Autor Wątek: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia  (Przeczytany 176451 razy)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #175 dnia: Marzec 10, 2020, 20:59:11 »
W sumie to powinni nas skoszarować, system 24/24, po powrocie ze zdarzenia pełna dekontaminacja i wtedy ma to jakiś sens. Co z tego że urlopy wstrzymane jak wciąż mamy kontakt z osobami potencjalnie chorymi i możemy przywlec cholerstwo do firmy.
Oj, działo by się w Komendach  :rofl:
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #176 dnia: Marzec 10, 2020, 21:04:48 »
sorbent
Na każdej stacji są rękawiczki jednorazowe i uważam że jesteś jednym z tych strażaków z Gdańska którzy nie dbają o swoje zdrowie i najbliższych. a kartą napewno płacisz i nie od jutra tylko od dawna. Wytyczne KG i Sanepidu są jednoznaczne i narażenie strażaków na utratę zdrowia i życia to sprawa dla prokuratury
Na moje i podległych mi ludzi szczęście kolego strasznie się mylisz. Ja zwracam uwagę, że ryzyko poza pracą na zakażenie jest nawet większe, a już jak masz dzieci w szkołach różnych w dużych miastach to ho ho. Tam to jest nieograniczona wręcz przestrzeń dla wirusów. A potem w domu wiadomo. I obawiam się, że prędzej z tej strony wirus wejdzie do straży niż z akcji. Bo na akcji u mnie np. KPP w pełnym stroju ochronnym (chory czy nie) i tylko dwie osoby reszta pięć metrów może oglądać jak sobie koledzy radzą itd.
Dopiszę tylko z czego to wynika - z rozmów na zmianach gdzie lament że wszystko to nie nasze zadania i tak nami ryzykują (i to też częściowo prawda) ale doszło do rozmów kto w domu jak sobie radzi - i większość nie zmieniła nic, absolutnie nic. Info z innych komend że np w straży się boji a w drugiej pracy ekspresy do Włoch robi. O to mi chodzi, dbajmy o siebie ALE Kompleksowo a nie na służbie narzekanie a po służbie już jakby wirusa nie było, mówmy o ty m bo z mojego doświadczenia wynika, że takie przeświadczenia strażacy mają. Są tacy, co urlop wykupiony np. Włochy i zamierzają jechać bo mówią, że w tym rejonie ok a przecież nie przepadnie (kilka dni temu chyba dwa lub trzy to wyszło). U was wszyscy odpowiedzialni - zazdroszczę pozytywnie i cieszy mnie to.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2020, 21:22:39 wysłana przez sorbent »

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #177 dnia: Marzec 10, 2020, 21:22:22 »
Cytuj
Na moje i podległych mi ludzi szczęście kolego strasznie się mylisz. Ja zwracam uwagę, że ryzyko poza pracą na zakażenie jest nawet większe, a już jak masz dzieci w szkołach różnych w dużych miastach to ho ho. Tam to jest nieograniczona wręcz przestrzeń dla wirusów. A potem w domu wiadomo. I obawiam się, że prędzej z tej strony wirus wejdzie do straży niż z akcji. Bo na akcji u mnie np. KPP w pełnym stroju ochronnym (chory czy nie) i tylko dwie osoby reszta pięć metrów może oglądać jak sobie koledzy radzą itd.
Mam tylko nadzieję że nie masz wielu podległych sobie ludzi bo sam osobiście nie chciał bym pod twoim dowództwem służyć skoro masz takie podejście do BHP. Z twoim podejściem to za dwa tygodnie będziemy tutaj mieć tutaj Italię.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #178 dnia: Marzec 10, 2020, 21:24:44 »
Czyli strój ochronny do KPP - Gogle, maska, rękawiczki (IZM) jest nie ok bo nie rozumiem twojej wypowiedzi? Ograniczanie osób z bezpośrednim kontaktem też nie ok. Wytłumacz mi proszę.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 10, 2020, 21:37:03 »
Gogle, maska, rękawiczki - OK, według mnie do tych nieszczęsnych pomiarów temperatury powinien być jeszcze jednorazowy kombinezon zakładany na ubranie. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, wirus może przeżyć na porowatej powierzchni (banknoty, papier, tkanina) nawet 96 godzin. Wolałbym, żeby tą powierzchnią nie była moja koszarówka albo ubranie specjalne.
Tricks are for kids.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 10, 2020, 22:09:45 »
Gogle, maska, rękawiczki - OK, według mnie do tych nieszczęsnych pomiarów temperatury powinien być jeszcze jednorazowy kombinezon zakładany na ubranie. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, wirus może przeżyć na porowatej powierzchni (banknoty, papier, tkanina) nawet 96 godzin. Wolałbym, żeby tą powierzchnią nie była moja koszarówka albo ubranie specjalne.
Mam pytanie . Kto zaopatrzy w 'maseczki' strażaków OSP? Wiemy że PSP dostało maseczki od Komend Wojewódzkich? Kto jest odpowiedzialny za to ? Czy Naczelnik, a może Wójt, a może Starosta czy inna osoba lub instytucja? :fiuu:

