Autor Wątek: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia  (Przeczytany 175701 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #575 dnia: Kwiecień 13, 2020, 11:07:51 »
Więc lepsze rozwiązanie, dać im dalej szkodzić?
Czy nie dostrzegasz,że oni nie mają pojęcia co robią? Jakby niedouczeni??

Co zatem proponujesz? Słuchamy, specjalistów teraz PILNIE potrzeba. Zgłoś się.
Remiza.pl wtopiłeś na MDR a teraz tutaj bronisz czegoś czego nie da się obronić... Zdrowi po pobraniu próbek nosili żywność chorym (info z komentarza MDR) więc jeśli to prawda to całe badania psu w d***. Całość działań z mojego puntu widzenia wygląda jak by ktoś walił po omacku nie mając pojęcia co robi. Pierwszy przykład z brzegu podchorąży nie kąpią się bo nie mają gdzie... Wiesz ile w PSP jest kontenerów sanitarnych które są łatwe w dezynfekcji? Podchorąży śpią na ławkach... Wiesz, że każda ze szkół jest wstanie wystawić miasteczko namiotowe na co najmniej 100 osób...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #576 dnia: Kwiecień 13, 2020, 11:11:09 »
Więc lepsze rozwiązanie, dać im dalej szkodzić?
Czy nie dostrzegasz,że oni nie mają pojęcia co robią? Jakby niedouczeni??

Co zatem proponujesz? Słuchamy, specjalistów teraz PILNIE potrzeba. Zgłoś się.


Czy nie widzisz,że oni cały czas szkodzą?
Wydawałoby się, więcej od Ciebie oczekiwać, ale dam Ci odpowiedź.
Wchodzi KG, powierza tymczasowo pełnienie obowiązków nowym osobom (zapewniam, że ma w czym wybierać).


Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #577 dnia: Kwiecień 13, 2020, 11:14:37 »

Remiza.pl wtopiłeś na MDR a teraz tutaj bronisz czegoś czego nie da się obronić... Zdrowi po pobraniu próbek nosili żywność chorym (info z komentarza MDR) więc jeśli to prawda to całe badania psu w d***. Całość działań z mojego puntu widzenia wygląda jak by ktoś walił po omacku nie mając pojęcia co robi. Pierwszy przykład z brzegu podchorąży nie kąpią się bo nie mają gdzie... Wiesz ile w PSP jest kontenerów sanitarnych które są łatwe w dezynfekcji? Podchorąży śpią na ławkach... Wiesz, że każda ze szkół jest wstanie wystawić miasteczko namiotowe na co najmniej 100 osób...

Ja staram się opierać na oficjalnych danych, zanim opublikuje coś na co ma wgląd setki tysięcy ludzi. Komentarz na MDR usunąłem z pewnych przyczyn, chodź to nie była opinia, ani nie komunikat remizy. Zapobiec "linczu", jakkolwiek to zabrzmi. Po prostu takie posiadałem dane, ponieważ kontaktujemy się przeważnie z rzecznikami w formacji.

Nic nie bronię, popełniono błędy, walka trwa. Głowy się posypały i pewnie posypią dalej. Głównie pije do tego, że nie czas na kolejne machanie szabelką, a działania. Jedna strona ma rację, druga pewnie także. Czekam na rozwój sytuacji, zamiast krzyczeć, domagać się krwi.

