Autor Wątek: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia  (Przeczytany 121453 razy)

Offline peterek

• VIP
  • *

Offline Gosciu

• Stary Wyga
  • *
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #661 dnia: Czerwiec 02, 2020, 18:53:44 »
W Nowym Dworze Mazowieckim też jest potwierdzony przypadek, ale podobno całkiem inne postepowanie.
W radiu coś mówili o jednostce w Warszawie, ale to zasłyszałem od znajomego.

Czyżby do Komendy Wojewódzkiej nie docierały wszystkie informacje z jednostek:  :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2020, 09:02:43 wysłana przez Gosciu »

Offline KLAWY

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #662 dnia: Czerwiec 03, 2020, 14:03:44 »
W Nowym Dworze Mazowieckim też jest potwierdzony przypadek, ale podobno całkiem inne postepowanie.
W radiu coś mówili o jednostce w Warszawie, ale to zasłyszałem od znajomego.

Czyżby do Komendy Wojewódzkiej nie docierały wszystkie informacje z jednostek:  :gwiazdki:

Nic nadzwyczajnego, są jednostki, które całkowicie zaczęły bagatelizować  rygory epidemiczne.
Ciekawi mnie tylko, czy są (będą) powoływane jakieś komisje kontrolne, które by to oceniły, bo niektórzy dowódcy jogurtów, dopuszczajają się rażących zaniedbań.

Offline Spartan998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #663 dnia: Czerwiec 03, 2020, 16:36:12 »
Dowódcy "jogurtów", jeśli było polecenie, wprowadzili reżim sanitarny. Jednakże, musi za tym iść dojrzałe podejście wszystkich strażaków. Jeśli nadal witają się podając sobie ręce, przybijać piąteczki, nie dezynfekować rąk, sprzętu. Nie użyją przy działaniach maseczek, rękawiczek, itd. Mimo, że wytyczne znają, gdyż na dodatkowych szkoleniach są informowani, zapoznawani z wytycznymi. Są dodatkowe środki ochrony indywidualnej. Reasumując: często człowiek jest najsłabszym ogniwem, gdyż lekceważy lub mu się nie chce...

Offline KLAWY

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #664 dnia: Czerwiec 03, 2020, 17:36:56 »
Dowódcy "jogurtów", jeśli było polecenie, wprowadzili reżim sanitarny. Jednakże, musi za tym iść dojrzałe podejście wszystkich strażaków. Jeśli nadal witają się podając sobie ręce, przybijać piąteczki, nie dezynfekować rąk, sprzętu. Nie użyją przy działaniach maseczek, rękawiczek, itd. Mimo, że wytyczne znają, gdyż na dodatkowych szkoleniach są informowani, zapoznawani z wytycznymi. Są dodatkowe środki ochrony indywidualnej. Reasumując: często człowiek jest najsłabszym ogniwem, gdyż lekceważy lub mu się nie chce...
Masz rację, to doskonałe pole popisu możliwości i umiejętności dla wielu dowódców, taki egzamin.
Jak napisałem wcześniej,  winnych obarczam dowódców, bo oni odpowiadają za stan JRG, drugorzędnym jest , że strażacy nie przestrzegają zasad sanitarnych ( nie jesteśmy w tym sami, w grupach medycznych, bywają jeszcze lepsi)
 Tak samo zdarza się  z przestrzeganiem zasad BHP itd. swoją drogą, strach pomyśleć co będzie jak pojawi się naprawdę groźny wirus....

