Autor Wątek: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia  (Przeczytany 176598 razy)

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 10, 2020, 12:10:03 »
W tym momencie np to: ustawa "w skrócie" o koronawirusie (Dz. U. z 2020 r., poz. 374). Wojewoda może wydawać polecenia, poza ingerowanie w decyzje administracyjne. Jeśli do rze interpretuje.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 10, 2020, 13:20:07 »
A czy polecenie wojewody nie powinno uwzględniać obowiązujących innych ustaw?
Tricks are for kids.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 10, 2020, 13:52:20 »
Art. 2 ust. 1. Przepisy ustawy stosuje się do zakażeń i choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2, zwanej da-lej „COVID-19”.

Czyli w przypadku tego wirusa jest to dokument nadrzędny moim zdaniem. Nie może w innych przypadkach.
Art.    11. 1. Wojewoda może wydawać polecenia obowiązujące wszystkie organy administracji rządowej działające w województwie i państwowe osoby prawne, organy samorządu terytorialnego, samorządowe osoby prawne oraz samo-rządowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Pole-cenia podlegają natychmiastowemu wykonaniu. O wydanych poleceniach wojewoda niezwłocznie informuje właściwego ministra.
6. Polecenia, o których mowa w ust. 1 i 2, nie mogą dotyczyć rozstrzygnięć co do istoty sprawy załatwianej w drodze decyzji administracyjnej, a także nie mogą dotyczyć czynności operacyjno-rozpoznawczych, dochodzeniowo-śledczych oraz czynności z zakresu ścigania wykroczeń.

A gdyby były wątpliwości, w wielu uzasadnieniach różnych wyroków sądowych można znaleźć zapisy pokroju "Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej ze względu na strukturę i organizację jest organem administracji rządowej podlegającej bezpośrednio Komendantowi Wojewódzkiemu."

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 10, 2020, 14:15:02 »
Czytałem ten fragment, jest właściwie tożsamy z art. 25 ustawy o wojewodzie, która obowiązuje „na codzień”. Chodzi mi o to, czy treść polecenia może być niezgodna z obowiązującym prawem?
P. S.
Nadrzędna wobec ustawy jest konstytucja, inna ustawa, dopóki w części lub całości nie zostało zawieszone jej działanie, jest dla ustawy o COVID równoważna.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2020, 14:21:51 wysłana przez Maxx »
Tricks are for kids.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 10, 2020, 14:17:09 »
tylko, że w przypadku tego wirusa to jest prawo tzw. spec ustawa, a przynajmniej tak mi się wydaje - poczekamy na wypowiedzi naszych forumowiczów z biura prawnego - a są tacy  :fiuu:

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 10, 2020, 14:51:04 »
A ja mam pytanie być może dziwne ale czy są jakieś środki ostrożności na sytuację gdy jest zdarzenie typu wypadek drogowy z udziałem np samochodu ciężarowego który wiezie transport bezpośrednio z kraju gdzie panuje virus. Virus podobno utrzymuje się na przedmiotach do 9 dni. Kierowca jest w samochodzie uwięziony (przytomny /nieprzytomny) trzeba jednak go ewakuować bo występuje zagrożenie życia. Nikt nie wie czy jest on zdrowy czy też nie a przy takiej akcji mamy kontakt gdzie można się zarazić.
Czy wtedy jest loteria?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 10, 2020, 15:05:21 »
A czy wobec wszystkich poszkodowanych, których do tej pory w takich sytuacjach ewakuowałeś, byłeś pewny, że nie mają WZW, HIV, gruźlicy, ospy, odry, świnki, grypy, anginy itd.?

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 10, 2020, 15:20:47 »
Zgadza się, nigdy nie wiadomo dlatego tylko pytam się z czystej ciekawości

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 10, 2020, 16:44:21 »
Zgadza się, nigdy nie wiadomo dlatego tylko pytam się z czystej ciekawości

Załóż minimum maske FFFP2 i okulary...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 10, 2020, 17:06:29 »
Odnośnie mierzenia temperatury - co w przypadku gdy zmierza komuś wyższą temperaturę niż normalnie?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 10, 2020, 17:27:22 »
Odnośnie mierzenia temperatury - co w przypadku gdy zmierza komuś wyższą temperaturę niż normalnie?
Ma się zgłosić do lekarza POZ , oczywiście, jeżeli nie dot, jego proceduda GIS ,ale myślę, że już takich nieodpowiedzialnych nie ma.