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 10, 2020, 22:30:03 »
Jak narazie kolego my mamy to, co sobie kupiliśmy w ramach srodkow komendy a przynajmniej tak 01 przekazał. Nic nie dostaliśmy z zewnatrz. Podobno powiaty "graniczne" coś dostały ale pewności nie mam. A za umundurowanie OSP odpowiada kto? Choć w tym przypadku może to powinno być zarządzanie kryzysowe - nie śmiać się - jest taka organizacja, która teraz może się wykazać bo tym niewątpliwym kryzysem te całe wydziały, biura zarządzania kryzysowego itd powinny zarządzać. Czekam na ich wyniki.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 11, 2020, 06:30:04 »
Gogle, maska, rękawiczki - OK, według mnie do tych nieszczęsnych pomiarów temperatury powinien być jeszcze jednorazowy kombinezon zakładany na ubranie. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, wirus może przeżyć na porowatej powierzchni (banknoty, papier, tkanina) nawet 96 godzin. Wolałbym, żeby tą powierzchnią nie była moja koszarówka albo ubranie specjalne.
Mam pytanie . Kto zaopatrzy w 'maseczki' strażaków OSP? Wiemy że PSP dostało maseczki od Komend Wojewódzkich? Kto jest odpowiedzialny za to ? Czy Naczelnik, a może Wójt, a może Starosta czy inna osoba lub instytucja? :fiuu:
tylko nasi mierzą temperaturę w koszarówkach a ludzi trochę tam jest więc coś przywiozą na pewno ???

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 11, 2020, 11:02:16 »
tylko nasi mierzą temperaturę w koszarówkach a ludzi trochę tam jest więc coś przywiozą na pewno ???
[/quote]
Zaprawdę powiadam Wam, że ja w  takim przypadku (braku pełnego ubioru izolującego) , odmówiłbym udziału!


Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 11, 2020, 11:34:34 »
tylko nasi mierzą temperaturę w koszarówkach a ludzi trochę tam jest więc coś przywiozą na pewno ???
Zaprawdę powiadam Wam, że ja w  takim przypadku (braku pełnego ubioru izolującego) , odmówiłbym udziału!
[/quote]

Zapewne jak większość z nas!

