Autor Wątek: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia  (Przeczytany 175638 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #650 dnia: Kwiecień 18, 2020, 17:36:38 »
Czy pracowali w systemie 24/24-  7w?
Podobno taki sposób  pełnienia służby  zapewnia ciągłość, nawet w przypadku zakażenia, kwarantanny
Chyba miałem rację bo JRG2 Szczecin się szybko ogarną:
https://remiza.com.pl/strazacy-ze-szczecina-zakazeni-koronawirusem/
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bolo28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #651 dnia: Kwiecień 18, 2020, 18:15:29 »
Weź przeczytaj mój wpis z 26 lutego... wyniki się prawie  potwierdziły. Od czwartku ma ruszać gospodarka... więc pytanie kto miał rację?
Zdałem pytanie z perspektywy półtora miesiąca nie miałem racji?
Chyba miałem rację bo JRG2 Szczecin się szybko ogarną:
https://remiza.com.pl/strazacy-ze-szczecina-zakazeni-koronawirusem/
"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"
A ja wszystkim powtarzam, że nie ma ludzi nieomylnych, każdy może się pomylić. A tu nie, byłem w błędzie. Są jednak w naszej formacji tacy, którzy nigdy się nie mylą.
Niestety najwyższy czas nauczyć się także przyznawać do błędów, zwłaszcza jeśli są one ewidentne.
Pozdrawiam ;).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2020, 12:59:14 wysłana przez bolo28 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #652 dnia: Kwiecień 18, 2020, 18:42:28 »
"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"
A ja wszystkim powtarzam, że nie ma ludzi nieomylnych, każdy może się pomylić. A tu nie, byłem w błędzie. Są jednak w naszej formacji tacy, którzy nigdy się nie mylą.
Pozdrawiam ;).
Dzięki wielkie  :wacko:
To akurat dotyczyło Gryfina i tego co Klawy napisał na temat 24/24 a nie wstępu tego wątku ale w sumie co za różnica za co chwalą ważne żeby chwalili  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #653 dnia: Kwiecień 20, 2020, 18:48:12 »
Dość ciekawa informacja
za Onetem:
"Francja. W czterech z 27 ujęć wody niezdatnej do picia w Paryżu służby sanitarne wykryły koronawirusa. Woda z nich używana jest m.in. do mycia ulic, podlewania ogrodów i w fontannach. Woda pochodzi z Sekwany i Kanału Ourcq. Władze miasta zapewniają, że koronawirus nie przedostanie się do ujęć wody pitnej. Po wykryciu wirusa w próbkach wody miasto zablokowało zanieczyszczone ujęcia."
??????????
pozdrawiam

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #654 dnia: Kwiecień 25, 2020, 18:38:46 »
za Onetem
16:21
Wielkopolskie. Strażak z Krotoszyna, u którego na początku kwietnia potwierdzono koronawirusa, jest już zdrowy i wraca do służby – poinformował PAP rzecznik prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP Sławomir Brandt.
pozdrawiam



Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #657 dnia: Kwiecień 28, 2020, 12:11:36 »
https://zyciekalisza.pl/artykul/elita-lekarzy-i-naukowcow/968204
pozdrawiam
ps.
Wielokrotnie w historii rację na końcu mieli ci co nie szli z prądem i byli w zdecydowanej mniejszości do większości "autorytetów"....
Edit

 https://m.niezalezna.pl/327193-raport-wywiadow-pieciu-krajow-o-przyczynach-pandemii-co-ukrywaly-chiny-a-co-zrobila-who
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2020, 10:47:02 wysłana przez peterek »

Offline Młody23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #658 dnia: Maj 07, 2020, 07:58:22 »
Ośmiu strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach jest zakażonych koronawirusem. Potwierdziły to przeprowadzone testy.

Jak podaje serwis myslenice-itv.pl, w pierwszych dniach maja, potwierdzone zostały dwa przypadki zakażenia. Pierwszy przypadek, został zdiagnozowany 3 maja (zakażony strażak nie był na służbie, objawy wystąpiły, kiedy przebywał w domu). Dzień później potwierdzone zostało kolejne zakażenie, Po dokładnej analizie przy udziale Zespołu Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA w Krakowie, wyodrębniono grupę funkcjonariuszy, która mogła mieć styczność z zakażonymi oraz pobrano od nich wymazy do badań laboratoryjnych.

Przeprowadzone testy potwierdziły zakażenie koronawirusem w sumie u ośmiu strażaków. 18 kolejnych jest na kwarantannie.

