Autor Wątek: Prawdopodobnie wykrycie chłoniaka/pytanie  (Przeczytany 2205 razy)

Offline Erronis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Prawdopodobnie wykrycie chłoniaka/pytanie
« dnia: Luty 27, 2020, 07:14:37 »
Witam, prawdopodobnie wykryto u mnie chłoniaka , pytanie mam do Państwa w sprawie służb. Jestem na SK i kwestia czy zostanę w służbie po wyleczeniu czy będę zwolniony ? Jak to wygląda? Służba 6 lat, 3 lata na JRG a 3 lata na SK. Bardzo proszę o pomoc bo strasznie się martwię o pracę.

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Prawdopodobnie wykrycie chłoniaka/pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2020, 07:22:15 »
Witam, prawdopodobnie wykryto u mnie chłoniaka , pytanie mam do Państwa w sprawie służb. Jestem na SK i kwestia czy zostanę w służbie po wyleczeniu czy będę zwolniony ? Jak to wygląda? Służba 6 lat, 3 lata na JRG a 3 lata na SK. Bardzo proszę o pomoc bo strasznie się martwię o pracę.

U mnie w KP też z SK kolega miał także chłonniaka. Był na zwolnieniu rok czasu i brał chemię. Wrócił normalnie do służby i już 5 lat nic się nie dzieje. Nawet po leczeniu nie stawał na komisje. Lekarz orzecznik wziął tylko jego wyniki i powiedział że będzie wszystko OK i ma wracać do służby.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Prawdopodobnie wykrycie chłoniaka/pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2020, 12:57:00 »
Tak jak wyżej, martwienie się o pracę to ostatnie czego Ci teraz trzeba, po wyleczeniu i z dobrymi wynikami nie ma przeciwwskazań do powrotu do służby.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Prawdopodobnie wykrycie chłoniaka/pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2020, 16:32:49 »
Witam, prawdopodobnie wykryto u mnie chłoniaka , pytanie mam do Państwa w sprawie służb. Jestem na SK i kwestia czy zostanę w służbie po wyleczeniu czy będę zwolniony ? Jak to wygląda? Służba 6 lat, 3 lata na JRG a 3 lata na SK. Bardzo proszę o pomoc bo strasznie się martwię o pracę.
Będziesz pracował jedyne co grozi to przeniesienie na SK lub do biura... A, że już jesteś na SK to nic ci nie grozi. Znam kilka przypadków powrotu na PB i 3 lub 4 gdzie orzecznicy zabronili udziału w bezpośrednich działaniach ratowniczych. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Str-ratmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Prawdopodobnie wykrycie chłoniaka/pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 29, 2020, 17:07:05 »
Dwa lata temu byłem chory na chłoniaka limfoblastycznego typu T. "Przeszedłem" przez chemioterapię. Dzięki Bogu dziś jestem zdrowy. Pracuję w podziale bojowym. Służę pomocą jeśli ktokolwiek jej potrzebuje.