P.S

Właśnie... Wiele razy wtopiłem i pewnie nie raz tak będzie, ludzka to rzecz. Chciałem dobrze.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2020, 11:22:54 wysłana przez Porta »
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #578 dnia: Kwiecień 13, 2020, 11:22:17 »
Ja staram się opierać na oficjalnych danych, zanim opublikuje coś na co ma wgląd setki tysięcy ludzi. Komentarz na MDR usunąłem z pewnych przyczyn, chodź to nie była opinia, ani nie komunikat remizy. Zapobiec "linczu", jakkolwiek to zabrzmi. Po prostu takie posiadałem dane, ponieważ kontaktujemy się przeważnie z rzecznikami w formacji.
Nic nie bronię, popełniono błędy, walka trwa. Głowy się posypały i pewnie posypią dalej. Głównie pije do tego, że nie czas na kolejne machanie szabelką, a działania. Jedna strona ma rację, druga pewnie także. Czekam na rozwój sytuacji, zamiast krzyczeć, domagać się krwi.
Podchorąży oficjalnie napisali na MDR że mają gorączkę a pan z kierownictwa SGSP mówi, że nie ale zapomina dodać, że wcześniej na szprycował lekarz podchorążych lekami przeciwgorączkowymi.
Tam się lincz należy tak jak napisał R.Szmarowski co najmniej 3 osób a na ten moment oberwała jedna.
Nie zgadzam się, że jedna i druga strona ma rację... Przekonałeś się o tym pisząc post na MDR pisząc że sytuacja pod kontrolą a wczoraj 44 przypadki... Takie wyniki robią szpitale i DPSy... Szkoły wyższe zamknięto ponad 3 tygodnie temu a odwód KG ilu liczy? Sprawdz sobie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #579 dnia: Kwiecień 13, 2020, 11:25:37 »
Doskonale znam reakcję podchorążych na oficjalną wersję. Wiem, że temat SGSP jest już ugotowany. Dla mnie liczą się na razie działania, które podejmowane są teraz, aby zapewnić jak najlepszą opiekę i organizację. Śledzę MDR, a wszystko to, co tam się pokazuje, dopytujemy rzeczników, jak dostajemy odpowiedź, publikuje je - takie moje zadanie. Co dostanę, wklejam także i tutaj.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #580 dnia: Kwiecień 13, 2020, 11:27:05 »
Ciekawe pismo...jakie procedury?
I w tym piśmie jest napisane kto odpowiada i ma procedury w związku z takimi sprawami  u nas i w państwie .....

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #581 dnia: Kwiecień 13, 2020, 11:31:54 »
Nie sztuka wywalić wszystkich i wrzucić w ten kocioł kogoś nowego, by naprawiał wszystko po poprzednikach.
Więc lepsze rozwiązanie, dać im dalej szkodzić?
Czy nie dostrzegasz,że oni nie mają pojęcia co robią? Jakby niedouczeni??
Niestety widzę, tylko mam podejście, "że jak naważyłeś piwa to teraz musisz je wypić".
Jest podobno jakaś ekipa od KG, ona powinna tam teraz prowadzić dalsze działania z tą sytuacją, a Pan Komendant powinien im pomagać, a nie siedzieć w domu.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #582 dnia: Kwiecień 13, 2020, 11:42:27 »
Nikogo nie broniąc chciałbym tylko zauważyć, że od opracowywania procedur w dobie epidemii powinni być epidemiolodzy vel lekarze czy służby sanitarne. I nie chodzi mi tu o instrukcje zakładania odzieży tylko o kompleksowe rozwiązania na takie sytuacje jak w sgsp. Tymczasem każda komenda opracowywała własne zasady/procedury Ale służby w dobie koronawirusa, robili to strażacy, którzy nie są epidemiologami - na podstawie informacji i zaleceń otrzymanych - a te zalecenia ciągle się zmieniają. Nie da się strażaków odciąć od świata zewnętrznego (można ograniczać). To jest sytuacja szczegolna, kryzysowa a zarządzenie kryzysowe nie istnieje. Nikogo nie usprawiedliwiam mówię tylko, że tylu na forum specjalistów od krytyki, każdy ma swoje zdanie i rozwiązanie - panowie do boju, ślijcie opracowane dokumenty do kg, chętnie skorzystają bo narazie idziemy po omacku - jak cały świat zresztą. Jest to wyjątkowy kryzys, nie ma gotowych rozwiązań a linczowanie kogoś za zachorowania doprowadzi do tego, że z czasem wszystkich należy wyrzucić z każdego urzędu, służb itd. Inną kwestią jest próbą tuszowania zachorowań - to jest Granda podległa karze bo mogli się chorzy rozjechać po kraju - i to już jest karygodne. Zdrowia, odpuszczam czytanie wątku bo doszedł do momentu, gdzie nie ma tu merytoryki i ciekawych informacji a jedynie lincz i stwierdzenia, że wiem lepiej. Pozdro.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #583 dnia: Kwiecień 13, 2020, 11:48:45 »
Spokojnie Panowie. Sytuacja w SGSP nie jest zadziwiająca czy zaskakująca. To tylko kolejny epizod w demokratycznej jej historii świadczący o tym że ta forma jej działania ( stacjonarne studia dzienne) to utopia w tej formacji. Wydaje mi się że od 30 lat trwa tam przeciąganie liny pomiędzy Studentami a  kolejnymi Rektorami. Strajki głodowe jako forma protestu przeciw zaprawie porannej z którymi Rektorzy sobie nie mogli poradzić były już 30 lat temu. Nie bez przyczyny powstała w Częstochowie Centralna  Szkoła bo tam Dela z Jankowski planowali przenieść minimum część nauczania dziennego. Nie udało się ponieważ SGSP od zawsze była mocno osadzona politycznie.