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #186 dnia: Marzec 11, 2020, 11:52:58 »
Jak komuś nie chce się oglądać o czym mowa.
Ręce opadają  :wall:


Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #187 dnia: Marzec 11, 2020, 12:31:15 »
Ważne, że w mediach jest pokazane, że strażacy są na posterunku. Ale kto by się tam nami przejmował, przecież nikt z KG nie pojedzie na granice i nie będzie mierzył temperatury. I to gadanie, żeby nie używać maseczek zbyt często, bo jest ich mało. No ludzie 🙄🙄🙄

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 11, 2020, 12:39:56 »
Dwa lata temu 01 wprowadził u nas nagrody za brak L4. To jest dodatkowo oprócz zwykłej nagrody. Po prostu jak nie chorujesz w ciągu minionego roku  ani jednego dnia to masz nagrodę. Żebyście widzieli co się dzieje na służbach w okresach sezonowych przeziębień itp. Ludzie przychodzą z workiem leków, kichają, mają  biegunki  itd. Rano przychodzi jeden czy drugi i pierwsze  co to prosi, aby posadzić go na drugi wyjazd bo słabo się czuje, a po 15:30 sala. Może jakoś służba minie , bo szkoda tych paru stówek. Tak wygląda rzeczywistość. O  czym my tu mówimy przecież jak u kogoś coś się zacznie to i tak przyjdzie do pracy, bo może to nie korona a zwykłe przeziębienie, z którym już nie raz na służbę przychodził.   








Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 11, 2020, 17:08:50 »
Przeziębienie przeziębieniem, ale teraz już są rozmowy o wypracowanych nadgodzinach w przypadku zwiększenia stanów. Dno i metr mułu u niektórych.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 11, 2020, 17:09:46 »
tylko nasi mierzą temperaturę w koszarówkach a ludzi trochę tam jest więc coś przywiozą na pewno ???
Zaprawdę powiadam Wam, że ja w  takim przypadku (braku pełnego ubioru izolującego) , odmówiłbym udziału!

Zapewne jak większość z nas!
[/quote]

Można takiemu dowódcy powiedzieć - pokaż jak to się robi :D
EGO = 1 / wiedza

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 11, 2020, 18:02:17 »
U nas mają/stosują przy mierzeniu tychemy plus FFP3 plus google - zgodne to z wytycznymi GIS więc niby pełne BHP (choć kolega trochę powyżej ma inne zdanie i czekam aż mi wskaże moje błędy) ale i tak część osób zaczyna twierdzić, że odmówi cyt "nie za te pieniądze". Chciałbym poznać wasze zdanie w tym temacie tzn. co wtedy?

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 11, 2020, 18:43:52 »
Witam. A czy czy wytyczne GIS - co do zabezpieczenia człowieka podczas " badania  temperatury innej osoby "    są  pewne, sprawdzone, przetestowane  ? 
 A może działamy jako mięso armatnie, albo w myśl zasady, że gdzie diabeł nie może tam PSP jedzie itp.
Czy to nie jest zadanie  dla wojska - jednostek chemicznych ? Dla nas chyba jest i tak  dużo  roboty bez tego wirusa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2020, 18:56:07 wysłana przez mietek90 »

