Autor Wątek: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia  (Przeczytany 175628 razy)

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 28, 2020, 18:07:52 »
Ile razy w upalne lato jechaliśmy na miasto do omdleń zatrzymań krążenia bo nie było w tym czasie karetek na miasto. Patrol policji też nie był dostępny a chyba są po takim samym KPP?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 28, 2020, 18:32:40 »
@pepek1 ja się ze swoich decyzji wytłumacze bo postępowanie jest lege artis i w 100% zgodne z prawem. A Ty? Spontan i podpieranie się rotą ślubowania w takiej sytuacji można porównać do skoku z samolotu bez spadochronu ale z modlitwą na ustach
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 28, 2020, 18:40:02 »
Też prawda, ale odmówiłem wykonania paru zadań z godnie z ustawami i to się źle skończyło dla mojej osoby opinie na komendzie. Teraz jestem  w WP i jest inaczej szacunek dla stopnia, szacunek do rozkazu, i trzymania się przepisów. Także mam porównanie do służby w PSP a w WP dużo brakuje straży do wojska we wszystkim. Szkoda to mówić ale prawda jest bolesna

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 28, 2020, 18:45:53 »
wg mnie w sytuacji kiedy służbą wiodąca jest Policja lub PRM nie konstytuuje się KDR, tylko funkcjonuje jako "dowódca sił PSP"; nie korzysta z praw KDR-a ale też nie bierze odpowiedzialności za całokształt działań
Mógłbyś rozwinąć? Dlaczego takie jest Twoje zdanie i z jakich przepisów wynika?

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 28, 2020, 19:21:19 »
Fireman_f pytam na jakiej podstawie wchodzisz do cudzego mieszkania? 
Hipotetycznie mieszkaniec jest zdrowy jak koń i oświadcza że zginęło mu 100 000 zl. I co dalej?

Widzę że dyskusja z Tobą to jest całkowicie bezsensowna, ja o jednym a Ty o drugim. Ale może jeszcze raz, prosty przykład, otwarcie na prośbę Policji brak ZRM na miejscu zdarzenia, wchodzimy do mieszkania a w środku okazuje się ze jest osoba zarażona jakimś świństwem. O takim przypadku ja pisze, jak już wspomniałem wcześniej oraz Ty także nie ma możliwości wejścia do mieszkania bez Policji na miejscu, ale ZRM przeważnie nie ma na miejscu w takich przypadkach 
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 19:43:14 wysłana przez fireman_f »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 28, 2020, 19:49:13 »
Widzę że dyskusja z Tobą to jest całkowicie bezsensowna, ja o jednym a Ty o drugim. Ale może jeszcze raz, prosty przykład, otwarcie na prośbę Policji brak ZRM na miejscu zdarzenia, wchodzimy do mieszkania a w środku okazuje się ze jest osoba zarażona jakimś świństwem. O takim przypadku ja pisze, jak już wspomniałem wcześniej oraz Ty także nie ma możliwości wejścia do mieszkania bez Policji na miejscu, ale ZRM przeważnie nie ma na miejscu w takich przypadkach
Policja cię wezwała aby otworzyć mieszkanie! Po co tam wchodzisz? Policjanci i strażacy mają identyczne uprawnienia medyczne... Nadgorliwość... Twoja sprawa twoje zdrowie a jak jesteś dowódcą to też twoje problemy prawne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 28, 2020, 20:05:10 »
Cytuj
Mógłbyś rozwinąć? Dlaczego takie jest Twoje zdanie i z jakich przepisów wynika?