Offline suchefakty

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #665 dnia: Czerwiec 03, 2020, 23:01:00 »
Cześć, rzadko udzielam się na forum, ale jako, że mam znajomego na podziale w Nowym Dworze Mazowieckim i słyszałem coś niecoś o sytuacji chciałbym się odnieść - rzeczywiście nikt nie został tam przebadany ani poddany kwarantannie, ale taka decyzja została podjęta (tak przekazano strażakom) po kontakcie z sanepidem, który przeprowadził wywiad z zarażonym strażakiem i doszedł do wniosku, że najprawdopodobniej nie było możliwości, aby inni funkcjonariusze podziału zostali zarażeni. Cała sytuacja miała miejsce blisko miesiąc temu, od tamtej pory z tego co wiem nikt nie zgłosił żadnych objawów, więc najwidoczniej decyzja była słuszna. Sami strażacy podziału z tego co wiem też nie protestowali przeciwko takiemu podejściu, przyjęli tłumaczenie i nie wylewali na zewnątrz swoich żali. A kto ma wiedzieć, ten wie, że gdyby rzeczywiście była potrzeba, to raczej by się nie zawahali, więc nie dawajmy się ponieść emocjom i szukać dziury tam gdzie jej nie ma, nie oszukujmy się, w takich sprawach musimy zaufać ludziom, którzy powinni się na tym znać (sanepid) a nie swoim mądrościom, bo mogę się założyć, że na niejednej stołówce i świetlicy momentalnie przybyło specjalistów od chorób zakaźnych... :)

Offline Gosciu

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #666 dnia: Czerwiec 05, 2020, 16:32:59 »
Cześć...
Zastanawiam się na ile osoba z sanepidu jest świadoma jak wygląda praca w straży i na jakiej podstawie stwierdziła, że nie było możliwości zarażenia. Każdy z nas wie jak jest, przesiadujemy na jednej sofie, te same łazienki, prysznice czy wspólne spożywanie posiłków. Do tego jak wyżej, nie wszystkie jednostki czy ludzie stosują się do reżimu sanitarnego. Jeżeli to nie jest przesłanką, to chyba ten wirus w niektórych przypadkach jest bardzo mocno łagodny  :gwiazdki: Wspomnę, że teraz podobno wystarczy jedno badanie (po 5 dniach) i jak jest negatywny wynik, można wracać do pracy.
Znam też takich strażaków, że wszystko by zrobili, by chociaż nie mieć kwarantanny, bo druga robótka ucieknie. = jeb!@ć wirusa jednym słowem.

Pije najbardziej do tego, że jak wszystko się zaczynało to każdy na górze miał ciśnienie, by jak najbardziej ograniczać wszystkie kontakty, przy akcjach jeszcze większe reżimy sanitarne, a jak wychodzi pozytywny na jednostce to wtedy bagatelizowanie i uciszanie całej sytuacji. A najlepszy tekst jaki słyszałem: "straży nie stać na badania".

Offline peterek

• VIP
  • *
« Odpowiedź #667 dnia: Czerwiec 24, 2020, 16:38:57 »
https://niezalezna.pl/337016-hiszpania-strazacy-zwozili-zwloki-ofiar-koronawirusa-z-domow-seniora
Tak dla refleksji tym co twierdzą że robią za innych i są przekonani że pod samorządami mieliby lepiej.
Pozdrawiam

Offline Yurczi

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #668 dnia: Czerwiec 28, 2020, 09:38:58 »
Czy wiadomo coś na temat badań okresowych? Ważność nadal jest: do 2 miesięcy od ogłoszenia końca stanu pandemii?

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #669 dnia: Czerwiec 28, 2020, 10:11:42 »
Czy wiadomo coś na temat badań okresowych? Ważność nadal jest: do 2 miesięcy od ogłoszenia końca stanu pandemii?
Tak 60 dni od końca stanu epidemii. Moim zdaniem wysłanie strażaków teraz na badania to zbędne ryzyko i jeśli stan epidemii potrwa do końca roku to nawet może być niegospodarnosc.

Offline KLAWY

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #670 dnia: Lipiec 09, 2020, 19:58:56 »
Słyszałem, że są JRG, gdzie zmiana służby jak i tok pełnienia, przebiegają jak przed pandemią (ćwiczenia na obiekcie, inspekcje etc.) - może ktoś potwierdzić?

