Autor Wątek: Rezygnacja po naborze  (Przeczytany 3737 razy)

Offline piotr869

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Rezygnacja po naborze
« dnia: Luty 16, 2020, 11:12:28 »
Witam
Mam takie pytanie. Udało mi się zaliczyć testy sprawnościowe oraz rozmowę kwalifikacyjną na naborze do PSP, pozostały mi tylko badania. Niestety komenda do której udało mi się zaliczyć poszczególne etapy jest 200 km od  mojego miejsca zamieszkania. Niedługo w komendzie blisko mojego miejsca zamieszkania ma być organizowany nabór, w związku z tym wolałbym iść bliżej domu. Dlatego moje pytanie, jeśli uda mi się zaliczyć badania to kiedy najpóźniej mogę zrezygnować ewentualnie z tamtego stanowiska z tej oddalonej komendy?
Dzięki za odpowiedź

Offline Janek747

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Rezygnacja po naborze
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2020, 11:31:29 »
Ja dostałem się do dwóch komend jednocześnie i jak tylko zdecydowałem, do której chcę iść to jak najszybciej im dałem znać jeszcze przed badaniami. I tak nie byli zadowoleni a jak Ty im dopiero po badaniach powiesz to nie wiem czy nie będą Ci robili pod górkę później. To jest tylko moje gdybanie, zależy jak to załatwisz i od człowieka z którym będziesz rozmawiał.
Pozdrawiam!

Offline GoodFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Rezygnacja po naborze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2020, 15:29:22 »
Moze lepiej probowac sie przeniesc ?

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Rezygnacja po naborze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2020, 16:43:54 »
To po co startujesz do komendy oddalonej o 200km, skoro nie chcesz w niej służyć? Komplikujesz tylko sytuację i być może przez ciebie nie dostała się osoba, która chciała by podjąć służbę.

Nie rozumiem takich idiotów.... :wall:

Offline piotr869

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rezygnacja po naborze
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2020, 18:33:41 »
To po co startujesz do komendy oddalonej o 200km, skoro nie chcesz w niej służyć? Komplikujesz tylko sytuację i być może przez ciebie nie dostała się osoba, która chciała by podjąć służbę.

Nie rozumiem takich idiotów.... :wall:
Nie wiedziałem wcześniej ze będzie nabór :)

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Rezygnacja po naborze
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2020, 20:29:39 »
Jeśli chcesz być w porządku zrezygnuj teraz przed badaniami. Komenda poniesie za Ciebie koszty A Ty się wypniesz to nie przystoi. Też musisz mieć na względzie że środowisko strażackie nie jest duże i może się za Tobą ciągnąć brzydki zapach. Jeśli zdecydujesz się pójść na badania i zostaniesz zatrudniony to Twoje przeniesienie będzie zależało od komendanta wojewódzkiego. Twój powiatowy na pewno nie będzie chętny podpisać Ci zgody.

Sprawa jrg bliżej Ciebie. Możesz przenieść wyniki ( chyba ) i próbować u siebie, ale co jak będą lepsi ? Zostaniesz na lodzie .

Offline piotr869

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rezygnacja po naborze
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2020, 21:47:12 »
No właśnie to jest to. Tam jest blisko już dostania się. Blisko nie wiadomo. Znajomy mi mówił że jeśli bym po badaniach zrezygnował to biorą następna osobę w kolejce.

Offline ratownik17_suwalczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Rezygnacja po naborze
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2020, 08:51:33 »
Dostań się jak człowiek do tej komendy daleko, a po szkółce w Bydgoszczy złóż papiery o przeniesienie do tej blisko. Tyle  :fiuu:

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Rezygnacja po naborze
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2020, 09:25:20 »
Już widać zadowolenie komendanta który wydał kupę kasy na kurs i ubiór dla stażysty :rofl:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Rezygnacja po naborze
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2020, 13:34:51 »
Dostań się jak człowiek do tej komendy daleko, a po szkółce w Bydgoszczy złóż papiery o przeniesienie do tej blisko. Tyle  :fiuu:
Na miejscu komendanta z "blisko" w życiu bym takiego kombinatora nie przyjął. Kto wie, co mi później by odpierdzielił skoro na początku już tak wywija.

Offline Tomek1905

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Rezygnacja po naborze
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2020, 17:34:02 »
Witam, panowie jest problem podobnej natury. Jestem już po badaniach(wszystkie zdolny) I czekam trzeci tydzień na orzeczenie komisji.. niestety moim przyszłym pracodawcom nie chce się tyle czekać i próbują nakłonić mnie do złożenia rezygnacji ze służby. Oczywiście wiem, że nie mogą mnie zmusić do tego bo to przecież nie moja wina. Pytanie brzmi raczej, czy jak dostanę to orzeczenie, że jestem zdolny do służby i złożę im tą rezygnację którą chcą to mogę te badania wykorzystać w innej komendzie ? Słyszał ktoś może o podobnej sytuacji ? Czy muszę nabór od nowa zaliczyć i badania tez ? Czy może uznają mi je, jeśli odbędzie się to w ciągu roku.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Rezygnacja po naborze
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2020, 18:32:22 »
Witam, panowie jest problem podobnej natury. Jestem już po badaniach(wszystkie zdolny) I czekam trzeci tydzień na orzeczenie komisji.. niestety moim przyszłym pracodawcom nie chce się tyle czekać i próbują nakłonić mnie do złożenia rezygnacji ze służby. Oczywiście wiem, że nie mogą mnie zmusić do tego bo to przecież nie moja wina. Pytanie brzmi raczej, czy jak dostanę to orzeczenie, że jestem zdolny do służby i złożę im tą rezygnację którą chcą to mogę te badania wykorzystać w innej komendzie ? Słyszał ktoś może o podobnej sytuacji ? Czy muszę nabór od nowa zaliczyć i badania tez ? Czy może uznają mi je, jeśli odbędzie się to w ciągu roku.
   Trochę dziwna sprawa, ale moim zdaniem kategorycznie zalecam abyś nie rezygnował. Nigdy nie wiesz co za Tobą pójdzie jako info po zaistniałej sytuacji, a na takie info które może być nieprawdą nie będziesz miał wpływu.
pozdrawiam