Autor Wątek: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia  (Przeczytany 175679 razy)

Offline JanoKowal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #600 dnia: Kwiecień 13, 2020, 17:05:15 »
JanoKowal gratuluję wpisu, z takim podejściem myślę, że już możesz składać papiery na szkołę zrobisz szybką karierę. Wpisujesz się idealnie w linię, która mówi o tym, że za wszystko winni są podchorążowie i ich rodziny bo gdyby nie oni to nie byłoby całej  sytuacji (świat by się nie dowiedział i wszystko byłoby pięknie i wspaniale jak zawsze) Naprawdę dziwisz się rodzinom w tym wypadku rodzicom, że boją się o swoje dzieci w zaistniałej sytuacji, gdzie brak jest jakiejkolwiek informacji oprócz zdawkowych komunikatów o tym jak wszystko jest pod kontrolą i w sumie nic się nie dzieje.... (materiały z wewnątrz pokazują zupełnie inny obraz)


Właśnie się mylisz bo trzymam stronę podchorążych.  Duża zasługa to bagatelizowanie tej sytuacji przez kadrę A do tego też niestety bagatelizowanie jej przez studentów..
Ale niestety te mleko powinny wypić osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie szkoły.  Na szczęście pierwszy " specjalista chorób " który oskarżył studentów o symulowanie,  już pakuje graty z biurka.. bye

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #601 dnia: Kwiecień 13, 2020, 17:19:20 »
Trochę dla rozładowania (oczywiście mam świadomość sytuacji) atmosfery powiem, że w kwestii spania na korytarzu na ławkach to nic się od 15 lat nie zmieniło. Jak docierałem pociągiem na zaoczne na 3 to też tacy jak ja na ławkach spali i czekali na zajęciach. I to jest jeszcze do zniesienia, ale przez cały czas stodiow prosiliśmy o udostępnienie sali na przebieranie się w mundur - i nikt nie znalazł właściwego miejsca. I tak przez cztery lata niemal wszyscy przebierali się w kiblach - taki szacunek dla munduru. I tylko wychodzące rano dziewczyny (nie studentki) śmiały się zawsze, że one aut a my in.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #602 dnia: Kwiecień 13, 2020, 17:33:10 »
Komendant Główny PSP podjął decyzję, że podchorążowie, którzy przebywają w szkole zostaną przewiezieni do innych jednostek organizacyjnych PSP. Na miejscu do dyspozycji będą mieli dwuosobowe pokoje z węzłem sanitarnym, zapewnione posiłki i całodobową możliwość konsultacji z lekarzem.

https://remiza.com.pl/koronawirus-w-sgsp-podjeto-kolejne-decyzje/
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #603 dnia: Kwiecień 13, 2020, 17:43:54 »
Generalnie to nie ma co się oszukiwać szkoła w tej formie to relikt przeszłości. Jest dokładnie tak jak ktoś napisał, szkole wykoncza jej absolwenci. Kadra pokazała reagowaniem kryzysowym, jak kształci przyszłych oficerów.
Siedem tu nie chodzi o prywatyzację, trochę chyba źle interpretujesz to co wszyscy mówią?

Swoją drogą jakie zadania po wybuchu kryzysu miała tam JRG 8? Bo szóstkę to rozumiem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #604 dnia: Kwiecień 13, 2020, 17:53:53 »
Komendant Główny PSP podjął decyzję, że podchorążowie, którzy przebywają w szkole zostaną przewiezieni do innych jednostek organizacyjnych PSP. Na miejscu do dyspozycji będą mieli dwuosobowe pokoje z węzłem sanitarnym, zapewnione posiłki i całodobową możliwość konsultacji z lekarzem.
https://remiza.com.pl/koronawirus-w-sgsp-podjeto-kolejne-decyzje/
Jedyna słuszna decyzja aby ten bałagan ogarnąć. Jeśli prawdą jest to piszą w komentarzach MDR, że kadra "uciekła" do domu oraz wypowiedzi niektórych oficerów dyżurnych/dowódczyń kompanii to nie ma sensu ich tam trzymać.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #605 dnia: Kwiecień 13, 2020, 18:30:54 »
Komendant Główny PSP podjął decyzję, że podchorążowie, którzy przebywają w szkole zostaną przewiezieni do innych jednostek organizacyjnych PSP. Na miejscu do dyspozycji będą mieli dwuosobowe pokoje z węzłem sanitarnym, zapewnione posiłki i całodobową możliwość konsultacji z lekarzem.
https://remiza.com.pl/koronawirus-w-sgsp-podjeto-kolejne-decyzje/
Jedyna słuszna decyzja aby ten bałagan ogarnąć. Jeśli prawdą jest to piszą w komentarzach MDR, że kadra "uciekła" do domu oraz wypowiedzi niektórych oficerów dyżurnych/dowódczyń kompanii to nie ma sensu ich tam trzymać.