Obecnie myślenicka JRG działa w systemie trzy zmianowym. Dodatkowo w gotowości jest OSP Myślenice Śródmieście

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #660 dnia: Czerwiec 02, 2020, 18:53:44 »
W Nowym Dworze Mazowieckim też jest potwierdzony przypadek, ale podobno całkiem inne postepowanie.
W radiu coś mówili o jednostce w Warszawie, ale to zasłyszałem od znajomego.

Czyżby do Komendy Wojewódzkiej nie docierały wszystkie informacje z jednostek:  :gwiazdki:

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2020, 09:02:43 wysłana przez Gosciu »

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #661 dnia: Czerwiec 03, 2020, 14:03:44 »
W Nowym Dworze Mazowieckim też jest potwierdzony przypadek, ale podobno całkiem inne postepowanie.
W radiu coś mówili o jednostce w Warszawie, ale to zasłyszałem od znajomego.

Czyżby do Komendy Wojewódzkiej nie docierały wszystkie informacje z jednostek:  :gwiazdki:

Nic nadzwyczajnego, są jednostki, które całkowicie zaczęły bagatelizować  rygory epidemiczne.
Ciekawi mnie tylko, czy są (będą) powoływane jakieś komisje kontrolne, które by to oceniły, bo niektórzy dowódcy jogurtów, dopuszczajają się rażących zaniedbań.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #662 dnia: Czerwiec 03, 2020, 16:36:12 »
Dowódcy "jogurtów", jeśli było polecenie, wprowadzili reżim sanitarny. Jednakże, musi za tym iść dojrzałe podejście wszystkich strażaków. Jeśli nadal witają się podając sobie ręce, przybijać piąteczki, nie dezynfekować rąk, sprzętu. Nie użyją przy działaniach maseczek, rękawiczek, itd. Mimo, że wytyczne znają, gdyż na dodatkowych szkoleniach są informowani, zapoznawani z wytycznymi. Są dodatkowe środki ochrony indywidualnej. Reasumując: często człowiek jest najsłabszym ogniwem, gdyż lekceważy lub mu się nie chce...

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #663 dnia: Czerwiec 03, 2020, 17:36:56 »
Dowódcy "jogurtów", jeśli było polecenie, wprowadzili reżim sanitarny. Jednakże, musi za tym iść dojrzałe podejście wszystkich strażaków. Jeśli nadal witają się podając sobie ręce, przybijać piąteczki, nie dezynfekować rąk, sprzętu. Nie użyją przy działaniach maseczek, rękawiczek, itd. Mimo, że wytyczne znają, gdyż na dodatkowych szkoleniach są informowani, zapoznawani z wytycznymi. Są dodatkowe środki ochrony indywidualnej. Reasumując: często człowiek jest najsłabszym ogniwem, gdyż lekceważy lub mu się nie chce...
Masz rację, to doskonałe pole popisu możliwości i umiejętności dla wielu dowódców, taki egzamin.
Jak napisałem wcześniej,  winnych obarczam dowódców, bo oni odpowiadają za stan JRG, drugorzędnym jest , że strażacy nie przestrzegają zasad sanitarnych ( nie jesteśmy w tym sami, w grupach medycznych, bywają jeszcze lepsi)
 Tak samo zdarza się  z przestrzeganiem zasad BHP itd. swoją drogą, strach pomyśleć co będzie jak pojawi się naprawdę groźny wirus....

Offline suchefakty

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #664 dnia: Czerwiec 03, 2020, 23:01:00 »
Cześć, rzadko udzielam się na forum, ale jako, że mam znajomego na podziale w Nowym Dworze Mazowieckim i słyszałem coś niecoś o sytuacji chciałbym się odnieść - rzeczywiście nikt nie został tam przebadany ani poddany kwarantannie, ale taka decyzja została podjęta (tak przekazano strażakom) po kontakcie z sanepidem, który przeprowadził wywiad z zarażonym strażakiem i doszedł do wniosku, że najprawdopodobniej nie było możliwości, aby inni funkcjonariusze podziału zostali zarażeni. Cała sytuacja miała miejsce blisko miesiąc temu, od tamtej pory z tego co wiem nikt nie zgłosił żadnych objawów, więc najwidoczniej decyzja była słuszna. Sami strażacy podziału z tego co wiem też nie protestowali przeciwko takiemu podejściu, przyjęli tłumaczenie i nie wylewali na zewnątrz swoich żali. A kto ma wiedzieć, ten wie, że gdyby rzeczywiście była potrzeba, to raczej by się nie zawahali, więc nie dawajmy się ponieść emocjom i szukać dziury tam gdzie jej nie ma, nie oszukujmy się, w takich sprawach musimy zaufać ludziom, którzy powinni się na tym znać (sanepid) a nie swoim mądrościom, bo mogę się założyć, że na niejednej stołówce i świetlicy momentalnie przybyło specjalistów od chorób zakaźnych... :)

