Autor Wątek: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia  (Przeczytany 176661 razy)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #275 dnia: Marzec 14, 2020, 13:50:14 »
W stanie zagrożenia bezpieczeństwa państwa nikt nie będzie się przejmował zwrotem kosztów urlopu. Jesteśmy służbą i mamy obowiązki wobec społeczeństwa. U mnie wczoraj w związku z pogłoskami o systemie 24/24 większość opowiedziała się że w razie wprowadzenia i działań z potencjalnie chorymi zostajemy w budynku komendy i nie będziemy wracać do domów aby nic nie przywlec. Logistycznie jesteśmy w stanie to zrobić.
Najważniejsze to aby rodziny nasze wiedziały jaka jest sytuacja i były przygotowane na naszą nieobecność.
A tak naprawdę to każdego dnia nas może to spotkać ale wielu dodatkowa praca przyćmiła poczucie przyzwoitości i obowiązku.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2020, 13:53:25 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 14, 2020, 13:53:46 »
I tutaj padła bardzo mądra rzecz,
Ja też jakbym miał wybierać, to wolę siedzieć na d...ie w robocie tydzień a nie plątać się w układzie: robota - dom (też w trosce o własną rodzinę)

Może ktoś o tym pomyśli....
EGO = 1 / wiedza

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #277 dnia: Marzec 14, 2020, 14:05:18 »
W stanie zagrożenia bezpieczeństwa państwa nikt nie będzie się przejmował zwrotem kosztów urlopu. Jesteśmy służbą i mamy obowiązki wobec społeczeństwa. U mnie wczoraj w związku z pogłoskami o systemie 24/24 większość opowiedziała się że w razie wprowadzenia i działań z potencjalnie chorymi zostajemy w budynku komendy i nie będziemy wracać do domów aby nic nie przywlec. Logistycznie jesteśmy w stanie to zrobić.
Najważniejsze to aby rodziny nasze wiedziały jaka jest sytuacja i były przygotowane na naszą nieobecność.
A tak naprawdę to każdego dnia nas może to spotkać ale wielu dodatkowa praca przyćmiła poczucie przyzwoitości i obowiązku.
Myślę, że gdyby miało wejść to zostało by wprowadzone w piątek wraz z decyzjami premiera. Po drugie myślę, że z racji zadań które są u mnie realizowane to w pierwszej kolejności by to było u mnie. Wprowadzenie tego w całym kraju nie ma żadnego sensu przynajmniej ja go nie widzę.
I tutaj padła bardzo mądra rzecz,
Ja też jakbym miał wybierać, to wolę siedzieć na d...ie w robocie tydzień a nie plątać się w układzie: robota - dom (też w trosce o własną rodzinę)
Może ktoś o tym pomyśli....
Ciekawe ilu strażaków pracuje w PRM i służbie zdrowia i jak ich brak był by mocno odczuwalny... Cos mi się kiedyś obiło o uszy że jest to liczba czterocyfrowa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 14, 2020, 14:07:23 »
Również czekam na decyzję 01,  jak wstrzyma dodatkowe zarobkowanie lub odsunie ich od służby.
Nie oszukujmy się, ale w tej sytuacji, liczy się dobro ogółu, strażak po służbie w strefie jeszcze większego zagrożenia, to niestety narażanie innych.


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 14, 2020, 14:46:23 »
Mowicie tu o sciaganiu z urlopu a tak z czystej ciekawości jak się ma sprawa w tej chwili powrotu takiego strazaka z zagranicznego urlopu?
Wczoraj ogłoszono że każdy powracający z zagranicy ma odbyć 14 dniowa kwarantanne? Czyli znaczy to że przez 14 dni taki strażak mówiąc wprost nie nadaje się do przyjścia na służbę?

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 14, 2020, 14:47:47 »
Mowicie tu o sciaganiu z urlopu a tak z czystej ciekawości jak się ma sprawa w tej chwili powrotu takiego strazaka z zagranicznego urlopu?
Wczoraj ogłoszono że każdy powracający z zagranicy ma odbyć 14 dniowa kwarantanne? Czyli znaczy to że przez 14 dni taki strażak mówiąc wprost nie nadaje się do przyjścia na służbę?
nom tak będzie strażak lub inny człowiek w domu kwarantanna a żona lub mąż mieszkający z nim do pracy ......

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 14, 2020, 14:57:11 »
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-straz-pozarna-atakuje-onet-odpowiadamy/xt26dsh
SIUŚKU drogi! powołując się na Onet.pl, a zwłaszcza na pajaca Wyrwała, wykluczasz się z grona partnerów do dyskusji. Bez odbioru.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline strażak-ratownik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 14, 2020, 15:03:11 »
Mowicie tu o sciaganiu z urlopu a tak z czystej ciekawości jak się ma sprawa w tej chwili powrotu takiego strazaka z zagranicznego urlopu?
Wczoraj ogłoszono że każdy powracający z zagranicy ma odbyć 14 dniowa kwarantanne? Czyli znaczy to że przez 14 dni taki strażak mówiąc wprost nie nadaje się do przyjścia na służbę?
Powiadamiasz przełożonego telefonicznie o powrocie. 14 dni od powrotu z zagranicy nie pojawiasz się w służbie (izolacja, kwarantanna na podstawie decyzji inspekci sanitarnej,  zwolnienie lekarskie, odbiór nadgodzin lub urlop).
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2020, 15:11:29 wysłana przez strażak-ratownik »