Rozp. o KSRG "Kierowanie działaniem ratowniczym rozpoczyna się z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych sił
i środków podmiotów ksrg oraz stwierdzenia, w wyniku przeprowadzonego na miejscu zdarzenia rozpoznania sytuacji, zasadności podjęcia działań ratowniczych."
kierowaniu działaniem ratowniczym – należy przez to rozumieć planowanie, organizowanie, nadzorowanie i koordynowanie działań ratowniczych;
z ustawy:  "działaniach ratowniczych – rozumie się przez to każdą czynność podjętą w celu ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska, a także likwidację przyczyn powstania pożaru, wystąpienia klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia";

skoro przyjęliśmy że nie ma przesłanek uzasadniających podjęcie "działań ratowniczych" czyli bezpośredniego zagrożenia wymienionego wyżej "życia, zdrowia, mienia lub środowiska" (fakt że sąsiad kogoś nie widział od kilku dni raczej taką przesłanka nie jest) to działamy w ramach ustawy o policji (art.15);
są przesłanki zagrożenia (np. dym, jęki ze środka itp)  podejmujesz "działania ratownicze", wchodzisz w prawa KDR-a , korzystasz z praw określonych w rozporządzeniu z 1992 (prawa KDR-a) i w stanie wyższej konieczności wyważasz drzwi i wchodzisz do środka;
a jak Cię poproszą o oświetlenie terenu przestępstwa - to będziesz KDR-em czy tylko dowodzącym siłami jop?
panuje w tym zakresie spory rozp..... definicyjny ale jak rozporządzenie o ksrg piszą na kolanie

nie twierdzę że mam na 100% rację ale np. moją argumentację na przesłuchaniu podzieliła kiedyś pani prokurator a później sędzia (żeby było jasne - jako świadek) -_-
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 20:08:23 wysłana przez j.o.blush »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 28, 2020, 20:25:12 »
nie twierdzę że mam na 100% rację ale np. moją argumentację na przesłuchaniu podzieliła kiedyś pani prokurator a później sędzia (żeby było jasne - jako świadek) -_-
"Zasady Ewidencji Zdarzeń w SWD PSP" opracowane przez KG PSP przeczą twoim słowom... Jednak masz rację a stan prawny jest jaki jest KDR to po prostu w naszym słownictwie dowódca wszystkich SiS na miejscu akcji... W konkretnych przypadkach jest to strażak a innych niekoniecznie wtedy strażak   to dowódca JOP (czy jak to tam nazwiemy).   
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 20:44:21 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 28, 2020, 21:35:25 »
wczoraj wyszło pismo z KG w sprawie utrzymania reżimu sanitarnego związanego z covid - pewnie już je macie

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 28, 2020, 22:07:20 »
"...Policjanci i strażacy mają identyczne uprawnienia medyczne... Nadgorliwość... Twoja sprawa twoje zdrowie a jak jesteś dowódcą to też twoje problemy prawne."

Eqinox co Ty pieprzysz....poczytaj sobie ustawę o PSP A ustawę o policji.... Strażacy mają obowiązek posiadania KPP, a w policji to się musisz prosić żeby Cię na kurs poslali! Tam wymagane jest pierwsza pomoc która się policjanci uczą raz na służbę w szkole policji na kursie podstawowym !
'So Others May Live'

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 28, 2020, 22:14:46 »
"...Policjanci i strażacy mają identyczne uprawnienia medyczne... Nadgorliwość... Twoja sprawa twoje zdrowie a jak jesteś dowódcą to też twoje problemy prawne."

Eqinox co Ty pieprzysz....poczytaj sobie ustawę o PSP A ustawę o policji.... Strażacy mają obowiązek posiadania KPP, a w policji to się musisz prosić żeby Cię na kurs poslali! Tam wymagane jest pierwsza pomoc która się policjanci uczą raz na służbę w szkole policji na kursie podstawowym !
Ustawę o PSP znam myślę, że w połowie na pamięć! Więc proszę o artykuł który mówi o KPP dla strażaków! Bo go nie znam!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 28, 2020, 22:28:26 »
Wybacz nie sprecyzowalem! Chodziło mi o zadania ustawowe które ma straż A które ma policja. Co do KPP to w ustawie tego nie ma.z tego co pamiętam bo jak ustawę tworzyli to nie było czegoś takiego...natomiast jest albo decyzja jakaś albo rozporządzenie o KPP w straży- Art ci nie podam, bo niestety nie mam teraz czasu na szukanie
'So Others May Live'