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 11, 2020, 18:59:12 »
Robimy to na mocy polecenia wojewody zgodnie z ustawą o koronawirusie. Środki zabezpieczające jak to potwierdzonych przypadków (jak w szpitalu lekarze). Pytanie otwarte.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 12, 2020, 10:00:53 »
Jak tam już biorą strażacy opiekę nad  dziećmi ?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 12, 2020, 11:17:11 »
GDZIE JEST EQINOX??? TEN NAJMĄDRZEJSZY, CO JESZCZE PRZED CHWILĄ  PISAŁ ,ŻE TO ZWYKŁA GRYPA!!!!
Jestem po rozmowie z osobą pracującą w Włoskiej służbie zdrowia
Ludzie  w wieku 20lat pod respiratorem!
Eqinox - tam ZRM mają wstrzymane wyjazdy do chorych -nie masz jak dostać się do szpitala , radzisz sobie sam!
Wyjazdy tylko do nagłych zdarzeń np,. drogowych, jak ja współczuje chłopakom pod Twoim dowódcem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 12, 2020, 11:59:10 »
GDZIE JEST EQINOX??? TEN NAJMĄDRZEJSZY, CO JESZCZE PRZED CHWILĄ  PISAŁ ,ŻE TO ZWYKŁA GRYPA!!!!
Jestem po rozmowie z osobą pracującą w Włoskiej służbie zdrowia
Ludzie  w wieku 20lat pod respiratorem!
Eqinox - tam ZRM mają wstrzymane wyjazdy do chorych -nie masz jak dostać się do szpitala , radzisz sobie sam!
Wyjazdy tylko do nagłych zdarzeń np,. drogowych, jak ja współczuje chłopakom pod Twoim dowódcem.
To popatrz co się dzieje we Włoszech w porównaniu do innych krajów...
https://twitter.com/iggnacy/status/1238027008732528640/photo/2
https://twitter.com/iggnacy/status/1238027008732528640/photo/1
Cuda? Ten sam wirus a tutaj takie rozbieżności... Z czego to wynika?  Z beztroski Włochów i taka prawda... Tylko mi niemów że to nieprawda bo mam w bliskiej rodzinie Włochów. Siejcie Panikę dalej. To Panika rozniesie wirusa lepiej niż karnawał w Wenecji a jak doszło, że Włosi to najstarszy naród w Europie to masz...
Ja dałem gołe dane a ty powołujesz się na jakieś rozmowy... Też dostałem płaczącą kobietę (której mąż nazywał się Albano) na whatsApp która to opowiadała... Wszystko co napisałeś to rozmowa dwóch kobiet przesyłana sobie na WhatsApp więc Klawy czy Kłamca?
Co do śmiertelności:
https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Koronawirus-smiertelnosc.-Jaka-jest-umieralnosc-w-podziale-na-wiek
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2020, 12:22:57 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline skalpel_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 12, 2020, 12:03:22 »
No i chyba dzisiaj Trump przestał być specjalistą od epidemiologii, bo zamknął Europie granice, a covid19 nazywa już wrogiem globalnym i priorytetowym :fiuu:
A tutaj wykresik przypominający o co od samego początku toczy się gra:


Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 12, 2020, 12:49:02 »
GDZIE JEST EQINOX??? TEN NAJMĄDRZEJSZY, CO JESZCZE PRZED CHWILĄ  PISAŁ ,ŻE TO ZWYKŁA GRYPA!!!!
Jestem po rozmowie z osobą pracującą w Włoskiej służbie zdrowia
Ludzie  w wieku 20lat pod respiratorem!
Eqinox - tam ZRM mają wstrzymane wyjazdy do chorych -nie masz jak dostać się do szpitala , radzisz sobie sam!
Wyjazdy tylko do nagłych zdarzeń np,. drogowych, jak ja współczuje chłopakom pod Twoim dowódcem.
To popatrz co się dzieje we Włoszech w porównaniu do innych krajów...
https://twitter.com/iggnacy/status/1238027008732528640/photo/2
https://twitter.com/iggnacy/status/1238027008732528640/photo/1
Cuda? Ten sam wirus a tutaj takie rozbieżności... Z czego to wynika?  Z beztroski Włochów i taka prawda... Tylko mi niemów że to nieprawda bo mam w bliskiej rodzinie Włochów. Siejcie Panikę dalej. To Panika rozniesie wirusa lepiej niż karnawał w Wenecji a jak doszło, że Włosi to najstarszy naród w Europie to masz...
Ja dałem gołe dane a ty powołujesz się na jakieś rozmowy... Też dostałem płaczącą kobietę (której mąż nazywał się Albano) na whatsApp która to opowiadała... Wszystko co napisałeś to rozmowa dwóch kobiet przesyłana sobie na WhatsApp więc Klawy czy Kłamca?
Co do śmiertelności:
https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Koronawirus-smiertelnosc.-Jaka-jest-umieralnosc-w-podziale-na-wiek