Dziś obserwujemy tylko kolejną odsłonę. Oczywiście Rektor powinien być mądrzejszy od Studentów ale patrząc historycznie też miał podstawy być podejrzliwy. Popełnił błąd źle oceniając sytuacją , a jest Rektorem by ich nie popełniać. 

Niestety ale stacjonarne nauczanie w SGSP jest dziś uzasadnione tylko defiladami i kompanią honorową innego logicznego wytłumaczenia odstępstwa od ścieżki kariery od Strażaka do Komendanta niema. Studia zaoczne i podyplomowe uczące rzemieślników w pełni by wystarczyły wyższa szkoła zawodowa jak to mówi mój przyjaciel. I każdy kto trochę interesował się tematem jest tego świadom. Pytanie tylko kto w końcu zapisze się na kartach historii i  dla dobra tej formacji zrezygnuje z defilad na rzecz normalności i nauczania rzemiosła.

I naprawdę COVID-19 to tylko epizod w tym wszystkim po raz kolejny ukazujący problem. PSP jako formacja jakoś sobie radzi z przypadkami zarażeń w JRG i KP/KM. Działania są błyskawiczne i odtwarzana gotowość operacyjna. Wprowadzone procedury są wystarczające ale jak widać nie wszędzie je zrozumieli.  Trzeba wyciągnąć wnioski ale wymiana Rektora to nie rozwiązanie problemu to tylko przedłużenie czasu do kolejnej wpadki. Musi przyjść rektor któremu powierzy się stworzenie zespołu do zmiany szkolnictwa i podnoszenia kwalifikacji w PSP
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2020, 12:56:58 wysłana przez MIKO »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #584 dnia: Kwiecień 13, 2020, 11:51:56 »
Niestety widzę, tylko mam podejście, "że jak naważyłeś piwa to teraz musisz je wypić".
Jest podobno jakaś ekipa od KG, ona powinna tam teraz prowadzić dalsze działania z tą sytuacją, a Pan Komendant powinien im pomagać, a nie siedzieć w domu.
Wieść niesie, że teraz SGSP ogarnia tylko ekipa KG bo kadra SGSP czmychła po cichu pod kołderki do domu...  Wielcy wychowawcy kwiatu polskiego pożarnictwa   :szalony:
Co do podchorążych ciekawe czy wczoraj udany mieli wieczór i wcale nie o badania i wyniki mi chodzi  :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: Grubo Panowie nawet jak na Was to grubo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #585 dnia: Kwiecień 13, 2020, 12:02:22 »
Niestety widzę, tylko mam podejście, "że jak naważyłeś piwa to teraz musisz je wypić".
Jest podobno jakaś ekipa od KG, ona powinna tam teraz prowadzić dalsze działania z tą sytuacją, a Pan Komendant powinien im pomagać, a nie siedzieć w domu.
Wieść niesie, że teraz SGSP ogarnia tylko ekipa KG bo kadra SGSP czmychła po cichu pod kołderki do domu...  Wielcy wychowawcy kwiatu polskiego pożarnictwa   :szalony:
Co do podchorążych ciekawe czy wczoraj udany mieli wieczór i wcale nie o badania i wyniki mi chodzi  :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: Grubo Panowie nawet jak na Was to grubo.