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 14, 2020, 16:22:23 »
I to mi się podoba L4 się weźmie nie ma co się narażać  oraz rodziny za 3 tyś zł!
ręce opadają...
Chłopie,  czy wcześniej nie wiedziałeś, że w tej służbie-pracy codziennie się narażasz? rodzinę również, bo gdybyś nie wrócił....
Zwykły TCHÓRZ,  dla mnie okrywasz hańbą naszą profesję.
Niestety coraz więcej takich w służbie, u mnie też na jednostce. Wielcy twardziele, a jak wróci ze zwolnienia to uszy kładzie i kite chowa. Weź z takim czymś wejdź w rocie, zostawi przy pierwszym podgrzaniu dupy.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 14, 2020, 16:50:02 »
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-straz-pozarna-atakuje-onet-odpowiadamy/xt26dsh
SIUŚKU drogi! powołując się na Onet.pl, a zwłaszcza na pajaca Wyrwała, wykluczasz się z grona partnerów do dyskusji. Bez odbioru.
To że przywołałem link nie znaczy że jestem fanem tego gościa. Przeczytaj info.

Offline kazorudn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 14, 2020, 17:48:40 »
Koledzy pytanie co z druhami z osp. Wytyczne są a sprzętu brak. Okulary są, maseczki też może się znajdą. A kombinezonów brak. Jak działać?

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 14, 2020, 18:06:20 »
Narazie jest prykaz dla dyżurnych, aby tam gdzie jest działanie związane z wirusem nie dysponować osp. A do pozaru/wypadku nikt w tychemach nie jeździ. Spokój i rozsądek nas uratuje.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 14, 2020, 18:27:48 »
Koledzy pytanie co z druhami z osp. Wytyczne są a sprzętu brak. Okulary są, maseczki też może się znajdą. A kombinezonów brak. Jak działać?
Dokładnie tak, jak przy każdych działaniach, kiedy nie masz na miejscu potrzebnego sprzętu (SD, HDS, kamera termowizyjna, zestaw nurkowy itd.). Zabezpieczasz miejsce zdarzenia, robisz co możesz w granicach bezpieczeństwa i czekasz na dojazd zastępu ze sprzętem.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 15, 2020, 09:31:03 »
Za przeproszeniem. Ale asów i debili w naszej formacji nie brakuje. Jedzie taki sobie do Włoch i przychodzi na służbę, zamiast zadzwonić poinformować iść na wolne na zwolnienie itd. To najlepiej wejść między ludzi i siać.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Tricks are for kids.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 15, 2020, 10:44:12 »
https://warszawawpigulce.pl/u-zony-strazaka-wykryto-koronawirusa-wylaczono-jednostke/
Ciekawe ile jest jednostek w Polsce gdzie ludzie mieli kontakty z osobami które niby wróciły zza granicy a nie przeszły kwarantanny?
Czy jest to monitorowane na bieżąco?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 15, 2020, 11:10:26 »
https://warszawawpigulce.pl/u-zony-strazaka-wykryto-koronawirusa-wylaczono-jednostke/
Ciekawe ile jest jednostek w Polsce gdzie ludzie mieli kontakty z osobami które niby wróciły zza granicy a nie przeszły kwarantanny?
Czy jest to monitorowane na bieżąco?
Niestety, ciągle wielu nieodpowiedzialnych...
Trzeba sobie racjonalnie wyjaśnić, działania narzucone przez rząd (które uważam za bardzo słuszne), mają na celu SPOWOLNIENIE rozprzestrzenianie się wirusa, tak by ośrodki lecznicze były w stanie leczyć chorych.
Dlatego, jak słyszę że obecne zalecenia pozostania w domu "nie mają sensu, bo i tak będzie przybywać chorych"-zgadzam się, ale SENS POLEGA NA TYM , że ogranicza się przybywania chorych w szybkim czasie.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 15, 2020, 13:03:22 »
Pytanie - jak w Waszych JRG jest realizowany zakaz udzielania urlopów? U mnie 01 kazał osobą ktore mają w grafiku urlop odbierać nadgodziny z bieżącego okresu - czy mógł tak zrobić?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 15, 2020, 13:08:51 »
U mnie wstrzymano udzielanie nowych urlopów. Rozpoczęte urlopy nie są przerywane. WS zgodnie z harmonogramem półrocznym. Notatka do WSKR o zwiększonym stanie osobowym ze względu na zawieszone urlopy i już.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 15, 2020, 15:07:31 »
Granica Polska - Niemcy ..brak odległości między ludźmi, strażacy dokonują kontroli temperatury w maseczkach przeciwpyłowych. Wszystko niby ok ale ludzie odbierają znajomych bez zabezpieczenia I niby odwożą na kwarantanne..