Poprawiłeś mi humor, najlpesze tam "ANGELA powiedziała..." buahahah
Chłopie! nie ma obecnie 100% prawdziwych informacji w zasadzie każdy znajdzie , czego szuka. Są jednak INFORMACJE SKRYWANE!! to te o których wcześniej napisałem. Napisałem celowo do Ciebie, bo Ty to bagatelizujesz, tak jak w niektórych JRG, gdzie wysyłają zastęp do pomocy ZRM w zniesieniu chorego z objawami grypowymi-z sprzętu zabezpieczającego strażacy mają tylko maseczkę i rękawiczki.
Do brzegu, nie wyśmiewamy procedur a ich przestrzegamy, rano na zmianie służby, niektórzy dalej się witają podając rękę, niektórzy nie poddają się zaleceniu pomiaru temperatury przed wejściem  do budynku ( zmiana przychodząca) etc
Ty zachowujesz się, dokładnie jak jeden z nich .
https://www.sport.pl/sport/7,173950,25781218,obrzydliwe-zachowanie-rudy-ego-goberta-kpil-z-koronawirusa.html

I nic bym do Ciebie nie miał, gdyby nie to, że NARAŻASZ INNYCH

ps. podeslij tą "płaczącą kobietę"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 12, 2020, 12:59:38 »
Poprawiłeś mi humor, najlpesze tam "ANGELA powiedziała..." buahahah
Chłopie! nie ma obecnie 100% prawdziwych informacji w zasadzie każdy znajdzie , czego szuka. Są jednak INFORMACJE SKRYWANE!! to te o których wcześniej napisałem. Napisałem celowo do Ciebie, bo Ty to bagatelizujesz, tak jak w niektórych JRG, gdzie wysyłają zastęp do pomocy ZRM w zniesieniu chorego z objawami grypowymi-z sprzętu zabezpieczającego strażacy mają tylko maseczkę i rękawiczki.
Do brzegu, nie wyśmiewamy procedur a ich przestrzegamy, rano na zmianie służby, niektórzy dalej się witają podając rękę, niektórzy nie poddają się zaleceniu pomiaru temperatury przed wejściem  do budynku ( zmiana przychodząca) etc
Ty zachowujesz się, dokładnie jak jeden z nich .
https://www.sport.pl/sport/7,173950,25781218,obrzydliwe-zachowanie-rudy-ego-goberta-kpil-z-koronawirusa.html
I nic bym do Ciebie nie miał, gdyby nie to, że NARAŻASZ INNYCH
ps. podeslij tą "płaczącą kobietę"
No tak ty dajesz artykuł z gazeta.pl a ja z jednej z najlepszych uczelni medycznych na świecie. Statystyki z Twittera opracował instytut medyczny uniwersytetu https://www.jhu.edu/ Chińczycy wyliczyli śmiertelność wirusa dla ludzi bez innych problemów zdrowotnych na poziomie 0,9%.
Angela co powiedziała dokładnie? Bo nie powiedziała, że 60-70% Niemców będzie zarażonych... Tak się rodzą Fake NEWSy ...
Cuda się dzieją bo tylko we Włoszech się to nie zgadza... W Korei Południowej umieralność na poziomie 0,6%
Grypa sezonowa ma do 1%. Tak będę to bagatelizować bo tylko w lutym w Polsce zmarło na grypę prawie 30 osób w tym:
https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25755581,koronawirus-11-latka-z-podejrzeniem-zarazenia-zmarla-w-szpitalu.html
TV nakręca panikę i na forum też niektórzy próbują.
Masz zapoznaj się z TYM:
https://hub.jhu.edu/2020/03/06/covid-19-coronavirus-expert-testimony-to-congress/
Autorzy tego mają 16 miejsce na świecie ze wszystkich uniwersytetów a i ich dział medyczny jest 3 na świecie:
http://www.shanghairanking.com/ARWU2019.html
EDIT: Patrząc na statystyki Korei Południowej CORONAWIRUS może b mniej śmiertelny niż GRYPA

« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2020, 13:16:54 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.