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 28, 2020, 22:32:51 »
Wybacz nie sprecyzowalem! Chodziło mi o zadania ustawowe które ma straż A które ma policja. Co do KPP to w ustawie tego nie ma.z tego co pamiętam bo jak ustawę tworzyli to nie było czegoś takiego...natomiast jest albo decyzja jakaś albo rozporządzenie o KPP w straży- Art ci nie podam, bo niestety nie mam teraz czasu na szukanie
Napisałeś:
Eqinox co Ty pieprzysz....poczytaj sobie ustawę o PSP A ustawę o policji.... Strażacy mają obowiązek posiadania KPP, a w policji to się musisz prosić żeby Cię na kurs poslali! Tam wymagane jest pierwsza pomoc która się policjanci uczą raz na służbę w szkole policji na kursie podstawowym !
Ale dobra o jakie zadania ustawowe ci chodzi bo ja znam z racji swoich funkcji społecznych obie ustawy! To w ramach udowodnienia mi błędu powiedz czym w ratowaniu życia różni się Policja i PSP bo ja dalej nie wiem.... Wyjaśnij mi to...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 28, 2020, 22:42:38 »
Do podstawowych zadań Państwowej Straży Pożarnej należy:
1) rozpoznawanie zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń;
2) organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń;
3) wykonywanie pomocniczych specjalistycznych czynności ratowniczych w czasie klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń przez inne służby ratownicze;
4) kształcenie kadr dla potrzeb Państwowej Straży Pożarnej i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz powszechnego systemu ochrony ludności;
5) nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych;
6) prowadzenie prac naukowo-badawczych w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony ludności;
7) współpraca z Szefem Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych w zakresie niezbędnym do realizacji jego zadań ustawowych;
8) współdziałanie ze strażami pożarnymi i służbami ratowniczymi innych państw oraz ich organizacjami międzynarodowymi na podstawie wiążących Rzeczpospolitą Polską umów międzynarodowych oraz odrębnych przepisów;
9) realizacja innych zadań wynikających z wiążących Rzeczpospolitą Polską umów międzynarodowych na zasadach i w zakresie w nich określonych.


Do podstawowych zadań Policji należą:
1) ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra;
2) ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych oraz w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania;
3) inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi;
3a) prowadzenie działań kontrterrorystycznych w rozumieniu ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 452, 650 i 730);
4) wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców;
4a) ochrona obiektów stanowiących siedziby członków Rady Ministrów, z wyłączeniem obiektów służących Ministrowi Obrony Narodowej i Ministrowi Sprawiedliwości, wskazanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych;
5) nadzór nad specjalistycznymi uzbrojonymi formacjami ochronnymi w zakresie określonym w odrębnych przepisach;
6) kontrola przestrzegania przepisów porządkowych i administracyjnych związanych z działalnością publiczną lub obowiązujących w miejscach publicznych;
7) współdziałanie z policjami innych państw oraz ich organizacjami międzynarodowymi, a także z organami i instytucjami Unii Europejskiej na podstawie umów i porozumień międzynarodowych oraz odrębnych przepisów;
8 ) przetwarzanie informacji kryminalnych, w tym danych osobowych;
9) (uchylony)
10) prowadzenie zbiorów danych zawierających informacje gromadzone przez uprawnione organy o odciskach linii papilarnych osób, niezidentyfikowanych śladach linii papilarnych z miejsc przestępstw oraz o wynikach analizy kwasu deoksyrybonukleinowego (DNA).
11) (uchylony)
3. Policja realizuje także zadania wynikające z przepisów prawa Unii Europejskiej oraz umów i porozumień międzynarodowych na zasadach i w zakresie w nich określonych.
4. Policja realizuje także zadania wynikające z ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 2332 oraz z 2019 r. poz. 730, 1123 i 1556).