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #665 dnia: Czerwiec 05, 2020, 16:32:59 »
Cześć...
Zastanawiam się na ile osoba z sanepidu jest świadoma jak wygląda praca w straży i na jakiej podstawie stwierdziła, że nie było możliwości zarażenia. Każdy z nas wie jak jest, przesiadujemy na jednej sofie, te same łazienki, prysznice czy wspólne spożywanie posiłków. Do tego jak wyżej, nie wszystkie jednostki czy ludzie stosują się do reżimu sanitarnego. Jeżeli to nie jest przesłanką, to chyba ten wirus w niektórych przypadkach jest bardzo mocno łagodny  :gwiazdki: Wspomnę, że teraz podobno wystarczy jedno badanie (po 5 dniach) i jak jest negatywny wynik, można wracać do pracy.
Znam też takich strażaków, że wszystko by zrobili, by chociaż nie mieć kwarantanny, bo druga robótka ucieknie. = jeb!@ć wirusa jednym słowem.

Pije najbardziej do tego, że jak wszystko się zaczynało to każdy na górze miał ciśnienie, by jak najbardziej ograniczać wszystkie kontakty, przy akcjach jeszcze większe reżimy sanitarne, a jak wychodzi pozytywny na jednostce to wtedy bagatelizowanie i uciszanie całej sytuacji. A najlepszy tekst jaki słyszałem: "straży nie stać na badania".

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #666 dnia: Czerwiec 24, 2020, 16:38:57 »
https://niezalezna.pl/337016-hiszpania-strazacy-zwozili-zwloki-ofiar-koronawirusa-z-domow-seniora
Tak dla refleksji tym co twierdzą że robią za innych i są przekonani że pod samorządami mieliby lepiej.
Pozdrawiam

Offline Yurczi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #667 dnia: Czerwiec 28, 2020, 09:38:58 »
Czy wiadomo coś na temat badań okresowych? Ważność nadal jest: do 2 miesięcy od ogłoszenia końca stanu pandemii?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #668 dnia: Czerwiec 28, 2020, 10:11:42 »
Czy wiadomo coś na temat badań okresowych? Ważność nadal jest: do 2 miesięcy od ogłoszenia końca stanu pandemii?
Tak 60 dni od końca stanu epidemii. Moim zdaniem wysłanie strażaków teraz na badania to zbędne ryzyko i jeśli stan epidemii potrwa do końca roku to nawet może być niegospodarnosc.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #669 dnia: Lipiec 09, 2020, 19:58:56 »
Słyszałem, że są JRG, gdzie zmiana służby jak i tok pełnienia, przebiegają jak przed pandemią (ćwiczenia na obiekcie, inspekcje etc.) - może ktoś potwierdzić?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #670 dnia: Lipiec 09, 2020, 20:06:06 »
Pewnie są, ale myśląc zdroworozsądkowo to jaki jest sens trzymania reżimu pomiędzy zmianami, jeżeli z każdą zmianą na co dzień przebywa dowódca JRG? Dla mnie to wszystko to takie robienie czegoś żeby ludzie widzieli. Jeżeli wykryją u kogoś zakażenie, to i tak cała jednostka bedzie wystawiona.
A odnośnie inspekcji itd. to do końca czerwca u mnie był zakaz inspekcji,.ale nie widziałem pisma mówiącego o odwieszeniu IGO i ćwiczeń na obiektach.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #671 dnia: Lipiec 10, 2020, 07:45:49 »
W Scyzorykowie był zakaz inspekcji do końca czerwca i z tego co słyszałem to 01.07 już była pierwsza. Natomiast co do ćwiczeń na obiektach, to wracają, ale obiekty są do weryfikacji pod kątem ilości ludzi mogących w nich przebywać (np. odpadają szpitale, urzędy, duże zakłady pracy, a można robić np. na wodzie, obszary leśne, szkoły - w czasie wakacji itp).

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Si vis pacem, para bellum

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #673 dnia: Lipiec 23, 2020, 21:28:25 »
No to nadgorliwy pa pa.....beton..

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #674 dnia: Lipiec 24, 2020, 06:02:16 »
No to nadgorliwy pa pa.....beton..
hm... a niby w których jeszcze jednostkach, jest przestrzegany reżim sanitarny?
Z tych JRG co znam, inspekcje a nawet ćwiczenia na obiekcie już są już realizowane, brakuje odgórnego rozkazu, stąd chyba każda KW KM KP wedle własnych zasad.