Offline paramedmir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 10, 2020, 18:59:18 »
Po wypadku nadzór epidemiologiczny nad 6 policjantami ciekawe co u strażaków i ZRM

https://zambrow.org/artykul/dk8-bus-zderzyl-sie/935959

https://zambrow.org/artykul/koronawirus-dwoch-mezczyzn/936293 


Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 10, 2020, 19:24:16 »
Pewnie dowiedzieli się z prasy…
A jak przy tych bezsensownych pomiarach temperatury będzie kontakt z osobą zarażoną, to też strażacy dowiedzą się po fakcie, jak zawloką wirusa do domu.
Tricks are for kids.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 10, 2020, 19:38:22 »
Panowie ja nie jestem mistrzem beztroski... Pobito moje lajtowe podejście w sposób niemożliwy do opisania:
https://trojmiasto.tv/Kontrola-pasazerow-schodzacych-na-lad-z-promu-ze-Szwecji-10-03-2020-video-40314.html
Wariactwo i tyle.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 10, 2020, 20:01:34 »
Podejście jak przy pożarze Iglotexu w Skórczu…
Wygląda na to, że tu używają tego sprzętu ochronnego, który „przekazał” wojewoda ;)
Tricks are for kids.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 10, 2020, 20:07:22 »
Podejście jak przy pożarze Iglotexu w Skórczu…
Wygląda na to, że tu używają tego sprzętu ochronnego, który „przekazał” wojewoda ;)
bez jaj, maski, gogle czy rękawiczki to nie mają tego w wielkim mieście? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 10, 2020, 20:12:23 »
Pod rozwagę.
Ciekawi mnie tylko Panowie, czy tak przejmując się swoim zdrowiem zaniecha liście prac w swoich drugich pracach (ci co mają), czy w sklepie używacie rękawiczek lateksowych i maseczek, czy ograniczacie do minimum kontakty itd. Jak jedziecie środkami komunikacji to w czym, w kościele też 5 metrów od innych itd. Nie chcę aby bagatelizowac bo zabezpieczać się trzeba, tylko z tych wpisów wychodzi, że powinniśmy niemal zamknąć JRG i nie dysponować bo wszędzie może być kontakt z chorym. A tu większe zagrożenie moim Zdaniem jest w życiu prywatnym. Ja od dziś tankuje auto swoje w rękawiczkach lateksowych, place tylko karta zblizeniowo itd. A Wy?

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 10, 2020, 20:21:01 »
sorbent
Na każdej stacji są rękawiczki jednorazowe i uważam że jesteś jednym z tych strażaków z Gdańska którzy nie dbają o swoje zdrowie i najbliższych. a kartą napewno płacisz i nie od jutra tylko od dawna. Wytyczne KG i Sanepidu są jednoznaczne i narażenie strażaków na utratę zdrowia i życia to sprawa dla prokuratury

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 10, 2020, 20:23:00 »
Z tym zamknięciem jednostek to pomysł KG, żadnych zebrań, OTWP itd, mamy ograniczyć do minimum czynności kontrolno rozpoznawcze, inspekcje, ćwiczenia na obiektach itd.
Tylko po co ta prewencja epidemiologiczna, jak z drugiej strony każą nam odwalać robotę służb medycznych i bab z Sanepidu?
Tricks are for kids.