Właśnie doczytałem o kadrze i jak czytałem to tylko jedno słowo " ja pierd@le"

W komentarzach można doczytać, że pracownicy administracyjni nie mieli badań, podział SGSP również  :gwiazdki:

Zrzuty z MDR:



[załącznik usunięty przez administratora]

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #586 dnia: Kwiecień 13, 2020, 12:10:05 »
No nie wiem czy podział nie miał bo nasz kolega 2 godziny temu pochwalił się na FB że ma ujemny
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2020, 12:13:49 wysłana przez MIKO »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #587 dnia: Kwiecień 13, 2020, 12:15:20 »
KG ogarnia temat za kadrę szkoły... Bo kadra w domu... Natomiast cytat z oficera dyżurnego to jakieś tragiczne nieporozumienie... Nawet ci co zostali to się nie nadają.
Jak by jakiś powiatowy taką Bonanzę urządził na wzór SGSP to już widzę oczami wyobraźni co by się działo...
W sumie trzeba to jasno powiedzieć winna bałaganu jest SGSP i muszę przyznać rację @MIKO istnienie dziennej SGSP nie ma sensu. PSP sobie świetnie radzi a szkoła nie więc gdzie jest problem? Czy do Gryfina gdzie są dwa potwierdzone przypadki KG musiał wysyłać "specgrupę" bo kadra Gryfina uciekła? No nie... Ogarnięto temat... A w takiej powiatówce to kadrę można policzyć na palcach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #588 dnia: Kwiecień 13, 2020, 12:17:16 »
Niestety widzę, tylko mam podejście, "że jak naważyłeś piwa to teraz musisz je wypić".
Jest podobno jakaś ekipa od KG, ona powinna tam teraz prowadzić dalsze działania z tą sytuacją, a Pan Komendant powinien im pomagać, a nie siedzieć w domu.
Wieść niesie, że teraz SGSP ogarnia tylko ekipa KG bo kadra SGSP czmychła po cichu pod kołderki do domu...  Wielcy wychowawcy kwiatu polskiego pożarnictwa   :szalony:
Co do podchorążych ciekawe czy wczoraj udany mieli wieczór i wcale nie o badania i wyniki mi chodzi  :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: Grubo Panowie nawet jak na Was to grubo.

Właśnie doczytałem o kadrze i jak czytałem to tylko jedno słowo " ja pierd@le"

W komentarzach można doczytać, że pracownicy administracyjni nie mieli badań, podział SGSP również  :gwiazdki:

Zrzuty z MDR:

To już ciężko komentować, mnie to zaczyna przerażać!
Po wszystkim powołać komisję dyscyplinarną w składzie z prokuratorem.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #589 dnia: Kwiecień 13, 2020, 12:39:03 »
No nie wiem czy podział nie miał bo nasz kolega 2 godziny temu pochwalił się na FB że ma ujemny

Nie mogę znaleźć tego komentarza, chyba cenzura nakazała  :fiuu:
Było, że ktoś 9 kwietnia miał kontakt z 3 pozytywnymi i nie wie co dalej.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #590 dnia: Kwiecień 13, 2020, 12:41:50 »
Nasz kolega który wczoraj miał służbę w JRG SGSP poinformował dziś że ma wynik ujemny.
Co z tym związane podajmy fakty a nie opowieści młodzieży która niby chce być oficerami a poległa razem z Rektorem bo tak to trzeba dziś rozpatrywać