Po pierwsze to chyba ktoś czytając forum pomyślał o tym, że mamy osrodki, które możemy wykorzystać.

Swoją drogą jeszcze gdzies czytałem w ostatnich dniach, że Ci z wynikiem negatywnym testu zasila JRG z brakami kadrowymi. To by dopiero było. Mimo wszystko biorąc pod uwagę bajzel jako stworzyła kadra, to kg ma teraz sytuację kryzysowa w kryzysie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #606 dnia: Kwiecień 13, 2020, 18:59:34 »
Powiem wam koledzy forumowicze, że teraz to padłem  :rofl: Wiecie jak odróżnić teorię od praktyki? Otóż tak to powinno wyglądać w teorii:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/128139/bioterroryzm-polska-wobec-uzycia-broni-biologicznej
Proszę zwrócić uwagę na autora  :wacko:
A jak to wygląda to w praktyce:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-szkole-glownej-sluzby-pozarniczej-w-takich-warunkach-przebywaja/smcfv9j
Żenada
"Dowództwo uciekło do domów" żródło: https://radiokolor.pl/wiadomosci/n/6096/akademik-odciety-od-swiata-lawinowo-rosnie-liczba-zakazonych
S**P to fachowcy w temacie wirusów...   :rofl: :rofl: :rofl:

Po pierwsze to chyba ktoś czytając forum pomyślał o tym, że mamy osrodki, które możemy wykorzystać.
Swoją drogą jeszcze gdzies czytałem w ostatnich dniach, że Ci z wynikiem negatywnym testu zasila JRG z brakami kadrowymi. To by dopiero było. Mimo wszystko biorąc pod uwagę bajzel jako stworzyła kadra, to kg ma teraz sytuację kryzysowa w kryzysie.
Miałem nawet jednego dostać  :rofl: A kolega 6  :wacko:
KG podjął jedyną słuszną w tej sytuacji decyzję aby skrócić czas trwania kryzysu w kryzysie.   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2020, 19:06:48 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #607 dnia: Kwiecień 13, 2020, 19:52:53 »
Przecież jest teraz moda na pisanie książek.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #608 dnia: Kwiecień 13, 2020, 20:12:14 »
Przecież jest teraz moda na pisanie książek.
Pełna zgoda ale:
Data wydania:2009-01-01
Jeszcze przed modą  :wacko:
Jeden z postów na MDR:
"Apel do podchorążych i ich rodziców. Wszystkich poszkodowanych w tej sytuacji gorąco zachęcam do pozwu zbiorowego przeciwko władzom SGSP za naruszenie artykułu 160 Kodeksu Karnego. Znajdzie się jeszcze parę kwestii mundurowych ze względu na stosunek podwładny-przełożony. Doszło do szeregu zaniedbań. Jeśli nic nie zrobicie skończy się na jednym koźle ofiarnym. Nikt więcej konsekwencji nie poniesie. Ze względu na moje zamiłowanie i stosunek sentymentalny do uczelni chętnie poświęcę swój prywatny, wolny czas na pomoc w tej sprawie. Nie dajcie się zastraszyć"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #609 dnia: Kwiecień 13, 2020, 20:13:21 »
Pełna zgoda ale:
Data wydania:2009-01-01
Jeszcze przed modą  :wacko:

2009, odległa data, nie pamiętam co robiłem. Tym bardziej można zapomnieć treść książki, którą się pisało.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #610 dnia: Kwiecień 13, 2020, 20:16:58 »
2009, odległa data, nie pamiętam co robiłem. Tym bardziej można zapomnieć treść książki, którą się pisało.
Ale w razie takiego burdla można sobie wiedzę odświeżyć? 245 stron to można łyknąć w 24h a potem już tylko błyszczeć...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #611 dnia: Kwiecień 13, 2020, 21:53:49 »
Ja tylko wtracę, że najwieksze skandale ostatnich lat w SGSP czyli narkotyki i covid wydarzyły sie gdy u sterów szkoly byli ludzie powolywani od czasów najlepszego nadgenerała Suskiego. Wczesniej jak nas przekonywano rządzili debile. Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #612 dnia: Kwiecień 13, 2020, 21:58:47 »
Ja tylko wtracę, że najwieksze skandale ostatnich lat w SGSP czyli narkotyki i covid wydarzyły sie gdy u sterów szkoly byli ludzie powolywani od czasów najlepszego nadgenerała Suskiego. Wczesniej jak nas przekonywano rządzili debile. Pozdrawiam
Nie no wszystko ok wcześniej z tego co na tym forum pisali rządził szkołą człowiek który nawet magistra nie miał... Prawda to?  Rektor bez magistra?
Widać w SGSP ciekawe przypadki to norma oczywiście musi to być dzienny absolwent.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline JanoKowal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #613 dnia: Kwiecień 13, 2020, 22:11:18 »
Co do podniety wynikami ujemnymi i rozsyłaniem tych ludzi po jrg , proponuję się zapoznać z inkubacją wirusa i powtórnymi testami gdzie testy jednak wychodziły pozytywnie po jakimś czasie ...

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #614 dnia: Kwiecień 13, 2020, 22:26:10 »
https://twitter.com/KGPSP/status/1249716164957274113/photo

[załącznik usunięty przez administratora]
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #615 dnia: Kwiecień 13, 2020, 22:32:58 »
Ja tylko wtracę, że najwieksze skandale ostatnich lat w SGSP czyli narkotyki i covid wydarzyły sie gdy u sterów szkoly byli ludzie powolywani od czasów najlepszego nadgenerała Suskiego. Wczesniej jak nas przekonywano rządzili debile. Pozdrawiam
Nie no wszystko ok wcześniej z tego co na tym forum pisali rządził szkołą człowiek który nawet magistra nie miał... Prawda to?  Rektor bez magistra?
Widać w SGSP ciekawe przypadki to norma oczywiście musi to być dzienny absolwent.
Poniosła wyobraźnia. Zawsze tak łatwo w głupoty wierzysz? Powtarzasz kłamstwa.
https://www.sgsp.edu.pl/?page_id=364
Wyszukanie prawdy zajęło nie dłużej niż 10s.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #616 dnia: Kwiecień 13, 2020, 22:36:27 »
Zeroberto sprawdź lata 2009-2012  :zamknij: Swoją drogą mi to mówił też osobiście podchorąży, że w raportach nadbrygadier inż. pisali i.... 
https://twitter.com/KGPSP/status/1249716164957274113/photo
Moim zdaniem jedyne wyjście z twarzą było takie... Sytuacja skrajna to i rozwiązanie trudne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2020, 22:46:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #617 dnia: Kwiecień 13, 2020, 22:58:33 »
Zeroberto sprawdź lata 2009-2012  :zamknij: Swoją drogą mi to mówił też osobiście podchorąży, że w raportach nadbrygadier inż. pisali i.... 

2009 - 2016 - ndbryg. R. Dąbrowa - posiadający tytuł mgr inż. - https://www.sgsp.edu.pl/?page_id=364 , https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzienniki-resortowe/zmiany-w-skladzie-osobowym-rady-naukowo-technicznej-35041643

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #618 dnia: Kwiecień 13, 2020, 23:06:25 »
2009 - 2016 - ndbryg. R. Dąbrowa - posiadający tytuł mgr inż. - https://www.sgsp.edu.pl/?page_id=364 , https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzienniki-resortowe/zmiany-w-skladzie-osobowym-rady-naukowo-technicznej-35041643
DECYZJA Nr 23
KOMENDANTA GŁÓWNEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
z dnia 23 czerwca 2015 r.
Nie miał w 2009  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #619 dnia: Kwiecień 13, 2020, 23:22:56 »
2009 - 2016 - ndbryg. R. Dąbrowa - posiadający tytuł mgr inż. - https://www.sgsp.edu.pl/?page_id=364 , https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzienniki-resortowe/zmiany-w-skladzie-osobowym-rady-naukowo-technicznej-35041643
DECYZJA Nr 23
KOMENDANTA GŁÓWNEGO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
z dnia 23 czerwca 2015 r.
Nie miał w 2009  :wacko:

no i co z tego że nie miał, z tego co pamiętam żeby zostać Rektorem, wymagany był stopień nadbryg. albo co najmniej tytuł dr. Spełniał? czy nie?
teraz ciężko znaleźć kogoś z inż.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #620 dnia: Kwiecień 13, 2020, 23:23:31 »
Ciekawe jak KG rozwiąże obowiązek zakrytych ust i nosa od 16.04?  :cooo:
24h w maseczce?
Będą nas musieli skoszarować aby Komenda stała się miejscem "stałego pobytu"

Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem zamieszkania lub stałego pobytu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2020, 23:39:23 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #621 dnia: Kwiecień 14, 2020, 06:32:56 »
no i co z tego że nie miał, z tego co pamiętam żeby zostać Rektorem, wymagany był stopień nadbryg. albo co najmniej tytuł dr. Spełniał? czy nie?
teraz ciężko znaleźć kogoś z inż.
Czyli przyznajesz, że nie miał?
Sprawdź rozporządzenie z 2009 r. i stanowiska zajmowane w 2009.... Szczerze nie zazdroszczę i nie krytykuje tylko niech młodzi adepci pożarnictwa wiedzą, że metoda przywracania z emerytury na kierownicze stanowiska to nie w 2015 wymyślono a odstępstwa były powszechnienie stosowane przez wielu KG ale mają jedną cechę wspólną  :rofl: :rofl:
Ciekawe jak KG rozwiąże obowiązek zakrytych ust i nosa od 16.04?  :cooo:
24h w maseczce?
Będą nas musieli skoszarować aby Komenda stała się miejscem "stałego pobytu"
Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem zamieszkania lub stałego pobytu.
W PSP na PB służy trochę ponad 5 tyś ludzi dziennie więc nie będzie to wielki koszt kupić te maski. Jeszcze trzeba sprawdzić na kim ciązy obowiązek "zorganizowania" tej maski...
Moim zdaniem powinno się wprowadzić procedurę aplikacji czopków uspakajających o średnicy fi 50 nadgorliwym strażakom!
Człowieku ten wirus w zakresie populacji do 39 roku życia ma śmiertelność na poziomie 0,2% istnieje na pewno kilkadziesiąt bardziej śmiertelnych chorób wirusowych w tym tzw. grypa sezonowa!   
Zobacz sobie ile osób na świecie umarło na grypę w 2009 https://pl.wikipedia.org/wiki/Grypa#cite_note-8 i nie kojarzę żadnych specjalnych środków ochrony na JRG.
Całe kierownictwo SGSP posłuchało cytatu tego gościa - i uwierzyło wybitnemu znawcy wszelkiej wiedzy...... ( też wypierdolić na zbity ryj ? ? ? )
Już wiem skąd te memy w necie.  :rofl:
Na razie w Polsce nie umarł człowiek w wieku poniżej 30 lat... A poniżej 40 są dwa przypadki (z chorobami współistniejącymymi)  :wacko:
Kierownictwo SGSP dało ciała... Jeżeli kiedyś zaliczę taką epicką wtopę to wierz mi na słowo odejdę na emeryturę i wyjadę na Podlasie  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2020, 07:37:15 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #622 dnia: Kwiecień 14, 2020, 07:04:15 »

Już wiem skąd te memy w necie.  :rofl:
Na razie w Polsce nie umarł człowiek w wieku poniżej 30 lat... A poniżej 40 są dwa przypadki (z chorobami współistniejącymymi)  :wacko:
Kierownictwo dało ciała... Jeżeli kiedyś zaliczę taką epicką wtopę to wierz mi na słowo odejdę na emeryturę i wyjadę na Podlasie  :rofl:
Co ma tutaj wiek do znaczenia? Czy w naszych szeregach nie pracują ludzie powyżej 30 lub 40? Chyba że twierdzisz że ich nie należy chronić...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #623 dnia: Kwiecień 14, 2020, 07:08:14 »
Weź przeczytaj mój wpis z 26 lutego... wyniki się prawie  potwierdziły. Od czwartku ma ruszać gospodarka... więc pytanie kto miał rację?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #624 dnia: Kwiecień 14, 2020, 10:13:59 »
Co do podniety wynikami ujemnymi i rozsyłaniem tych ludzi po jrg , proponuję się zapoznać z inkubacją wirusa i powtórnymi testami gdzie testy jednak wychodziły pozytywnie po jakimś czasie ...

Generalnie temat inkubacji znany dobrze, zatem rozsyłanie ,,zdrowych" na JRG to byłby dramat. Teraz KG zrobił to co było najlepsze w tej sytuacji