułu mgr. Czy konieczne jest posiadanie tytułu kierunkowego żeby móc objąć dane stanowisko czy ma być tylko mgr? Jakie przepisy konkretnie to regulują ?


Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: studia niestacjonarne 2-stopnia SGSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2020, 15:33:07 »
Witam
Czy ktoś z was orientuje się jaki tytuł nabywa się po ukończeniu studiów niestacjonarnych drugiego stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa w SGSP?
Posiadając tytuł cywilny inż. mechaniki jakie kwalifikacje nadaje ukończenie ww. kierunku? Czy ukończenie ich na SG daje jakieś dodatkowe kwalifikacje w PSP poza samym tytułem? Czy zdobycie tytułu mgr. na tym kierunku uprawnia mnie do odbycia dodatkowych studiów podyplomowych np. SPK?
Niestety informacje jakie uzyskuje telefonicznie z samej Szkoły są rozbieżne dlatego może ktoś się orientuje w temacie.
Ponadto czy zgodnie z wymogami jakie stawia rozporządzenie w sprawie stanowisk służbowych co do niektórych stanowisk konieczne jest posiadanie tytułu mgr. Czy konieczne jest posiadanie tytułu kierunkowego żeby móc objąć dane stanowisko czy ma być tylko mgr? Jakie przepisy konkretnie to regulują ?

Poza samym tytułem (kiedyś magister bezpieczeństwa pożarowego jeżeli kończyłeś jako cywil - obecnie nie wiem czy też taki sam) dostajesz uprawnienia w szeroko pojętym zakresie prewencji przeciwpożarowej. Dokładnie nie wiem jak z tym jest, ale jestem pewny, że nawet jedynie 2 stopień już daje takie uprawnienia. Co do stanowisk nie musi być mgr po SGSP. Być może musi to być kierunek przydatny w służbie, ale szczerze mówiąc nie spotkałem się z takim określeniem w kontekście studiów 2 stopnia. Żadne przepisy tego nie regulują.

Offline strażak1989

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: studia niestacjonarne 2-stopnia SGSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2020, 20:49:39 »
Kiedyś cywilne osoby które przychodziły z inżynierem z innych uczelni musiały nadrobić różnice programowe z inżynierki a potem na koniec studiów 2 stopnia dostawali magistra inżyniera bezpieczeństwa pożarowego. Jak jest teraz nie wiem