Autor Wątek: Odznaka PSP  (Przeczytany 3627 razy)

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odznaka PSP
« dnia: Luty 01, 2020, 21:47:17 »
Witam

Tematem jest odznaka z tego linku : https://allegro.pl/oferta/psp-odznaka-panstwowa-straz-pozarna-z-grawerem-6327215456

Czy posiadanie takiej odznaki wraz z etui(coś a'la odznaka i etui Policji) jest uregulowanie u nas jakimiś rozporządzeniami? Czytałem ustawę i nic nie znalazłem.

Pozdrawiam.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Odznaka PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2020, 23:47:09 »
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Odznaka PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2020, 10:32:00 »
No jest rozporządzenie z którego nic właściwie nie wynika.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Odznaka PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2020, 20:55:55 »
A w jaki sposób chciałbyś używać takiej odznaki? Co ma być uregulowane? Zamiast legitymacji służbowej czy w jakiś inny sposób?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Odznaka PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2020, 21:42:25 »
Każą Ci ją kupić i nosić?
Czy dzięki temu będziesz bardziej zajebistym strażakiem niż inni?
Myślę, że lepiej kasę przeznaczyć na prezent dla dzieci (a jesli ich nie masz to na piwo).
EGO = 1 / wiedza

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Odznaka PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2020, 21:59:29 »
Ciekawe jest to ze ostatnia wypowiedz, niby starego forumowicza jest na niskim poziomie a nawet nie na temat. Pytanie brzmiało jakie są uwarunkowania prawne dotyczące jej posiadania i używania, gdyż w rozporządzeniu jest tylko wzór.

Nigdzie nie napisałem, ze zamierzam to coś kupić. Ostatnio to u kogoś zobaczyłem i zainteresował mnie ten temat. A nie odrazu naskoczenie w dziwnym stylu „po co Ci to, chcesz być lepszym strażakiem”, ludzie trochę poziomu i merytoryki w wypowiedziach...

Wracając do tematu

Któreś jednostki organizacyjne wyposażają w te odznaki swoich funkcjonariuszy?

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Odznaka PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2020, 22:00:42 »
Każą Ci ją kupić i nosić?
Czy dzięki temu będziesz bardziej zajebistym strażakiem niż inni?
Myślę, że lepiej kasę przeznaczyć na prezent dla dzieci (a jesli ich nie masz to na piwo).

Człowiek napisał zapytanie, a ludzie nawet nie odp tylko hejtuja...Nie ważne po co mu to, jak ktos zadaje pytanie to dlatego ze go to interesuje wiec wypada normalnie odpowiedzieć. To sa jego pieniądze, i czy wyda je na dzieci, czy na piwo czy na dzi*** to jest jego sprawa.  A jak ktoś nie zna odpowiedzi to niech się da wykazać innym.
Zanim Robn się zirytujesz to już mówię że nie kieruje tego do Ciebie tylko ogólnie. Pozdro  :straz:
'So Others May Live'

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Odznaka PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2020, 22:43:50 »
A co sie kolego Fischer czepiasz?
Moja odpowiedź jest uczciwa. Skoro od niego tego nie wymagają to PO CO?
Odpowiedz teraz logicznie....
A Ty jakiej mu odpowiedzi udzielisz? Bo hejtem poprzedni post leci.

rocky, jednostki czasami takie coś wyposażają, ale to jest małe ego komendantów. Rozporządzenie ws identyfikatorów jest prawdziwe,
tylko gdzie sens i gdzie logika. Odpowiedź moja jest na poziomie, tylko żeby ten poziom załapać musiałem się pochylić. Jak złapiesz służby na poziom starego u siebie w jednostce to zrozumiesz co jest potrzebne a co nie.... Komendant zamiast wam blachy kupować po stówie to lepiej zeby tą kasę dołożył do lepszych rękawic albo kominiarek. Tu jest sens i logika. U mnie też koledzy nosili bo to ładnie wyglądało, całe szczęście że ta głupota odeszła z odejściem pewnych ludzi. Za wygląd nam nie płacą, płacą nam za dobrą robotę.

EGO = 1 / wiedza

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Odznaka PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2020, 07:32:06 »
A co sie kolego Fischer czepiasz?
Moja odpowiedź jest uczciwa. Skoro od niego tego nie wymagają to PO CO?
Odpowiedz teraz logicznie....
A Ty jakiej mu odpowiedzi udzielisz? Bo hejtem poprzedni post leci.
Nikt nie mówił że sobie kupi, chciał tylko znać odpowiedź na zadanie pytanie.
Ja nie znałem odpowiedzi więc korzystając z forum wszedłem na temat aby się dowiedzieć...
Gdybym chciał pisać nie na temat bym poszedł do działu "gorące dyskusje strazakow" (nie wliczając odpowiedzi tej dla Ciebie)....! A nie że potem człowiek wchodzi na jakiś temat i przeszukuje 30 stron w poszukiwaniu odpowiedzieć bo ludziom się zachciało pisać nie na pytanie.
'So Others May Live'

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Odznaka PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2020, 07:50:22 »
Nie chcę być złośliwy ale, no właśnie ale !!
A co to jest kolego @   rocky323 ta odznaka PSP?, bo z linku wynika, ze to jest identyfikator osobisty!
To już chyba powinieneś wiedzieć. Pytasz jako funkcjonariusz straży, czy laik ;)

PS. Jest kilkanaście wątków na forum o tym ale nie chce się szukać, lepiej wrzucić "spam" i zaśmiecać forum!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Odznaka PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2020, 08:32:31 »
Witam

Tematem jest odznaka z tego linku : https://allegro.pl/oferta/psp-odznaka-panstwowa-straz-pozarna-z-grawerem-6327215456

Czy posiadanie takiej odznaki wraz z etui(coś a'la odznaka i etui Policji) jest uregulowanie u nas jakimiś rozporządzeniami? Czytałem ustawę i nic nie znalazłem.

Pozdrawiam.
Kolega jak widzę i czytam zapytał ... czy posiadanie takiej odznaki w raz z etui.... Możesz sobie kupić i trzymać w szufladzie np. w celach kolekcjonerskich.