Offline beni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 10, 2020, 20:27:27 »
U was tez w JRG wstrzymali wszystkie urlopy?nie wiem w czym niby ma to pomoz, a ci co maja urlop zabrany robia odbiór nadgodzin. Dobry podstep na zbicie nadgodzin a w pismie jest by ograniczyc urlopy a nie zakazac ich. Jak to u was jest?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #170 dnia: Marzec 10, 2020, 20:32:39 »
Ciekawi mnie tylko Panowie, czy tak przejmując się swoim zdrowiem zaniecha liście prac w swoich drugich pracach (ci co mają), czy w sklepie używacie rękawiczek lateksowych i maseczek, czy ograniczacie do minimum kontakty itd. Jak jedziecie środkami komunikacji to w czym, w kościele też 5 metrów od innych itd. Nie chcę aby bagatelizowac bo zabezpieczać się trzeba, tylko z tych wpisów wychodzi, że powinniśmy niemal zamknąć JRG i nie dysponować bo wszędzie może być kontakt z chorym. A tu większe zagrożenie moim Zdaniem jest w życiu prywatnym. Ja od dziś tankuje auto swoje w rękawiczkach lateksowych, place tylko karta zblizeniowo itd. A Wy?
Ja zmieniłem jeden nawyk od teraz zamiast do wieczorynki pić Heinekena w temperaturze +7 pije  BALLANTINES BRASIL z dodatkiem monotlenku diwodoru w stanie skupionym w celach odkażających. Na razie działa...
Podejście jak przy pożarze Iglotexu w Skórczu…
Wygląda na to, że tu używają tego sprzętu ochronnego, który „przekazał” wojewoda ;)
Jakie to było podejście przy tym pożarze?
Ty a wojewoda też miał dowieść kompletne umundurowanie koszarowe? Bo coś mi tam niepasuje...  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 10, 2020, 20:43:27 »
Zwariować się dać nie można. Mimo to dbamy o swoje zdrowie i również o zdrowie kolegów. Takie zachowanie z tym promem to skrajna nieodpowiedzialność i z tym sklepem to kiepski argument. Płacę kartą, wracam i myję ręce, ale nie podchodzę osobno do kilkuset osób.

Odnośnie urlopów u nas idą normalnie, ale jest inf, że mogą być wstrzymane gdy tylko zajdzie potrzeba.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #172 dnia: Marzec 10, 2020, 20:46:37 »
Zwariować się dać nie można. Mimo to dbamy o swoje zdrowie i również o zdrowie kolegów. Takie zachowanie z tym promem to skrajna nieodpowiedzialność i z tym sklepem to kiepski argument. Płacę kartą, wracam i myję ręce, ale nie podchodzę osobno do kilkuset osób.
Dodaj jeszcze na wyciągniecie ręki w poszukiwaniu ludzi chorych na koronawirusa…. Bo to nie spacer po fajki i bronka tylko zupełnie w innym celu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #173 dnia: Marzec 10, 2020, 20:54:33 »
Cytuj
Jakie to było podejście przy tym pożarze?
Ty a wojewoda też miał dowieść kompletne umundurowanie koszarowe? Bo coś mi tam niepasuje...  :szalony:
Pożar w Skórczu…Pomimo udziału ok. 200 zastępów przez 4 dni, dysponowanych tak jakby nie było planów ratowniczych, COO i WBO, zgasł jak już się nie miało co palić. Podstawową metodą dostarczania wody było przez większość czasu dowożenie.
A wojewoda, w trybie pilnym, zbierał zapotrzebowanie jednostek na środki ochrony indywidualnej, w celu ich doposażenia. To było tydzień temu, od tego czasu cisza jak makiem zasiał. Stąd żarcik, że to „wyposażenie” od wojewody 😉
Tricks are for kids.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #174 dnia: Marzec 10, 2020, 20:57:40 »
Pożar w Skórczu…Pomimo udziału ok. 200 zastępów przez 4 dni, dysponowanych tak jakby nie było planów ratowniczych, COO i WBO, zgasł jak już się nie miało co palić. Podstawową metodą dostarczania wody było przez większość czasu dowożenie.
A wojewoda, w trybie pilnym, zbierał zapotrzebowanie jednostek na środki ochrony indywidualnej, w celu ich doposażenia. To było tydzień temu, od tego czasu cisza jak makiem zasiał. Stąd żarcik, że to „wyposażenie” od wojewody 😉
4 dni dowożenia....  ten Skórcz leży w Afryce Subsaharyjskiej? Bo ciężko mi to sobie wyobrazić... Dla własnej wygody i oszczędności czasu i pieniędzy powinien to KDR rozwiązać inaczej... Ale to tylko moje zdanie mogę się nie znać.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.