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #591 dnia: Kwiecień 13, 2020, 12:43:52 »
Niestety widzę, tylko mam podejście, "że jak naważyłeś piwa to teraz musisz je wypić".
Jest podobno jakaś ekipa od KG, ona powinna tam teraz prowadzić dalsze działania z tą sytuacją, a Pan Komendant powinien im pomagać, a nie siedzieć w domu.
Wieść niesie, że teraz SGSP ogarnia tylko ekipa KG bo kadra SGSP czmychła po cichu pod kołderki do domu...  Wielcy wychowawcy kwiatu polskiego pożarnictwa   :szalony:
Co do podchorążych ciekawe czy wczoraj udany mieli wieczór i wcale nie o badania i wyniki mi chodzi  :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: Grubo Panowie nawet jak na Was to grubo.

Właśnie doczytałem o kadrze i jak czytałem to tylko jedno słowo " ja pierd@le"

W komentarzach można doczytać, że pracownicy administracyjni nie mieli badań, podział SGSP również  :gwiazdki:

Zrzuty z MDR:

To już ciężko komentować, mnie to zaczyna przerażać!
Po wszystkim powołać komisję dyscyplinarną w składzie z prokuratorem.
Stało co się stało to jest wirus nie widać wszędzie się trafia i w domach opieki i w policji nikt tego nie zaprasza oby wszyscy wyszli bez szwanku aa odpowiedzialność myślę że większość zna młodzież co potrafią wymyślić ...jak Ronaldo faule i na ME był faul a sędzia myślał ze symuluje .....teraz wszyscy się martwią studenci wykładowcy rektorzy rodzice .....

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #592 dnia: Kwiecień 13, 2020, 13:09:10 »
Nasz kolega który wczoraj miał służbę w JRG SGSP poinformował dziś że ma wynik ujemny.
Co z tym związane podajmy fakty a nie opowieści młodzieży która niby chce być oficerami a poległa razem z Rektorem bo tak to trzeba dziś rozpatrywać

Piszą z imienia i nazwiska, więc można potwierdzić czy są pracownikami SGSP (remiza.pl)

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #593 dnia: Kwiecień 13, 2020, 13:27:48 »
Ale pracownicy którzy są w domach powinni zostać zgodnie z ogólnie przyjętymi procedurami poddani kwarantannie domowej i czekać na badania. Ważniejsze jest dziś podzielić tych co są w SGSP choć i tak będzie się ta ilość jeszcze zmieniać.

PS. Jasno krótko i na temat

https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Komunikat-w-sprawie-SGSP/idn:37528?fbclid=IwAR2FJNa3VvGS0daTg_Fm6eHN-Nj9bdQl1jjZQO5yQd6wpLdh11j5Hn-3_ZE
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2020, 13:36:57 wysłana przez MIKO »

Offline JanoKowal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #594 dnia: Kwiecień 13, 2020, 14:06:16 »
Na marginesie. Rodzice naszych przyszłych oficerów chcą się zebrać i zrobić porządek z naszymi betonami ( osoby decyzyjne).

Żarty się skończyły,  w sgsp będą pewnie teraz wywiadówki,  a potem wspólne służby na jrg ... ( oficer + rodzic) .


Źródło - zrozpaczeni rodzice piszą do MDR.

Offline absolwent1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #595 dnia: Kwiecień 13, 2020, 15:46:38 »
JanoKowal gratuluję wpisu, z takim podejściem myślę, że już możesz składać papiery na szkołę zrobisz szybką karierę. Wpisujesz się idealnie w linię, która mówi o tym, że za wszystko winni są podchorążowie i ich rodziny bo gdyby nie oni to nie byłoby całej  sytuacji (świat by się nie dowiedział i wszystko byłoby pięknie i wspaniale jak zawsze) Naprawdę dziwisz się rodzinom w tym wypadku rodzicom, że boją się o swoje dzieci w zaistniałej sytuacji, gdzie brak jest jakiejkolwiek informacji oprócz zdawkowych komunikatów o tym jak wszystko jest pod kontrolą i w sumie nic się nie dzieje.... (materiały z wewnątrz pokazują zupełnie inny obraz)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2020, 16:23:54 wysłana przez absolwent1234 »