Offline simek92

• Stary Wyga
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #671 dnia: Lipiec 09, 2020, 20:06:06 »
Pewnie są, ale myśląc zdroworozsądkowo to jaki jest sens trzymania reżimu pomiędzy zmianami, jeżeli z każdą zmianą na co dzień przebywa dowódca JRG? Dla mnie to wszystko to takie robienie czegoś żeby ludzie widzieli. Jeżeli wykryją u kogoś zakażenie, to i tak cała jednostka bedzie wystawiona.
A odnośnie inspekcji itd. to do końca czerwca u mnie był zakaz inspekcji,.ale nie widziałem pisma mówiącego o odwieszeniu IGO i ćwiczeń na obiektach.

Offline Scyzoryk

• Strażak Sam
  • *
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
« Odpowiedź #672 dnia: Lipiec 10, 2020, 07:45:49 »
W Scyzorykowie był zakaz inspekcji do końca czerwca i z tego co słyszałem to 01.07 już była pierwsza. Natomiast co do ćwiczeń na obiektach, to wracają, ale obiekty są do weryfikacji pod kątem ilości ludzi mogących w nich przebywać (np. odpadają szpitale, urzędy, duże zakłady pracy, a można robić np. na wodzie, obszary leśne, szkoły - w czasie wakacji itp).

Offline Mroovka

• Strażak Sam
  • *
15 lat minęło jak jeden dzień....

Offline sismondi

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #674 dnia: Lipiec 23, 2020, 21:28:25 »
No to nadgorliwy pa pa.....beton..

Offline KLAWY

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #675 dnia: Lipiec 24, 2020, 06:02:16 »
No to nadgorliwy pa pa.....beton..
hm... a niby w których jeszcze jednostkach, jest przestrzegany reżim sanitarny?
Z tych JRG co znam, inspekcje a nawet ćwiczenia na obiekcie już są już realizowane, brakuje odgórnego rozkazu, stąd chyba każda KW KM KP wedle własnych zasad.

Offline Mroovka

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #676 dnia: Lipiec 24, 2020, 10:06:11 »
@KLAWY
Oj nie, nie. Było pismo z KG, że można ćwiczenia na obiektach i inspekcje robić. Oczywiście z przestrzeganiem reżimu sanitarnego. A z tym jest niestety różnie....
Brak świadomości zagrożenia chyba, na zasadzie "skoro nie widać, to nic nie ma".
15 lat minęło jak jeden dzień....

Offline karolek998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #677 dnia: Lipiec 24, 2020, 10:25:36 »
Moim zdaniem inspekcje, szkolenia OSP i Komory dymowe powinny być wstrzymane do końca roku.
Co do ćwiczeń na obiektach ok ale bezpiecznie.
Nastąpiło rozluźnienie i to już widać po ludziach i ich podejściu. A chorych nie ubywa tylko przybywa, leku jakie nie było tak nie ma, a szczepionka może pod koniec roku. Bez inspekcji szkoleń i komory wytrzymamy - bez tego można funkcjonować.

Offline sismondi

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #678 dnia: Lipiec 24, 2020, 11:57:53 »
Moim zdaniem inspekcje, szkolenia OSP i Komory dymowe powinny być wstrzymane do końca roku.
Co do ćwiczeń na obiektach ok ale bezpiecznie.
Nastąpiło rozluźnienie i to już widać po ludziach i ich podejściu. A chorych nie ubywa tylko przybywa, leku jakie nie było tak nie ma, a szczepionka może pod koniec roku. Bez inspekcji szkoleń i komory wytrzymamy - bez tego można funkcjonować.
No ale jak to ....nie ćwiczą siedzą w oczy kole chyba .......

Offline slawek.nowak

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #679 dnia: Lipiec 24, 2020, 12:30:57 »
Co do obuwia to pewnie w wielu komendach zapomniano że jest coś takiego jak obuwie koszarowe.

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20060040025

Paragraf 5 i tabela 4.

A w zarządzeniu KG PSP są wymagania techniczne w karcie nr 27.

https://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/przepisy_dotyczace_gospodarki_mundurowej

Przecież nie trzeba latać cały dzień w długich butach. Albo przynajmniej do 15.30 aż biuro albo dowódca pójdzie. Można założyć lekkie buty które są bardziej przewiewne.

Jak nie macie na jednostce to może związki Wam pomogą kupić