Autor Wątek: Starszy ratownik kierowca, a starszy ratownik  (Przeczytany 2796 razy)

Offline Husarz95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Starszy ratownik kierowca, a starszy ratownik
« dnia: Luty 23, 2020, 21:20:38 »
Witam planuję startować do PSP z naboru z ulicy, przeglądając ogłoszenia o naborach zauważyłem, że zazwyczaj nabór dotyczy docelowo stanowiska starszego ratownika kierowcy lub starszego ratownika i tutaj moje pytania, czym w zasadzie różnią się te dwa stanowiska? (oprócz zapewne tego, że przy tym pierwszym jest się kierowcą jak wynika z nazwy) jakie są plusy i minusy jednego i drugiego? oraz czy jakoś diametralnie różni się zakres obowiązków i wykonywanej pracy pomiędzy nimi?

Offline frankwhite

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Starszy ratownik kierowca, a starszy ratownik
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2020, 21:51:28 »
z dodatkowych obowiązków kierowcy:
- tankowanie auta
- jakieś drobne rzeczy typu wymiana żarówki
- inne zadania przy zdarzeniach: ogarniasz autopompe, oswietlenie, agregaty, zasilanie wodne itp.
- i najwiekszy minus pracy kierowcy wg mnie (i w mojej jednostce) to prawie codzienne mycie auta rano przed zmiana słuzby. Zwłaszcza w zimie to nieciekawa czynnosc.

Plusy:
- różnorodność pracy. Raz jesteś kierowca, raz ratownikiem. Nie siedzisz ciągle z tyłu.
- czasem uda Ci się będąc kierowca ominąć cieżkiej fizycznej pracy przy akcji
Z minusów to:
- wspomniane mycie aut
- czasami omijasz ciekawe akcje, bo stoisz przy wozie,a chłopaki gdzieś dalej działają.(nie nabywasz doświadczenie jako ratownik)

Pewnie jest tego więcej. Generalnie uważam, że warto być kierowcą.
Tyle ode mnie. pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2020, 21:57:16 wysłana przez frankwhite »

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Starszy ratownik kierowca, a starszy ratownik
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2020, 22:14:03 »
Daj se spokój ze strażą idź do wojska nawet w systemie codziennym będziesz mieć sporo więcej niz w strazy

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Starszy ratownik kierowca, a starszy ratownik
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2020, 17:39:46 »
- i najwiekszy minus pracy kierowcy wg mnie (i w mojej jednostce) to prawie codzienne mycie auta rano przed zmiana słuzby. Zwłaszcza w zimie to nieciekawa czynnosc.
Kierowca sam myje samochody a reszta leży ? U mnie zawsze wyjdzie paru pomóc.