O tym mówię... nie widzę żeby wg w/w policja "ratowała"
'So Others May Live'

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 28, 2020, 22:46:56 »
Fisher gdzie to KPP??
Eqinox pieprzy....Nie... To powiedz przepraszam jestem baran! 
Wyciągasz słowa z ustępów to policja ma w 1. ochronę życia....   :rofl: To bardziej niż nasze "ratowała"  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 23:06:42 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 28, 2020, 23:22:11 »
Strażak jest przeszkolony w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i posiada ważne zaświadczenie o ukończeniu takiego szkolenia.
§ 24 rozporządzenia MSWiA w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków PSP
Tricks are for kids.

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 28, 2020, 23:24:07 »
Wybacz nie sprecyzowalem! Chodziło mi o zadania ustawowe które ma straż A które ma policja. Co do KPP to w ustawie tego nie ma.z tego co pamiętam bo jak ustawę tworzyli to nie było czegoś takiego...natomiast jest albo decyzja jakaś albo rozporządzenie o KPP w straży- Art ci nie podam, bo niestety nie mam teraz czasu na szukanie
Napisałem, że teraz czasu na szukanie nie mam? Jak bedę jutro miał na służbie luz to poszukam.
Fisher gdzie to KPP??
Eqinox pieprzy....Nie... To powiedz przepraszam jestem baran! 
Wyciągasz słowa z ustępów to policja ma w 1. ochronę życia....   :rofl: To bardziej niż nasze "ratowała"  :rofl:
To doczytaj ten ustęp (a raczej punkt) do końca, tam napisane jest przed czym chronić ma policja.
'So Others May Live'

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 28, 2020, 23:26:39 »
Wybacz nie sprecyzowalem! Chodziło mi o zadania ustawowe które ma straż A które ma policja. Co do KPP to w ustawie tego nie ma.z tego co pamiętam bo jak ustawę tworzyli to nie było czegoś takiego...natomiast jest albo decyzja jakaś albo rozporządzenie o KPP w straży- Art ci nie podam, bo niestety nie mam teraz czasu na szukanie
Napisałem, że teraz czasu na szukanie nie mam? Jak bedę jutro miał na służbie luz to poszukam.
Fisher gdzie to KPP??
Eqinox pieprzy....Nie... To powiedz przepraszam jestem baran! 
Wyciągasz słowa z ustępów to policja ma w 1. ochronę życia....   :rofl: To bardziej niż nasze "ratowała"  :rofl:

To doczytaj ten ustęp (a raczej punkt) do końca, tam napisane jest przed czym chronić ma policja.
To oczekuje na odpowiedź...
Strażak jest przeszkolony w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i posiada ważne zaświadczenie o ukończeniu takiego szkolenia.
§ 24 rozporządzenia MSWiA w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków PSP
a ty to dzieciak jesteś totalny, że powołujesz się na ten przepis! patrz paragraf 51....
PSP go nie przestrzega od zawsze!
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2020, 23:30:05 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 28, 2020, 23:31:00 »
Już napisał Maxx, § 24 rozporządzenia MSWiA w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków PSP

Tak czy siak, jak w pierwszym dniu tego tematu napisałem że bez sensu jest rozmowa....Tak podtrzymuję to...bo rozwinęło się to na 4 strony A dalej nic nie wiadomo A każdy tylko przedstawia "co gdyby". Lepiej będzie jak już tu nikt nie będzie pisal.....a jak ktoś napisze to niech napisze odpowiedź na pierwsze pytania tego tematu.
'So Others May Live'

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 28, 2020, 23:36:23 »
Już napisał Maxx, § 24 rozporządzenia MSWiA w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków PSP