Offline absolwent1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #596 dnia: Kwiecień 13, 2020, 15:53:35 »
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2020, 15:58:05 wysłana przez absolwent1234 »

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #597 dnia: Kwiecień 13, 2020, 16:38:33 »
Proponuję aby w straży był tylko e- learning jezeli chodzi o zdobywanie wykształcenia państwowego. Wiedzę praktyczną powinnisny zdobywać u prywatnych przedstawicieli firm produkujących sprzęt ratowniczy. Reszta do likwidacji! Tylko przedstawiciele dają nam gwarancję fachowosci. Dobrze by było zeby budżety komend musialy miec przeznaczone pieniądze (jakąś kwotę)  którą mogą wydac tylko na szkolenia u prywatnych podmiotow. Na koniec powinnismy (strazacy) przejsc na kontrakty i jako jednoosobowe firmy startowac w przetargach na swiadczenie uslug ratowniczych. Wtedy bedziemy zajebisci jak PRM.

Także likwidować i prywatyzować!!! Tylko to może nas uratować!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2020, 16:42:29 wysłana przez Siedem »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #598 dnia: Kwiecień 13, 2020, 16:50:43 »
Proponuję aby w straży był tylko e- learning jezeli chodzi o zdobywanie wykształcenia państwowego. Wiedzę praktyczną powinnisny zdobywać u prywatnych przedstawicieli firm produkujących sprzęt ratowniczy. Reszta do likwidacji! Tylko przedstawiciele dają nam gwarancję fachowosci. Dobrze by było zeby budżety komend musialy miec przeznaczone pieniądze (jakąś kwotę)  którą mogą wydac tylko na szkolenia u prywatnych podmiotow. Na koniec powinnismy (strazacy) przejsc na kontrakty i jako jednoosobowe firmy startowac w przetargach na swiadczenie uslug ratowniczych. Wtedy bedziemy zajebisci jak PRM.
Także likwidować i prywatyzować!!! Tylko to może nas uratować!!!
Dalej kontynuujmy wzorce Radzieckie (obecnie Białoruskie, Ukraińskie i Rosyjskie) bo to obecnie mamy postsowieckie szkolnictwo pożarnicze tylko w odróżnieniu od tamtej kadry  nasza jest tęczowa i chodzi w rurkach ... I ma problem z egzekwowaniem dyscypliny od samych siebie nawet.
Na marginesie. Rodzice naszych przyszłych oficerów chcą się zebrać i zrobić porządek z naszymi betonami ( osoby decyzyjne).
Żarty się skończyły,  w sgsp będą pewnie teraz wywiadówki,  a potem wspólne służby na jrg ... ( oficer + rodzic) .
Źródło - zrozpaczeni rodzice piszą do MDR.
Źródło komentarze pod artykułami onetu  :rofl:
Podchorąży mieli w dupie ograniczenia i chodzili grać w kosza na boisko na Lelewela i na terenie szkoły też grali...
Więc niech rodzice uważają bo monitoring jest w szkole...
90% tego burdla to zasługa kadry SGSP moim zdaniem ale te 10% dorzucili podchorąży więc niech się nie wybielają...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #599 dnia: Kwiecień 13, 2020, 16:59:45 »
O godzinie 13.00 podczas wideokonferencji komendant-rektor SGSP przedstawił sytuację osób, które przebywają w kwarantannie na terenie szkoły.

Zgodnie z zaleceniami wojewódzkiego państwowego inspektora sanitarnego u osób przebywających w uczelni zostaną za siedem dni przeprowadzone ponowne testy. Sytuację w SGSP nadzoruje sztab komendanta głównego PSP.

Osoby objęte kwarantanną w SGSP mają zapewnione posiłki oraz środki do dezynfekcji.
https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Wideokonferencja-sztabu-komendanta-glownego-z-wladzami-SGSP/idn:37529