Tak czy siak, jak w pierwszym dniu tego tematu napisałem że bez sensu jest rozmowa....Tak podtrzymuję to...bo rozwinęło się to na 4 strony A dalej nic nie wiadomo A każdy tylko przedstawia "co gdyby". Lepiej będzie jak już tu nikt nie będzie pisal.....a jak ktoś napisze to niech napisze odpowiedź na pierwsze pytania tego tematu.
O nie nie uwalono wiele mitów co strażak i dowódca musi...
Tak wiec kontynuujemy  :wacko: :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 28, 2020, 23:40:20 »
Już napisał Maxx, § 24 rozporządzenia MSWiA w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków PSP

Tak czy siak, jak w pierwszym dniu tego tematu napisałem że bez sensu jest rozmowa....Tak podtrzymuję to...bo rozwinęło się to na 4 strony A dalej nic nie wiadomo A każdy tylko przedstawia "co gdyby". Lepiej będzie jak już tu nikt nie będzie pisal.....a jak ktoś napisze to niech napisze odpowiedź na pierwsze pytania tego tematu.
O nie nie uwalono wiele mitów co strażak i dowódca musi...
Tak wiec kontynuujemy  :wacko: :wacko:
To otwórz temat do tego dostosowany.
'So Others May Live'

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 28, 2020, 23:41:20 »
To otwórz temat do tego dostosowany.
To wy próbujecie z tego zrobić hit  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 29, 2020, 06:44:12 »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 29, 2020, 08:07:59 »
Widzę że dyskusja z Tobą to jest całkowicie bezsensowna, ja o jednym a Ty o drugim. Ale może jeszcze raz, prosty przykład, otwarcie na prośbę Policji brak ZRM na miejscu zdarzenia, wchodzimy do mieszkania a w środku okazuje się ze jest osoba zarażona jakimś świństwem. O takim przypadku ja pisze, jak już wspomniałem wcześniej oraz Ty także nie ma możliwości wejścia do mieszkania bez Policji na miejscu, ale ZRM przeważnie nie ma na miejscu w takich przypadkach
Policja cię wezwała aby otworzyć mieszkanie! Po co tam wchodzisz? Policjanci i strażacy mają identyczne uprawnienia medyczne... Nadgorliwość... Twoja sprawa twoje zdrowie a jak jesteś dowódcą to też twoje problemy prawne.

Może u Ciebie na powiecie Policja lata z torba R1 i defibrylatorem ale u mnie w życiu nie widziałem żeby Policja posiadała takowe, już nie wspomnę o kursie KPP

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 29, 2020, 09:17:17 »
Może u Ciebie na powiecie Policja lata z torba R1 i defibrylatorem ale u mnie w życiu nie widziałem żeby Policja posiadała takowe, już nie wspomnę o kursie KPP
Straszny jesteś... Ale ja jestem cierpliwy....
Masz działać w granicach prawa. Jak cię wezwała policja do otwarcia drzwi to R1 mieć nie musisz  :P Jesteś służbą wspomagającą i w tym celu zostałeś wezwany. Jak bedize policji potrzebna pomoc medyczna to wezwie sobie PRM
Zasady postępowania jednostek PSP wprzypadku wystąpienia podejrzenia zagrożenia chorobami szczególnie niebezpiecznymi i wysoce zakaźnymi – _BIOHAZARD

https://remiza.com.pl/wp-content/uploads/2020/02/Zasady-post%C4%99powania-jednostek-PSP-wprzypadku-wyst%C4%85pienia-podejrzenia-zagro%C5%BCenia-chorobami-szczeg%C3%B3lnie-niebezpiecznymi-i-wysoce-zaka%C5%BAnymi-_BIOHAZARD_.pdf

Załączniki od nr 1 do 7 do zasad – _BIOHAZARD_
https://remiza.com.pl/wp-content/uploads/2020/02/Za%C5%82%C4%85czniki-od-nr-1-do-7-do-zasad-_BIOHAZARD_.pdf
Jak wół stoi we wstępie! Jest jedno słowo pogrubione i rzuca się w oczy  :rofl: :rofl: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2020, 10:21:18 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.